aethyra - en to hr translation catalogue (344 entries)

en: Saving screenshot failed!
hr: Spremanje screenshot-a nije uspjelo!

en: Restart needed for changes to take effect.
hr: Potrebno je ponovno pokrenuti klijent za izvršavanje promjena.

en: Ignoring incoming trade requests
hr: Ignoriranje dolaznih zahtjeva za trgovanje

en: Accepting incoming trade requests
hr: Prihvaćanje dolaznih zahtjeva za trgovanje

en: Text
hr: Tekst

en: Text Shadow
hr: Sjena Teksta

en: Text Outline
hr: Obris Teksta

en: Progress Bar Labels
hr: Progress Bar Oznake

en: Background
hr: Pozadina

en: Highlight
hr: Istakni

en: Tab Highlight
hr: Istakni Karticu

en: Item too expensive
hr: Preskup predmet

en: Item is equipped
hr: Predmet je opremljen

en: Player
hr: Igrač

en: Whisper
hr: Šapat

en: Is
hr: Je

en: Party
hr: Partija

en: Hyperlink
hr: Hiperveza

en: Being
hr: Biće

en: Own Name
hr: Vlastito Ime

en: GM Names
hr: GM Imena

en: Monsters
hr: Čudovišta

en: Unknown Item Type
hr: Nepoznat Tip Predmeta

en: Generic
hr: Opći

en: Hat
hr: Šešir

en: Usable
hr: Upotrebljivo

en: Shirt
hr: Košulja

en: 1 Handed Weapons
hr: 1 Ručno Oružje

en: Pants
hr: Hlače

en: Shoes
hr: Cipele

en: 2 Handed Weapons
hr: 2 Ručno Oružje

en: Shield
hr: Štit

en: Arms
hr: Naoružanje

en: Ammo
hr: Streljivo

en: Particle Effects
hr: Efekti Čestica

en: Pickup Notification
hr: Obavijest Sakupljanja

en: Exp Notification
hr: Exp Obavijest

en: Player hits Monster
hr: Igrač pogađa Čudovište

en: Monster hits Player
hr: Čudovište pogađa Igrača

en: Critical Hit
hr: Kritični Udarac

en: Misses
hr: Promašaji

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Help
hr: Pomoć

en: Close
hr: Zatvori

en: OK
hr: U redu

en: Cancel
hr: Poništi

en: Setup
hr: Podešavanje

en: Reset Windows
hr: Ponovno pokreni prozore

en: Apply
hr: Primjeni

en: Sound
hr: Zvuk

en: Audio
hr: Zvuk

en: Sfx volume
hr: Glasnoća zvučnih efekata

en: Music volume
hr: Glasnoća glazbe

en: This is what the color looks like
hr: Ovako izgleda boja

en: Colors
hr: Boje

en: Type:
hr: Tip:

en: Static
hr: Statično

en: Pulse
hr: Pulsiranje

en: Rainbow
hr: Duga

en: Spectrum
hr: Spektar

en: Delay:
hr: Odgoda:

en: Red:
hr: Crvena:

en: Green:
hr: Zelena:

en: Blue:
hr: Plava:

en: Full screen
hr: Pregled na čitavom ekranu

en: Custom cursor
hr: Vlastiti kursor

en: FPS Limit:
hr: Ograničenje sličica u sekundi

en: Gui opacity
hr: Prozirnost sučelja

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Switching to full screen
hr: Prebacivanje u pregled na čitavom ekranu

en: windowed
hr: uokvireno

en: fullscreen
hr: cijeli ekran

en: Changing OpenGL
hr: Promjena OpenGL-a

en: Applying change to OpenGL requires restart.
hr: Izmjene OpenGL-a zahtjevaju ponovno pokretanje klijenta.

en: Press the button to start calibration
hr: Pritisnite tipku za početak kalibracije

en: Enable joystick
hr: Omogući igraću palicu

en: Calibrate
hr: Kalibriraj

en: Input
hr: Unos

en: Assign
hr: Dodijeli

en: Default
hr: Zadano

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Rotate the stick
hr: Kružite palicom

en: Move Up
hr: Pomakni Gore

en: Move Down
hr: Pomakni Dolje

en: Move Left
hr: Pomakni Ulijevo

en: Move Right
hr: Pomakni Udesno

en: Attack
hr: Napad

en: Stop Attack
hr: Prekini Napad

en: Target NPC
hr: Ciljaj NPC

en: Target Player
hr: Ciljaj Igrača

en: Pickup
hr: Pokupi

en: Hide Windows
hr: Skrij Prozore

en: Sit
hr: Sjedni

en: Screenshot
hr: Snimak zaslona

en: Enable/Disable Trading
hr: Omogući/Onemogući Trgovanje

en: Find Path to Mouse
hr: Pronađi Put do Miša

en: Chat Window
hr: Chat Prozor

en: Debug Window
hr: Debug Prozor

en: Emote Shortcut Window
hr: Prozor Prečica za Ispoljavanje emocija

en: Equipment Window
hr: Prozor Opreme

en: Help Window
hr: Prozor za Pomoć

en: Inventory Window
hr: Prozor Inventara

en: Item Shortcut Window
hr: Prozor za Prečice do Predmeta

en: Minimap Window
hr: Prozor Minikarte

en: Setup Window
hr: Prozor za Postavke

en: Skill Window
hr: Prozor Vještine

en: Status Window
hr: Prozor Statusa

en: Emote Shortcut %d
hr: Prečica za Ispoljavanje emocija %d

en: Item Shortcut %d
hr: Prečac do Predmeta %d

en: Scroll Chat Up
hr: Pomakni Chat Gore

en: Scroll Chat Down
hr: Pomakni Chat Dolje

en: Quit
hr: Izlaz

en: Key Conflict(s) Detected.
hr: Otkriven je Konflikt(i) Tipki.

en: Finishing recording.
hr: Završavanje snimanja.

en: Not currently recording.
hr: Trenutno ne snima.

en: Already recording.
hr: Već se snima.

en: Starting to record...
hr: Započinjanje snimanja...

en: Failed to start recording.
hr: Neuspjeli početak snimanja.

en: Unknown item
hr: Nepoznati predmet

en: Party name is missing.
hr: Ime partije nedostaje.

en: Party successfully created.
hr: Partija je uspješno kreirana.

en: Could not create party.
hr: Nije se mogla napraviti partija.

en: %s is already a member of a party.
hr: %s je već član partije.

en: %s refused your invitation.
hr: %s je odbio vašu pozivnicu.

en: %s is now a member of your party.
hr: %s je sada član vaše partije.

en: %s has left your party.
hr: %s je napustio/la vašu partiju.

en: Error
hr: Greška

en: Connecting to account server...
hr: Spajanje na poslužitelja korisnika...

en: Connecting to character server...
hr: Spajanje na poslužitelja likova...

en: Connecting to map server...
hr: Spajanje na poslužitelja karti...

en: Are you sure you want to quit?
hr: Jeste li sigurni da želite odustati?

en: unnamed
hr: neimenovano

en: Buy
hr: Kupi

en: Price: %d GP / Total: %d GP
hr: Cijena: %d zlatnika / Ukupno: %d zlatnika

en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: Effect: %s
hr: Učinak: %s

en: Sell
hr: Prodaj

en: Shop
hr: Trgovina

en: Create Character
hr: Stvori Lika

en: Name:
hr: Ime:

en: Hair Color:
hr: Boja kose:

en: Hair Style:
hr: Frizura:

en: Create
hr: Stvori

en: Confirm Character Delete
hr: Potvrdi Brisanje Lika

en: Are you sure you want to delete this character?
hr: Da li ste sigurni da želite obrisati ovog lika?

en: Select Character
hr: Odaberi lika

en: Name: %s
hr: Ime: %s

en: Level: %d
hr: Nivo: %d

en: Job Level: %d
hr: Nivo poslaČ %d

en: Money: %d
hr: Novac: %d

en: Previous
hr: Prethodni

en: Next
hr: Slijedeći

en: New
hr: Novi

en: Gold: %d
hr: Zlato: %d

en: Delete
hr: Obriši

en: Money: %s
hr: Novac: %s

en: Server:
hr: Poslužitelj:

en: %s whispers:
hr: %s šaptanje:

en: Whispering to %s: %s
hr: Šaptaj prema %s: %s

en: Message closes chat.
hr: Poruka zatvara chat.

en: Message now closes chat.
hr: Poruka sada zatvara chat.

en: Attendance written to record log.
hr: Prisutnost zapisana u evidentni dnevnik.

en: Present:
hr: Pokloniti:

en: Unknown command.
hr: Nepoznata naredba.

en: -- Help --
hr: -- Pomoć --

en: For more information, type /help <command>.
hr: Za više informacija, utipkajte /pomoć <naredba>.

en: *** only available to a GM ***
hr: *** dostupno samo za GM ***

en: This command sends the message <msg> to all players currently online.
hr: Ova naredba šalje poruku <msg> svim igračima trenutno online.

en: Command: /clear
hr: Naredba: /clear

en: This command clears the chat log of previous chat.
hr: Ova naredba briše chat log prethodnog chata.

en: Command: /help
hr: Naredba: /pomoć

en: This command displays a list of all commands available.
hr: Ova naredba prikazuje listu svih raspoloživih naredbi.

en: Command: /help <command>
hr: Naredba: /pomoć <naredba>

en: This command displays help on <command>.
hr: Ova naredba prikazuje pomoć pri <naredba>.

en: This command tell others you are (doing) <msg>.
hr: Ova naredba govori drugima da vi (radite) <msg>.

en: Command: /present
hr: Naredba: /present

en: Command: /record <filename>
hr: Naredba: /record <filename>

en: This command starts recording the chat log to the file <filename>.
hr: Ova naredba započinje snimanje chat log-a u datoteku <filename>.

en: Command: /record
hr: Naredba: /record

en: This command finishes a recording session.
hr: Ova naredba završava sesiju snimanja.

en: Command: /toggle <state>
hr: Naredba: /toggle <state>

en: Command: /toggle
hr: Naredba: /toggle

en: Command: /where
hr: Naredba: /where

en: This command displays the name of the current map.
hr: Ova naredba prikazuje naziv trenutne karte.

en: If the <nick> has spaces in it, enclose it in double quotes (").
hr: Ako <nick> ima razmake u sebi, zatvoriti ga u dvostrukim navodnicima (").

en: Command: /who
hr: Naredba: /who

en: This command displays the number of players currently online.
hr: Ova naredba prikazuje broj igrača trenutno online.

en: Type /help for a list of commands.
hr: Upišite /help za listu svih naredbi.

en: Use
hr: Upotrijebi

en: Equipment
hr: Oprema

en: Equip
hr: Opremi

en: Unequip
hr: Skini opremu

en: Inventory
hr: Zalihe

en: Trade
hr: Trgovanje

en: Store
hr: Pohrani

en: Drop
hr: Ispusti

en: Weight:
hr: Težina:

en: All
hr: Sve

en: Login
hr: Korisničko ime

en: Password:
hr: Lozinka

en: Recent:
hr: Novije:

en: Register
hr: Registriraj se

en: Status
hr: Stanje

en: Skills
hr: Vještine

en: Map
hr: Karta

en: Reset
hr: Poništi

en: Retrieve
hr: Preuzmi

en: Confirm:
hr: Potvrdi:

en: Male
hr: Muško

en: Female
hr: Žensko

en: The username needs to be at least %d characters long.
hr: Korisničko ime mora biti dugo najmanje %d znakova.

en: The username needs to be less than %d characters long.
hr: Korisničko ime mora biti kraće od %d znakova.

en: The password needs to be at least %d characters long.
hr: Lozinka mora biti duga najmanje %d znakova.

en: The password needs to be less than %d characters long.
hr: Lozinka mora biti kraća od %d znakova.

en: Passwords do not match.
hr: Lozinke se ne podudaraju.

en: Select Server
hr: Odaberi poslužitelj

en: Skill points: %d
hr: Bodovi vještine: %d

en: Up
hr: Gore

en: Job: %d
hr: Zadatak: %d

en: Job:
hr: Zadatak:

en: Stats
hr: Statistika

en: Cost
hr: Cijena

en: Attack:
hr: Napad:

en: Defense:
hr: Obrana:

en: M.Attack:
hr: M.Napad:

en: M.Defense:
hr: M.Obrana:

en: % Reflex:
hr: % Refleks:

en: Strength
hr: Snaga

en: Agility
hr: Okretnost

en: Vitality
hr: Vitalnost

en: Intelligence
hr: Inteligencija

en: Dexterity
hr: Spretnost

en: Luck
hr: Sreća

en: Remaining Status Points: %d
hr: Preostali Bodovi Statusa: %d

en: Storage
hr: Pohrana

en: Slots:
hr: Mjesta:

en: You give:
hr: Daješ:

en: Updating...
hr: Ažuriranje

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Play
hr: Igraj

en: Could not load map
hr: Ne mogu učitati karte

en: Error while loading %s
hr: Greška prilikom učitavanja %s

en: Show name
hr: Prikaži ime

en: Show pickup notification
hr: Prikaži obavijesti o prikupljanju.

en: in chat
hr: u chat-u

en: as particle
hr: kao čestica

en: Overhead text
hr: Tekst iznad glave

en: Ambient FX
hr: Efekti okruženja

en: No text
hr: Nema teksta

en: Bubbles, no names
hr: Mjehurići, bez imena

en: Bubbles with names
hr: Mjehurići s imenima

en: off
hr: isključeno

en: low
hr: nisko

en: high
hr: visoko

en: medium
hr: srednje

en: Name
hr: Ime

en: Relation
hr: Odnos

en: Allow trading
hr: Dozvoli trgovanje

en: Allow whispers
hr: Dozvoli šapate

en: Players
hr: Igrači

en: When ignoring:
hr: Kad ignorira:

en: Neutral
hr: Neutralno

en: Friend
hr: Prijatelj

en: Disregarded
hr: Zanemareno

en: Ignored
hr: Ignorirano

en: Nothing to sell.
hr: Ništa za prodati.

en: Thanks for buying.
hr: Hvala za kupnju.

en: Unable to buy.
hr: Ne može se kupiti

en: Thanks for selling.
hr: Hvala za prodaju.

en: Unable to sell.
hr: Nije moguće prodati.

en: Failed to create character. Most likely the name is already taken.
hr: Ne mogu stvoriti lik. Najvjerojatnije je ime već zauzeto.

en: Character deleted.
hr: Lik izbrisan.

en: Failed to delete character.
hr: Neuspješno brisanje znaka.

en: Whisper could not be sent, user is offline.
hr: Šapat nije mogao biti poslan, korisnik je offline.

en: Whisper could not be sent, ignored by user.
hr: Šapat nije mogao biti poslan, ignorirani ste od strane korisnika.

en: Unable to equip.
hr: Nije moguće opremiti.

en: Failed to use item.
hr: Neuspješno korištenje predmeta.

en: Authentication failed
hr: Autentikacija nije uspjela

en: No servers available
hr: Nema dostupnih poslužitelji

en: This account is already logged in
hr: Ovaj korisnički račun je već prijavljen

en: Unknown connection error
hr: Nepoznata pogreška veze

en: Unregistered ID
hr: Neregistriran ID

en: Wrong password
hr: Pogrešna lozinka

en: Account expired
hr: Račun je istekao

en: Rejected from server
hr: Odbijeno od poslužitelja

en: This user name is already taken
hr: Ovo korisničko ime je već zauzeto

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: You are dead.
hr: Vi ste mrtvi.

en: We regret to inform you that your character was killed in battle.
hr: Žao nam je obavijestiti vas da je vaš lik je bio ubijen u borbi.

en: You are not that alive anymore.
hr: Niste više tako živi.

en: Game Over!
hr: Kraj Igre!

en: No, kids. Your character did not really die. It... err... went to a better place.
hr: Ne, djeco. Vaš lik zapravo nije umro. On... err... je otišao na bolje mjesto.

en: I guess this did not run too well.
hr: Predpostavljam da ovo nije išlo previše dobro.

en: Do you want your possessions identified?
hr: Želite li svoju imovinu identificirati?

en: Sadly, no trace of you was ever found...
hr: Nažalost, ni traga od vas nije nikada pronađeno ...

en: Annihilated.
hr: Uništen.

en: Looks like you got your head handed to you.
hr: Izgleda da su vam predali vašu glavu.

en: You screwed up again, dump your body down the tubes and get you another one.
hr: Uprskali ste opet, odbacite svoje tijelo u kanalizaciju i nabavite novo.

en: You're not dead yet. You're just resting.
hr: Niste još mrtvi. Samo se odmarate.

en: You are no more.
hr: Nema vas više.

en: You have ceased to be.
hr: Prestali ste postojati.

en: You've expired and gone to meet your maker.
hr: Istekao vam je rok i otišli ste upoznati svog stvoritelja.

en: You're a stiff.
hr: Ukočili ste se.

en: Bereft of life, you rest in peace.
hr: Lišeni života, počivate u miru.

en: If you weren't so animated, you'd be pushing up the daisies.
hr: Da niste bili toliko animirani sad bi podizali tratinčice.

en: Your metabolic processes are now history.
hr: Vaši metabolički procesi su sad povijest.

en: You're off the twig.
hr: Pali ste s grančice.

en: You've kicked the bucket.
hr: Vi ste šutirali sić.

en: You are an ex-player.
hr: Vi ste bivši igrač.

en: Message
hr: Poruka

en: You are carrying more than half your weight. You are unable to regain health.
hr: Nosite više od pola svoje težine. Niste u mogućnosti kako bi povratili zdravlje.

en: Equip arrows first.
hr: Prvo se opremite strijelama.

en: Trade failed!
hr: Neuspjela razmjena!

en: Emote failed!
hr: Neuspjelo korištenje emotea!

en: Sit failed!
hr: Neuspjelo sjedanje!

en: Chat creating failed!
hr: Neuspjelo stvaranje lika!

en: Could not join party!
hr: Neuspjelo priključivanje družini!

en: Cannot shout!
hr: Neuspjelo vikanje!

en: You have not yet reached a high enough lvl!
hr: Još nisi dosegao/la dovoljno visok nivo!

en: Insufficient HP!
hr: Nedovoljno zdravlja!

en: Insufficient SP!
hr: Nedovoljno SP-a!

en: You have no memos!
hr: Nemaš podsjetnika!

en: You cannot do that right now!
hr: Ne možeš to učiniti sad!

en: You cannot use this skill with that kind of weapon!
hr: Ne možeš koristiti tu vještinu s tim oružjem!

en: You need another red gem!
hr: Trebaš još jedan crveni dragulj!

en: You need another blue gem!
hr: Trebaš još jedan plavi dragulj!

en: You're carrying to much to do this!
hr: Nosiš previše predmeta da bi učinio to!

en: Huh? What's that?
hr: Ha? Što je to?

en: Warp failed...
hr: Skok nije uspio...

en: Could not steal anything...
hr: Krađa nije uspjela...

en: Poison had no effect...
hr: Otrov nije uspio...

en: Request for Trade
hr: Zahtjev za Trgovanje

en: %s wants to trade with you, do you accept?
hr: %s želi trgovati s vama, prihvaćate li?

en: Trading isn't possible. Trade partner is too far away.
hr: Trgovanje nije moguće. Trgovački partner je predaleko.

en: Trading isn't possible. Character doesn't exist.
hr: Trgovanje nije moguće. Lik ne postoji.

en: Trade cancelled due to an unknown reason.
hr: Trgovanje otkazano zbog nepoznatih razloga.

en: Trade: You and %s
hr: Trgujte: Vi i %s

en: Trade with %s cancelled.
hr: Trgovanje s %s otkazano.

en: Failed adding item. Trade partner is over weighted.
hr: Neuspješno dodavanje predmeta. Trgovinski partner je preopterećen.

en: Failed adding item. Trade partner has no free slot.
hr: Neuspješno dodavanje predmeta. Trgovinski partner nema slobodnog prostora.

en: Failed adding item for unknown reason.
hr: Neuspješno dodavanje predmeta, iz nepoznatog razloga.

en: Trade canceled.
hr: Otkazano trgovanje.

en: Trade completed.
hr: Trgovanje je završeno.
