balsa 1.1.7.1 - en to tr translation catalogue (1078 entries)

en: Email utility
tr: E-posta aracı

en: Mail Client
tr: E-posta İstemcisi

en: Balsa Mail Client
tr: Balsa E-posta İstemcisi

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
tr: Kimliksiz

en: No-Name
tr: İsimsiz

en: SASL Interaction
tr: SASL Etkileşimi

en: TLS requested but not compiled in
tr: TLS gerekli ama bu destekle derlenmemiş

en: Undefined location of user address book
tr: Kullanıcı adres defterinin konumu tanımlanmamış

en: Reading Osmo contacts failed: %s
tr: Osmo kişi bilgilerinin okunması başarısız oldu: %s

en: No error
tr: hata yok

en: Cannot read from address book
tr: Adres defterinden okunamıyor

en: Cannot write to address book
tr: Adres defterine yazılamıyor

en: Cannot connect to the server
tr: Sunucuya bağlanılamıyor

en: Cannot search in the address book
tr: Adres defterinde aranamıyor

en: Cannot add duplicate entry
tr: Tekrarlı girdi eklenemez

en: Cannot find address in address book
tr: Adres, adres defterinde bulunamıyor

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: To:
tr: Alıcı:

en: Reply To:
tr: Cevapla:

en: D_isplayed Name:
tr: _Görüntülenen İsim:

en: _First Name:
tr: İ_sim:

en: _Last Name:
tr: _Soyadı:

en: _Nickname:
tr: _Rumuz:

en: O_rganization:
tr: Ku_rum:

en: _Email Address:
tr: _E-posta Adresi:

en: A_dd
tr: _Ekle

en: (No subject)
tr: (Konusuz)

en: Failed to create output stream
tr: Çıktı akışı oluşturma başarısız oldu

en: Could not read embedded message
tr: Gömülü ileti okunamadı

en: Syntax error in the filter configuration file
tr: Filtre yapılanma dosyasında yazım hatası

en: Unable to allocate memory
tr: Hafıza ayrılamadı

en: Error in regular expression syntax
tr: Düzenli ifadede yazım hatası

en: Attempt to apply an invalid filter
tr: Geçersiz filtre uygulanmaya çalışıldı

note: FIXME: this is hack!
en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Subject
tr: Konu

en: Body
tr: Gövde

en: Header:%s
tr: Başlık:%s

en: New
tr: Yeni

en: Deleted
tr: Silindi

en: Replied
tr: Cevaplandı

en: Flagged
tr: İşaretli

en: Not
tr: Değil

en: From %Y-%m-%d
tr: %d-%m-%Y'den

en: To %Y-%m-%d
tr: %d-%m-%Y'e kadar

en: And
tr: Ve

en: Or
tr: Veya

en: Invalid filters %s for mailbox %s
tr: Geçersiz %s filtreleri, %s posta kutusu için

en: Unable to load message body to match filter
tr: Filtreyle eşleştirmek için ileti gövdesi yüklenemedi

en: Invalid filter: %s
tr: Geçersiz filtre: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
tr: Filtre için geçersiz posta kutusu adı: %s

en: Error when copying messages: %s
tr: İletiler kopyalanırken hata: %s

en: Error when trashing messages: %s
tr: İletiler çöpe taşınırken hata: %s

en: Error when moving messages: %s
tr: İletiler taşınırken hata: %s

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
tr: MIME parçasının şifresi çözülürken hata: ayrıştırma hatası

en: Cannot verify multipart/signed part due to missing subparts.
tr: Eksik alt parçalar yüzünden çoklu parça/imzalı parça doğrulanamıyor.

en: unsupported protocol “%s”
tr: desteklenmeyen iletişim kuralı “%s”

en: Cannot verify multipart/signed part: signature content-type does not match protocol.
tr: Çoklu parça/imzalı parça doğrulanamıyor: imza içerik türü iletişim kuralıyla eşleşmiyor.

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: content-type does not match protocol.
tr: Çoklu parça/şifreli parça deşifre edilemiyor: içerik türü iletişim kuralıyla eşleşmiyor.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unexpected content type
tr: Çoklu parça/şifreli parça deşifre edilemiyor: beklenmedik içerik türü

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: failed to parse decrypted content
tr: Çoklu parça/şifreli parça deşifre edilemiyor: deşifre edilen içerik ayrıştırılamadı

en: Could not get an HTML part: %s
tr: Bir HTML parçası alınamadı: %s

en: This message part contains images from a remote server. To protect your privacy, Balsa has not downloaded them. You may choose to download them if you trust the server.
tr: Bu ileti uzak sunucudan resimler içeriyor. Gizliliğinizi korumak için Balsa bu dosyaları indirmedi. Sunucuya güveniyorsanız indirmeyi seçebilirsiniz.

en: _Download images
tr: Resimleri _indir

en: _Close
tr: _Kapat

en: New Identity
tr: Yeni Kimlik Seç

en: Error executing signature generator %s
tr: İmza oluşturucu %s yürütülürken hata

en: Error reading signature from %s
tr: %s'den imza okunurken hata

en: Signature in %s is not a UTF-8 text.
tr: %s'deki imza bir UTF-8 metni değil.

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _OK
tr: _Tamam

en: Current
tr: Şuanki

en: Default
tr: Öntanımlı

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
tr: _Face Yolu

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
tr: _X-Face Yolu

note: create the "General" tab
en: General
tr: Genel

en: _Identity name:
tr: _Kimlik adı:

en: _Full name:
tr: _Tam adı:

en: _Mailing address:
tr: _Posta adresi:

en: Reply _to:
tr: _Cevapla:

en: _Domain:
tr: _Alan Adı:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
tr: İletiler

en: Reply _string:
tr: Yanıtlama _dizisi:

en: F_orward string:
tr: İ_letme dizisi:

en: send messages in both plain text and _HTML format
tr: iletileri düz metin ve _HTML biçimlerinde gönder

en: request positive (successful) _Delivery Status Notification by default
tr: öntanımlı olarak olumlu (başarılı) _İleti Ulaşma Bildirimi iste

en: request _Message Disposition Notification by default
tr: öntanımlı olarak _İleti Ulaşma Bildirimi iste

en: SMT_P server:
tr: SMT_P sunucusu :

note: create the "Signature" tab
en: Signature
tr: İmza

en: Signature _path
tr: İmza _yolu

en: _Execute signature
tr: İ_mzayı çalıştır

en: Incl_ude signature
tr: İm_zayı içer

en: Include signature when for_warding
tr: İletirken im_zayı ekle

en: Include signature when rep_lying
tr: Yanıtlarken imzayı ek_le

en: _Add signature separator
tr: İmza ayracını _ekle

en: Prepend si_gnature
tr: İmzayı _başa ekle

en: Security
tr: Güvenlik

en: sign messages by default
tr: iletileri öntanımlı olarak imzala

en: encrypt messages by default
tr: iletileri öntanımlı olarak şifrele

en: default protocol
tr: öntanımlı iletişim kuralı

en: always trust GnuPG keys when encrypting
tr: şifrelerken herzaman GnuPG anahtarlarına güven

en: remind me if messages can be encrypted
tr: iletiler şifrelenebildiğinde beni uyar

en: use secret key with this id for signing
    (leave empty for automatic selection)
tr: imzalamada bu kimlikle gizli anahtarı kullan
    (otomatik seçim için boş bırakın)

en: Error reading file %s: %s
tr: %s dosyası okunurken hata: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
tr: Face başlık dosyası %s çok uzun (%lu bayt).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
tr: Face başlık dosyası %s ikilik veri içeriyor.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
tr: Face yüklenirken hata: %s

en: Error: The identity does not have a name
tr: Hata: Kimlik bilgileri arasında bir isim belirtilmemiş

en: Error: An identity with that name already exists
tr: Hata: Bu isimde bir kimlik zaten var

en: Do you really want to delete the selected identity?
tr: Seçilmiş olan kimliği silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

en: Error displaying help for identities: %s
tr: Kimlikler için yardım görüntülenirken hata: %s

en: Manage Identities
tr: Kimlikleri Düzenle

en: _Help
tr: _Yardım

note: new button
en: _New
tr: Ye_ni

en: _Remove
tr: _Sil

en: GnuPG MIME mode
tr: GnuPG MIME kipi

en: GnuPG OpenPGP mode
tr: GnuPG OpenPGP kipi

en: GpgSM S/MIME mode
tr: GpgSM S/MIME kipi

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
tr: IMAP sunucusu %s uyarısı:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
tr: %s IMAP sunucu hatası: %s

en: Balsa passwords
tr: Balsa ayarları

en: Cannot connect to %s
tr: %s'e bağlanılamıyor

en: Cannot connect to the server: %s
tr: Sunucuya bağlanılamıyor: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
tr: Sunucu başına bağlantı sayısı aşıldı %s

en: User ID
tr: Kullanıcı Kimliği

en: Key ID
tr: Anahtar Kimliği

en: Length
tr: Uzunluk

en: Validity
tr: Geçerlilik

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
tr: Tuş Seçiniz

en: Select the private key for the signer %s
tr: İmzacı %s için özel anahtar seçiniz

en: Select the public key for the recipient %s
tr: %s alıcıları için açık anahtar seçin

en: Insufficient trust for recipient %s
tr: %s alıcısı için yetersiz güven seviyesi

en: Use this key anyway?
tr: Yine de bu anahtar kullanılsın mı?

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
tr: Parola Metnini Girin

en: %s
    The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
tr: %s
    Bu anahtar için parola yetersiz, lütfen tekrar deneyin!
    
    Anahtar: %s

en: %s
    Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
tr: %s
    Gizli anahtar için parola girin!
    
    Anahtar: %s

en: could not get data from stream
tr: akıştan veri alınamadı

en: signature verification failed
tr: imza doğrulaması başarısız oldu

en: could not create new data object
tr: yeni veri nesnesi oluşturulamadı

en: signing failed
tr: imzalama başarısız

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
tr: imzalama ve şifrelemin birlikte yapılması sadece RFC 2440 için tanımlıdır

en: signing and encryption failed
tr: imzalama ve şifreleme başarısız oldu

en: encryption failed
tr: şifreleme başarısız oldu

en: decryption failed
tr: şifrenin açılması başarısız oldu

en: could not create context
tr: içerik oluşturulamadı

en: could not set protocol “%s”
tr: “%s” iletişim kuralı ayarlanamadı

en: could not list keys for “%s”
tr: “%s” için anahtarlar listelenemedi

en: %s: a key for %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
tr: %s: %s için bir anahtar mevcut ama süresi geçmiş, kapalı, iptal edilmiş veya geçersiz

en: %s: could not find a key for %s
tr: %s: %s için bir anahtar bulunamadı

en: %s: a key with id %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
tr: %s: %s kimlikli bir anahtar mevcut ama süresi geçmiş, kapalı, iptal edilmiş veya geçersiz

en: %s: could not find a key with id %s
tr: %s: %s kimlikli bir anahtar bulunamadı

en: %s: multiple keys for %s
tr: %s: %s için birden çok anahtar

en: not a regular file
tr: normal bir dosya değil

en: Cannot launch, missing application
tr: Başlatılamadı, eksik uygulama

en: Open with %s
tr: %s ile aç

en: Open _part with %s
tr: Bölümü %s ile _aç

en: Invalid date
tr: Geçersiz tarih

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: SSL/TLS certificate
tr: SSL/TLS sertifikası

en: _Accept Once
tr: _Bir defaya mahsus onayla

en: Accept & _Save
tr: Kabul Et ve _Kaydet

en: _Reject
tr: _Geri Çevir

en: Authenticity of this certificate could not be verified.
    <b>Reason:</b> %s
    <b>This certificate belongs to:</b>
tr: Bu sertifikanın kimliği doğrulanamadı.
    <b>Neden:</b> %s
    <b>Sertifikanın ait olduğu adres:</b>

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
tr: 
    <b>Bu·sertifikanın·yazarı:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
tr: <b>Sertifika geçerli</b>
    gönderen %s
    alıcı %s
    <b>Parmakizi:</b> %s

en: Connection to %s timed out. Abort?
tr: %s ile olan bağlantıda zaman aşımı. İptal edilsin mi?

en: No image data
tr: Resim verisi yok

en: Invalid input format
tr: Geçersiz girdi biçimi

en: Internal buffer overrun
tr: Dahili tampon taşması

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
tr: Bozuk X-Face verisi

en: Cannot load mailbox %s
tr: Posta kutusu %s yüklenemedi

en: No such mailbox type: %s
tr: %s gibi bir posta kutusu türü yok!

en: Could not create a mailbox of type %s
tr: %s türünde bir posta kutusu oluşturulamadı.

en: Applying filter rules to %s
tr: %s için filtre kuralları uygulanıyor

en: Copying from %s to %s
tr: %s konumundan %s konumuna kopyalanıyor

en: libbalsa_mailbox_get_message: mailbox %s is closed
tr: libbalsa_mailbox_get_message: %s posta kutusu kapatılmış

en: Removing messages from source mailbox failed
tr: İletilerin kaynak posta kutusundan silinmesi başarısız oldu

en: from unknown
tr: bilinmeyen göndericiden

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Searching %s for partial messages
tr: %s kısmi iletiler için aranıyor

en: Reconstructing message
tr: Yeniden oluşturma iletisi

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
tr: Kaynak posta kutusunda tekrarlı iletilerin bulunması başarısız oldu

en: IMAP protocol error. Try enabling bug workarounds.
tr: IMAP iletişim kuralı hatası. Hatanın etrafından dolaşmayı deneyin.

en: %s: Opening %s Refcount: %d
tr: %s: %s Refcount açılıyor: %d

en: Downloading %ld kB
tr: İndiriliyor %ld kB

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
tr: IMAP SEARCH komutu %s posta kutusu için başarısız oldu
    öntanımlı arama yöntemine dönülüyor

en: Cannot get IMAP handle
tr: IMAP aracı alınamadı

en: Error fetching message from IMAP server: %s
tr: IMAP sunucusundan iletiler alınırken hata oluştu: %s

en: Downloading %u kB
tr: İndirliyor %u kB

en: Cannot create temporary file
tr: Geçiçi dosya oluşturulamadı

en: Cannot write to temporary file %s
tr: %s geçici dosyasına yazılamadı

en: Uploading %ld kB
tr: Yükleniyor %ld kB

en: Server-side threading not supported.
tr: Sunucu tarafında işi parçalamak desteklenmiyor.

en: Cache file for mailbox %s will be created
tr: %s posta kutusu için önbellek dosyası oluşturulacak

en: Failed to read cache file %s: %s
tr: %s önbellek dosyası okunamadı: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
tr: %s posta kutusu için önbellek dosyası tamir edilecek

en: Filtering %s
tr: %s filtreleniyor

en: Preparing %s
tr: %s hazırlanıyor

en: Open of %s failed. Errno = %d,
tr: %s açılamadı. Errno = %d,

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
tr: %s bir Maildir posta kutusuna benzemiyor.

en: Could not remove contents of %s:
    %s
tr: %s' nin içeriği silinemedi.
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
tr: %s silinemedi.
    %s

en: Mailbox does not exist.
tr: Posta kutusu mevcut değil.

en: Data copy error
tr: Veri kopyalama hatası

en: Could not write file %s: %s
tr: %s dosyasına yazılamadı: %s

en: Could not unlink file %s: %s
tr: %s dosyasının bağlantısı kaldırılamadı: %s

en: Cannot open mailbox.
tr: Posta kutusu açılamadı.

en: Mailbox is not in mbox format.
tr: Posta kutusu mbox biçiminde değil.

en: Cannot lock mailbox.
tr: Posta kutusu kilitlenemedi.

en: %s: could not open %s.
tr: %s: %s açılamadı.

en: %s: %s is not in mbox format.
tr: %s: %s bir mbox biçiminde değil.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
tr: %s (%s)' de MH dizini oluşturulamadı

en: Could not create MH structure at %s (%s)
tr: %s (%s)' de MH yapısı oluşturulamadı

en: Cannot create message
tr: İleti oluşturulamıyor

en: Message rename error
tr: İleti yeniden adlandırma hatası

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
tr: İleti %d'nin %s'den %s'e eklenmesinde hata: %s

en: Saving POP message to %s failed
tr: POP iletisinin %s'e kaydı başarısız

en: Retrieving Message %d of %d
tr: İletiler alınıyor: %d / %d

en: Received %ld kB of %ld
tr: %ld kB / %ld alındı

en: Saving POP message to %s failed.
tr: POP iletisinin %s'e kaydı başarısız.

en: Transferring POP message to %s failed.
tr: POP iletisinin %s'e aktarımı başarısız.

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
tr: POP3 posta kutusu %s: Erişim hatası:
    %s

en: POP3 mailbox %s error: %s
tr: POP3 posta kutusu %s hatası: %s

en: POP3 error: cannot open %s for writing.
tr: POP3 hatası: %s yazma için açılamadı.

en: POP3 error: cannot close %s.
tr: POP3 hatası: %s kapatılamıyor.

en: POP3 error: %s.
tr: POP3 hatası: %s.

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
tr: Posta kutusu (%s) salt okunur: bayraklar değiştirilemiyor.

en: West European
tr: Batı Avrupalı

en: East European
tr: Doğu Avrupalı

en: South European
tr: Güney Avrupalı

en: North European
tr: Kuzey Avrupalı

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Arabic
tr: Arapça

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Nordic
tr: İskandinav

en: Thai
tr: Tayca

en: Baltic
tr: Baltık

en: Celtic
tr: Kelt

en: West European (euro)
tr: Batı Avrupa (euro)

en: Russian
tr: Rusça

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Cannot open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
tr: %s açılamadı: bir sembolik bağlatı

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
tr: fcntl kilitlemesi denenirken bekleme süresi sınırı aşıldı!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
tr: flock kilitlemesi denenirken bekleme süresi sınırı aşıldı!

en: LDAP Directory for %s
tr: %s için LDAP Dizini

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: needs action
tr: eylem gerekiyor

en: accepted
tr: kabul edildi

en: declined
tr: reddedildi

en: tentatively accepted
tr: geçici olarak kabul edildi

en: delegated
tr: görevlendirildi

en: completed
tr: tamamlandı

en: in process
tr: işlemde

en: Event Notification
tr: Olay Bildirimi

en: Event Request
tr: Olay İsteği

en: Reply to Event Request
tr: Olay İsteğini Yanıtla

en: Event Cancellation
tr: Olay İptali

en: chair
tr: mevki

en: required participant
tr: gerekli katılımcı

en: optional participant
tr: isteğe bağlı katılımcı

en: non-participant, information only
tr: katılımcı değil, bilgi amaçlı

en: decryption and signature verification failed
tr: deşifre ve imza doğrulama başarısız

en: The signature is valid.
tr: Bu imza geçerlidir.

en: The signature is valid but expired.
tr: İmza geçerli ama süresi geçmiş.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
tr: İmza doğru ama imzayı doğrulamak için kullanılan anahtarın süresi dolmuş.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
tr: İmza doğru ama imzayı doğrulamak için kullanılan anahtar iptal edilmiş.

en: The signature is invalid.
tr: Bu imza geçersizdir.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
tr: İmza eksik bir anahtar yüzünden doğrulanamadı.

en: This part is not a real PGP signature.
tr: Bu kısım gerçek PGP imzası değil.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
tr: İmza geçersiz şifreleme motoru sebebiyle doğrulanamadı.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
tr: GnuPG güven veri tabanını yeniden inşa ettiğinden şu an kullanılamaz.

en: An error prevented the signature verification.
tr: Bir hata imza doğrulamasına engel oldu.

en: The user ID is of unknown validity.
tr: Kullanıcı kimliği bilinmeyen geçerlilikte.

en: The validity of the user ID is undefined.
tr: Kullanıcı kimliğinin geçerliliği tanımlanmamış.

en: The user ID is never valid.
tr: Kullanıcı kimliği asla geçerli olmamış.

en: The user ID is marginally valid.
tr: Kullanıcı kimliği sıradışı bir şekilde geçerli.

en: The user ID is fully valid.
tr: Kullanıcı kimliği geçerli.

en: The user ID is ultimately valid.
tr: Kullanıcı kimliği üst düzeyde geçerli.

en: bad validity
tr: kötü geçerlilik

en: undefined
tr: tanımsız

en: never
tr: asla

en: marginal
tr: sıradışı

en: full
tr: tüm

en: ultimate
tr: üst düzey

en: PGP signature:
tr: PGP imzası:

en: S/MIME signature:
tr: S/MIME imzası:

en: (unknown protocol)
tr: (bilinmeyen iletişim kuralı)

en: 
    Signature validity: %s
tr: 
    İmza geçerliliği: %s

en: 
    Signed on: %s
tr: 
    İmzalayan: %s

en: 
    Key owner trust: %s
tr: 
    Anahtar sahibi güvenilirliği: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
tr: 
    Tuş-Parmak izi: %s

en: 
    User IDs:
tr: 
    Kullanıcı Kimlikleri:

en: 
    User ID:
tr: 
    Kullanıcı kimliği:

en:  [Revoked]
tr:  [İptal Edilmiş]

en:  [Invalid]
tr:  [Geçersiz]

en: 
    Subkey created on: %s
tr: 
    Alt anahtar oluşturma: %s

en: 
    Subkey expires on: %s
tr: 
    Alt anahtar zaman aşımı: %s

en:  revoked
tr:  feshedilmiş

en:  expired
tr:  süresi dolmuş

en:  disabled
tr:  devre dışı

en:  invalid
tr:  geçersiz

note: ngettext: string begins with a single space, so no space * after the colon is correct punctuation (in English).
en: 
    Subkey attribute:%s | 
    Subkey attributes:%s
tr[0]: 
    Alt anahtar özniteliği: %s

en: 
    Issuer name: %s
tr: 
    Yayımcı ismi: %s

en: 
    Issuer serial number: %s
tr: 
    Yayımcı seri numarası: %s

en: 
    Chain ID: %s
tr: 
    Zincir Kimliği: %s

en: Could not launch %s to query the public key %s.
tr: %s genel anahtar %s'i sorgulamak için başlatılamadı.

en: Running %s failed with return value %d:
    %s
tr: %s çalıştırımı %d değeri döndürerek başarısız oldu:
    %s

en: Running %s successful:
    %s
tr: %s çalıştırılması başarılı:
    %s

en: Try again later.
tr: Daha sonra tekrar dene.

en: _Hide
tr: _Gizle

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
tr: İleti %s'e gönderilemiyor:
    %d: %s
    İleti giden kutusunda kaldı.

en: Saving sent message to %s failed: %s
tr: Gönderilen iletinin %s'e kaydı başarısız: %s

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
tr: Aktarım reddedildi:
    %d: %s
    İleti giden kutunuza bırakıldı.

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
tr: Gönderme problemi nedeniyle iletiniz Giden dizinine yerleştirilmiştir.
    Siz silinceye dek sistem iletiyi yeniden göndermeye çalışacaktır.

en: Connected to MTA
tr: MTA' ya bağlanıldı

note: status code, mailbox
en: From: %d <%s>
tr: Kimden :%d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: From %s: %d %s
tr: %s'den: %d %s

note: status code, mailbox
en: To: %d <%s>
tr: Kime: %d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: To %s: %d %s
tr: %s'e: %d %s

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: SMTP server refused connection.
    Check your internet connection.
tr: SMTP sunucu bağlantıyı reddetti.
    İnternet bağlantınızı kontrol edin.

en: SMTP server cannot be reached.
    Check your internet connection.
tr: SMTP sunucusuna ulaşılamadı.
    İnternet bağlantınızı kontrol edin.

en: Message left in Outbox (try again later)
tr: İleti gönderilen kutusuna bırakıldı (daha sonra tekrar deneyin)

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
tr: SMTP sunucu problemi (%d): %s
    İleti giden kutusunda kaldı.

en: Cannot read %s: %s
tr: %s okunamadı: %s

en: Cannot read %s
tr: %s okunamadı

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
tr[0]: Bu ileti BCC için şifrelenmeyecek: alıcı

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient(s).
tr: Bu ileti BCC için şifrelenmeyecek: alıcı(lar)

note: host, authentication method
en: Logging in to %s using %s
tr: %s'e %s kullanarak giriş yapılıyor

en: Never
tr: Asla

en: If Possible
tr: Mümkün Olduğunda

en: Required
tr: Gerekli

en: Error displaying server help: %s
tr: Sunucu yardımı görüntülenirken hata: %s

en: SMTP Server
tr: SMTP Sunucu

en: _Descriptive Name:
tr: _Tanımlayıcı İsim:

note: pop server imap server
en: _Server:
tr: _Sunucu:

en: _User Name:
tr: _Kullanıcı Adı:

en: _Pass Phrase:
tr: _Parola Sözcüğü:

en: Use _TLS:
tr: _TLS Kullan:

en: C_ertificate Pass Phrase:
tr: S_ertifika Parolası:

en: Sp_lit message larger than
tr: Bu büyüklükten fazla iletileri bö_l:

en: Mailbox closed
tr: posta kutusu kapatıldı

en: Message Source
tr: İleti Kaynağı

en: Error loading %s: %s
tr: %s yüklenirken hata oluştu: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
tr: %s patikasının kök dizine göre tanımlanması gerekir ('/' ile başlamalıdır).

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
tr: Balsa' dan çıkmak üzeresiniz.
    Bunu gerçekten istiyor musunuz?

en: GnomeCard Address Book
tr: GnomeCard Adres Defteri

en: Address Book
tr: Adres Defteri

en: Configure Balsa
tr: Balsa' yı ayarla

en: Use Balsa as default email client?
tr: Balsa öntanımlı e-posta istemcisi olarak kullanılsın mı?

en: _Yes
tr: _Evet

en: _No
tr: _Hayır

en: Default Client
tr: Öntanımlı İstemci

en: _Inbox:
tr: _Gelen İletiler:

en: _Outbox:
tr: _Gidecek iletiler:

en: _Sentbox:
tr: _Gönderilmiş iletiler:

en: _Draftbox:
tr: _Taslaklar:

en: _Trash:
tr: Çö_p:

en: Mail Files
tr: posta dosyaları

en: All Done!
tr: Hepsi bu kadar!

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
tr:  E-posta hesabınızı size kim sağlıyorsa şu bilgileri de verebiliyor olmalıdır (bir Ağ Yöneticiniz varsa, sizin için zaten ayarlamış olabilirler):

en: Yes, remember it
tr: Evet, hatırla

en: No, type it in every time
tr: Hayır, her seferinde yaz

en: Name of mail server for incoming _mail:
tr: Gelen _posta için e-posta sunucusu:

en: _Type of mail server:
tr: Posta sunucusu _türü:

en: Connect using _SSL:
tr: _SSL kullanarak bağlan:

en: Your email _login name:
tr: E-posta ku_llanıcı adınız:

en: Your _password:
tr: _Parolanız:

en: _SMTP Server:
tr: _SMTP Sunucusu :

note: 2.1
en: Your real _name:
tr: Gerçek _adınız:

en: _Remember your password:
tr: Parolanızı _hatırlayın:

en: _Local mail directory:
tr: _Yerel posta dizini:

en: User Settings
tr: Kullanıcı Ayarları

en: Default Identity
tr: Öntanımlı Kimlik

en: Local Mail Problem
    %s
tr: Yerel Posta Kutusu Sorunu
    %s

en: Welcome to Balsa!
tr: Balsa' ya Hoşgeldiniz!

en: New mail notification
tr: Yeni ePosta geliş haber etmesi

en:  address book:
tr:  adres defteri:

en: _Name
tr: _İsim

en: _Address
tr: _Adres

en: F_ilter:
tr: F_iltre adı:

en: Name
tr: İsim

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
tr: İ_sim için ara:

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
tr: Gönder

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
tr: Birden fazla adres sözkonusu olduğunda şöyle davran:

en: alternative addresses for the same person
tr: aynı kişiye ait diğer adresler

en: a distribution list
tr: bir dağıtım listesi

en: Could not launch %s: %s
tr: %s başlatılamadı: %s

en: Suggest complete addresses:
tr: Adres tamamlamayı öner:

en: as I type
tr: yazdığım gibi

en: when I hit the Escape key
tr: Escape tuşuna bastığımda

en: Modify %s Address Book
tr: %s Adres Defterini Değiştir

en: Add %s Address Book
tr: %s Adres Defterini Ekle

en: _Add
tr: _Ekle

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
tr: A_dres Defterinin Adı:

en: Load program location:
tr: Program konumunu yükle:

en: Select load program for address book
tr: Adres defteri için yükleme programını seç

en: Save program location:
tr: Kaydetme programı konumu:

en: Select save program for address book
tr: Adres defteri için kaydetme programını seçin

en: _Host Name
tr: _Sunucu adı

en: Base Domain _Name
tr: Ana Sunucu _Adı

en: _User Name (Bind DN)
tr: _Kullanıcı Adı (Bind DN)

en: _Password
tr: _Parola

en: _User Address Book DN
tr: _Kullanıcı Adres Defteri DN

en: Enable _TLS
tr: _TLS etkinleştir

en: GPE Address Book
tr: GPE Adres Defteri

en: Error displaying help: %s
tr: Yardım görüntülerken hata: %s

en: External query (a program)
tr: Harici sorgu (bir program)

en: LDIF Address Book
tr: LDIF Adres Defteri

en: LDAP Address Book
tr: LDAP Adres Defteri

en: Rubrica2 Address Book
tr: Rubrica2 Adres Defteri

en: _Remember password in keyring
tr: _Parolayı anahtar halkasında hatırla

en: _Remember password
tr: Parolayı _hatırla

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
tr: Uzaktaki posta kutusu %s açılıyor.
    %s@%s için _parola:

en: _Password for %s@%s (%s):
tr: %s@%s (%s) için _parola:

en: Password needed
tr: Parola gerekiyor

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Move to Trash failed: %s
tr: Çöp kutusuna taşıma başarısız: %s

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Undelete
tr: _Kurtar

en: Move To _Trash
tr: Çö_p Kutusuna At

en: T_oggle
tr: İşare_tle

en: _Flagged
tr: İşaret_li

en: _Unread
tr: _Okunmamış

en: _Move to
tr: _Taşı

en: _View Source
tr: _Kaynağı Göster

en: Committing mailbox %s failed.
tr: %s posta kutusunun işlenmesi başarısız oldu.

en: Cannot process the message: %s
tr: İleti işlenemedi: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
tr: İleti %u'ya %s'e aktarım için erişilemiyor

en: Cannot read message %u to pass to %s
tr: İleti %u %s'e geçiş için okunamıyor

en: Pipe message through a program
tr: İletiyi bir programla yönlendir

en: _Run
tr: Ç_alıştır

en: Specify the program to run:
tr: Çalıştırılacak programı belirtin:

en: Mailbox
tr: Posta Kutusu

en: Failed to find mailbox
tr: Posta kutusu bulunamadı!

en: Choose destination folder
tr: Hedef klasörü seç

en: Check cryptographic signature
tr: Şifreli imzayı kontrol et

en: Select message part to display
tr: Görüntülenecek ileti parçasını seçin

en: Wrapped
tr: Katlanmış

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Find:
tr: Bul:

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçindekiler

en: Message parts
tr: İleti parçaları

en: (No sender)
tr: (Gönderici yok)

en: mixed parts
tr: karışık bölümler

en: alternative parts
tr: altertatif bölümler

en: signed parts
tr: imzalı bölümler

en: encrypted parts
tr: şifreli bölümler

en: force inline for all parts
tr: tüm parçalar için satıriçini zorla

en: complete message
tr: iletiyi tamamla

en: part %s: %s (file %s)
tr: parça %s: %s (dosya %s)

en: part %s: %s
tr: parça %s: %s

en: encrypted:
tr: şifreli:

en: Reading embedded message failed: %s
tr: Gömülü iletinin okunması başarısız: %s

en: Appending message to %s failed: %s
tr: İletinin %s'e eklenmesi başarısız: %s

en: _Save…
tr: _Kaydet…

en: _Copy to folder…
tr: _Klasöre kopyala…

en: Select folder for saving selected parts
tr: Seçili kısımları kaydetmek için klasör seç

en: Could not create URI for %s
tr: %s için URI oluşturulamadı

en: %s message part
tr: %s ileti kısmı

en: Could not save %s: %s
tr: %s kaydedilemedi: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
tr: İletim bildirimi gönderimi başarısız: %s

en: Reply to MDN?
tr: MDN'ye yanıtlansın mı?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
tr: Bu ileti birden fazla kere gösterildiğinden deşifreleme gerçekleştirilemedi.
    Lütfen bu iletinin diğer örneklerini kapatın ve tekrar deneyin.

en: Parsing a message part failed: %s
tr: Bir ileti kısmının ayrıştırılması başarısız: %s

en: Possible disk space problem.
tr: Muhtemel boş disk alanı sorunu.

en: Detected a good signature
tr: İyi bir imza algılandı

en: Detected a good signature with insufficient validity
tr: Yeterli geçerliliği olmayan iyi bir imza algılandı

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
tr: Yeterli geçerliliği/güveni olmayan iyi bir imza algılandı

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
tr: ileti birden çok defa görüntülendiğinden şifrenin çözülmesi gerçekleştirilemedi.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
tr: İmza kontrolü ve OpenPGP zırhının kaldırılması ileti birden fazla görüntülendiğinden gerçekleştirilemedi.

en: Please close the other instances of this message and try again.
tr: Bu iletinin diğer görüntülenmelerini kapatıp tekrar deneyin.

en: Could not launch application: %s
tr: Uygulama başlatılamadı: %s

en: Save %s MIME Part
tr: MIME Bölümünü Kaydet %s

en: Could not construct URI from %s
tr: %s'den URI inşa edilemedi

en: File already exists. Overwrite?
tr: Bu dosya zaten var. Üzerine yazılsın mı?

en: Unlink %s: %s
tr: %s bağlantısını kaldır: %s

en: _Run GnuPG to import this key
tr: _Bu anahtar için GnuPG'yi çalıştır

en: _Run GnuPG to check for an update of this key
tr: Bu anahtarın güncellemesini kontrol etmek için _GnuPG'yi çalıştır

en: Error loading attached image: %s
tr: Ekteki resim yüklenirken hata oluştu: %s

en: message headers
tr: ileti başlıkları

en: Content Type: external-body
tr: İçerik Türü: external-body

en: Access type: local-file
tr: Erişim türü: yerel dosya

en: File name: %s
tr: Dosya adı: %s

en: Access type: URL
tr: Erişim türü: URL

en: Access type: %s
tr: Erişim türü: %s

en: FTP site: %s
tr: FTP sitesi: %s

en: Directory: %s
tr: Dizin: %s

en: Access type: mail-server
tr: Erişim türü: mail-server

en: Mail server: %s
tr: Posta sunucusu: %s

en: Subject: %s
tr: Konu: %s

en: Se_nd message to obtain this part
tr: Bu _bölüme erişmek için iletiyi gönder

en: Error showing %s: %s
tr: %s gösterimi sırasında hata oluştu: %s

en: Could not get a part: %s
tr: Bir parça alınamadı: %s

en: Sending the external body request failed: %s
tr: Harici gövde isteğinin gönderimi başarısız: %s

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
tr: Hata:

en: IMAP server did not report message structure
tr: IMAP sunucu ileti yapısı raporlamadı

en: Subject:
tr: Konu:

en: Date:
tr: Tarih:

note: addresses
en: From:
tr: Kimden:

en: Reply-To:
tr: Cevapla:

en: Disposition-Notification-To:
tr: Bildirim-İleti-Kişisi:

en: Could not save a text part: %s
tr: Bir metin kısmı kaydedilemedi: %s

en: Copy link
tr: Bağlantıyı kopyala

en: Open link
tr: Bağlantıyı aç

en: Send link…
tr: Bağlantıyı gönder…

en: Save…
tr: Kaydet…

en: Highlight structured phrases
tr: Yapılandırılmış ifadeleri vurgula

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: Summary:
tr: Özet:

en: Location:
tr: Konum:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: The sender asks you for a reply to this request:
tr: Gönderici bu isteğe yanıt vermenizi istiyor:

en: Accept
tr: _Kabul Et

en: Accept tentatively
tr: Bir defalık onayla

en: Decline
tr: Reddet

en: Error reading message part: %s
tr: İleti parçası okunurken hata oluştu: %s

en: Type: %s (%s)
tr: Çeşit: %s (%s)

en: Content Type: %s
tr: İçerik çeşidi : %s

en: No open or view action defined for this content type
tr: Bu içerik türü için açma veya görüntüleme eylemi tanımlanmamış

en: S_ave part
tr: P_arçayı kaydet

en: Type:
tr: Tip:

en: File name:
tr: Dosya adı:

en: Full Name
tr: Tam İsim

en: Nick Name
tr: Takma İsim

en: First Name
tr: İlk Ad

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Organization
tr: Kurum

en: Summary
tr: Özet

en: Organizer
tr: Düzenleyici

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Son

en: Location
tr: Konum

en: Attendees
tr: Katılımcılar

en: Attendee
tr: Katılımcı

en: Description
tr: Tanımlama

en: One of the specified fields contains:
tr: Belirtilen alanlardan biri bunu içeriyor:

en: None of the specified fields contains:
tr: Belirtilen alanlardan hiçbiri bunu içermiyor:

en: One of the regular expressions matches
tr: Düzenli ifadelerden biri eşleşiyor

en: None of the regular expressions matches
tr: Düzenli ifadelerin hiçbiri eşleşmiyor

en: Match when date is in the interval:
tr: Eşleşme için tarih aralığı:

en: Match when date is outside the interval:
tr: Eşleşme bu tarihler haricinde gerçekleşsin:

en: Match when one of these flags is set:
tr: Bu bayraklardan biri ayarlandığında eşleştir:

en: Match when none of these flags is set:
tr: BU bayraklardan hiçbiri ayarlanmadığında eşleştir:

en: You must specify the name of the user header to match on
tr: Eşleştirilecek kullanıcı başlığı ismini belirtmelisiniz

en: You must specify at least one field for matching
tr: Eşleştirme için en az bir alan belirtmelisiniz

en: You must provide a string
tr: Bir karakter dizisi sağlamalısınız

en: You must provide at least one regular expression
tr: En az bir düzenli ifade sağlamalısınız

en: Low date is incorrect
tr: Başlangıç tarihi geçersiz

en: High date is incorrect
tr: Bitiş tarihi geçersiz

en: Low date is greater than high date
tr: Başlangıç tarihi bitiş tarihinden büyük

en: Error displaying condition help: %s
tr: Durum yardımı gösterilirken hata: %s

en: Match Fields
tr: Alanları Eşleştir

en: _All
tr: _Hepsi

en: C_lear
tr: _Temizle

en: _Body
tr: _Ana Parça

en: _To:
tr: Ki_me:

en: _From:
tr: _Kimden:

en: _Subject
tr: _Konu

en: _User header:
tr: _Kullanıcı başlığı:

en: Unread
tr: Okunmamış

en: One of the specified f_ields contains
tr: Belirt_ilen alanlardan biri şunu içerir

en: Contain/Does _Not Contain
tr: İçerir/İçer_mez

en: _One of the regular expressions matches
tr: _Düzenli ifadelerden biri eşleşir

en: One _Matches/None Matches
tr: Biri _Eşleşir/Hiçbiri Eşleşmez

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
tr: Düzenli ifadeler kullanarak filtreleme henüz uygulanabilir değil.

en: Match when message date is in the interval:
tr: İleti tarihi şu aralıktayken eşleştir:

en: Inside/outside the date interval
tr: Tarih aralığının içi/dışı

en: Match when one flag is set/when no flag is set
tr: Bir bayrak ayarlandığında/hiç bayrak ayarlanmadığında eşleş

en: Search T_ype:
tr: Arama _tipi:

en: Edit condition for filter:
tr: Filtre için koşul düzenle:

en: Filter with no condition was omitted
tr: Koşullardan hiçbirinin atlanmadığı filtre

en: Error displaying filter help: %s
tr: Filtre yardımı gözteriminde hata: %s

en: New filter
tr: Yeni filtre

en: No filter name specified.
tr: Filtre ismi belirlenmedi.

en: Filter must have conditions.
tr: Filtre koşullara sahip olmak zorunda.

en: Filter has matched
tr: Filtre eşleştirildi

en: You must provide a sound to play
tr: Çalınması için ses sağlamanız gerekiyor

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
tr: (Örneğin:31 Aralık, 2000,%s gibi yazınız)

en: Simple
tr: Basit

en: Regular Expression
tr: Düzenli İfade

en: Date interval
tr: Tarih Aralığı

en: Flag condition
tr: Bayrak durumu

en: Copy to folder:
tr: Klasöre kopyala:

en: Move to folder:
tr: Klasöre taşı:

en: Colorize
tr: Renklendir

en: Print on printer:
tr: Yazıcıdan çıktı al:

en: Run program:
tr: Programı çalıştır:

en: Send to Trash
tr: Çöp kutusuna gönder

note: The name entry
en: _Filter name:
tr: _Filtre adı:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Ne_w
tr: _Yeni

en: Foreground
tr: Önalan

en: Background
tr: Artalan

note: The notification area
en: Notification:
tr: Bilgilendirme:

note: Notification buttons
en: Play sound:
tr: Ses dosyası çal:

en: _Open
tr: _Aç

note: The action area
en: Action to perform:
tr: Yapılacak eylem:

en: Match
tr: Eşleştir

en: Action
tr: Eylem

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
tr: Bir filtre çalıştırma penceresi açık. Filtreleri değiştirmeden önce onu kapatın.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
tr: %s filtresi dışa aktarılamadı, bir hata oluştu.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
tr: Açık filtre çalıştırma pencereleri var, filtreleri düzenlemeden önce onları kapatın.

en: Error displaying run filters help: %s
tr: Filtre çalıştırma yardımı görüntülenirken hata oluştu: %s

en: Error when applying filters
tr: Filtrelerin uygulamasında hata oluştu

en: On reception
tr: Alırken

en: On exit
tr: Çıkışta

en: A_pply Now!
tr: Ş_imdi Uygula!

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
tr: Filtreler iletişim penceresi açık, herhangi bir posta kutusu üzerinde filtre çalıştırmak için önce onu kapatın

en: Error displaying config help: %s
tr: Yapılandırma yardımının görüntülenmesinde hata: %s

en: Remote IMAP folder
tr: Uzaktaki IMAP klasörü

en: _Update
tr: _Güncelle

en: C_reate
tr: _Oluştur

en: _Basic
tr: _Temel

en: _Max number of connections:
tr: _Azami bağlantı sayısı:

en: Enable _persistent cache
tr: Kalıcı önbelleği _etkinleştir

en: Use IDLE command
tr: IDLE komutunu kullan

en: Enable _bug workarounds
tr: _Hata geçici çözümlerini etkinleştir

en: Use STATUS for mailbox checking
tr: Posta kutusu kontrolü için STATUS kullan

en: _Advanced
tr: _Gelişmiş

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _name:
tr: Tanımlayıcı _isim:

note: username
en: Use_r name:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Anonymous access
tr: _Anonim erişim

en: Subscribed _folders only
tr: Yalnızca _abone olunan klasörler

en: Pr_efix:
tr: Ö_nek:

en: Select parent folder
tr: Ana klasörü seçin

en: Question
tr: Soru

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Folder rename failed. Reason: %s
tr: Klasör yeniden adlandırma başarısız. Sebep: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
tr: Klasör oluşturma başarısız. Sebep: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
tr: Posta kutusu olmayan bir IMAP klasörünün
    değiştirilebilir özellikleri yoktur.

en: Remote IMAP subfolder
tr: Uzaktaki IMAP alt klasörü

en: _Create
tr: _Oluştur

en: Create subfolder
tr: Altklasör oluştur

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
tr: _Klasör adı:

en: Host:
tr: Makine:

en: Subfolder of:
tr: Alt klasörü:

en: read-only
tr: salt-okunur

en: read-write
tr: oku-yaz

en: admin
tr: yönetici

en: post
tr: gönder

en: append
tr: ekle

en: delete
tr: sil

en: special
tr: özel

en: Permissions:
tr: İzinler:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
tr: 
    ayrıntılı izinler sadece açık klasörler için kullanılabilir

en: mine:
tr: benim:

en: Quota:
tr: Kota:

en: quota information available only for open folders
tr: kota bilgisi sadece açık klasörler için kullanılabilir

en: the server does not support quotas
tr: sunucunun kota desteği yok

en: no limits
tr: sınırsız

en: %s of %s (%.1f%%) used
tr: %s / %s (%.1f%%) kullanılıyor

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
tr: Bu klasör yapılandırmaya kaydedilmemiş. Uzak sunucudan nasıl kaldırılacağını henüz bilemiyorum.

en: Confirm
tr: Doğrula

en: WARNING:
tr: UYARI:

en: ERROR:
tr: HATA:

en: FATAL:
tr: ÖLÜMCÜL:

en: Use _SSL
tr: _SSL Kullan

en: No mailbox selected.
tr: Hiçbir posta kutusu seçili değil.

en: Remove from _list
tr: _Listeden sil

en: Remove from list and _disk
tr: Listeden ve _diskten sil

en: _Remove from server
tr: _Sunucudan sil

en: _Remove from list
tr: _Listeden sil

en: Folder deletion failed. Reason: %s
tr: Klasör silme başarısız. Sebep %s

en: %s on %s
tr: %s %s'de

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
tr: %s'nin %s olarak yeniden adlandırılması başarısız oldu:
    %s

en: _Mailbox Name:
tr: _Posta Kutusu İsmi:

en: Local %s Mailbox Properties
tr: Yerel %s Posta Kutusu Özellikleri

en: New Local %s Mailbox
tr: Yeni Yerel %s Posta Kutusu

en: Remote Mailbox Configurator
tr: Uzak Posta Kutusu Yapılandırıcı

note: mailbox name
en: Mailbox _name:
tr: Posta kutusu _adı:

note: password field
en: Pass_word:
tr: P_arola:

en: _Delete messages from server after download
tr: Mesajları aldıktan sonra server üzerinde kalanları _sil.

en: _Enable check for new mail
tr: Yeni posta kontrolu _etkinleştirilemedi

en: _Filter messages through procmail
tr: Mesajları _Procmail ile filtrele

en: Fi_lter Command:
tr: Fi_ltre Komutu:

en: Disable _APOP
tr: _APOP'u Kapat

note: username
en: _Username:
tr: _Kullanıcı adı:

en: F_older path:
tr: _Klasör yolu:

en: _Identity:
tr: _Kimlik:

en: Always
tr: Her zaman

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
tr: İmzaları otomatik olarak
    _Deşifre ve kontrol et:

en: Show _Recipient column instead of Sender
tr: Gönderen yerince _Alıcı sütununu göster

en: _Subscribe for new mail check
tr: Yeni posta kontrolu için _abone ol

en: The folder edition to be written.
tr: Yazılacak klasör sürümü.

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
tr: %s taranması başarısız: %s
    Ağ bağlantınızı kontrol edin.

en: Scanning of %s failed: %s
tr: %s taraması başarısız: %s

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
tr: _Yeniden tara

en: _Subscribe
tr: A_bone ol

en: _Unsubscribe
tr: Ab_oneliği iptal et

en: Mark as _Inbox
tr: Gelen Kutusu Olarak _İşaretle

en: _Mark as Sentbox
tr: Gönderi kutusu olarak _işaretle

en: Mark as _Trash
tr: _Çöp Kutusu Olarak İşaretle

en: Mark as D_raftbox
tr: _Taslaklar Kutusu Olarak İşaretle

en: _Empty trash
tr: Çöp kutusunu _boşalt

en: _Edit/Apply filters
tr: Filtreleri _düzenle/uygula

en: Local mailbox %s loaded as: %s
tr: Yerel posta kutusu %s %s olarak yüklendi

en: Local folder %s
tr: Yerel klasör %s

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
tr: Balsa şu an bir posta gönderiyor.
    Gönderim iptal edilsin mi?

en: Subject or Sender Contains:
tr: Konu ya da Gönderici İçerir:

en: Subject or Recipient Contains:
tr: Konu ya da Alıcı İçerir:

en: Subject Contains:
tr: Konu İçerir:

en: Body Contains:
tr: Gövde İçerir:

en: Older than (days):
tr: (Günden) eski:

en: Old at most (days):
tr: En az (gün) eski:

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
tr: Balsa e-posta istemcisi GNOME masaüstü ortamının bir parçasıdır.

note: license ?
en: About Balsa
tr: Balsa Hakkında

en: You can apply filters only on mailbox
tr: Filtreleri yalnızca posta kutularına uygulayabilirsiniz

en: Removing duplicates failed: %s
tr: Çift olanların kaldırılması başarısız: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
tr[0]: %d çift girdi silindi

en: No duplicates found
tr: Çift olan bir şey bulunamadı

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
tr: Posta kutusu Açılamıyor!
    %s.

en: Opening %s
tr: %s açılıyor

en: IMAP mailbox: %s
tr: IMAP posta kutusu: %s

en: Local mailbox: %s
tr: Yerel posta kutusu: %s

en: Finished Checking.
tr: Kontrol Bitti.

en: Sending error: %s
tr: Gönderme hatası: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
tr[0]: %d yeni ileti aldınız.

en: You have new mail.
tr: Yeni bir iletiniz var.

en: Balsa: New mail
tr: Balsa: Yeni ileti

en: Search mailbox
tr: Posta kutusunu ara

en: _Search for:
tr: _Şunu ara:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
tr: İçinde:

en: S_ubject
tr: _Konu

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
tr: Yalnızca eşleşen iletileri göster

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
tr: Eşleşen bir sonraki ietiyi aç

en: _Reverse search
tr: _Tersine arama

en: _Wrap around
tr: _Etrafını dola

en: Could not open trash: %s
tr: Çöp kutusu açılamadı: %s

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
tr: Gösterilen posta kutusu: %s

en: with %d message | with %d messages
tr[0]: %d ile ile

en: , %d new | , %d new
tr[0]: , %d yeni

en: , %d hidden | , %d hidden
tr[0]: , %d gizli

en: The next unread message is in %s
tr: Sonraki okunmamış ileti %s içinde

en: Do you want to select %s?
tr: %s'i seçmek istiyor musunuz?

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Outbox
tr: Giden kutusu

en: Sentbox
tr: Gönderilenler kutusu

en: Draftbox
tr: Taslaklar kutusu

en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
tr: EMAIL@ADRESS adresi için yeni ileti oluşturur

en: Attach file at URI
tr: URI'deki dosyayı ekle

en: Opens MAILBOXNAME
tr: MAILBOXNAME'i açar

en: Opens first unread mailbox
tr: İlk okunmamış posta kutusunu açar

en: Prints number unread and unsent messages
tr: Okunmamış ve gönderilmemiş ileti sayısını yazdırır

en: Debug POP3 connection
tr: POP3 bağlantısını irdele (debug)

en: Debug IMAP connection
tr: IMAP bağlantısında hata ayıkla

en: M_ove
tr: Ta_şı

en: Message from %s: %s
tr: %s'den ileti: %s

en: While retrieving messages
tr: İleti alınırken

en: Until closed
tr: Kapanıncaya kadar

en: Message number
tr: İleti numarası

en: Sender
tr: Gönderici

en: Flat
tr: Düz

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
tr: Balsa Ayarları

en: Mail options
tr: Posta seçenekleri

en: Display options
tr: Görüntü seçenekleri

en: Address books
tr: Adres defterleri

en: Spelling
tr: İmla

en: Miscellaneous
tr: Diğer

en: %s (default)
tr: %s (öntanımlı)

en: Remote mailbox servers
tr: Uzak posta kutusu sunucuları

en: Type
tr: Tür

en: Mailbox name
tr: Posta kutusu adı

en: _Modify
tr: _Değiştir

en: Local mail directory
tr: Yerel posta dizini

en: Select your local mail directory
tr: Yerel posta dizininizi seçiniz

en: Outgoing mail servers
tr: Posta gönderme sunucuları

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: Mail servers
tr: Posta sunucuları

en: Incoming
tr: Gelen

en: Outgoing
tr: Giden

en: Checking
tr: Kontrol ediliyor

en: _Check mail automatically every
tr: _İletileri, belirtilen zaman aralığı ile otomatik kontrol et

en: minutes
tr: dakika

en: Check _IMAP mailboxes
tr: _IMAP posta kutularını denetle

en: When mail arrives:
tr: Posta geldiğinde:

en: Display message
tr: İleti göster

en: Play sound
tr: Ses çal

en: Show icon
tr: Simge göster

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
tr: Arkaplanda sessizce yeni ileti denetlemesi yap (durum çubuğunda mesaj göstermeden)

en: _POP message size limit:
tr: _POP ileti boyutu sınırı:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
tr: Alıntılanan ve aktarılan metin

en: Mark quoted text
tr: Alıntılanan metni işaretle

en: Wrap text at
tr: Metni şu noktada kaydır

en: characters
tr: karakter

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
tr: Çoklu parça/alternatif parçaların gösterilmesi

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
tr: Kırık iletilerdeki ulusal (8-bit) karakterler kod kümesi başlığı olmadan

en: display in codeset
tr: kod kümesinde göster

note: How to handle received MDN requests
en: Message disposition notification requests
tr: İleti iletim bildirisi istekleri

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
tr: Bir mesaj aldığımda gönderici geri dönüş istemişse aşağıdaki durumlarda bir Mesaj İletim Bildirisi (MDN) gönder:

en: The message header looks suspicious.
tr: İleti başlığı şüpheli görünüyor.

en: Word wrap
tr: Sözcük kaydırma

en: Wrap outgoing text at
tr: Giden metni şu noktada kaydır

en: Other options
tr: Diğer seçenekler

en: Reply prefix:
tr: Cevaplama öneki:

en: Automatically quote original when replying
tr: Yanıtlarken asıl metni otomatik tırnağa al

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
tr: Postayı tırnağa almak yerine eklenti olarak ilet

en: Copy outgoing messages to sentbox
tr: Giden iletileri gönderilen kutusuna kopyala

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
tr: Gönder düğmesi giden kutusundaki postayı her zaman kuyruğa alır

en: Edit headers in external editor
tr: Başlıkları harici düzenleyicide düzenle

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
tr: Yanıtlarken veya iletirken HTML kısımları metin olarak içer

en: Layout
tr: Düzen

en: Sort and thread
tr: Sırala ve iş parçacıklarık kullan

en: Message
tr: İleti

en: Colors
tr: Renkler

en: Format
tr: Biçim

en: Status messages
tr: Durum iletileri

en: Main window
tr: Ana pencere

en: Use preview pane
tr: Önizleme penceresini kullan

en: Show mailbox statistics in left pane
tr: Sol panelde ePosta istatistiklerini göster

en: Automatically view message when mailbox opened
tr: Posta kutusu açıldığında otomatik olarak mesajı göster

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
tr: Okunmamış bir iletiyi gösterirken farklı bir posta kutusu seçmeden önce bana sor

en: percent
tr: yüzde

en: Display progress dialog
tr: Süreç iletişim penceresini göster

en: Date encoding (for strftime):
tr: Tarih formatı ( strftime için ):

en: Selected headers:
tr: Seçili başlıklar:

en: Information messages
tr: Bilgi iletileri

en: Information messages:
tr: Bilgi iletileri:

en: Warning messages:
tr: Uyarı iletileri:

en: Error messages:
tr: Hata iletileri:

en: Fatal error messages:
tr: Ölümcül hata iletileri:

en: Debug messages:
tr: Hata ayıklama iletileri:

en: Message colors
tr: İleti renkleri

en: Quote level %d color
tr: Alıntı %d rengi

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Hyperlink color
tr: Hiperlink rengi

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Message font:
tr: İleti yazı tipi:

en: Subject font:
tr: Konu yazı tipi:

en: Use default font size
tr: Öntanımlı yazı tipi boyutunu kullan

en: Sorting and threading
tr: Sıralama ve iş parçacıkları

en: Default sort column:
tr: Öntanımlı sıralama sütunu:

en: Default threading style:
tr: Öntanımlı iş parçacığı biçemi:

en: Expand threads on open
tr: İş parçacıklarını açarken genişlet

en: Miscellaneous spelling settings
tr: Diğer imla ayarları

en: Check signature
tr: İmzayı kontrol et

en: Check quoted
tr: Alıntı yapılan kısmı denetle

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Empty trash on exit
tr: Çıkışta çöp kutusunu boşalt

en: Close mailbox if unused more than
tr: Posta kutusu şu kadar süre kullanılmadığında kapat

en: Deleting messages
tr: İletiler siliniyor

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
tr: Aşağıdaki ayar geneldir, ama Posta Kutusu %s İletileri gizle ile seçili posta kutusu için değiştirilebilir:

en: Hide messages marked as deleted
tr: Silinmiş olarak işaretlenen iletileri gizle

en: The following settings are global:
tr: Şu ayarlar geneldir:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
tr: Posta kutusu kapatıldığında silinmiş iletileri tamamen kaldır

en: Message window
tr: İleti penceresi

en: After moving a message:
tr: İleti taşıdıktan sonra:

en: Remember open mailboxes between sessions
tr: Oturumlar arasında açık posta kutularını aklında tut

en: Folder scanning
tr: Klasör tarama

en: Scan local folders to depth
tr: Yerel klasörleri şu derinlikte tara

en: Scan IMAP folders to depth
tr: IMAP klasörlerini şu derinliğe kadar tara

en: Address book name
tr: Adres defteri adı

en: Auto-complete
tr: Otomatik tamamlama

en: _Set as default
tr: _Öntanımlı olarak ayarla

en: Show nothing
tr: Hiçbirşey gösterme

en: Show dialog
tr: Diyaloğu göster

en: Show in list
tr: Listede göster

en: Show in status bar
tr: Durum çubuğunda göster

en: Print to console
tr: Konsola yazdır

en: Ask me
tr: Bana sor

en: Default layout
tr: Öntanımlı düzen

en: Wide message layout
tr: Geniş ileti düzeni

en: Wide screen layout
tr: Geniş ekran düzeni

en: Show next unread message
tr: Sonraki okunmamış iletiyi göster

en: Show next message
tr: Sonraki iletiyi göster

en: Close message window
tr: İleti penceresini kapat

en: Error displaying %s: %s
tr: %s görüşmesi sırasında hata oluştu:%s

en: Page %d of %d
tr: Sayfa %d / %d

en: Signed and encrypted matter
tr: İmzalı ve şifreli madde

en: Signed matter
tr: İmzalı madde

en: Encrypted matter
tr: Şifreli madde

en: This is an inline %s signed %s message part:
tr: Bu bir satır arası %s imzalı %s ileti kısmı:

en: Cannot print page %d because the document has only %d page. | Cannot print page %d because the document has only %d pages.
tr[0]: Sayfa %d yazdırılamıyor çünkü belge yalnızca %d sayfa.

en: inch
tr: inç

en: _Header Font:
tr: _Başlık Yazı Tipi:

en: B_ody Font:
tr: Göv_de Yazı Tipi:

en: _Footer Font:
tr: _Alt Bilgi Yazı Tipi:

en: Highlighting
tr: Vurgulama

en: Highlight _cited text
tr: _Alıntı yapılmış metni vurgula

en: Highlight _structured phrases
tr: _Yapısal sözcük gruplarını vurgula

en: Margins
tr: Kenar boşlukları

en: _Top
tr: _Üst

en: _Bottom
tr: _Alt

en: _Left
tr: _Sol

en: _Right
tr: _Sağ

en: Error printing message: %s
tr: İleti yazdırılırken hata: %s

en: Error during filters loading:
tr: Filtreler yüklenirken hata:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
tr: Filtreler yüklenirken hata: %s
    Filtreler doğru olmayabilir.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
tr: MDN isteme seçeneği şimdi ileti yazma penceresinin Seçenekler menüsünde.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
tr: _Brezilya Portekizcesi

en: _Catalan
tr: _Katalan

en: _Chinese Simplified
tr: Basitleştirilmiş _Çince

en: _Chinese Traditional
tr: _Geleneksel Çince

en: _Czech
tr: Ç_ekce

en: _Danish
tr: _Danimarkaca

en: _Dutch
tr: _Hollandaca

en: _English (American)
tr: _İngilzce (Amerika)

en: _English (British)
tr: _İngilizce (İngiltere)

en: _Estonian
tr: _Estonyaca

en: _Finnish
tr: _Fince

en: _French
tr: _Fransızca

en: _German
tr: _Almanca

en: _German (Austrian)
tr: _Almanca (Avustralya)

en: _German (Swiss)
tr: _Almanca (İsviçre)

en: _Greek
tr: _Yunanca

en: _Hebrew
tr: _İbranice

en: _Hungarian
tr: _Macarca

en: _Italian
tr: İ_talyanca

en: _Japanese (JIS)
tr: _Japonca (JIS)

en: _Kazakh
tr: _Kazakça

en: _Korean
tr: _Korece

en: _Latvian
tr: _Latvianca

en: _Lithuanian
tr: _Litvanyaca

en: _Norwegian
tr: _Norveççe

en: _Polish
tr: _Lehce

en: _Romanian
tr: _Rumence

en: _Russian
tr: _Rusça

en: _Serbian
tr: _Sırpça

en: _Serbian (Latin)
tr: _Sırpça (Latin)

en: _Slovak
tr: _Slovakça

en: _Spanish
tr: İ_spanyolca

en: _Swedish
tr: İ_sveççe

en: _Tatar
tr: _Tatarca

en: _Turkish
tr: _Türkçe

en: _Ukrainian
tr: _Ukraynaca

en: _Generic UTF-8
tr: _Genel UTF-8

en: Attachment
tr: Eklenti

en: Inline
tr: Satırarası

en: Reference
tr: Referans

en: (No name)
tr: (İsim yok)

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
tr: Gnome düzenleyici tercih edilen uygulamalarınızda tanımlanmamış.

en: Select Identity
tr: Kimlik Seç

en: Attach as Reference?
tr: Referans olarak ekle?

en: Attach as MIME type:
tr: MIME türü olarak ekle:

en: (no subject)
tr: (konusuz)

en: Cannot create file URI object for %s
tr: %s için dosya URI nesnesi oluşturulamıyor

en: unknown error
tr: bilinmeyen hata

en: forwarded message
tr: iletilen ileti

en: Remove
tr: Sil

en: Attach file
tr: Dosya iliştir

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
tr: İletinin eklenmesi başarısız.
    Olası sebep: yeterli geçici alan yok

en: F_rom:
tr: _Kimden:

note: Subject:
en: S_ubject:
tr: Kon_u:

note: Attachment list
en: _Attachments:
tr: _Eklentiler:

en: Mode
tr: Kip

en: Could not save attachment: %s
tr: Eklenti kaydedilemedi: %s

en: No subject
tr: Konu yok

en: inlined %s part
tr: %s kısmı satır arasına alındı

en: attached %s part
tr: %s kısmı eklentilendi

en: quoted
tr: alıntılanmış

en: quoted attachment
tr: alıntılanmış eklenti

en: Select parts for quotation
tr: Alıntılama için kısımları seçin

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
tr: İletinin yanıtta alıntılanmış olması gereken kısımlarını seçin

en: you
tr: sen

en: ------forwarded message from %s------
tr: ------iletilen ileti %s'den------

en: Message-ID: %s
tr: İleti-Kimliği: %s

en: References:
tr: Referanslar:

en: On %s, %s wrote:
tr: %s'de %s yazmış:

en: %s wrote:
tr: %s bunu yazmış:

en: No signature found!
tr: İmza bulunamadı!

en: Could not save message.
tr: İleti kaydedilemedi.

en: Could not open draftbox: %s
tr: Takas kutusu açılamadı: %s

en: Message saved.
tr: İleti alındı.

en: Could not attach the file %s: %s.
tr: Dosya eklenemedi %s: %s.

en: not an absolute path
tr: mutlak bir yol değil

en: not in your directory
tr: dizininizde değil

en: does not exist
tr: mevcut değil

en: not in current directory
tr: mevcut dizinde değil

en: Could not open the file %s.
tr: Dosya %s açılamadı.

en: Include file
tr: Dosyayı içer

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
tr: %s Face başlık dosyası yüklenemedi: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
tr: %s X-Face başlık dosyası yüklenemedi: %s

en: _Send
tr: _Gönder

en: You did not specify a subject for this message
tr: Bu ileti için bir konu belirtmediniz

en: If you would like to provide one, enter it below.
tr: Sağlamak isterseniz, aşağıya girebilirsiniz.

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
tr: Tüm alıcılar için %s genel anahtarları kullanılabilir olmasına rağmen bu ileti için şifreleme seçmediniz. Gizliliğinizi korumak için, ileti %s şifrelenebilirdi.

en: Send _encrypted
tr: _Şifreli gönder

en: Send _unencrypted
tr: Şifrelenmemiş _gönder

en: You selected OpenPGP security for this message.
tr: Bu ileti için OpenPGP güvenliği seçtiniz.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
tr: İleti metni düz metin ve HTML olarak gönderilecek, ama yalnızca düz kısmı imzalanabilir.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
tr: İleti imzalanamayan veya şifrelenemeyen eklentiler içeriyor.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
tr: Tüm ileti korunacaksa bir MIME kipi seçmelisiniz. Gerçekten devam etmek istiyor musunuz?

en: Message could not be created
tr: İleti oluşturulamadı

en: Message could not be queued in outbox
tr: İleti giden kutusunda kuyruklanamadı

en: Message could not be saved in sentbox
tr: İleti gönderi kutusuna kaydedilemedi

en: Message could not be sent
tr: İleti gönderilemedi

en: Message could not be signed
tr: İleti imzalanamadı

en: Message could not be encrypted
tr: İleti şifrelenemedi

en: Send failed: %s
    %s
tr: Gönderim başarısız: %s
    %s

en: Send failed: %s
tr: Gönderim başarısız: %s

en: Could not postpone message: %s
tr: İleti ertelenemedi: %s

en: Message postponed.
tr: İleti ertelendi.

en: Could not postpone message.
tr: İleti ertelenemedi.

en: Error starting spell checker: %s
tr: Yazım denetimi başlatırken hata: %s

en: Reply to %s: %s
tr: Cevapla %s:·%s

en: Forward message to %s: %s
tr: İletiyi ilet %s:·%s

en: New message to %s: %s
tr: Yeni ileti %s:·%s

en: _Language
tr: _Dil

en: Spell check
tr: Yazım denetimi

en: Replace the current word with the selected suggestion
tr: Bu kelimeyi, önerilen kelime ile değiştir

en: Change _All
tr: Tümünü _Değiştir

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
tr: Bu kelimeyi tüm metin için seçilen önerilen kelime ile değiştir

en: _Ignore
tr: _Yoksay

en: Skip the current word
tr: Bu kelimeyi atla

en: Skip all occurrences of the current word
tr: Mevcut kelimeyi atla

en: _Learn
tr: _Öğren

en: Add the current word to your personal dictionary
tr: Bu kelimeyi kişisel sözlüğünüze ekleyin

en: _Done
tr: _Tamam

en: Finish spell checking
tr: İmla denetlemesini bitir

en: Revert all changes and finish spell checking
tr: Bütün değişiklikleri geri al ve imla denetlemesini bitir

en: Store address: no addresses
tr: Adresi kaydet: adres yok

en: Store Address
tr: Adresi Kaydet

en: Address could not be written to this address book.
tr: Adres bu adres defterine yazılamadı.

en: Address book could not be accessed.
tr: Adres defterine erişilemedi.

en: This mail address is already in this address book.
tr: Bu posta adresi zaten bu adres defterinde.

en: Unexpected address book error. Report it.
tr: Beklenmeyen adres defteri hatası. Raporla.

en: Separator
tr: Ayıraç

en: Quit
tr: Çık

en: Check
tr: Kontrol et

en: Compose
tr: İleti yaz

en: Continue
tr: Devam et

en: Reply
tr: Cevapla

en: Reply
    to all
tr: Tümüne
    cevap ver

en: Reply
    to group
tr: Gruba
    yanıtla

en: Forward
tr: İlet (forward)

en: Next
    unread
tr: Sonraki
    okunmamış

en: Next
    flagged
tr: Sonraki
    bayraklı

en: Previous
    part
tr: Önceki
    kısım

en: Next
    part
tr: Sonraki
    kısım

en: Trash /
    Delete
tr: Çöp /
    Sil

en: Postpone
tr: Ertele

en: Print
tr: Yazdır

en: Request
    MDN
tr: MDN
    iste

en: Send
tr: Gönder

en: Exchange
tr: Takas

en: Attach
tr: Ekle (attach)

en: Save
tr: Kaydet

en: Identity
tr: Kimlik

en: Close
tr: Kapat

en: Toggle
    new
tr: İşaretle
    yeni

en: Mark all
tr: Hepsini işaretle

en: All
    headers
tr: Bütün
    başlıklar

en: Reset
    Filter
tr: Filtreyi
    Sıfırla

en: Sign
tr: İmzala

en: Encrypt
tr: Şifrele

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yinele

en: Expunge
tr: Temizle

en: Empty
    Trash
tr: Çöpü
    Boşalt

en: Edit
tr: Düzenle

en: Queue
tr: Kuyruğa ekle

en: Queue this message for sending
tr: Bu iletiyi gönderim için kuyruğa al

en: Text Be_low Icons
tr: Simgelerin A_ltında Metin

en: Priority Text Be_side Icons
tr: _Simgelerin Yanında Öncelikli Metin

en: _Icons Only
tr: S_adece Simgeler

en: _Text Only
tr: _Sadece Metin

en: Use Desktop _Default (%s)
tr: Masaüstü _Öntanımlısını Kullan (%s)

en: Customize Toolbars
tr: Araç Çubuklarını Özelleştir

en: Compose window
tr: İleti yazma penceresi

en: Toolbar options
tr: Araç çubuğu seçenekleri

en: _Wrap button labels
tr: _Düğme etiketlerini kaydır

en: Error displaying toolbar help: %s
tr: Araç çubuğu yardımı gösterilirken hata: %s

note: Preview display
en: Preview
tr: Önizleme

en: _Restore toolbar to standard buttons
tr: Araç çubuğunu standart düğmelere ge_ri yükle

en: Available buttons
tr: Kullanılabilir düğmeler

en: Current toolbar
tr: Geçerli araç çubuğu
