ubuntu-docviewer-app - en to gd translation catalogue (84 entries)

en: Some of the provided arguments are not valid.
gd: Chan eil a h-uile argamaid a chaidh a chur seachad dligheach.

en: Open ubuntu-docviewer-app displaying the selected file
gd: Fosgail ubuntu-docviewer-app, a' sealltainn an fhaidhle a thagh thu

en: Run fullscreen
gd: Ruith sa mhodh làn-sgrìn

en: Open ubuntu-docviewer-app in pick mode. Used for tests only.
gd: Fosgail ubuntu-docviewer-app sa mhodh taghaidh. 'Ga chleachdadh airson deuchainnean a-mhàin.

en: Show documents from the given folder, instead of ~/Documents.
    The path must exist prior to running ubuntu-docviewer-app
gd: Seall na sgrìobhainnean sa phasgan shònraichte seach ~/Sgrìobhainnean.
    Feumaidh an t-slighe a bhith ann mus ruith thu ubuntu-docviewer-app

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: File
gd: Faidhle

en: Location
gd: Àite

en: Size
gd: Meud

en: Created
gd: Air a chruthachadh

en: Last modified
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh

en: MIME type
gd: Seòrsa MIME

en: Error
gd: Mearachd

en: Close
gd: Dùin

en: Multiple documents imported
gd: Chaidh iomadh sgrìobhainn ion-phortachadh

en: Choose which one to open:
gd: Tagh dè am fear a dh'fhosglas tu:

en: File not supported | Files not supported
gd[0]: Cha chuirear taic ris an fhaidhle
gd[1]: Cha chuirear taic ris na faidhlichean
gd[2]: Cha chuirear taic ris na faidhlichean
gd[3]: Cha chuirear taic ris na faidhlichean

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
gd[0]: Cha deach an sgrìobhainn seo ion-phortachadh:
gd[1]: Cha deach na sgrìobhainnean seo ion-phortachadh:
gd[2]: Cha deach na sgrìobhainnean seo ion-phortachadh:
gd[3]: Cha deach na sgrìobhainnean seo ion-phortachadh:

en: Unknown file type
gd: Seòrsa faidhle nach aithne dhuinn

en: This file is not supported.
    Do you want to open it as a plain text?
gd: Cha chuir sinn taic ris an fhaidhle seo.
    A bheil thu airson fhosgladh 'na theacsa lom?

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Yes
gd: Tha

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in byte
en: %1 byte
gd: %1 baidht

en: Delete file
gd: Sguab às am faidhle

en: Delete %1 file | Delete %1 files
gd[0]: Sguab às %1 fhaidhle
gd[1]: Sguab às %1 fhaidhle
gd[2]: Sguab às %1 faidhlichean
gd[3]: Sguab às %1 faidhle

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
gd[0]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson am faidhle seo a sguabadh às gu buan?
gd[1]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na faidhlichean seo a sguabadh às gu buan?
gd[2]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na faidhlichean seo a sguabadh às gu buan?
gd[3]: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson na faidhlichean seo a sguabadh às gu buan?

en: Delete
gd: Sguab às

en: Share
gd: Co-roinn

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
gd: An-diugh %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
gd: An-dè %1

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: yyyy/MM/dd hh:mm
gd: dd/MM/yyyy hh:mm

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: dddd, hh:mm
gd: dddd hh:mm

en: Documents
gd: Sgrìobhainnean

en: Search...
gd: Lorg...

en: Sorting settings...
gd: Roghainnean an t-seòrsachaidh...

en: Switch to single column list
gd: Seall 'na liosta le colbh a-mhàin

en: Switch to grid
gd: Seall 'na ghriod

en: Pick
gd: Tagh

en: Back
gd: Air ais

en: search in documents...
gd: lorg ann an sgrìobhainnean...

en: Select None
gd: Dì-thagh na h-uile

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: No matching document found
gd: Cha deach sgrìobhainn a fhreagras a lorg

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
gd: Dèan cinnteach nach eil mearachd litreachaidh sa cheist agad agus/no feuch ri ceist eile.

en: Today
gd: An-diugh

en: Yesterday
gd: An-dè

en: Earlier this week
gd: Nas tràithe an t-seachdain seo

en: Earlier this month
gd: Nas tràithe am mìos seo

en: Even earlier...
gd: Fiù 's nas tràithe...

en: Share to
gd: Co-roinn air

en: Sorting settings
gd: Roghainnean an t-seòrsachaidh

en: Sort by date (Latest first)
gd: Seòrsaich a-rèir cinn-là (Am fear as ùire an toiseach)

en: Sort by name (A-Z)
gd: Seòrsaich a-rèir ainm (A-Z)

en: Sort by size (Smaller first)
gd: Seòrsaich a-rèir meud (Am fear as lugha an toiseach)

en: Reverse order
gd: Òrdugh contrarra

en: Loading...
gd: 'Ga luchdadh...

en: LibreOffice text document
gd: Sgrìobhainn teacsa LibreOffice

en: LibreOffice spread sheet
gd: Cliath-dhuilleag LibreOffice

en: LibreOffice presentation
gd: Taisbeanadh LibreOffice

en: LibreOffice Draw document
gd: Sgrìobhainn LibreOffice Draw

en: Unknown LibreOffice document
gd: Sgrìobhainn LibreOffice nach aithne dhuinn

en: Unknown type document
gd: Seòrsa de sgrìobhainn nach aithne dhuinn

en: Go to position...
gd: Rach dhan ionad...

en: Disable night mode
gd: Cuir am modh oidhche à comas

en: Enable night mode
gd: Cuir am modh oidhche an comas

en: Go to position
gd: Rach dhan ionad

en: Choose a position between 1% and 100%
gd: Tagh ionad eadar 1% is 100%

en: GO!
gd: SIUTHAD!

en: LibreOffice binaries not found.
gd: Cha deach na faidhlichean bìnearaidh aig LibreOffice a lorg.

en: Error while loading LibreOffice.
gd: Mearachd a' luchdadh LibreOffice.

en: Document not loaded.
    The requested document may be corrupt or protected by a password.
gd: Cha deach an sgrìobhainn a luchdadh.
    Dh'fhaoidte gu bheil an sgrìobhainn a dh'iarr thu coirbte no fo dhìon facail-fhaire.

note: TRANSLATORS: 'LibreOfficeKit' is the name of the library used by Document Viewer for rendering LibreOffice/MS-Office documents. Ref. https://docs.libreoffice.org/libreofficekit.html
en: Powered by LibreOfficeKit
gd: Le cumhachd LibreOfficeKit

en: Fit width
gd: Co-fhreagair ris an leud

en: Fit height
gd: Co-fhreagair an àirde

en: Automatic
gd: Fèin-obrachail

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
gd: Clàr-innse

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
gd: Duilleag %1 à %2

en: Go to page...
gd: Rach gu duilleag...

en: Go to page
gd: Rach gu duilleag

en: Choose a page between 1 and %1
gd: Tagh duilleag eadar 1 agus %1

en: File does not exist.
gd: Chan eil am faidhle ann.

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
gd: lethbhreac %1

en: Document Viewer
gd: Sealladair sgrìobhainnean

en: documents;viewer;pdf;reader;
gd: documents;viewer;pdf;reader;sgrìobhainnean;sealladair;leughadair;inneal-leughaidh;
