indicator-stickynotes - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Error reading data file. Do you want to backup the current data?
tr: Veri dosyaları okuma hatası. Şu anki veriyi yedeklemek ister misiniz?

en: Backup
tr: Yedek

en: Indicator Stickynotes
tr: Göstergeç Yapışkan Notlar

en: Sticky Notes
tr: Yapışkan Notlar

en: New Note
tr: Yeni Not

en: Show All
tr: Tümünü Göster

en: Hide All
tr: Tümünü Gizle

en: Lock All
tr: Tümünü Kilitle

en: Unlock All
tr: Her Şeyin Kilidini Kaldır

en: Export Data
tr: Verileri Dışa Aktar

en: About
tr: Hakkında

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Quit
tr: Çık

en: About Indicator Stickynotes
tr: Stickynotes Indicator Hakkında

en: Please report bugs, contribute translations, and make suggestions on the Launchpad homepage below.
    
    Keyboard shortcuts:
    Ctrl + W:  Delete note
    Ctrl + L:  Lock note
    Ctrl + N:  New note
tr: Lütfen hataları bildirin,çevirilere destek verin ve Launchpad anasayfasında önerin.
    Klavye kısayolları
    Ctrl + W: Notu sil
    Ctrl + L: Notu Kilitle
    Ctrl + N: Yeni Not

en: New
tr: Yeni

en: _Categories
tr: _Kategoriler

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Pick a Background Color
tr: Arkaplan Rengi Seçin

en: Pick a Text Color
tr: Metin Rengi Seçin

en: Name
tr: Ad

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Make Default Category
tr: Varsayılan Kategori Yap

en: Make Default
tr: Varsayılan Yap

en: Delete
tr: Sil

en: New Category
tr: Yeni Kategori

en: Always on top
tr: Her zaman üstte

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Are you sure you want to delete this note?
tr: Bu notu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Unlock
tr: Kilidi Kaldır

en: Lock
tr: Kilitle

en: Default Category
tr: Varsayılan Kategori

en: Are you sure you want to delete this category?
tr: Bu kategoriyi silmek istediğinize emin misiniz?
