indicator-stickynotes - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Error reading data file. Do you want to backup the current data?
sv: Fel vid läsning av datafilen. Vill du säkerhetskopiera aktuell data?

en: Backup
sv: Säkerhetskopia

en: Sticky Notes
sv: Fästisar

en: New Note
sv: Ny anteckning

en: Show All
sv: Visa alla

en: Hide All
sv: Dölj alla

en: Lock All
sv: Lås alla

en: Unlock All
sv: Lås upp alla

en: Export Data
sv: Exportera data

en: Import Data
sv: Importera data

en: About
sv: Om

en: Settings
sv: Inställningar

en: Quit
sv: Avsluta

en: Please choose a different destination for the backup file.
sv: Välj en annan lagringsplats för säkerhetskopian.

en: Error importing data.
sv: Fel vid dataimport.

en: About Indicator Stickynotes
sv: Om Indicator Stickynotes

en: Please report bugs, contribute translations, and make suggestions on the Launchpad homepage below.
    
    Keyboard shortcuts:
    Ctrl + W:  Delete note
    Ctrl + L:  Lock note
    Ctrl + N:  New note
sv: Rapportera gärna fel, översätt och och kom med förslag på nedanstående Launchpad-sida.
    
    Tangentbordsgenvägar:
    Ctrl + W:  Ta bort anteckning
    Ctrl + L:  Lås anteckning
    Ctrl + N:  Ny anteckning

en: New
sv: Nytt

en: _Categories
sv: _Kategorier

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text Color
sv: Textfärg

en: Pick a Background Color
sv: Välj en bakgrundsfärg

en: Pick a Text Color
sv: Välj en textfärg

en: Name
sv: Namn

en: Font
sv: Teckensnitt

en: Make Default Category
sv: Ange som standardkategori

en: Make Default
sv: Ange som som standard

en: Delete
sv: Ta bort

en: New Category
sv: Ny kategori

en: Always on top
sv: Alltid överst

en: Categories:
sv: Kategorier:

en: Are you sure you want to delete this note?
sv: Vill du verkligen ta bort den här anteckningen?

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Lock
sv: Lås

en: Default Category
sv: Standardkategori

en: Are you sure you want to delete this category?
sv: Vill du verkligen ta bort den här kategorin?

en: Write reminders on notes
sv: Skriv påminnelser på Fästisar
