ubuntu-online-tour - en to gl translation catalogue (220 entries)

en: Firefox Web Browser
gl: Navegador web Firefox

en: Ubuntu loads quickly on any computer, but it's super-fast on newer machines. With no unnecessary programs and trial software slowing things down, booting up and opening a browser takes seconds. Unlike other operating systems that leave you staring at the screen, waiting to get online. And Ubuntu won’t grow sluggish over time. It’s fast. And it stays fast.
gl: Ubuntu carga rápido en calquera computador, pero é super rápido nos máis novos. O arrinque e apertura do navegador toma segundos ao carecer de programas innecesarios e software de proba lento. A diferenza de outros sistemas operativos que o deixan mirando a pantalla, agardando a conectarse. E Ubuntu non se volve lento ao pasar o tempo. É rápido. E mantense rápido.

en: no subject
gl: sen asunto

en: Show yourself around
gl: Descúbrao pola súa conta

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Get Mail
gl: Obter correo electrónico

en: PiTiVi Video Editor
gl: Editor de vídeo PiTiVi

en: Science &amp; Engineering
gl: Ciencia  e enxeñaría

en: Find apps
gl: Buscar aplicativos

en: Not Alone
gl: Non estamos solos

en: Momiji Dream
gl: Soño Momiji

en: Manipulate the flow of time to solve puzzles
gl: Manipular ofluxo do tempo para solucionar quebracabezas

en: About Me
gl: Sobre min

en: BEEP has traveled for thousands of years through deep space to explore the Galaxy. Traverse a foreign star system with the BEEP-ship and send robots to the surface of the planets.
gl: BEEP viaxou por centos de anos a través do profundo espazo para explorar a Galaxia. Atravese os sistemas estelares externos coa nave de BEEP e envíe robots á superficie dos planetas.

en: Are you sure you want to close all programs and shutdown the computer?
gl: Ten certeza de que desexa pechar todos os programas e apagar o computador?

en: This package contains the Chromium browser
gl: Este paquete contén o navegador Chromium

en: Untitled 1 - LibreOffice Impress
gl: Sen título 1 - LibreOffice Impress

en: Accessibility is central to the Ubuntu philosophy. We believe that computing is for everyone regardless of nationality, race, gender or disability. Fully translated into 38 languages, Ubuntu also includes essential assistive technologies, which are, of course, completely free.
gl: A accesibilidade é unha das filosofías principais de Ubuntu. Cremos que os computadores deberían estar dispoñíbeis para todos sen importar a súa nacionalidade, raza, xénero ou discapacidade. Ubuntu está traducido a máis de 38 idiomas, e tamén inclúe tecnoloxías de asistencia, que por suposto, son completamente libres.

en: Download Ubuntu
gl: Descargar Ubuntu

en: Watch videos
gl: Ver videos

en: Join now
gl: Rexístrate agora

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Weds 14 October, 2010
gl: Mer, 14 de outubro de 2010

en: Physics based puzzle/construction game
gl: Xogo de quebracabezas/construción baseado en físicas

en: Gwibber Social Client
gl: Cliente social Gwibber

en: Jardin Polar
gl: Xardín Polar

en: PCB CNC converter
gl: Convertidor PCB CNC

en: On
gl: Activado

en: You can watch all your favourite films and videos, DVDs, downloads or movies you've created yourself.
gl: Pode ver os seus vídeos, películas ou DVDs, descargados ou feitos por vostede mesmo.

en: Untitled 1 - LibreOffice Writer
gl: Sen título 1 - LibreOffice Writer

en: A 2D platformer/shooter game with physics-based puzzles
gl: Un xogo de plataformas/disparos en 2D con quebracabezas baseados en física

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Keep Connected
gl: Mantéñase conectado

en: Top Rated
gl: Máis valorados

en: Compatible
gl: Compatíbel

en: From
gl: Desde

en: Thanks for exploring Ubuntu!
gl: Grazas por explorar Ubuntu!

en: Send files to device…
gl: Enviar ficheiros ao dispositivo...

en: Create documents
gl: Crear documentos

en: (91 Ratings)
gl: (91 valoracións)

en: Installed
gl: Instalado

en: $9.99
gl: 9.99 €

en: Secure
gl: Seguro

en: Mute
gl: Sen son

en: All Software
gl: Todo o software

en: Ready to download?
gl: Está listo para descargar?

en: Accessories
gl: Accesorios

en: Create spreadsheets
gl: Crear folla de estilos

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Music
gl: Música

en: Education
gl: Educación

en: Brasero Disc Burner
gl: Gravador de discos Brasero

en: Read, write and send emails with Thunderbird. It’s easy and fast.
gl: Lea, escriba e envíe mensaxes de correo electrónico con Thunderbird. É doado e rápido.

en: wrote
gl: escribiu

en: Subject
gl: Asunto

en: Documents
gl: Documentos

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Browse files
gl: Explorar ficheiros

en: Come and explore our favourites
gl: Explore os nosos aplicativos favoritos

en: Shut Down…
gl: Apagar...

en: Send
gl: Enviar

en: Darkening Clockwork
gl: Mecánica en sombra

en: Inkscape Vector Graphics Editor
gl: Editor de gráficos vectoriais Inkscape

en: Create presentations
gl: Crear presentacións

en: Original Message
gl: Mensaxe orixinal

en: AisleRoit Solitaire
gl: Solitario AisleRiot

en: Chromium is an open-source browser project that aims to build a safer, faster, and more stable way for all Internet users to experience the web.
gl: Chromium é un navegador de código aberto que pretende desenvolver unha vía máis segura, rápida e máis estábel na experiencia de acceso á Internet

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Sent
gl: Enviado

en: subject
gl: asunto

en: All Folders
gl: Todos os cartafoles

en: Fri 26 Oct, 2001
gl: Ven, 26 de Outubro de 2001

en: Your Ubuntu, your way
gl: O teu Ubuntu, o teu xeito

en: Downloads
gl: Descargas

en: Recently Used
gl: Usado recentemente

en: reply
gl: responder

en: Title:
gl: Título:

en: Search and download apps fast from the Ubuntu Software Centre.
gl: Busque e descargue aplicativos rapidamente desde o Centro de software de Ubuntu.

en: $19.99
gl: 19.99 €

en: Dybbølsbro Station
gl: Estación Dybbølsbro

en: Connection Information
gl: Información de conexión

en: Other extensions use ruby, libxml-xql-perl, python-numpy, and python-lxml. You must have these packages to make full use of all extensions and effects.
gl: Outras extensións empregan ruby, libxml-xql-perl, python-numpy e python-lxml. Ten que dispor destes paquetes para aproveitar ao máximo todas as extensións e os efectos.

en: Fwd
gl: Reenvío

en: Terminal Server Client
gl: Cliente de Terminal Server

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Stalking Ocelot
gl: Ocelote ao acecho

en: Your entire collection follows you around with music streaming to Android and iPhone
gl: A súa colección enteira acompáñao co streaming de música para Android e iPhone

en: Remove
gl: Eliminar

en: Braid treats your time and attention as precious, and it does everything it can to give you a mind-expanding experience.
gl: Braid considera ou teu tempo e a túa atención coma algo valioso, ademais fai todo o que pode para ofrecerlle unha experiencia enriquecedora.

en: English
gl: Inglés

en: Purple Dancers
gl: Bailarinas púrpuras

en: Ubuntu One Control Panel
gl: Panel de control de Ubuntu One

en: All gameplay is based on time manipulation. Journey into worlds where time behaves strangely; observe, learn from, and then master these worlds.
gl: Todo o xogo baséase na manipulación do tempo. Viaxe a mundos onde o tempo se comporta de forma estrana; observer, comprender, e logo dominar estos mundos.

en: Mount Snowdon
gl: Monte Snowdon

en: Songs
gl: Cancións

en: Accessible
gl: Accesíbel

en: Backup and access your files from Ubuntu, Windows, Web or Mobile
gl: Respalde e acceda aos seus ficheiros desde Ubuntu, Windows, a web ou o seu móbil

en: Setup new device…
gl: Configurar dispositivo novo…

en: Inkscape user interface should be familiar from CorelDraw and similar drawing programs. There are rectangles, ellipses, text items, bitmap images and freehand curves. As an added bonus, both vector and bitmap objects can have alpha transparency and can be arbitrarily transformed.
gl: A interface de usuario de Inkscape deberíalle resultar familiar a quen coñeza CorelDraw e outros programas de deseño semellantes. Hai rectángulos, elipses, elementos de texto, imaxes de mapas de bits e curvas a man alzada. Como extra, tanto os obxectos vectoriais como os mapas de imaxes poden ter transparencia alfa e pódense transformar arbitrariamente.

en: Videos
gl: Vídeos

en: Inkscape loads and saves a subset of the SVG (Scalable Vector Graphics) format, a standard maintained by the WWW consortium.
gl: Inkscape lee e garda un subconxunto do formato SVG (Gráficos Vectoriais Escalábeis), un estándar mantido polo Consorcio WWW.

en: Thanks for exploring Ubuntu! Remember, this is just a demo. You'll have to download it to enjoy the real thing!
gl: Grazas por explorar Ubuntu! Lembre, isto é só unha demostración. Debe descargalo para desfrutalo de verdade!

en: Unread:
gl: Sen ler:

en: You can surf in safety with Ubuntu – confident that your files and data will stay protected. A built-in firewall and virus protection come as standard. And if a potential threat appears, we provide automatic updates which you can install in a single click. You get added security with AppArmor, which protects your important applications so attackers can’t access your system. And thanks to Firefox and gnome-keyring, Ubuntu helps you keep your private information private. So whether it’s accessing your bank account or sharing sensitive data with friends or colleagues, you’ll have peace of mind when you need it the most.
gl: Con Ubuntu pode navegar con seguranza, coa confianza de que os seus ficheiros e datos estarán protexidos. A devasa incorporada e a protección antivirus veñen incorporadas. E se aparecese unha ameaza potencial publicamos actualizacións automáticas que pode instalar cun só clic. Ten unha capa extra de seguranza grazas ao uso de AppArmor, protexe os seus aplicativos importantes de forma que un atacante non poda usalos para acceder ao sistema. E grazas a Firefox e ao Gnome key-ring, Ubuntu axuda a manter privada a súa información confidencial. Sexa para acceder os seus datos bancarios ou para compartir información sensíbel cos seus amigos, con Ubuntu terá tranquilidade xusto cando mais a necesita.

en: Files &amp; Folders
gl: Ficheiros e cartafoles

en: Remember, this is just a demo. You'll have to download it to enjoy the real thing!
gl: Lembre, isto é só unha demostración. Debe descargalo para desfrutalo!

en: Visible
gl: Visíbel

en: Learn More
gl: Saber máis

en: Use BEEP’s anti-gravity device to directly manipulate the physics-based environments. The anti-gravity device is both a tool and a weapon. Use it to smash enemy robots, build towers and solve puzzles.
gl: Use o dispositivo de antigravidade de BEEP para manipular directamente os contornos baseados en física. O dispositivo de antigravidade é tanto unha ferramenta como unha arma. Úseo para aniquilar os robots inimigos, construir torres e solucionar quebracabezas.

en: Home
gl: Inicio

en: Developer Tools
gl: Ferramentas para desenvolvedores

en: or
gl: ou

en: Access the Internet
gl: Acceda a Internet

en: Take the guided tour
gl: Facer un tour guiado

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Draft
gl: Borrador

en: Free
gl: Libre

en: LibreOffice Writer makes it easy to draft professional documents.
gl: LibreOffice Writer fai moi doado crear borradores de documentos profesionais.

en: Sound Settings…
gl: Preferencias de son...

en: Browse the web
gl: Navegar pola web

en: If you want to use the spellchecker, you have to install aspell and the respective language-pack, e.g. aspell-en or aspell-de.
gl: Se quere empregar o corrector ortográfico, ten que instalar aspell e o paquete de idioma correspondente, p.ex. aspell-en ou aspell-gl.

en: View photos
gl: Ver fotos

en: You can upload, organise, edit and share your photos with Shotwell.
gl: Pode subir, organizar, editar e compartir as súas fotos con Shotwell.

en: from
gl: de

en: Introduction Ubuntu
gl: Introdución a Ubuntu

en: to
gl: para

en: Blender is an integrated 3d suite for modelling, animation, rendering, post-production, interactive creation and playback (games). Blender has its own particular user interface, which is implemented entirely in OpenGL and designed with speed in mind. Python bindings are available for scripting; import/export features for popular file formats like 3D Studio and Wavefront Obj are implemented as scripts by the community. Stills, animations, models for games or other third party engines and interactive content in the form of a standalone binary and/or a web plug-in are common products of Blender use.
gl: Blender e unha solución integrada para modelar, animar, renderizar, pos-producir, creación interactiva e reprodución (xogos) de modelos 3D. Blender ten unha interface de usuario propia, programada completamente en OpenGL e coa velocidade como obxectivo. Ten dispoñíbeis ligazóns con Python para facer scripts, e é capaz de importar e exportar a varios formatos populares como 3D Studio e Wavefront Obj grazas a scripts programados pola comunidade. Algúns produtos habituais do uso de Blender son fotos, animacións, modelos para xogos ou outros motores de terceiras partes, contido interactivo na forma de binarios independentes ou engadidos para web.

en: Your browser does not support iframes.
gl: O seu navegador non admite iframes.

en: Make a good impression with the intuitive LibreOffice Impress presentation tool.
gl: Cree unha boa impresión coa intuitiva ferramenta de presentacións LibreOffice Impress.

en: It’s quick and easy to access your folders and files from Ubuntu’s home folder.
gl: É rápido e doado acceder aos seus cartafoles e ficheiros desde o cartafol persoal de Ubuntu.

en: Our star apps
gl: Os nosos aplicativos destacados

en: The Grass Aint Greener
gl: A herba parece máis verde

en: forward
gl: adiante

en: Chromium Web Browser
gl: Navegador web Chromium

en: Recipient
gl: Destinatario

en: Fast
gl: Rápida

en: Recent
gl: Recente

en: To:
gl: Para:

en: Date:
gl: Data:

en: Enjoy the simplicity of Ubuntu's stylish, intuitive interface. Fast, secure and with thousands of apps to choose from, Ubuntu gives you a clean and streamlined experience that you can really make your own.
gl: Desfrute da simplicidade da estilada e intuitiva interface de Ubuntu. Rápido, seguro e con centos de aplicativos onde elixir, Ubuntu fornécelle unha experiencia limpa de directa que pode modificar para facela súa.

en: Ubuntu Software Centre
gl: Centro de software de Ubuntu

en: Untitled 1 - LibreOffice Calc
gl: Sen título 1 - LibreOffice Calc

en: I already have an account!
gl: Xa teño unha conta!

en: System
gl: Sistema

en: Date
gl: Data

en: LibreOffice Calc has everything you need to create clear and accurate spreadsheets.
gl: LibreOffice Calc ten todo o que precisa para crear follas de cálculo claras e precisas.

en: Some of the import and export features are provided using the packages dia, libwmf-bin, pstoedit, skencil, imagemagick, and perlmagick.
gl: Algunhas das funcionalidades de importación e exportación fornécense empregando os paquetes dia, libwmf-bin, pstoedit, skencil, imagemagick, e perlmagick.

en: Take Ubuntu for a test drive with our online demo.
gl: Poña a proba Ubuntu coa nosa demostración en liña.

en: Install
gl: Instalar

en: Items:
gl: Elementos:

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Backup
gl: Copia de respaldo

en: Ubuntu tour
gl: Tour de Ubuntu

en: History
gl: Historial

en: 16 Photos
gl: 16 fotos

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: We hope you've enjoyed the Ubuntu online tour.
gl: Agardamos que teña desfrutado do percorrido en liña de Ubuntu.

en: Office
gl: Ofimática

en: Themes &amp; Tweaks
gl: Temas e axustes

en: Ubuntu works brilliantly with a range of devices. Simply plug in your mp3 player, camera or printer and you’ll be up and running straight away. No installation CDs. No fuss. And it’s compatible with Windows too! So you can open, edit and share Microsoft Office documents stress-free.
gl: Ubuntu funciona perfectamente con moitos dispositivos. Simplemente conecte o seu reprodutor MP3, cámara ou impresora e estará listo para empregalo. Sen CDs de instalación. Sen molestias. E é compatíbel con Windows tamén! Polo que pode abrir, editar e compartir documentos de Microsoft Office sen problemas.

en: work
gl: traballo

en: Library
gl: Biblioteca

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Chromium serves as a base for Google Chrome, which is Chromium rebranded (name and logo) with very few additions such as usage tracking and an auto-updater system.
gl: Chromium serve como base de Google Chrome, que é Chromium renomeado (nome e logo) con algúns engadidos como o seguemento de uso e un sistema de actualizacións automáticas.

en: Not Junk
gl: Non é correo non desexado

en: Archive
gl: Arquivo

en: delete
gl: eliminar

en: Thunderbird Mail/News
gl: Correo e noticias Thunderbird

en: Write: (no subject)
gl: Escribir: (sen asunto)

en: Small Flowers
gl: Flores pequenas

en: Edit Connections…
gl: Editar conexións…

en: Check email
gl: Obter correo electrónico

en: Additional Drivers
gl: Controladores adicionais

en: But they dont know that they are in a game, or that they are extremely delicious. The most addicting and awe-inspiring puzzle game will set you on an adventure that youll never forget!
gl: Pero eles non saben que están nun xogo, ou que eles son extremadamente deliciosos. O xogo de quebracabezas máis aditivo e impresionante colocarálle nunha aventura que nunca esquecerá!

en: Turn On Bluetooth
gl: Activar bluetooth

en: Write
gl: Escribir

en: Attach
gl: Anexar

en: Ubuntu online tour
gl: Tour en liña de Ubuntu

en: Federica Miglio
gl: María Castelao

en: BEEP is a 2D side-scrolling platformer with physics-based gameplay. You control a small robot equipped with an anti-gravity device, a jet-pack and a gun. Drive, jump, fly, swim and shoot your way through 24 levels scattered across 6 unique environments.
gl: BEEP e un xogo de plataformas en 2D lateral cun estilo de xogo baseado na física. Controla un pequeno robot equipado cun dispositivo anti-gravidade, un jet-pack e unha pistola. Conduce, salta, voa, nada e dispara o longo do camiño por 24 niveis repartidos en 6 contornos únicos.

en: You
gl: Vostede

en: Trash
gl: Lixo

en: archive
gl: arquivo

en: Shotwell Photo Manager
gl: Xestor de fotos Shotwell

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Browsing the web is fast and secure with Ubuntu and Firefox.
gl: Navegar o web é rápido e seguro con Ubuntu e Firefox.

en: Inkscape supports multiple opened files and multiple views per file. Graphics can be printed and exported to png bitmaps.
gl: Inkscape permite ter abertos varios ficheiros e ter varias vistas por ficheiro. Os gráficos pódense imprimir e exportar a mapas de bits png.

en: Surf the web
gl: Navegar o web

en: Browse files on device…
gl: Explorar os ficheiros no dispositivo...

en: Junk Mail
gl: Correo non desexado

en: Create and edit Scalable Vector Graphics images
gl: Crear e editar gráficos vectoriais escalábeis (SVG)

en: What's New
gl: Que hai novo

en: Movie Player
gl: Reprodutor de filmes

en: Dash home
gl: Inicio

en: Albums
gl: Álbums

en: From:
gl: De:

en: Remote Desktop Viewer
gl: Visualizador de escritorios remotos

en: junk
gl: non desexado

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Bluetooth On
gl: Activar Bluetooth

en: Turn Off Bluetooth
gl: Desactivar Bluetooth

en: Installing
gl: Instalando

en: back to the site
gl: volver ao sitio

en: Games
gl: Xogos

en: Sound Recorder
gl: Gravadora de son

en: Suspend
gl: Suspender

en: branches
gl: ramas

en: The Power of Your Personal Cloud
gl: O poder da súa nube persoal

en: Manipulate the flow of time to solve puzzles Braid is a platform game in painterly style where you manipulate the flow of time to solve puzzles. Every puzzle in Braid is unique; there is no filler.
gl: Manipular o fluxo de tempo para resolver quebracabezas Braid é un xogo de plataforma no estilo de pintura na que manipula o fluxo do tempo para resolver enigmas. Cada puzzle en Braid é único, non hai recheo.

en: Mon 11 October, 2010
gl: Lun 11 de outubro, 2010

en: Unmute
gl: Desactivar o silencio

en: Rubbish bin
gl: Lixo

en: Sound &amp; Video
gl: Son e vídeo

en: Create and edit 3D models and animations
gl: Crear e editar modelos e animacións en 3D

en: Inbox
gl: Caixa de entrada

en: Files Anywhere
gl: Ficheiros en calquera lugar

en: Stay Productive
gl: Mantéñase produtivo

en: Empathy Internet Messageing
gl: Mensaxaría de internet Empathy
