indicator-stickynotes - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Error reading data file. Do you want to backup the current data?
uk: Помилка при прочитанні файлу даних. Чи хочете ви провести резервування поточних даних?

en: Backup
uk: Резервування

en: Indicator Stickynotes
uk: Нотатки

en: Sticky Notes
uk: Липкі нотатки

en: New Note
uk: Нова нотатка

en: Show All
uk: Показати усі

en: Hide All
uk: Сховати усі

en: Lock All
uk: Заблокувати усі

en: Unlock All
uk: Розблокувати усі

en: Export Data
uk: Експортувати дані

en: Import Data
uk: Імпортувати дані

en: About
uk: Про проґраму

en: Settings
uk: Налаштування

en: Quit
uk: Вийти

en: Please choose a different destination for the backup file.
uk: Будь ласка, виберіть інше місце для файлу резервної копії.

en: Error importing data.
uk: Помилка при імпортуванні даних

en: About Indicator Stickynotes
uk: Про індикатор Stickynotes

en: Please report bugs, contribute translations, and make suggestions on the Launchpad homepage below.
    
    Keyboard shortcuts:
    Ctrl + W:  Delete note
    Ctrl + L:  Lock note
    Ctrl + N:  New note
uk: Будь ласка, повідомляйте про помилки, допомагайте перекладати, та вносьте пропозиції на домашній сторінці в Launchpad.
    Клавіші швидкого доступу:
    Ctrl + W: Знищити нотатку
    Ctrl + L: Заблокувати нотатку
    Ctrl + N: Створити нотатку

en: New
uk: Нова

en: _Categories
uk: _Категорії

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Pick a Background Color
uk: Виберіть колір тла

en: Pick a Text Color
uk: Виберіть колір тексту

en: Name
uk: Заголовок

en: Font
uk: Шрифт

en: Make Default Category
uk: Зробити типовою категорією

en: Make Default
uk: Зробити типовою

en: Delete
uk: Знищити

en: New Category
uk: Нова Категорія

en: Always on top
uk: Завжди поверх

en: Categories:
uk: Категорії:

en: Are you sure you want to delete this note?
uk: Ви впевнені, що бажаєте знищити цю нотатку?

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: Lock
uk: Заблокувати

en: Default Category
uk: Типова категорія

en: Are you sure you want to delete this category?
uk: Ви впевнені що бажаєте ВИЛУЧИТИ цю категорію?

en: Write reminders on notes
uk: Запишіть нагадування в нотатках
