ubuntu-docviewer-app - en to el translation catalogue (83 entries)

en: Some of the provided arguments are not valid.
el: Κάποια από τα παρεχόμενα ορίσματα δεν είναι έγκυρα.

en: Open ubuntu-docviewer-app displaying the selected file
el: Άνοιγμα της ubuntu-docviewer-app εμφανίζοντας το επιλεγμένο αρχείο

en: Run fullscreen
el: Εκτέλεση σε πλήρη οθόνη

en: Show documents from the given folder, instead of ~/Documents.
    The path must exist prior to running ubuntu-docviewer-app
el: Εμφάνιση αρχείων από το δοσμένο φάκελο, αντί για τον  ~/Documents
    Το διαδρομή πρέπει να υπάρχει πριν την εκτέλεση της ubuntu-docviewer-app

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: File
el: Αρχείο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Last modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: MIME type
el: τύπος MIME

en: Error
el: Σφάλμα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Multiple documents imported
el: Εισήχθησαν πολλαπλά έγγραφα

en: Choose which one to open:
el: Επιλέξτε ποιο να ανοίξετε:

en: File not supported | Files not supported
el[0]: Δεν υποστηρίζεται το αρχείο
el[1]: Δεν υποστηρίζονται τα αρχεία

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
el[0]: Το παρακάτω έγγραφο δεν εισήχθη:
el[1]: Τα παρακάτω έγγραφα δεν εισήχθησαν:

en: Unknown file type
el: Άγνωστος τύπος αρχείου

en: This file is not supported.
    Do you want to open it as a plain text?
el: Το αρχείο δεν υποστηρίζεται.
    Θέλετε να το ανοίξετε ως απλό κείμενο;

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Yes
el: Ναι

en: Delete file
el: Διαγραφή αρχείου

en: Delete %1 file | Delete %1 files
el[0]: ΔΙαγραφή %1 αρχείου
el[1]: Διαγραφή %1 αρχείων

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
el[0]: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε για πάντα αυτό το αρχείο;
el[1]: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε για πάντα αυτά τα αρχεία;

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Share
el: Κοινή χρήση

en: No documents found
el: Δεν βρέθηκε έγγραφο

en: Connect your device to any computer and simply drag files to the Documents folder or insert removable media containing documents.
el: Συνδέστε την συσκευή σας σε οποιονδήποτε υπολογιστή και απλά σύρετε τα αρχεία σας στο φάκελο Έγγραφα ή εισάγετε αφαιρούμενα μέσα που περιέχουν έγγραφα.

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
el: Σήμερα, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
el: Χθες, %1

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: yyyy/MM/dd hh:mm
el: εεεε/ΜΜ/ηη ωω;λλ

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Sorting settings...
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης...

en: Switch to single column list
el: Αλλαγή σε λίστα μονής στήλης

en: Switch to grid
el: Αλλαγή σε πλέγμα

en: Pick
el: Επιλογή

en: Back
el: Πίσω

en: search in documents...
el: αναζήτηση στα έγγραφα...

en: Select None
el: Καμία επιλογή

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: No matching document found
el: Δεν βρέθηκαν έγγραφα που ταιριάζουν

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
el: Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι το λεκτικό αναζήτησης είναι σωστό και/ή δοκιμάστε με άλλο λεκτικό.

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

en: Earlier this week
el: Νωρίτερα αυτή την εβδομάδα

en: Earlier this month
el: Νωρίτερα αυτό τον μήνα

en: Even earlier...
el: Ακόμα νωρίτερα...

en: Share to
el: Διαμοιρασμός με

en: Sorting settings
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης

en: Sort by date (Latest first)
el: Ταξινόμηση ανά ημερομηνία (Πιο πρόσφατα πρώτα)

en: Sort by name (A-Z)
el: Ταξινόμηση ανά όνομα (Α-Ω)

en: Sort by size (Smaller first)
el: Ταξινόμηση ανά μέγεθος (Πιο μικρά πρώτα)

en: Reverse order
el: Αντίστροφη σειρά

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: LibreOffice text document
el: Έγγραφα κειμένου LibreOffice

en: LibreOffice spread sheet
el: Υπολογιστικό φύλλο LibreOffice

en: LibreOffice presentation
el: Παρουσίαση LibreOffice

en: Unknown LibreOffice document
el: Άγνωστο έγγραφο LibreOffice

en: Unknown type document
el: Αγνώστου τύπου έγγραφο

en: Go to position...
el: Πήγαινε στη θέση...

en: Disable night mode
el: Απενεργοποίηση της ρύθμισης νύχτας

en: Enable night mode
el: Ενεργοποίηση της ρύθμισης νύχτας

en: Go to position
el: Πήγαινε στη θέση

en: Choose a position between 1% and 100%
el: Διάλεξε μια θέση μεταξύ 1% και 100%

en: GO!
el: ΠΑΜΕ!

en: LibreOffice binaries not found.
el: Το εκτελέσιμο LibreOffice δεν βρέθηκε.

en: Error while loading LibreOffice.
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση του LibreOffice.

en: Document not loaded.
    The requested document may be corrupt or protected by a password.
el: Το έγγραφο δεν φορτώθηκε.
    Το ζητούμενο έγγραφο μπορεί να είναι κατεστραμένο ή προστατευμένο με κωδικό πρόσβασης.

en: This sheet has no content.
el: Αυτό το φύλλο δεν έχει περιέχομενο.

note: TRANSLATORS: Please don't add any space between "Sheet" and "%1". This is the default name for a sheet in LibreOffice.
en: Sheet%1
el: Φύλλο%1

en: Fit width
el: Προσαρμογή στο πλάτος

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
el: Περιεχόμενα

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
el: Σελίδα %1 από %2

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Go to page...
el: Μετάβαση στη σελίδα...

en: Presentation
el: Παρουσίαση

en: Go to page
el: Μετάβαση στη σελίδα

en: Choose a page between 1 and %1
el: Επιλογή σελίδας μεταξύ 1 και %1

en: File does not exist.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει.

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
el: αντίγραφο %1

en: Document Viewer
el: Προβολή εγγράφων

en: documents;viewer;pdf;reader;
el: documents;viewer;pdf;reader;έγγραφα;προβολή;πδφ;αναγνώστης;διάβασμα;
