indicator-stickynotes - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Sticky Notes
da: Post-It noter

en: New Note
da: Ny Note

en: Show All
da: Vis Alt

en: Hide All
da: Skjul Alt

en: Lock All
da: Lås Alt

en: Unlock All
da: Lås Alt Op

en: About
da: Om

en: Settings
da: Indstillinger

en: Quit
da: Afslut

en: About Indicator Stickynotes
da: Om Indicator Stickynotes

en: Please report bugs, contribute translations, and make suggestions on the Launchpad homepage below.
    
    Keyboard shortcuts:
    Ctrl + W:  Delete note
    Ctrl + L:  Lock note
    Ctrl + N:  New note
da: Vær venlig at oplyse fejl, hjælpe med oversættelser, og komme med forslag på Launchpad's hjemmeside herunder.
    
    Tastatur genveje:
    Ctrl + W: Slet note
    Ctrl + L: Lås note
    Ctrl + N: Ny note

en: New
da: Ny

en: _Categories
da: _Kategorier

en: Are you sure you want to delete this category?
da: Er du sikker på at du vil slette denne kategori?

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Text Color
da: Tekstfarve

en: Pick a Background Color
da: Vælg en Baggrundsfarve

en: Pick a Text Color
da: Vælg en Tekstfarve

en: Name
da: Navn

en: Make Default Category
da: Opret Standard Kategori

en: Make Default
da: Gør til Standard

en: Delete
da: Slet

en: Font
da: Skrifttype

en: Shadow
da: Skygge

en: New Category
da: Ny Kategori

en: Confirm delete
da: Bekræft sletning

en: Are you sure you want to delete this note?
da: Er du sikker på at du vil slette denne note?

en: Always on top
da: Altid øverst

en: Categories:
da: Kategorier:

en: Unlock
da: Lås op

en: Lock
da: Lås

en: Default Category
da: Standard Kategori
