update-notifier - en to ro translation catalogue (67 entries)

en: Unknown Error: '%s' (%s)
ro: Eroare necunoscută: „%s” (%s)

en: %i package can be updated. | %i packages can be updated.
ro[0]: %i pachet poate fi actualizat.
ro[1]: %i pachete pot fi actualizate.
ro[2]: %i de pachete pot fi actualizate.

en: %i update is a security update. | %i updates are security updates.
ro[0]: %i actualizare este o actualizare de securitate.
ro[1]: %i actualizări sunt actualizări de secutritate.
ro[2]: %i de actualizări sunt actualizări de securitate.

en: Error: Opening the cache (%s)
ro: Eroare: Deschiderea memoriei tampon (%s)

en: Error: BrokenCount > 0
ro: Erore: BrokenCount > 0

en: Error: Marking the upgrade (%s)
ro: Eroare: Marcarea actualizării (%s)

en: Show the packages that are going to be installed/upgraded
ro: Arată pachetele care vor fi instalate/actualizate

en: Show human readable output on stdout
ro: Afișează în stdout ieşire lizibilă

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
ro: Afișează ora, în zilele în care sunt instalate actualizări de securitate nesupravegheate (0 înseamnă dezactivat)

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your password to access problem reports of system programs</span>
ro: <span weight="bold" size="larger">Introduceți parola pentru a accesa sistemul de raportare a problemelor</span>

en: Crash report detected
ro: S-a găsit un raport de erori

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
ro: O aplicație din sistem a eșuat (acum sau în trecut). Selectați pictograma de notificare pentru afișarea detaliilor.

note: Create and show the notification
en: Network service discovery disabled
ro: Descoperirea serviciilor de rețea a fost dezactivată

en: Your current network has a .local domain, which is not recommended and incompatible with the Avahi network service discovery. The service has been disabled.
ro: Există deja un domeniu .local în retea. Acest lucru nu este recomandat și este incompatibil cu serviciul Avahi de descoperire a serviciilor de rețea. Serviciul a fost dezactivat.

en: Software Packages Volume Detected
ro: Au fost detectate numeroase pachete sotware

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ro: <span weight="bold" size="larger">Un volum cu pachete software a fost detectat.</span>
    
    Doriți să deschideți administratorul de pachete?

en: Start Package Manager
ro: Pornește administratorul de pachete

en: Upgrade volume detected
ro: Volum de actualizări detectat

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
ro: <span weight="bold" size="larger">Un volum distribuție cu pachete software a fost detectat.</span>
    
    Doriți să faceți automat actualizări de pe el?

en: Start package manager
ro: Pornește administratorul de pachete

en: Run upgrade
ro: Pornește actualizarea

en: Addon volume detected
ro: A fost detectat un volum conținând module

en: <span weight="bold" size="larger">An addon volume with software applications has been detected.</span>
    
    Would you like to view/install the content?
ro: <span weight="bold" size="larger">A fost detectat un volum modul conținând programe.</span>
    
    Doriți să îl deschideți folosind administratorul de pachete?

en: Start addon installer
ro: Porneşte instalarea modulului

en: APTonCD volume detected
ro: S-a detectat un volum APTonCD

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
ro: <span weight="bold" size="larger">A fost detectat un volum conținând programe neoficiale.</span>
    
    Doriți să îl deschideți folosind administratorul de pachete?

en: Information available
ro: Informație disponibilă

en: _Run this action now
ro: _Execută acum această acțiune

en: Click on the notification icon to show the available information.
ro: Apăsați pictograma de notificare pentru a afișa informațiile disponibile.

en: System restart required
ro: Este necesară repornirea sistemului

en: To complete the update of your system, please restart it.
    
    Click on the notification icon for details.
ro: Pentru a finaliza actualizarea sistemului, vă rugăm să reporniți.
    
    Pentru detalii clic pe pictograma de notificare.

en: Reboot failed
ro: Repornirea a eșuat

en: Failed to request reboot, please shutdown manually
ro: Cererea de repornire a eșuat, vă rugăm să închideți manual

en: Show updates
ro: Afișează actualizările

en: Install all updates
ro: Instalează toate pachetele actualizate

en: Check for updates
ro: Verifică dacă există actualizări

en: There is %i update available | There are %i updates available
ro[0]: Este disponibilă %i actualizare
ro[1]: Sunt disponibile %i actualizări
ro[2]: Sunt disponibile %i pachete actualizate

en: Show notifications
ro: Afișează notificările

note: and update the tooltip
en: A package manager is working
ro: Un adminstrator de pachete funcționează în acest moment

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
ro[0]: Există %i actualizare disponibilă. Pentru a afișa actualizarea disponibilă, faceți clic pe pictograma de notificare.
ro[1]: Există %i actualizări disponibile. Pentru a afișa actualizările disponibile, faceți clic pe pictograma de notificare.
ro[2]: Există %i de actualizări disponibile. Pentru a afișa actualizările disponibile, faceți clic pe pictograma de notificare.

en: Software updates available
ro: Sunt disponibile actualizări software

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by clicking on this icon and then selecting 'Check for updates' and check if some of the listed repositories fail.
ro: Informațiile de actualizare sunt depășite. Aceste lucru este cauzat de probleme de rețea sau de o arhivă ce nu mai este disponibilă. Vă rugăm să actualizați manual prin clic pe această pictogramă și apoi alegerea „Verifică dacă există actualizări noi” și verificarea dacă una dintre arhivele din listă eșuează.

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
    The error message was: '%s'
ro: S-a produs o eroare, rulați Administrator de pachete din meniul clic-dreapta sau apt-get într-un terminal pentru a vedea ce nu e in regulă.
    Mesajul de eroare a fost: „%s”

en: An error occurred, please run Package Manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong.
ro: S-a produs o eroare, vă rugăm să rulați Package Manager din meniul clic dreapta sau apt-get într-un terminal pentru a vedea care sunt problemele.

en: This usually means that your installed packages have unmet dependencies
ro: Aceasta înseamnă de obicei că pachetele instalate au dependențe nesatisfăcute

en: A problem occurred when checking for the updates.
ro: A aparut o problemă la verificarea actualizărilor.

en: Internal error
ro: Eroare internă

en: - inform about updates
ro: - informare despre actualizări

en: Failed to init the UI: %s
ro: S-a eșuat inițializarea interfeței cu utilizatorul: %s

en: unknown error
ro: eroare necunoscută

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
ro: <span weight="bold" size="larger">Informații actualizare</span>

en: Restart Required
ro: Este necesară o repornire

en: Restart _Later
ro: Repornește mai _târziu

en: The computer needs to restart to finish installing updates. Please save your work before continuing.
ro: Pentru a finaliza actualizările, calculatorul trebuie repornit. Înainte de a continua, salvați modificările curente.

en: _Restart Now
ro: _Repornește acum

en: Automatically launch the default action
ro: Lansează automat acțiunea implicită

en: Display apport crash reports automatically
ro: Afișează automat rapoartele de erori generate de apport

en: Do not display a reboot required icon or dialog. This is useful for sysadmin who want to prevent this feature from users.
ro: Nu afișa o iconiță sau un dialog care să ceară repornirea. Aceasta este utilă pentru administratorii de sistem care doresc să împiedice repornirea sistemului de către utilizatori.

en: Hide the reboot notification
ro: Ascunde notificarea de repornire

en: If this is disabled, the user will not be notified about pending apport crash reports.
ro: Dacă este dezactivat. utilizatorul nu va fi anunțat despre rapoartere de erori în curs.

en: Interval (in days) when to auto launch for normal updates
ro: Intervalul (în zile) la care să se facă verificarea automată a actualizărilor normale

en: The default action (update-manager) will be started automatically. All dialog boxes like notification hooks, reboot required, media detected will open automatically
ro: Acțiunea implicită (update-manager) va fi pornită automat. Toate casetele de dialog cum ar fi referințele de notificare, repornire necesară, unitate media detectată se vor deschide automat

en: The interval (in days) when auto launching update-manager for normal updates. Please note that it will auto launch for security updates immediately. If you set it to "0" it will also launch as soon as updates become available.
ro: Intervalul (în zile) la care se lansează automat update-manager pentru actualizări normale. Rețineți că se va lansa automat imediat pentru actualizări de securitate. Dacă îl definiți ca „0” se va lansa de asemenea imediat ce actualizările sunt disponibile.

en: The maximum UID that is reserved for system users
ro: UID-ul maxim care este rezervat pentru utilizatorii de sistem

en: Update-notifier will not be started for system users, this specifies the upper bound of this range.
ro: „Notificare actualizări” nu va fi pornit pentru utilizatorii de sistem, aceasta specifică limita superioară a acestei raze.

en: Check for available updates automatically
ro: Verifică automat actualizările disponibile

en: Update Notifier
ro: Notificare actualizări
