ubuntu-docviewer-app - en to sr translation catalogue (92 entries)

en: Some of the provided arguments are not valid.
sr: Неки од пружених аргумената нису валидни.

en: Open ubuntu-docviewer-app displaying the selected file
sr: Отворен ubuntu-docviewer-app приказаће одабрани документ

en: Run fullscreen
sr: Покрени на целом екрану

en: Open ubuntu-docviewer-app in pick mode. Used for tests only.
sr: Отвори ubuntu-docviewer-app у одабери режиму. Користи само за тестирање.

en: Show documents from the given folder, instead of ~/Documents.
    The path must exist prior to running ubuntu-docviewer-app
sr: Прикажи документа из датог директоријума, уместо из ~/Документа.
    Путања мора постојати да би сте покренули ubuntu-docviewer-app

en: Details
sr: Детаљи

en: File
sr: Датотека

en: Location
sr: Локација

en: Size
sr: Величина

en: Created
sr: Креирано

en: Last modified
sr: Последња измена

en: MIME type
sr: МИМЕ тип

en: Error
sr: Грешка

en: Close
sr: Затвори

en: Multiple documents imported
sr: Увезено више докумената

en: Choose which one to open:
sr: Одаберите који желите да отворите:

en: File not supported | Files not supported
sr[0]: Датотека није подржана
sr[1]: Датотеке нису подржане
sr[2]: Датотека нису подржане

en: Following document has not been imported: | Following documents have not been imported:
sr[0]: Следећи документ није увезен:
sr[1]: Следећа документа нису увезена:
sr[2]: Следећа документа нису увезена:

en: Unknown file type
sr: Непознат тип датотеке

en: This file is not supported.
    Do you want to open it as a plain text?
sr: Овај документ није подржан.
    Да ли желите да га отворите као обичан текст?

en: Cancel
sr: Откажи

en: Yes
sr: Да

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in GB
en: %1 GB
sr: %1 ГБ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in MB
en: %1 MB
sr: %1 МБ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in kB
en: %1 kB
sr: %1 кБ

note: TRANSLATORS: %1 is the size of a file, expressed in byte
en: %1 byte
sr: %1 бајт

en: Delete file
sr: Обриши датотеку

en: Delete %1 file | Delete %1 files
sr[0]: Обриши %1 датотеку
sr[1]: Обриши %1 датотеке
sr[2]: Обриши %1 датотека

en: Are you sure you want to permanently delete this file? | Are you sure you want to permanently delete these files?
sr[0]: Да ли сте сигурни да желите трајно да обришете ову датотеку?
sr[1]: Да ли сте сигурни да желите трајно да обришете ове датотеке?
sr[2]: Да ли сте сигурни да желите трајно да обришете ове датотеке?

en: Delete
sr: Обриши

en: Share
sr: Дели

en: No documents found
sr: Документа нису пронађена

en: Connect your device to any computer and simply drag files to the Documents folder or insert removable media containing documents.
sr: Повежите Ваш уређај на било који рачунар и просто превуците документа у директоријум Документа или укључите измењљиви медиј који садржи документа.

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Today, %1
sr: Данас, %1

note: TRANSLATORS: %1 refers to a time formatted as Locale.ShortFormat (e.g. hh:mm). It depends on system settings. http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlocale.html#FormatType-enum
en: Yesterday, %1
sr: Јуче, %1

note: TRANSLATORS: this is a datetime formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions.
en: yyyy/MM/dd hh:mm
sr: dd/MM/yyyy hh:mm

en: Documents
sr: Документи

en: Search...
sr: Тражи...

en: Sorting settings...
sr: Подешавања сортирања...

en: Switch to single column list
sr: Пребаци на листу поједниначних колона

en: Switch to grid
sr: Пребаци на мрежу

en: Pick
sr: Изабери

en: Back
sr: Назад

en: search in documents...
sr: потражи у документима...

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Select All
sr: Изабери све

en: No matching document found
sr: Нема поклапајућег документа

en: Please ensure that your query is not misspelled and/or try a different query.
sr: Молимо да се уверите да упит није погрешно написан и/или покушајте другачије.

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: Earlier this week
sr: Раније ове недеље

en: Earlier this month
sr: Раније овог месеца

en: Even earlier...
sr: Ранији догађаји...

en: Share to
sr: Поделите са

en: Sorting settings
sr: Подешавање сортирања

en: Sort by date (Latest first)
sr: Сортирај по датуму (Прво најновији)

en: Sort by name (A-Z)
sr: Сортирај по имену (А-Ш)

en: Sort by size (Smaller first)
sr: Сортирај по величини (Прво најмањи)

en: Reverse order
sr: Преокрени редослед

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: LibreOffice text document
sr: LibreOffice текстуални документ

en: LibreOffice spread sheet
sr: LibreOffice табела

en: LibreOffice presentation
sr: LibreOffice презентација

en: LibreOffice Draw document
sr: LibreOffice цртеж

en: Unknown LibreOffice document
sr: Непознати LibreOffice документ

en: Unknown type document
sr: Непознати тип документа

en: Go to position...
sr: Иди на позицију...

en: Disable night mode
sr: Искључи ноћни режим

en: Enable night mode
sr: Укључи ноћни режим

en: Go to position
sr: Иди на позицију

en: Choose a position between 1% and 100%
sr: Изаберите позицију између 1% и 100%

en: GO!
sr: ИДИ!

en: LibreOffice binaries not found.
sr: LibreOffice програм није нађен.

en: Error while loading LibreOffice.
sr: Грешка код учитавања LibreOffice.

en: Document not loaded.
    The requested document may be corrupt or protected by a password.
sr: Документ није учитан.
    Захтевани документ је можда оштећен или заштићен лозинком.

en: This sheet has no content.
sr: Овај лист нема садржај.

note: TRANSLATORS: 'LibreOfficeKit' is the name of the library used by Document Viewer for rendering LibreOffice/MS-Office documents. Ref. https://docs.libreoffice.org/libreofficekit.html
en: Powered by LibreOfficeKit
sr: Покреће LibreOfficeKit

note: TRANSLATORS: Please don't add any space between "Sheet" and "%1". This is the default name for a sheet in LibreOffice.
en: Sheet%1
sr: Лист%1

en: Fit width
sr: Уклопи по ширини

en: Fit height
sr: Уклопи по висини

en: Automatic
sr: Аутоматски

note: TRANSLATORS: "Contents" refers to the "Table of Contents" of a PDF document.
en: Contents
sr: Сaдржај

note: TRANSLATORS: the first argument (%1) refers to the page currently shown on the screen, while the second one (%2) refers to the total pages count.
en: Page %1 of %2
sr: Страна %1 од %2

en: Search
sr: Претрага

en: Go to page...
sr: Иди на страну...

en: Presentation
sr: Презентација

en: Go to page
sr: Иди на страну

en: Choose a page between 1 and %1
sr: Одаберите страну између 1 и %1

en: File does not exist.
sr: Датотека не постоји.

note: TRANSLATORS: This string is used for renaming a copied file, when a file with the same name already exists in user's Documents folder. e.g. "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN.pdf" will become "Manual_Aquaris_E4.5_ubuntu_EN (copy 2).pdf" where "2" is given by the argument "%1"
en: copy %1
sr: умножавам %1

en: Document Viewer
sr: Прегледач докумената

en: documents;viewer;pdf;reader;
sr: документа;прегледач;пдф;читач:
