indicator-stickynotes - en to he translation catalogue (37 entries)

en: Error reading data file. Do you want to backup the current data?
he: שגיאה בקריאת קובץ נתונים. האם לבצע גיבוי של הנתונים הקיימים?

en: Backup
he: גיבוי

en: Sticky Notes
he: פתקים נצמדים

en: New Note
he: פתק חדש

en: Show All
he: הצגת הכול

en: Hide All
he: הסתרת הכל

en: Lock All
he: נעל הכל

en: Unlock All
he: שחרר הכל

en: Export Data
he: ייצוא נתונים

en: Import Data
he: ייבוא נתונים

en: About
he: אודות

en: Settings
he: הגדרות

en: Quit
he: יציאה

en: Please choose a different destination for the backup file.
he: יש לבחור יעד שונה לקובץ הגיבוי.

en: Error importing data.
he: שגיאה בייבוא נתונים.

en: About Indicator Stickynotes
he: אודות Indicator Stickynotes

en: Please report bugs, contribute translations, and make suggestions on the Launchpad homepage below.
    
    Keyboard shortcuts:
    Ctrl + W:  Delete note
    Ctrl + L:  Lock note
    Ctrl + N:  New note
he: בבקשה דווח על תקלה, תרום תרגום, והצע הצעות בדף הבית ב Launchpad בקישור המצורף למטה.
    
    קיצורי מקשים:
    Ctrl + W: מחק פתק
    Ctrl + L: נעל פתק
    Ctrl + N: פתק חדש

en: New
he: חדש

en: _Categories
he: _קטגוריות

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Text Color
he: צבע הטקסט

en: Pick a Background Color
he: בחר צבע רקע

en: Pick a Text Color
he: בחר צבע טקסט

en: Name
he: שם

en: Font
he: גופן

en: Make Default Category
he: הפוך לקטגורית ברירת מחדל

en: Make Default
he: הפיכה לבררת מחדל

en: Delete
he: מחק

en: New Category
he: קטגוריה חדשה

en: Always on top
he: תמיד עליון

en: Categories:
he: קטגוריות:

en: Are you sure you want to delete this note?
he: האם אתה בטוח שאתה רוצה למחוק פתק זה?

en: Unlock
he: שחרור נעילה

en: Lock
he: נעל

en: Default Category
he: קטגורית ברירת מחדל

en: Are you sure you want to delete this category?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק קטגוריה זו?

en: Write reminders on notes
he: כתיבת התזכורות בפתקיות
