ubuntu-weather-app - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Chance of precipitation
ja: 降水確率

en: Winds
ja: 風速・風向

en: UV Index
ja: UV指数

en: Pollen
ja: 花粉

en: Humidity
ja: 湿度

en: Sunrise
ja: 日の出

en: Searching for current location...
ja: 現在地を検索中...

en: Cannot determine your location
ja: 現在地を確認出来ません

en: Couldn't load weather data, please try later again!
ja: 気象データが読み込めません。あとで再度試してください！

en: Location already added.
ja: 場所はすでに追加されています。

en: Locations
ja: 場所一覧

en: Settings
ja: 設定

en: Weather
ja: 天気

en: A weather forecast application for Ubuntu with support for multiple online weather data sources
ja: 複数のオンライン気象データに対応したUbuntu用天気予報アプリ

en: weather;forecast;twc;openweathermap;the weather channel;
ja: weather;forecast;twc;openweathermap;the weather channel;天気;天気予報;ウェザーチャンネル;
