aethyra - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Restart needed for changes to take effect.
fi: Ohjelma pitää käynnistää uudelleen, jotta muutokset astuvat voimaan.

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Cancel
fi: Peru

en: Setup
fi: Asetukset

en: Reset Windows
fi: Palauta ikkunoiden oletusasetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Sound
fi: Ääni

en: Audio
fi: Ääni

en: Sfx volume
fi: Äänitehosteiden voimakkuus

en: Music volume
fi: Musiikin voimakkuus

en: Full screen
fi: Kokoruututila

en: Custom cursor
fi: Tyylitelty hiiren osoitin

en: FPS Limit:
fi: Piirtonopeusrajoitin (kuvaa / sekunti)

en: Gui opacity
fi: Käyttöliittymän läpinäkyvyys

en: Switching to full screen
fi: Kokoruututilaan siirtyminen

en: Changing OpenGL
fi: Vaihdetaan OpenGL -toimintatilaan

en: Applying change to OpenGL requires restart.
fi: OpenGL -asetusten muutokset vaativat ohjelman uudelleenkäynnistyksen

en: Press the button to start calibration
fi: Paina tätä nappia aloittaaksesi peliohjaimen kalibroinnin

en: Enable joystick
fi: Peliohjaintuki päälle

en: Calibrate
fi: Kalibroi

en: Stop
fi: Lopeta

en: Rotate the stick
fi: Käytä ohjain ääriasennoissaan pyörittämällä

en: Quit
fi: Sulje

en: Error
fi: Virhe

en: NPC
fi: Epäpelattava hahmo

en: Buy
fi: Osta

en: Price: %d GP / Total: %d GP
fi: Kappalehinta: %d GP / Yhteensä: %d GP

en: Description: %s
fi: Kuvaus: %s

en: Effect: %s
fi: Vaikutus: %s

en: Sell
fi: Myy

en: Create Character
fi: Luo hahmo

en: Name:
fi: Nimi:

en: Hair Color:
fi: Hiusten väri:

en: Hair Style:
fi: Hiustyyli:

en: Create
fi: Luo

en: Confirm Character Delete
fi: Vahvista hahmon poistopyyntö

en: Are you sure you want to delete this character?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän hahmon?

en: Name: %s
fi: Nimi: %s

en: Level: %d
fi: Taso: %d

en: Money: %d
fi: Rahatilanne: %d

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: New
fi: Uusi

en: Delete
fi: Poista

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Use
fi: Käytä

en: Equipment
fi: Varusteet

en: Equip
fi: Ota käyttöön

en: Unequip
fi: Poista varuste käytöstä

en: Inventory
fi: Tavaraluettelo

en: Drop
fi: Pudota

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Password:
fi: Salasana:

en: Port:
fi: Portti:

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Status
fi: Hahmon tiedot

en: Skills
fi: Taidot

en: Confirm:
fi: Vahvista:

en: Male
fi: Miespuolinen

en: Female
fi: Naispuolinen

en: The username needs to be at least %d characters long.
fi: Käyttäjänimen tulee olla vähintään %d merkkiä pitkä

en: The username needs to be less than %d characters long.
fi: Käyttäjänimen tulee olla alle %d merkkiä pitkä.

en: The password needs to be at least %d characters long.
fi: Salasanan tulee olla vähintään %d merkkiä pitkä

en: The password needs to be less than %d characters long.
fi: Salasanan tulee olla alle %d merkkiä pitkä.

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: You get %d GP.
fi: Sait %d GP

en: You give:
fi: Annat:

en: Connecting...
fi: Yhdistetään...

en: Ambient FX
fi: Taustaäänet

en: off
fi: pois päältä

en: low
fi: matala

en: high
fi: korkea
