balsa - en to sr translation catalogue (1489 entries)

en: Balsa is a graphical mail client. While it is in active development, Balsa has many features such as:
sr: Balsa je grafički klijent za poštu. Iako je u aktivnom razvoju, Balsa ima mnogo funkcija kao što su:

en: IMAP and POP3 support;
sr: IMAP i POP3 podrška;

en: sendmail or direct SMTP support;
sr: „sendmail“ ili direktna SMTP podrška;

en: optional multi-threaded retrieval and sending of messages;
sr: izborno višenitno dovlačenje i slanje poruka;

en: support for all configurations of local mail folders;
sr: podrška za sva podešavanja mesnih fascikli pošte;

en: automatic mail checking;
sr: automatska provera pošte;

en: mail printing;
sr: štampanje pošte;

en: inline attachment viewing;
sr: pregled priloga na mreži;

en: and the proverbial much, much more.
sr: i još mnogo, mnogo toga.

en: Email utility
sr: Alat za e-poštu

en: Mail Client
sr: Program za e-poštu

en: Balsa Mail Client
sr: Program e-pošte Balsa

en: No error
sr: Nema greške

en: Cannot read from address book
sr: Ne mogu da čitam iz adresara

en: Cannot write to address book
sr: Ne mogu da pišem u adresar

en: Cannot connect to the server
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom

en: Cannot search in the address book
sr: Ne mogu da pretražujem adresar

en: Cannot add duplicate entry
sr: Ne mogu da dodam isti unos dva puta

en: Cannot find address in address book
sr: Ne mogu da nađem adresu u adresaru

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
sr: Bez-IB

en: No-Name
sr: Bez-imena

en: SASL Interaction
sr: SASL međudejstvo

en: TLS requested but not compiled in
sr: Tražen je TLS ali nije ugrađen

en: Undefined location of user address book
sr: Nije određena putanja do vašeg adresara

en: Reading Osmo contacts failed: %s
sr: Čitanje Osmo kontakta nije uspelo: %s

en: D_isplayed Name:
sr: Prikazano _ime:

en: _First Name:
sr: _Ime:

en: _Last Name:
sr: _Prezime:

en: _Nickname:
sr: _Nadimak:

en: O_rganization:
sr: O_rganizacija:

en: _Email Address:
sr: Adresa _e-pošte:

en: A_dd
sr: _Dodaj

en: To:
sr: Prima:

en: Reply To:
sr: Odgovori:

en: (No subject)
sr: (bez naslova)

en: Failed to create output stream
sr: Ne mogu da izgradim izlazni tok

en: Could not read embedded message
sr: Ne mogu da pročitam ugrađenu poruku

en: Unable to load message body to match filter
sr: Ne mogu da učitam telo poruke koje odgovara filteru

en: Invalid filter: %s
sr: Neispravan filter: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
sr: Loš naziv sandučeta za filter: %s

en: Error when copying messages: %s
sr: Greška pri umnožavanju poruka: %s

en: Error when trashing messages: %s
sr: Greška pri premeštanju poruka u smeće: %s

en: Error when moving messages: %s
sr: Greška pri premeštanju poruka: %s

en: Syntax error in the filter configuration file
sr: Greška sintakse u datoteci podešavanja filtera

en: Unable to allocate memory
sr: Ne mogu da dodelim memoriju

en: Error in regular expression syntax
sr: Greška u sintaksi regularnog izraza

en: Attempt to apply an invalid filter
sr: Pokušavam da primenim neispravan filter

en: Invalid filters %s for mailbox %s
sr: Neispravni filteri %s za sanduče %s

note: FIXME: this is hack!
en: To
sr: Prima

en: From
sr: Šalje

en: Subject
sr: Tema

en: Body
sr: Telo

en: Header:%s
sr: Zaglavlje:%s

en: New
sr: Novo

en: Deleted
sr: Obrisano

en: Replied
sr: Odgovoreno

en: Flagged
sr: Označeno

en: Not
sr: Nije

en: From %Y-%m-%d
sr: Od %d.%m.%Y

en: To %Y-%m-%d
sr: Do %d.%m.%Y

en: And
sr: I

en: Or
sr: Ili

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
sr: Ne mogu da dešifrujem MIME deo: greška u obradi

en: PGP signature:
sr: PGP potpis:

en: S/MIME signature:
sr: S/MIME potpis:

en: (unknown protocol)
sr: (nepoznat protokol)

en: never
sr: nikad

en: 
    Signature validity: %s
sr: 
    Ispravnost potpisa: %s

en: 
    Signed on: %s
sr: 
    Potpisan: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
sr: 
    Otisak ključa: %s

en: Cannot verify multipart/signed part due to missing subparts.
sr: Ne mogu da proverim višedelni/potpisani deo jer neki poddelovi nedostaju.

en: unsupported protocol “%s”
sr: nepodržan protokol „%s“

en: Cannot verify multipart/signed part: signature content-type does not match protocol.
sr: Ne mogu da proverim višedelni/potpisani deo: vrsta sadržaja potpisa se ne podudara sa protokolom.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unsupported encryption protocol “%s”.
sr: Ne mogu da dešifrujem višedelni/šifrovani deo: nije podržano šifrovanje za protokol „%s“.

en: (none)
sr: (ništa)

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: content-type does not match protocol.
sr: Ne mogu da dešifrujem višedelni/šifrovani deo: vrsta sadržaja ne odgovara protokolu.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unexpected content type
sr: Ne mogu da dešifrujem višedelni/šifrovani deo: neočekivana vrsta sadržaja

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: failed to parse decrypted content
sr: Ne mogu da dešifrujem višedelni/šifrovani deo: ne mogu da obradim šifrovani sadržaj

en: Could not get an HTML part: %s
sr: Ne mogu da preuzmem HTML deo: %s

en: Could not convert HTML part to text: %s
sr: Ne mogu da pretvorim HTML deo u tekst: %s

en: This message part contains images from a remote server.
    To protect your privacy, Balsa has not downloaded them.
    You may choose to download them if you trust the server.
sr: Ovaj deo poruke sadrži slike sa udaljenog servera. Da
    bi zaštitila vašu privatnost, Balsa ih nije preuzela.
    Možete ih preuzeti ukoliko verujete serveru.

en: This message part contains images from a remote server. To protect your privacy, Balsa has not downloaded them. You may choose to download them if you trust the server.
sr: Ovaj deo poruke sadrži slike sa udaljenog servera. Da bi zaštitila vašu privatnost, Balsa ih nije preuzela. Možete ih preuzeti ukoliko verujete serveru.

en: _Download images
sr: Preuzmi _slike

en: _Close
sr: _Zatvori

en: New Identity
sr: Novi identitet

en: Error executing signature generator “%s”: %s
sr: Greška izvršavanja tvorca potpisa „%s“: %s

en: Cannot read signature file “%s”: %s
sr: Ne mogu da pročitam datoteku potpisa „%s“: %s

en: Signature in %s is not a UTF-8 text.
sr: Potpis u „%s“ nije UTF-8 tekst.

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _OK
sr: U _redu

en: Current
sr: Trenutno

en: Default
sr: Osnovno

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
sr: Putanja do _sličice

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
sr: Putanja do _X-sličice

note: create the "General" tab
en: General
sr: Opšte

en: _Identity name:
sr: _Ime identiteta:

en: _Full name:
sr: _Puno ime:

en: _Mailing address:
sr: _Poštanske adrese:

en: Reply _to:
sr: _Odgovori:

en: _Domain:
sr: _Domen:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
sr: Poruke

en: Reply _string:
sr: Niska za _odgovore:

en: F_orward string:
sr: Niska za _prosleđivanje:

en: send messages in both plain text and _HTML format
sr: šalji poruke i kao čist tekst i kao _HTML

en: request positive (successful) _Delivery Status Notification by default
sr: zahtevaj pozitivno (uspešno) _obaveštenje o stanju isporuke po osnovi

en: request _Message Disposition Notification by default
sr: zahtevaj _obaveštenje o prispeću poruke po osnovi

note: create the "Signature" tab
en: Signature
sr: Potpis

en: Signature _path
sr: Putanja do _potpisa

en: _Execute signature
sr: _Izvrši potpis

en: Incl_ude signature
sr: _Uključi potpis

en: Include signature when for_warding
sr: Uključi potpis pri _prosleđivanju

en: Include signature when rep_lying
sr: Uključi potpis pri _odgovaranju

en: _Add signature separator
sr: _Dodaj razdvajač potpisa

en: Prepend si_gnature
sr: Postavi potpis _na početak

en: Signing and encrypting messages are possible only if Balsa is built with cryptographic support.
sr: Potpisivanje i šifrovanje poruka je moguće samo ako je Balsa izgrađena sa podrškom za šifrovanje.

en: Security
sr: Sigurnost

en: sign messages by default
sr: potpiši poruke po osnovi

en: encrypt messages by default
sr: šifruj poruke po osnovi

en: default protocol
sr: osnovni protokol

en: always trust GnuPG keys to encrypt messages
sr: uvek veruj GnuPG ključevima za šifrovanje poruka

en: remind me if messages can be encrypted
sr: podseti me ukoliko je moguće potpisati poruku

en: use secret key with this id for signing GnuPG messages
    (leave empty for automatic selection)
sr: koristi tajni ključ uz ovaj ib za potpisivanje GnuPG poruka
    (ostavite prazno za samostalno biranje)

en: use certificate with this id for signing S/MIME messages
    (leave empty for automatic selection)
sr: koristi uverenje uz ovaj ib za potpisivanje S/MIME poruka
    (ostavite prazno za automatsko biranje)

en: Error selecting key: %s
sr: Greška biranja ključa: %s

en: Choose…
sr: Izaberi…

en: Error reading file %s: %s
sr: Greška čitanja datoteke „%s“: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
sr: Sličica zaglavlja „%s“ je prevelika (%lu bajta).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
sr: Sličica zaglavlja „%s“ sadrži binarne podatke.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
sr: Ne mogu da učitam sličicu: %s

en: Error: The identity does not have a name
sr: Greška: Identitet nema ime

en: Error: An identity with that name already exists
sr: Greška: Identitet sa tim imenom već postoji

en: Do you really want to delete the selected identity?
sr: Da li zaista želite da obrišete izabrani identitet?

en: Error displaying help for identities: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći za ličnosti: %s

en: Manage Identities
sr: Upravljajte ličnostima

en: _Help
sr: _Pomoć

[ctx: identity]
note: Translators: button "New" identity
en: _New
sr: _Novi

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: GnuPG MIME mode
sr: GnuPG MIME režim

en: GnuPG OpenPGP mode
sr: GnuPG OpenPGP režim

en: GpgSM S/MIME mode
sr: GpgSM S/MIME režim

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
sr: Upozorenje IMAP servera %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
sr: Greška IMAP servera %s: %s

en: Error looking up password for %s@%s: %s
sr: Greška traženja lozinke za %s@%s: %s

en: Falling back
sr: Vraćam na staro

en: Balsa passwords
sr: Balsine lozinke

en: Error storing password for %s@%s: %s
sr: Greška skladištenja lozinke za %s@%s: %s

en: Cannot connect to %s
sr: Ne mogu da se povežem na %s

en: Cannot connect to the server: %s
sr: Ne mogu da se povežem na server: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
sr: Prekoračen je broj veza sa serverom „%s“

en: Invalid date
sr: Pogrešan datum

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: SSL/TLS certificate
sr: SSL/TLS uverenje

en: _Accept Once
sr: _Prihvati jednom

en: Accept & _Save
sr: Prihvati i _sačuvaj

en: _Reject
sr: _Odbaci

en: <big><b>Authenticity of this certificate could not be verified.</b></big>
    Reason: %s
sr: <big><b>Ne mogu da proverim verodostojnost ovog uverenja.</b></big>
    <b>Razlog:</b> %s

en: Authenticity of this certificate could not be verified.
    <b>Reason:</b> %s
    <b>This certificate belongs to:</b>
sr: Ne mogu da proverim verodostojnost uverenja.
    <b>Razlog:</b> %s
    <b>Ovo uverenje pripada:</b>

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
sr: 
    <b>Ovo uverenje je izdao:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
sr: <b>Ovo uverenje važi</b>
    od %s
    do %s
    <b>Otisak:</b> %s

en: Connection to %s timed out. Abort?
sr: Veza sa „%s“ je istekla. Da prekinem?

en: No image data
sr: Nema slike

en: Invalid input format
sr: Neispravan oblik na ulazu

en: Internal buffer overrun
sr: Unutrašnje prekoračenje ostave

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
sr: Neispravna X-sličica

en: Your Balsa configuration is now stored in “~/.balsa/config”.
sr: Vaša podešavanja Balse su sada smeštena u „~/.balsa/config“.

en: could not create context
sr: ne mogu da obrazujem kontekst

en: could not set protocol “%s”
sr: ne mogu da podesim protokol „%s“

en: could not set folder “%s” for engine “%s”
sr: ne mogu da popodesim fasciklu „%s“ za pogon „%s“

en: could not get data from stream
sr: ne mogu da dobavim podatke iz toka

en: signature verification failed
sr: provera potpisa nije uspela

en: could not create new data object
sr: ne mogu da stvorim novi objekat podataka

en: signing failed
sr: potpisivanje nije uspelo

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
sr: mešanje potpisivanja i šifrovanja je određeno jedino za RFC 2440

en: signing and encryption failed
sr: potpisivanje i šifrovanje nije uspelo

en: encryption failed
sr: šifrovanje nije uspelo

en: decryption failed
sr: dešifrovanje nije uspelo

en: No private key for protocol %s is available for the signer “%s”
sr: Nije dostupan privatni ključ za protokol „%s“ za potpisnika „%s“

en: A key for “%s” is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
sr: Ključ za „%s“ je prisutan, ali je istekao, isključen, opozvan ili neispravan

en: Could not find a key for “%s”
sr: Ne mogu da nađem ključ za „%s“

en: Multiple keys for “%s”
sr: Više ključeva za „%s“

en: Insufficient key validity
sr: Nedovoljno valjanosti za ključ

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
sr: Izaberite ključ

en: Select the private key for the signer “%s”
sr: Izaberite privatni ključ za potpisnika „%s“

en: Select the public key for the recipient “%s”
sr: Izaberite javni ključ za primaoca „%s“

en: There seems to be no public key for recipient “%s” in your key ring.
    If you are sure that the recipient owns a different key, select it from the list.
sr: Izgleda da u vašem privesku ključeva ne postoji javni ključ za primaoca „%s“.
    Ako ste sigurni da primalac poseduje drugačiji ključ, izaberite ga sa spiska.

en: Double-click key to show details
sr: Dva puta kliknite na ključ da pokažete pojedinosti

en: User ID
sr: IB korisnika

note: create the dialog
en: The owner trust for this key is “%s” only.
    Use this key anyway?
sr: Poverenje vlasnika za ovaj ključ je samo „%s“.
    Da ipak koristim ovaj ključ?

en: Insufficient key owner trust
sr: Nedovoljno poverenja vlasnika ključa

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
sr: Unesite lozinku

en: %s
    The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
sr: %s
    Lozinka za ovaj ključ je loša, molim pokušajte ponovo!
    
    Ključ: %s

en: %s
    Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
sr: %s
    Molim da unesete lozinku za tajni ključ!
    
    Ključ: %s

en: error setting key list mode
sr: greška podešavanja režima spiska ključa

en: could not list keys for “%s”
sr: ne mogu da pobrojim ključeve za „%s“

en: ambiguous keys for “%s”
sr: nejasni ključevi za „%s“

en: cannot create data buffer
sr: ne mogu da napravim međumemoriju podataka

en: exporting key for “%s” failed
sr: izvoz ključa za „%s“ nije uspeo

en: importing ASCII-armored key data failed
sr: nisam uspeo da uvezem podatke ASKRI-ojačanog ključa

en: Cannot find a key with fingerprint %s on the key server.
sr: Ne mogu da nađem ključ sa otiskom „%sd na serveru ključeva.

en: Found %u key with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually. | Found %u keys with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually.
sr[0]: Nađoh %u ključ sa otiskom „%s“ na serveru ključeva. Proverite i ručno uvezite odgovarajući ključ.
sr[1]: Nađoh %u ključa sa otiskom „%s“ na serveru ključeva. Proverite i ručno uvezite odgovarajući ključ.
sr[2]: Nađoh %u ključeva sa otiskom „%s“ na serveru ključeva. Proverite i ručno uvezite odgovarajući ključ.
sr[3]: Nađoh %u ključa sa otiskom „%s“ na serveru ključeva. Proverite i ručno uvezite odgovarajući ključ.

en: Searching the key server failed: %s
sr: Nisam uspeo da pretražim server ključa: %s

en: error importing key
sr: greška uvoza ključa

en: No key was imported or updated.
sr: Nikakav ključ nije uvezen ili osvežen.

en: The key was imported into the local key ring.
sr: Ključ je uvezen u mesni prsten ključeva.

en: The key was updated in the local key ring:
sr: Ključ je osvežen u mesnom prstenu ključeva:

en: 
    • %d new user ID | 
    • %d new user IDs
sr[0]: 
    • %d novi ID korisnika
sr[1]: 
    • %d nova ID-a korisnika
sr[2]: 
    • %d novih ID-ova korisnika
sr[3]: 
    • jedan novi ID korisnika

en: 
    • %d new subkey | 
    • %d new subkeys
sr[0]: 
    • %d novi potključ
sr[1]: 
    • %d nova potključa
sr[2]: 
    • %d novih potključeva
sr[3]: 
    • jedan novi potključ

en: 
    • %d new signature | 
    • %d new signatures
sr[0]: 
    • %d novi potpis
sr[1]: 
    • %d nova potpisa
sr[2]: 
    • %d novih potpisa
sr[3]: 
    • jedan novi potpis

en: 
    • %d new revocation | 
    • %d new revocations
sr[0]: 
    • %d novi opoziv
sr[1]: 
    • %d nova opoziva
sr[2]: 
    • %d novih opoziva
sr[3]: 
    • jedan novi opoziv

en: The existing key in the key ring was not changed.
sr: Postojeći ključ u prstenu ključeva nije izmenjen.

en: Key status:
sr: Stanje ključa:

en: User ID:
sr: IB korisnika:

en: None
sr: Ništa

en: Primary user ID:
sr: Glavni IB korisnika:

en: Key owner trust:
sr: Poverenje vlasniku ključa:

en: Additional User IDs
sr: Dodatni ID-ovi korisnika

en: Issuer
sr: Izdavač

en: Name:
sr: Naziv:

en: Serial number:
sr: Serijski broj:

en: Chain ID:
sr: IB lanca:

en: Subkey used
sr: Potključ je korišćen

en: Subkeys (%s only)
sr: Potključevi (samo „%s“)

en: Subkeys
sr: Potključevi

en: Status:
sr: Stanje:

en: Fingerprint:
sr: Otisak ključa:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Capabilities:
sr: Mogućnosti:

en: invalid timestamp
sr: pogrešna vremenska oznaka

en: not available
sr: nije dostupan

en: Created:
sr: Napravljen:

en: Expires:
sr: Ističe:

en: Close
sr: Zatvori

en: No
sr: Ne

en: Yes
sr: Da

en: revoked
sr: povučen

en: expired
sr: istekao

en: disabled
sr: isključen

en: invalid
sr: neispravan

en: sign
sr: potpiši

en: encrypt
sr: šifruj

en: certify
sr: potvrdi

en: authenticate
sr: potvrdi identitet

en: %u bit | %u bits
sr[0]: %u bit
sr[1]: %u bita
sr[2]: %u bitova
sr[3]: %u bita

en:  curve “%s”
sr:  kriva „%s“

en: _Hide
sr: _Sakrij

en: not a regular file
sr: nije obična datoteka

en: Cannot launch, missing application
sr: Ne mogu da pokrenem, nedostaje program

en: Open with %s
sr: Otvori programom „%s“

en: Open _part with %s
sr: Pregledaj _deo pomoću „%s“

en: Cannot load mailbox %s
sr: Ne mogu da učitam sanduče „%s“

en: No such mailbox type: %s
sr: Ne postoji ova vrsta sandučeta: %s

en: Bad local mailbox path “%s”
sr: Loša putanja mesnog sandučeta „%s“

en: Could not create a mailbox of type %s
sr: Nisam mogao da stvorim sanduče vrste „%s“

en: Applying filter rules to %s
sr: Primenjujem pravila filtera na „%s“

en: Copying from %s to %s
sr: Umnožavam iz „%s“ u „%s“

en: libbalsa_mailbox_get_message: mailbox %s is closed
sr: biblbalsa_sanduče_dobavi_poruku: sanduče „%s“ je zatvoreno

en: Removing messages from source mailbox failed
sr: Nisam uspeo da uklonim poruka iz sandučeta izvora

en: from unknown
sr: iz nepoznatog

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Searching %s for partial messages
sr: Pretražujem „%s“ za delimičnim porukama

en: Reconstructing message
sr: Rekonstruišem poruku

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
sr: Nisam uspeo da uklonim dvostruke poruke iz sandučeta izvora

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information...
en: IMAP connection has been severed. Reconnecting…
sr: IMAP veza je raskinuta. Ponovo se povezujem…

en: IMAP protocol error. Try enabling bug workarounds.
sr: Greška IMAP protokola. Pokušavam da uključim sređivanje problema.

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting…
sr: IMAP server je ugasio vezu: %s Ponovo se povezujem…

en: Async IMAP cmd %s could not be executed. Reconnecting…
sr: Neusklađena IMAP naredba „%s“ ne može biti izvršena. Ponovo se povezujem…

en: %s: Opening %s Refcount: %d
sr: %s: Otvaram %s Refbroj: %d

en: Downloading %ld kB
sr: Preuzimam %ld kB

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
sr: Naredba PRETRAŽI IMAP nije uspela za sanduče „%s“
    vraćam se na podrazumevani način pretrage

en: No path found for mailbox “%s”, using “%s”
sr: Nisam pronašao putanju za sanduče „%s“, koristim „%s“

en: Cannot get IMAP handle
sr: Ne mogu da dobavim IMAP upravljanje

en: Error fetching message from IMAP server: %s
sr: Greška dovlačenja poruke sa IMAP servera: %s

en: Downloading %u kB
sr: Preuzimam %u kB

en: Cannot create temporary file
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku

en: Cannot write to temporary file %s
sr: Ne mogu da pišem u privremenu datoteku „%s“

en: Uploading %ld kB
sr: Šaljem %ld kB

en: Server-side threading not supported.
sr: Nije podržano temačenje sa strane servera.

en: Failed to save cache file “%s”: %s.
sr: Nisam uspeo da sačuvam datoteku ostave „%s“: %s.

en: Cache file for mailbox %s will be created
sr: Biće napravljena datoteka ostave za sanduče „%s“

en: Failed to read cache file %s: %s
sr: Nisam uspeo da pročitam datoteku ostave „%s“: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
sr: Biće popravljena datoteka ostave za sanduče „%s“

en: Filtering %s
sr: Razvrstavam %s

en: Preparing %s
sr: Pripremam %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
sr: Nisam uspeo da otvorim „%s“. Greška broj %d,

en: Failed to sync mailbox “%s”
sr: Nisam uspeo da uskladim sanduče „%s“

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
sr: Sanduče %s ne izgleda kao sanduče vrste „Maildir“.

en: Could not create a Maildir directory at %s (%s)
sr: Ne mogu da stvorim „MailDir“ direktorijum u %s (%s)

en: Could not create a Maildir at %s (%s)
sr: Ne mogu da stvorim „MailDir“ u %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
sr: Ne mogu da uklonim sadržaj %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
sr: Ne mogu da uklonim %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
sr: Sanduče ne postoji.

en: Data copy error
sr: Greška umnožavanja podataka

en: Mailbox %s does not appear to be an mbox mailbox.
sr: Sanduče „%s“ ne izgleda kao sanduče vrste „Mbox“.

en: Could not write file %s: %s
sr: Ne mogu da zapišem datoteku „%s“: %s

en: Failed to create temporary file “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da napravim privremenu datoteku „%s“: %s

en: Failed to save cache file “%s”: %s. New version saved as “%s”
sr: Nisam uspeo da sačuvam datoteku ostave „%s“: %s. Novo izdanje je sačuvano kao „%s“

en: Could not unlink file %s: %s
sr: Ne mogu da razvežem datoteku „%s“: %s

en: Cannot open mailbox.
sr: Ne mogu da otvorim sanduče.

en: Mailbox is not in mbox format.
sr: Sanduče nije u „mbox“ zapisu.

en: Cannot lock mailbox.
sr: Ne mogu da zaključam sanduče.

en: %s: could not open %s.
sr: %s: ne mogu da otvorim %s.

en: %s: could not get new MIME stream.
sr: %s: ne mogu da dobavim novi MIME tok.

en: %s: %s is not in mbox format.
sr: %s: „%s“ nije u „mbox“ zapisu.

en: Mailbox %s does not appear to be an MH mailbox.
sr: Sanduče „%s“ ne izgleda kao sanduče vrste „Mh“.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
sr: Ne mogu da stvorim direktorijum vrste „MH“ u %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
sr: Ne mogu da stvorim strukturu vrste „MH“ u %s (%s)

en: Cannot create message
sr: Ne mogu da napravim poruku

en: Message rename error
sr: Greška preimenovanja poruke

en: Saving the POP3 message UID list failed: %s
sr: Nisam uspeo da sačuvam spisak UID-a POP3 poruke: „%s“

en: Passing POP message to %s failed: %s
sr: Nisam uspeo da prosledim POP poruku za „%s“: %s

en: Saving POP message failed
sr: Nisam uspeo da sačuvam POP poruku

en: Transferring POP message to %s failed: %s
sr: Nisam uspeo da prenesem POP poruku do „%s“: %s

en: Message %lu of %lu (%s of %s)
sr: %lu. poruka od %lu (%s od %s)

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
sr: Greška prilaganja poruke „%d“ iz „%s“ u „%s“: %s

en: Cannot load certificate file %s: %s
sr: Ne mogu da učitam datoteku uverenja „%s“: %s

note: connect server
en: Connecting %s…
sr: Povezujem „%s“…

en: POP3 mailbox %s: cannot connect %s: %s
sr: POP3 sandučete „%s“: ne mogu da se povežem sa „%s“: %s

note: load message list
en: List messages…
sr: Izlistaj poruke…

en: POP3 mailbox %s error: %s
sr: Greška POP3 sandučeta %s: %s

en: POP3 message %d oversized: %s — skipped.
sr: Premašena je veličina POP3 poruke %d: %s — preskačem.

en: Connected to %s
sr: Povezan sam sa „%s“

en: %lu new message (%s) | %lu new messages (%s)
sr[0]: %lu nova poruka (%s)
sr[1]: %lu nove poruke (%s)
sr[2]: %lu novih poruka (%s)
sr[3]: %lu nove poruke (%s)

en: Deleting messages on server…
sr: Brišem poruke na serveru…

en: POP3 error: %s
sr: POP3 greška: %s

en: Finished
sr: Završeno

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
sr: Sanduče (%s) je samo za čitanje: ne mogu da izmenim opcije.

en: West European
sr: Zapadnoevropski

en: East European
sr: Istočnoevropski

en: South European
sr: Južnoevropski

en: North European
sr: Severnoevropski

en: Cyrillic
sr: Ćirilični

en: Arabic
sr: Arapski

en: Greek
sr: Grčki

en: Hebrew
sr: Hebrejski

en: Turkish
sr: Turski

en: Nordic
sr: Nordijski

en: Thai
sr: Tajlandski

en: Baltic
sr: Baltički

en: Celtic
sr: Keltski

en: West European (euro)
sr: Zapadnoevropski (evro)

en: Russian
sr: Ruski

en: Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: Japanese
sr: Japanski

en: Korean
sr: Korejski

en: Cannot open %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
sr: Ne mogu da otvorim %s: ovo je simbolička veza

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
sr: Vreme je isteklo pri pokušaju da postavim katanac „fcntl“!

en: Waiting for fcntl lock… %d
sr: Čekam na katanac „fcntl“… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
sr: Vreme je isteklo pri pokušaju da postavim katanac „flock“!

en: Waiting for flock attempt… %d
sr: Čekam na pokušaj zaključavanja „flock“… %d

en: LDAP Directory for %s
sr: LDAP katalog za %s

en: unknown
sr: nepoznato

en: needs action
sr: zahteva radnju

en: accepted
sr: prihvaćeno

en: declined
sr: odbijeno

en: tentatively accepted
sr: prihvaćeno s rezervom

en: delegated
sr: izaslano

en: completed
sr: završeno

en: in process
sr: u toku

en: Event Notification
sr: Obaveštenje događaja

en: Event Request
sr: Zahtev događaja

en: Reply to Event Request
sr: Odgovori na zahtev događaja

en: Event Cancellation
sr: Brisanje događaja

en: chair
sr: predsednik

en: required participant
sr: obavezan učesnik

en: optional participant
sr: mogući učesnik

en: non-participant, information only
sr: ne-učestvujući, samo podatak

en: decryption and signature verification failed
sr: nije uspelo dešifrovanje i provera potpisa

en: The signature is valid.
sr: Potpis je ispravan.

en: The signature is valid but expired.
sr: Potpis je ispravan ali je istekao.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
sr: Potpis je ispravan ali je ključ za potvrdu potpisa istekao.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
sr: Potpis je ispravan ali je ključ za potvrdu potpisa povučen.

en: The signature is invalid.
sr: Potpis nije ispravan.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
sr: Potpis nije mogao da bude proveren zbog nepostojanja ključa.

en: This part is not a real PGP signature.
sr: Ovaj deo nije pravi PGP potpis.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
sr: Potpis nije mogao da bude proveren zbog neispravnog mehanizma šifrovanja.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
sr: GnuPG ponovo izgrađuje bazu poverenika i trenutno je nedostupan.

en: An error prevented the signature verification.
sr: Greška je sprečila proveru potpisa.

en: The user ID is of unknown validity.
sr: Korisnički IB je nepoznate ispravnosti.

en: The validity of the user ID is undefined.
sr: Ispravnost korisničkog IB-a nije određena.

en: The user ID is never valid.
sr: Korisnički IB nikada nije ispravan.

en: The user ID is marginally valid.
sr: Korisnički IB je delom ispravan.

en: The user ID is fully valid.
sr: Korisnički IB je u potpunosti ispravan.

en: The user ID is ultimately valid.
sr: Korisnički IB je uvek ispravan.

en: bad validity
sr: loša ispravnost

en: undefined
sr: neodređeno

en: marginal
sr: delom

en: full
sr: potpuno

en: ultimate
sr: uvek

en: Try again later.
sr: Pokušajte kasnije.

en: malformed card, BEGIN:VCARD expected
sr: loša kartica, očekivano je „BEGIN:VCARD“

en: malformed card, END:VCARD missing
sr: loša kartica, nedostaje „END:VCARD“

en: malformed line “%s”, missing “:”
sr: loš red „%s“, nedostaje „:“

en: malformed line “%s”, empty name or value
sr: loš red „%s“, prazan naziv ili vrednost

en: SMTP server %s
sr: SMTP server „%s“

en: Message %u of %u
sr: %u. poruka od %u

en: Cannot reach SMTP server %s (%s), any queued message will remain in %s.
sr: Ne mogu da pristupim SMTP serveru „%s“ (%s), sve pripremljene poruke ostaće u „%s“.

en: Sending Mail
sr: Šaljem poštu

en: Save message in %s…
sr: Sačuvaj poruku u „%s“…

en: Saving sent message to %s failed: %s
sr: Nisam uspeo da sačuvam poslatu poruku u „%s“: %s

en: Sending message failed: %s
    Message left in your outbox.
sr: Slanje poruke nije uspelo: %s
    Poruka je ostala u odlaznoj pošti.

en: Connecting SMTP server %s (%s) failed: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem sa SMTP serverom „%s“ (%s): %s

en: Transmitted %u message to %s | Transmitted %u messages to %s
sr[0]: Odaslao sam %u poruku za „%s“
sr[1]: Odaslao sam %u poruke za „%s“
sr[2]: Odaslao sam %u poruka za „%s“
sr[3]: Odaslao sam %u poruku za „%s“

en: Cannot read %s: %s
sr: Ne mogu da pročitam %s: %s

en: Cannot read %s
sr: Ne mogu da pročitam „%s“

en: Cannot determine character set for text file “%s”; sending as MIME type “%s”
sr: Ne mogu da odredim znakovni skup za tekstualnu datoteku „%s“; šaljem kao MIME vrstu „%s“

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
sr[0]: Ova poruka neće biti šifrovana za nevidljivu kopiju: primalac.
sr[1]: Ova poruka neće biti šifrovana za nevidljivu kopiju: primaoci.
sr[2]: Ova poruka neće biti šifrovana za nevidljivu kopiju: primaoci.
sr[3]: Ova poruka neće biti šifrovana za nevidljivu kopiju: primalac.

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient(s).
sr: Ova poruka neće biti šifrovana za nevidljivu kopiju: primalac(oci).

note: host, authentication method
en: Logging in to %s using %s
sr: Prijavljujem se na „%s“ koristeći %s

en: SMTP over SSL (SMTPS)
sr: SMTP preko SSL-a (SMTPS)

en: TLS required
sr: TLS je potrebno

en: TLS if possible (not recommended)
sr: TLS ako je moguće (ne preporučuje se)

en: None (not recommended)
sr: Ništa (ne preporučuje se)

en: Error displaying server help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći servera: %s

en: SMTP Server
sr: SMTP server

en: _Basic
sr: _Osnovno

en: _Descriptive Name:
sr: Opisni _naziv:

note: security
en: Se_curity:
sr: _Bezbednost:

note: authentication or anonymous access
en: Server requires authentication
sr: Server zahteva potvrđivanje identiteta

en: _Authentication:
sr: _Potvrda identiteta:

en: _User Name:
sr: _Korisničko ime:

en: _Pass Phrase:
sr: _Lozinka:

en: _Advanced
sr: _Napredno

note: client certificate and passphrase client certificate configuration
en: Server requires client certificate
sr: Server zahteva uverenje klijenta

en: _Client Certificate:
sr: Uverenje _klijenta

en: Choose Client Certificate
sr: Izaberi uverenje klijenta

en: Certificate _File:
sr: Datoteka _uverenja:

en: Certificate _Pass Phrase:
sr: Lozinka _uverenja:

note: split large messages
en: Sp_lit message larger than
sr: _Podeli poruke veće od

en: Mailbox closed
sr: Sanduče je zatvoreno

en: Message Source
sr: Izvor poruke

en: Error adding from %s: %s
sr: Greška dodavanja iz „%s“: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
sr: Putanja „%s“ mora da se odnosi na koren sistema datoteka (počnite sa /).

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”, with error “%s”.
sr: Ne mogu da stvorim direktorijum: nije uspela funkcija „mkdir()“ za naziv putanje „%s“, sa greškom „%s“.

en: The file with pathname “%s” is not a directory.
sr: Datoteka sa nazivom putanje „%s“ nije direktorijum.

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”.
sr: Ne mogu da stvorim direktorijum: nije uspela funkcija „mkdir()“ za naziv putanje „%s“.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
sr: Ovim će se izaći iz Balse.
    Da li zaista želite to da uradite?

en: GnomeCard Address Book
sr: Adresar Gnomove kartice

en: Address Book
sr: Adresar

en: Configure Balsa
sr: Podesite Balsu

en: Use Balsa as default email client?
sr: Da koristim Balsu kao osnovni program za poštu?

en: _Yes
sr: _Da

en: _No
sr: _Ne

en: Default Client
sr: Osnovni program

en: _Inbox:
sr: _Dolazna:

en: _Outbox:
sr: _Odlazna:

en: _Sentbox:
sr: _Poslane:

en: _Draftbox:
sr: _Skice:

en: _Trash:
sr: Sme_će:

en: The pathname “%s” must be specified canonically — it must start with a “/”.
sr: Putanja „%s“ mora da bude zadana u potpunosti – mora da počinje sa „/“.

en: Could not create mailbox at path “%s”
sr: Ne mogu da napravim sanduče na putanji „%s“

en: The mailbox “%s” does not appear to be valid.
sr: Sanduče „%s“ ne izgleda ispravno.

en: Problem verifying path “%s”:
    %s
sr: Problem provere putanje „%s“:
    %s

en: _Verify locations
sr: _Proveri mesta

en: Please verify the locations of your default mail files. These will be created if necessary.
sr: Molim proverite mesta vaših osnovnih datoteka pošte. One će biti stvorene po potrebi.

en: Mail Files
sr: Datoteke pošte

en: You’ve successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
sr: Uspešno ste podesili Balsu. Zabavite se!
       — Razvojna ekipa Balse

en: All Done!
sr: Sve je urađeno!

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the “Preferences” and “Identities” menu items)
sr: Sledeća podešavanja su takođe potrebna (možete ih pronaći kasnije, ako bude bilo potrebno, u programu e-pošte u stavkama izbornika „Postavke“ i „Ličnosti“)

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
sr:  Ko vam obezbeđuje nalog e-pošte treba da bude u mogućnosti da vam da sledeće podatke (ako imate administratora mreže, možda je on ovo već podesio):

en: Yes, remember it
sr: Da, zapamti je

en: No, type it in every time
sr: Ne, upiši je svaki put

en: Name of mail server for incoming _mail:
sr: Naziv servera pošte za dolaznu _poštu:

en: _Type of mail server:
sr: _Vrsta servera pošte:

en: Connection _Security:
sr: Bezbednost _veze:

en: Your email _login name:
sr: Vaše ime za _prijavljivanje:

en: Your _password:
sr: Vaša _lozinka:

en: _SMTP Server:
sr: _SMTP server:

note: 2.1
en: Your real _name:
sr: Vaše pravo _ime:

en: Your _email address for this email account:
sr: Vaša adresa _e-pošte, za ovaj nalog:

en: _Remember your password:
sr: _Zapamtite vašu lozinku:

en: _Local mail directory:
sr: _Mesni direktorijum pošte:

en: User Settings
sr: Korisnička podešavanja

en: Default Identity
sr: Osnovna ličnost

en: Local Mail Problem
    %s
sr: Problem sa mesnom poštom
    %s

en: Welcome to Balsa!
sr: Dobrodošli u Balsu!

en: Before you can send or receive email:
    
    • either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    • or your network administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
sr: Pre nego što ćete moći da šaljete ili primate poštu:
    
    • trebalo bi već da imate pristup na Internet i nalog e-pošte, koji vam dostavlja vaš dostavljač internet usluga, i trebalo bi da ste uspostavili Internet vezu na vašem računaru
    
    • ili da je vaš administrator mreže na vašem radnom mestu/kancelariji već podesio vaš računar za povezivanje na mrežu.

en: network client is already connected
sr: klijent mreže je već povezan

en: network client is not connected
sr: klijent mreže nije povezan

en: reply length %lu exceeds the maximum allowed length %lu
sr: dužina odgovora %lu prevazilazi najveću dozvoljenu dužinu %lu

en: connection lost
sr: veza je izgubljena

en: line too long
sr: red je predug

en: error initializing certificate: %s
sr: greška pokretanja uverenja: %s

en: error loading certificate: %s
sr: greška učitavanja uverenja: %s

en: error initializing key: %s
sr: greška pokretanja ključa: %s

en: error loading key: %s
sr: greška učitavanja ključa: %s

en: not connected
sr: nepovezan

en: connection is already encrypted
sr: veza je već šifrovana

note: unexpected server reply
en: bad server reply: %s
sr: loš odgovor servera: %s

en: bad server reply
sr: loš odgovor servera

en: error: %s
sr: greška: %s

en: error
sr: greška

en: password required
sr: potrebna je lozinka

en: no suitable authentication mechanism
sr: nema odgovarajućeg mehanizma potvrđivanja identiteta

en: remote server does not support STARTTLS
sr: udaljeni server ne podržava STARTTLS

en: transient error %d: %s
sr: prolazna greška %d: %s

en: permanent error %d: %s
sr: stalna greška %d: %s

en: importing GSS service name %s failed: %s
sr: nisam uspeo da uvezem naziv GSS usluge „%s“: %s

en: cannot initialize GSS security context: %s
sr: ne mogu da pokrenem kontekst GSS bezbednosti: %s

en: malformed GSS security token: %s
sr: loš modul GSS bezbednosti: %s

en: malformed GSS security token
sr: loš modul GSS bezbednosti

en: cannot create GSS login request: %s
sr: ne mogu da napravim zahtev GSS prijave: %s

en: unknown error code %u:%u
sr: nepoznat kod greške %u:%u

en: Balsa Email Reader
sr: Čitač e-pošte Balsa

en: Program start-up
sr: Pokretanje programa

en: New mail notification
sr: Obaveštenje o novoj pošti

en:  address book:
sr:  adresar:

en: _Name
sr: _Naziv

en: _Address
sr: _Adresa

en: _Apply
sr: _Primeni

en: F_ilter:
sr: _Propusnik:

en: Browse
sr: Razgledaj

en: Edit
sr: Izmeni

en: Name
sr: Naziv

en: Email Address
sr: Adresa e-pošte

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
sr: _Traži ime:

en: Run _Editor
sr: Pokreni _uređivača

en: _Re-import
sr: _Ponovo uvezi

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
sr: Pošalji

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
sr: Smatraj više adresa kao:

en: alternative addresses for the same person
sr: alternativne adrese iste osobe

en: a distribution list
sr: spisak primalaca

en: Could not launch %s: %s
sr: Ne mogu da pokrenem %s: %s

en: Error opening address book “%s”:
    %s
sr: Greška otvaranja adresara „%s“
    %s

en: Suggest complete addresses:
sr: Predloži završene adrese:

en: as I type
sr: kada kucam

en: when I hit the Escape key
sr: kada pritisnem taster „Eskejp“

en: Modify %s Address Book
sr: Izmeni adresar „%s“

en: Add %s Address Book
sr: Dodaj adresar „%s“

en: _Add
sr: _Dodaj

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
sr: Naziv _adresara:

en: Modify Osmo Address Book
sr: Izmeni adresar Osmoa

en: Add Osmo Address Book
sr: Dodaj adresar Osmoa

en: Load program location:
sr: Mesto programa za učitavanje:

en: Select load program for address book
sr: Izaberite program za učitavanje adresara

en: Save program location:
sr: Mesto programa za čuvanje:

en: Select save program for address book
sr: Izaberite program za čuvanje adresara

en: _Host Name
sr: _Naziv domaćina

en: Base Domain _Name
sr: Osnovni naziv _domena

en: _User Name (Bind DN)
sr: _Korisničko ime (Bind DN)

en: _Password
sr: _Lozinka

en: _User Address Book DN
sr: DN _korisničkog adresara

en: Enable _TLS
sr: Uključi _TLS

en: GPE Address Book
sr: GPE adresar

en: Error displaying help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći: %s

en: No path found. Do you want to give one?
sr: Nisam pronašao putanju. Da li želite da date neku?

en: vCard Address Book (GnomeCard)
sr: Adresar Vkartice (Gnomova kartica)

en: External query (a program)
sr: Spoljašnji upit (program)

en: LDIF Address Book
sr: LDIF adresar

en: LDAP Address Book
sr: LDAP adresar

en: Rubrica2 Address Book
sr: Adresar Rubrike2

en: Osmo Address Book
sr: Adresar Osmoa

en: _Remember password in Secret Service
sr: _Zapamti lozinku u usluzi tajni

en: _Remember password
sr: _Zapamti lozinku

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
sr: Otvaram udaljeno sanduče %s.
    _Lozinka za „%s@%s“:

en: _Password for %s@%s (%s):
sr: _Lozinka za „%s@%s“ (%s):

en: Password needed
sr: Neophodna je lozinka

en: Couldn’t open mailbox “%s”
sr: Ne mogu da otvorim sanduče „%s“

en: Date
sr: Datum

en: Size
sr: Veličina

en: Move to Trash failed: %s
sr: Premeštanje u smeće nije uspelo: %s

en: _Reply…
sr: _Odgovori…

en: Reply To _All…
sr: Odgovori _svima…

en: Reply To _Group…
sr: Odgovori _grupi…

en: _Forward Attached…
sr: _Prosledi kao prilog…

en: Forward _Inline…
sr: Prosledi u _telu poruke…

en: _Pipe through…
sr: _Prespoj…

en: _Store Address…
sr: _Sačuvaj adresu…

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Undelete
sr: _Poništi brisanje

en: Move To _Trash
sr: Premesti u _smeće

en: T_oggle
sr: _Promeni

en: _Flagged
sr: _Označeno

en: _Unread
sr: _Nepročitano

en: _Move to
sr: _Premesti

en: _View Source
sr: _Pogledaj izvor

en: Failed to copy %d message to mailbox “%s”: %s | Failed to copy %d messages to mailbox “%s”: %s
sr[0]: Nisam uspeo da umnožim %d poruku u sanduče „%s“: %s
sr[1]: Nisam uspeo da umnožim %d poruke u sanduče „%s“: %s
sr[2]: Nisam uspeo da umnožim %d poruka u sanduče „%s“: %s
sr[3]: Nisam uspeo da umnožim %d poruku u sanduče „%s“: %s

en: Copied to “%s”.
sr: Umnoženo je u „%s“.

en: Moved to “%s”.
sr: Premešteno je u „%s“.

en: Committing mailbox %s failed.
sr: Nisam uspeo da pošaljem sanduče „%s“.

en: Cannot process the message: %s
sr: Ne mogu da obradim poruku: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
sr: Ne mogu da pristupim poruci „%u“ da bih prošao u %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
sr: Ne mogu da pročitam poruku „%u“ da bih prošao u %s

en: Pipe message through a program
sr: Prosledi poruku kroz program

en: _Run
sr: _Pokreni

en: Specify the program to run:
sr: Navedite program za pokretanje:

en: Mailbox
sr: Sanduče

en: Failed to find mailbox
sr: Nisam uspeo da pronađem sanduče

en: _Other…
sr: _Drugo…

en: Choose destination folder
sr: Izaberite odredišnu fasciklu

en: Other…
sr: Drugo…

en: Check cryptographic signature
sr: Proveri kriptografski potpis

en: Select message part to display
sr: Izaberi deo poruke za prikazivanje

en: Wrapped
sr: Prelomljeno

en: Not found
sr: Nisam pronašao

en: Find:
sr: Pronađi:

en: Previous
sr: Prethodnu

en: Next
sr: Sledeću

en: Content
sr: Sadržaj

en: Message parts
sr: Delovi poruke

en: Save selected as…
sr: Sačuvaj izabrano kao…

en: Save selected to folder…
sr: Sačuvaj izabrano u fasciklu…

en: (No sender)
sr: (nema pošiljaoca)

en: Could not access message %u in mailbox “%s”.
sr: Ne mogu da pristupim poruci „%u“ u sandučetu „%s“.

en: mixed parts
sr: izmešani delovi

en: alternative parts
sr: dopunski delovi

en: signed parts
sr: potpisani delovi

en: encrypted parts
sr: šifrovani delovi

en: RFC822 message
sr: RFC822 poruka

en: “%s” parts
sr: „%s“ delovi

en: force inline for all parts
sr: prisili unutrašnje za sve delove

en: RFC822 message (from %s, subject “%s”)
sr: RFC822 poruka (šalje %s, tema „%s“)

en: complete message
sr: celokupna poruka

en: part %s: %s (file %s)
sr: deo %s: %s (datoteka %s)

en: part %s: %s
sr: deo %s: %s

en: encrypted:
sr: šifrovano:

en: Reading embedded message failed: %s
sr: Nisam uspeo da pročitam ugrađenu poruku: %s

en: Appending message to %s failed: %s
sr: Nisam uspeo da prikačim poruku u „%s“: %s

en: _Save…
sr: _Sačuvaj…

en: _Copy to folder…
sr: _Umnoži u fasciklu…

en: Select folder for saving selected parts
sr: Izaberite fasciklu za čuvanje izabranih delova

en: Could not create URI for %s
sr: Ne mogu da napravim putanju za „%s“

en: %s message part
sr: %s dela poruke

en: Could not save %s: %s
sr: Ne mogu da sačuvam %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem obaveštenje o prispeću: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification (MDN) to be returned to “%s”.
    Do you want to send this notification?
sr: Pošiljalac ovog pisma, %s, zahtevao je da
    obaveštenje o prispeću poruke (OPP) bude vraćeno na „%s“.
    Da li želite da pošaljete ovo obaveštenje?

en: Reply to MDN?
sr: Da odgovorim na OPP?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
sr: Dešifrovanje ne može biti obavljeno zato što je ova poruka prikazana više puta.
    Molim zatvorite ostale primerke ove poruke i pokušajte opet.

en: Parsing a message part failed: %s
sr: Nisam uspeo da obradim deo poruke: %s

en: Possible disk space problem.
sr: Moguće je da nedostaje prostor na disku.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains an encrypted part, but its structure is invalid.
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži šifrovani deo, ali je njena struktura neispravna.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži PGP šifrovani deo, ali ovaj protokol šifrovanja nije dostupan.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži S/MIME šifrovani deo, ali ovaj protokol šifrovanja nije dostupan.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži deo sa potpisom, ali je struktura neispravna. Potpis, ako uopšte postoji, se ne može proveriti.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži „%s“ potpisani deo, ali ovaj protokol šifrovanja nije dostupan.

en: Detected a good signature
sr: Otkrio sam dobar potpis

en: Detected a good signature with insufficient validity
sr: Prepoznao sam ispravan potpis sa nedovoljno ispravnosti

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
sr: Prepoznao sam ispravan potpis sa nedovoljno ispravnosti/poverenja

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” returned:
    %s
sr: Provera potpisa poruke koju je poslao %s sa temom „%s“ je vratilo:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” failed with an error!
sr: Provera potpisa poruke koju je poslao %s sa temom „%s“ nije uspela i vratila je grešku!

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
sr: Dešifrovanje ne može biti obavljeno zato što je ova poruka prikazana više puta.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
sr: Provera potpisa i uklanjanje OpenPGP oklopa ne može biti obavljeno zato što je ova poruka prikazana više puta.

en: Please close the other instances of this message and try again.
sr: Molim zatvorite ostale primerke ove poruke i pokušajte opet.

en: File name: %s
sr: Naziv datoteke: %s

en: Error reading message part: %s
sr: Greška čitanja dela poruke: %s

en: Type: %s (%s)
sr: Vrsta: %s (%s)

en: Content Type: %s
sr: Vrsta sadržaja: %s

en: No open or view action defined for this content type
sr: Nije određena radnja za otvaranje ili pregled ove vrste sadržaja

en: S_ave part
sr: Sačuvaj _deo

en: Could not launch application: %s
sr: Ne mogu da pokrenem program: %s

en: Save %s MIME Part
sr: Sačuvaj %s MIME deo

en: Could not construct URI from %s
sr: Ne mogu da napravim putanju iz „%s“

en: File already exists. Overwrite?
sr: Datoteka već postoji. Da prepišem preko?

en: Unlink %s: %s
sr: Razveži %s: %s

en: Could not save a text part: %s
sr: Ne mogu da sačuvam tekstualni deo: %s

en: Could not process GnuPG keys: %s
sr: Ne mogu da obradim GnuPG ključeve: %s

en: _Search key server for this key
sr: Potraži ovaj ključ na _serveru ključeva

en: _Search key server for updates of this key
sr: Potraži ažuriranja ovog ključa na _serveru ključeva

en: Import GnuPG key:
    %s
sr: Uvoz GnuPG ključa:
    %s

en: Error importing key data: %s
sr: Greška uvoza podataka ključeva: %s

en: (imported)
sr: (uvezen)

en: Import key into the local key ring
sr: Uvezi ključ u mesni prsten ključeva

en: Error loading attached image: %s
sr: Greška učitavanja priložene slike: %s

en: message headers
sr: zaglavlja poruke

en: Content Type: external-body
sr: Vrsta sadržaja: spoljašnje telo

en: Access type: local-file
sr: Vrsta pristupa: lokalna datoteka

en: Access type: URL
sr: Vrsta pristupa: adresa

en: URL: %s
sr: Adresa: %s

en: Access type: %s
sr: Vrsta pristupa: %s

en: FTP site: %s
sr: FTP sajt: %s

en: Directory: %s
sr: Direktorijum: %s

en: Access type: mail-server
sr: Vrsta pristupa: server pošte

en: Mail server: %s
sr: Server pošte: %s

en: Subject: %s
sr: Tema: %s

en: Se_nd message to obtain this part
sr: Pošalji _poruku da dobiješ ovaj deo

en: Error showing %s: %s
sr: Greška prikazivanja „%s“: %s

en: Could not get a part: %s
sr: Ne mogu da preuzmem deo: %s

en: Sending the external body request failed: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem zahtev spoljnog tela: %s

en: Reply…
sr: Odgovori…

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
sr: Greška:

en: IMAP server did not report message structure
sr: IMAP server nije izvestio o strukturi poruke

en: Subject:
sr: Tema:

en: Date:
sr: Datum:

note: addresses
en: From:
sr: Šalje:

en: Reply-To:
sr: Odgovori na:

en: Disposition-Notification-To:
sr: Poruka o prispeću:

en: Copy link
sr: Umnoži vezu

en: Open link
sr: Otvori vezu

en: Send link…
sr: Pošalji vezu…

en: Save…
sr: Sačuvaj…

en: Highlight structured phrases
sr: Istakni sređene izraze

en: Calling URL %s…
sr: Pozivam adresu %s…

en: Zoom In
sr: Uvećaj

en: Zoom Out
sr: Umanji

en: Zoom 100%
sr: Uvećaj na 100%

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Print…
sr: Štampaj…

en: S_tore Address
sr: _Skladišti adresu

en: Full Name:
sr: Ime i prezime:

en: Nick Name:
sr: Nadimak:

en: First Name:
sr: Ime:

en: Last Name:
sr: Prezime:

en: Organization:
sr: Ustanova:

en: Email Address:
sr: Adresa e-pošte:

en: The message sent by %s with subject “%s” contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
sr: Poruka koju je poslao %s sa temom „%s“ sadrži 8-bitne znakove, ali ne i zaglavlje koje opisuje korišćeni skup kodova (prebačeno u %s)

en: This is an iTIP calendar “%s” message.
sr: Ovo je poruka iTIP kalendara „%s“.

en: Summary:
sr: Sažetak:

en: Organizer:
sr: Organizator:

en: Start:
sr: Početak:

en: End:
sr: Kraj:

en: Location:
sr: Mesto:

en: Attendee: | Attendees:
sr[0]: Prisutan:
sr[1]: Prisutni:
sr[2]: Prisutni:
sr[3]: Prisutan:

en: Description:
sr: Opis:

en: The sender asks you for a reply to this request:
sr: Pošiljalac je zatražio da odgovorite na ovaj zahtev:

en: Accept
sr: Prihvati

en: Accept tentatively
sr: Prihvati uz rezervu

en: Decline
sr: Odbij

en: iTIP Calendar Request
sr: Zahtev iTIP kalendara

en: Sending the iTIP calendar reply failed: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem odgovor iTIP kalendara: %s

en: File name:
sr: Naziv datoteke:

en: Full Name
sr: Ime i prezime

en: Nick Name
sr: Nadimak

en: First Name
sr: Ime

en: Last Name
sr: Prezime

en: Organization
sr: Organizacija

en: Summary
sr: Sažetak

en: Organizer
sr: Organizator

en: Start
sr: Početak

en: End
sr: Kraj

en: Location
sr: Mesto

en: Attendees
sr: Zvanice

en: Attendee
sr: Zvanica

en: Description
sr: Opis

en: One of the specified fields contains:
sr: Jedno od zadatih polja sadrži:

en: None of the specified fields contains:
sr: Nijedno od zadatih polja ne sadrži:

en: One of the regular expressions matches
sr: Jedan od regularnih izraza odgovara

en: None of the regular expressions matches
sr: Nijedan od regularnih izraza ne odgovara

en: Match when date is in the interval:
sr: Odgovara kada je datum u intervalu:

en: Match when date is outside the interval:
sr: Odgovara kada datum nije u intervalu:

en: Match when one of these flags is set:
sr: Odgovara kada je neka od ovih oznaka postavljena:

en: Match when none of these flags is set:
sr: Odgovara kada nijedna od ovih oznaka nije postavljena:

en: You must specify the name of the user header to match on
sr: Morate da zadate naziv korisničkog zaglavlja koje se upoređuje

en: You must specify at least one field for matching
sr: Morate da zadate bar jedno polje za upoređivanje

en: You must provide a string
sr: Morate da obezbedite nisku

en: You must provide at least one regular expression
sr: Morate da obezbedite bar jedan regularni izraz

en: Low date is incorrect
sr: Početni datum je neispravan

en: High date is incorrect
sr: Završni datum je neispravan

en: Low date is greater than high date
sr: Početni datum je veći od završnog

en: Error displaying condition help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći za uslove: %s

en: Match Fields
sr: Poklopi polja

en: _All
sr: _Sve

en: C_lear
sr: _Očisti

en: _Body
sr: _Telo

en: _To:
sr: _Prima:

en: _From:
sr: _Šalje:

en: _Subject
sr: _Tema

en: _User header:
sr: _Korisničko zaglavlje:

en: Unread
sr: Nepročitano

en: One of the specified f_ields contains
sr: Jedno od zadatih polja _sadrži

en: Contain/Does _Not Contain
sr: Sadrži/_ne sadrži

en: _One of the regular expressions matches
sr: _Jedan od regularnih izraza odgovara

en: One _Matches/None Matches
sr: _Jedan odgovara/nijedan ne odgovara

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
sr: Probiranje upotrebom regularnih izraza još nije primenjeno.

en: Match when message date is in the interval:
sr: Odgovara kada je datum poruke u intervalu:

en: Inside/outside the date interval
sr: Unutar/van intervala datuma

en: Match when one flag is set/when no flag is set
sr: Odgovara kada je jedna oznaka postavljena/kada nijedna oznaka nije postavljena

en: Search T_ype:
sr: _Vrsta pretrage:

en: Edit condition for filter:
sr: Uredi uslov filtera:

en: Filter with no condition was omitted
sr: Propusnik bez uslova je izostavljen

en: Error displaying filter help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći filtera: %s

en: New filter
sr: Novi filter

en: No filter name specified.
sr: Nije naveden naziv filtera.

en: Filter “%s” already exists.
sr: Filter „%s“ već postoji.

en: Filter must have conditions.
sr: Propusnik mora da ima uslove.

en: Filter has matched
sr: Propusnik se poklapa

en: You must provide a sound to play
sr: Morate da obezbedite zvuk za puštanje

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
sr: (Primer: 31. decembar 2000. pišite kao %s)

en: Simple
sr: Jednostavno

en: Regular Expression
sr: Regularni izrazi

en: Date interval
sr: Interval datuma

en: Flag condition
sr: Uslov oznake

en: Copy to folder:
sr: Umnoži u fasciklu:

en: Move to folder:
sr: Premesti u fasciklu:

en: Colorize
sr: Oboji

en: Print on printer:
sr: Štampaj na štampaču:

en: Run program:
sr: Pokreni program:

en: Send to Trash
sr: Pošalji u „smeće“

en: OR
sr: ILI

en: AND
sr: I

[ctx: filter]
note: new button Translators: button "New" filter
en: _New
sr: _Novi

note: The name entry
en: _Filter name:
sr: Naziv _filtera:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions:
sr: Operacija nad uslovima:

en: _Edit
sr: _Uređivanje

[ctx: filter match]
note: Translators: button "New" filter match
en: Ne_w
sr: No_vo

en: Foreground
sr: Pročelje

en: Background
sr: Pozadina

note: The notification area
en: Notification:
sr: Obaveštenje:

note: Notification buttons
en: Play sound:
sr: Pusti zvuk:

en: Use Sound…
sr: Koristi zvuk…

en: _Open
sr: _Otvori

en: Pop-up text:
sr: Prikaži tekst:

note: The action area
en: Action to perform:
sr: Radnja za obavljanje:

en: Match
sr: Poklapanje

en: Action
sr: Radnja

en: Re_vert
sr: _Vrati

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
sr: Otvoreno je prozorče za pokretanje filtera. Zatvorite ga da biste mogli da menjate filtere.

en: Filters
sr: Filteri

en: Filter “%s” has no condition.
sr: Filter „%s“ nema uslov.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
sr: Ne mogu da izvezem filter %s, došlo je do greške.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
sr: Otvoreni su prozorčići za pokretanje filtera, zatvorite ih da biste mogli da menjate filtere.

en: Export Filters
sr: Izvezi filtere

en: Error displaying run filters help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći za pokretanje filtera: %s

en: Error when applying filters
sr: Greška pri primeni filtera

en: Filter applied to “%s”.
sr: Filter je primenjen na „%s“.

en: The destination mailbox of the filter “%s” is “%s”.
    You can’t associate it with the same mailbox (that causes recursion).
sr: Odredišno sanduče za filter „%s“ je „%s“.
    Ne možete ga pridružiti sa istim sandučetom (to izaziva dubačenje).

en: The filter “%s” is not compatible with the mailbox type of “%s”.
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
sr: Propusnik „%s“ nije saglasan sa vrstom sandučeta „%s“.
    Ovo se događa kada npr. koristite regularne izraze sa IMAP sandučićima, onda se koristi veoma spor način; ako je moguće, koristite obične niske.

en: Filters of Mailbox:
sr: Filteri sandučeta:

en: On reception
sr: Pri prijemu

en: On exit
sr: Pri izlazu

en: _Apply Selected
sr: _Primeni izabrano

en: Add selected filter to mailbox
sr: Dodaj izabrani filter u sanduče

en: Remove selected filter from mailbox
sr: Ukloni izabrani filter iz sandučeta

en: Move selected filter up
sr: Pomeri izabrani filter gore

en: Move selected filter down
sr: Pomeri izabrani filter dole

en: A_pply Now!
sr: _Primeni sada!

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
sr: Otvoreno je prozorče filtera, zatvorite ga da biste mogli da pokrenete filtere nad bilo kom sandučetu

en: Error displaying config help: %s
sr: Greška prikazivanja pomoći podešavanja: %s

en: Remote IMAP folder
sr: Udaljena fascikla IMAP-a

en: _Update
sr: _Ažuriraj

en: C_reate
sr: _Napravi

en: _Max number of connections:
sr: _Najveći broj povezivanja:

en: Enable _persistent cache
sr: Uključi _stalnu ostavu

en: Use IDLE command
sr: Koristi naredbu „MIRUJE“

en: Enable _bug workarounds
sr: Uključi zaobilaženje _greške

en: Use STATUS for mailbox checking
sr: Koristi „STANJE“ za proveru sandučeta

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _name:
sr: Opisni _naziv:

note: username
en: Use_r name:
sr: Korisničko _ime:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Anonymous access
sr: _Neprimetni pristup

en: Subscribed _folders only
sr: Samo _fascikle pretplate

en: Always show _Inbox
sr: _Uvek prikaži „DOLAZNO“

en: Pr_efix:
sr: Pr_efiks:

en: Select parent folder
sr: Izaberi roditeljsku fasciklu

en: Renaming Inbox is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from Inbox.
    Inbox and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
sr: Preimenovanje fascikle „DOLAZNO“ je nešto posebno!
    Stvorićete podfasciklu „%s“ u „%s“
    koja će sadržati poruke iz fascikle „DOLAZNO“.
    „DOLAZNO“ i njene podfascikle će ostati.
    Šta želite da uradite?

en: Question
sr: Pitanje

en: Rename Inbox
sr: Preimenuj „DOLAZNO“

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Folder rename failed. Reason: %s
sr: Nisam uspeo da preimenujem fasciklu. Evo zašto: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
sr: Nisam uspeo da napravim fasciklu. Evo zašto: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
sr: Fascikla IMAP-a koja nije sanduče
    nema osobine koje se mogu menjati.

en: Remote IMAP subfolder
sr: Udaljena podfascikla IMAP-a

en: _Create
sr: _Napravi

en: Create subfolder
sr: Napravi podfasciklu

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
sr: Naziv _fascikle:

en: Host:
sr: Domaćin:

en: Subfolder of:
sr: Podfascikla:

en: _Browse…
sr: _Razgledaj…

en: read-only
sr: samo za čitanje

en: read-write
sr: čitanje-pisanje

en: admin
sr: administrator

en: post
sr: upisivanje

en: append
sr: prikačinjanje

en: delete
sr: brisanje

en: special
sr: posebno

en: Permissions:
sr: Ovlašćenja:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
sr: 
    detaljnija ovlašćenja su dostupna samo za otvorene fascikle

en: 
    the server does not support ACLs
sr: 
    server ne podržava ACL-e

en: mine:
sr: moje:

en: Quota:
sr: Udeo:

en: quota information available only for open folders
sr: podatak o udelu je dostupan samo za otvorene fascikle

en: the server does not support quotas
sr: server ne podržava udele

en: no limits
sr: bez ograničenja

en: %s of %s (%.1f%%) used
sr: %s od %s (%.1f%%) je iskorišćeno

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
sr: Ova fascikla nije smeštena u podešavanjima. Ja još uvek ne znam kako da je uklonim sa udaljenog servera.

en: This will remove the folder “%s” from the list.
    You may use “New IMAP Folder” later to add this folder again.
sr: Ovo će ukloniti fasciklu „%s“ sa spiska.
    Kasnije možete koristiti stavku „Nova fascikla IMAP-a“ da ponovo dodate ovu fasciklu.

en: Confirm
sr: Potvrdi

en: Information — Balsa
sr: Informacija — Balsa

en: _Clear
sr: _Očisti

en: Cl_ose
sr: _Zatvori

en: WARNING:
sr: UPOZORENJE:

en: ERROR:
sr: GREŠKA:

en: FATAL:
sr: KOBNO:

en: Never
sr: Nikad

en: If Possible
sr: Ako je moguće

en: Required
sr: Uvek

en: Use _SSL
sr: Koristi _SSL

en: Use _TLS:
sr: Koristi _TLS:

en: No mailbox selected.
sr: Nijedno sanduče nije izabrano.

en: Mailbox “%s” is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
sr: Balsa koristi sanduče „%s“ i ja ga ne mogu ukloniti.
    Ako zaista želite da ga uklonim, dodelite njegovu funkciju
    nekom drugom sandučetu.

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes. You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may “Add Mailbox” to access the mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ovo će ukloniti sanduče „%s“ sa spiska sandučića. Možete takođe obrisati i datoteku sa diska ili datoteke pridružene ovom sandučetu.
    Ukoliko ne uklonite datoteku sa diska možete da pokrenete „Dodaj sanduče“ da biste ponovo pristupili sandučetu.
    Šta biste želeli da uradim?

en: Remove from _list
sr: Ukloni sa _spiska

en: Remove from list and _disk
sr: Ukloni sa spiska i sa _diska

en: This will remove the mailbox “%s” and all its messages from your IMAP server. If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use “New IMAP subfolder” later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
sr: Ovo će ukloniti sanduče „%s“ i sve njegove poruke sa servera IMAP-a. Ako %s ima podfascikle, još uvek će se pojavljivati kao čvor u stablu fascikli.
    Kasnije možete koristiti „Nova podfascikla IMAP-a“ da biste dodali sanduče pod ovim imenom.
    Šta biste želeli da uradim?

en: _Remove from server
sr: _Ukloni sa servera

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes.
    You may use “Add Mailbox” later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ovo će ukloniti sanduče „%s“ sa spiska sandučića.
    Kasnije možete da pokrenete „Dodaj sanduče“ da biste ponovo pristupili ovom sandučetu.
    Šta biste želeli da uradim?

en: _Remove from list
sr: _Ukloni sa spiska

en: Folder deletion failed. Reason: %s
sr: Nisam uspeo da obrišem fasciklu. Evo zašto: %s

en: %s on %s
sr: %s na %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
sr: Nisam uspeo da preimenujem „%s“ u „%s“:
    %s

en: _Mailbox Name:
sr: _Naziv sandučeta:

en: Local %s Mailbox Properties
sr: Svojstva mesnog „%s“ sandučeta

en: New Local %s Mailbox
sr: Novo mesno „%s“ sanduče

en: Remote Mailbox Configurator
sr: Podešavač udaljenog sandučeta

note: mailbox name
en: Mailbox _name:
sr: Naziv _sandučeta:

en: POP3 over SSL (POP3S)
sr: POP3 preko SSL-a (POP3S)

note: password field
en: Pass_word:
sr: Lo_zinka:

en: _Delete messages from server after download
sr: _Obriši poruke sa servera nakon preuzimanja

en: _Enable check for new mail
sr: _Uključi proveru za novom poštom

en: _Filter messages through procmail
sr: _Propusti poruke kroz „procmail“

en: Fi_lter Command:
sr: Naredba za _propuštanje:

note: toggle for apop
en: Disable _APOP
sr: Isključi _APOP

note: toggle for enabling pipeling
en: Overlap commands
sr: Naredbe preklapanja

note: username
en: _Username:
sr: _Korisničko ime:

en: F_older path:
sr: _Putanja fascikle:

en: _Identity:
sr: _Ličnost:

en: Always
sr: Uvek

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
sr: _Dešifruj i proveri
    potpise samostalno:

en: Show _Recipient column instead of Sender
sr: Prikaži kolonu _primaoca umesto pošiljaoca

en: _Subscribe for new mail check
sr: _Pretplati se za proveru nove pošte

en: The folder edition to be written.
sr: Izdanje fascikle za upis.

en: Scanning %s. Please wait…
sr: Pregledam „%s“. Sačekajte…

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
sr: Pregledanje „%s“ nije uspelo: %s
    Proverite povezanost na mrežu.

en: Scanning of %s failed: %s
sr: Pregledanje „%s“ nije uspelo: %s

en: Local _mbox mailbox…
sr: Mesno sanduče „_mbox“…

en: Local Mail_dir mailbox…
sr: Mesno sanduče „Mail_dir“…

en: Local M_H mailbox…
sr: Mesno sanduče „M_H“…

en: Remote _IMAP mailbox…
sr: Udaljeno sanduče _IMAP-a…

en: Remote IMAP _folder…
sr: Udaljena _fascikla IMAP-a…

en: Remote IMAP _subfolder…
sr: Udaljena _podfascikla IMAP-a…

[ctx: mailbox]
note: Translators: popup menu item "New" mailbox or folder
en: _New
sr: _Nova

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
sr: Ponovo p_regledaj

en: _Properties…
sr: _Svojstva…

en: _Subscribe
sr: Pre_tplati se

en: _Unsubscribe
sr: _Poništi pretplatu

en: Mark as _Inbox
sr: Označi kao „_dolazno“

en: _Mark as Sentbox
sr: Označi kao „_odlazno“

en: Mark as _Trash
sr: Označi kao „_smeće“

en: Mark as D_raftbox
sr: Označi kao „s_kice“

en: _Empty trash
sr: _Izbaci smeće

en: _Edit/Apply filters
sr: _Uredi/primeni filtere

en: The path “%s” does not lead to a mailbox.
sr: Putanja „%s“ ne vodi ka sandučetu.

en: Local mailbox %s loaded as: %s
sr: Mesno sanduče „%s“ je učitano kao: %s

en: Local folder %s
sr: Mesna fascikla „%s“

en: Balsa cannot open your “%s” mailbox.
sr: Balsa ne može da otvori vaše sanduče „%s“.

en: Inbox
sr: Primljene

en: Outbox
sr: Poslate

en: Sentbox
sr: Za slanje

en: Draftbox
sr: Nacrti

en: Trash
sr: Smeće

en: Compressing mail folders…
sr: Pakujem fascikle pošte…

en: Get new mail on start-up
sr: Preuzima nove poruke pri pokretanju

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
sr: Sastavlja novu poruku za „ADRESA@E-POŠTE“

en: Attach file at URI
sr: Prilaže datoteku iz putanje

en: Opens MAILBOXNAME
sr: Otvara NAZIVSANDUČETA

en: MAILBOXNAME
sr: NAZIVSANDUČETA

en: Opens first unread mailbox
sr: Otvara prvo nepročitano sanduče

en: Opens default Inbox on start-up
sr: Otvara osnovno sanduče „dolazno“ pri pokretanju

en: Prints number unread and unsent messages
sr: Ispisuje broj nepročitanih i neposlatih poruka

en: Debug IMAP connection
sr: Popravlja IMAP vezu

en: Show help options
sr: Prikazuje opcije pomoći

en: Show version
sr: Prikazuje izdanje

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
sr: Balsa trenutno šalje poruku.
    Da prekinem slanje?

en: Subject or Sender Contains:
sr: Tema ili pošiljalac sadrže:

en: Subject or Recipient Contains:
sr: Tema ili primalac sadrže:

en: Subject Contains:
sr: Tema sadrži:

en: Body Contains:
sr: Telo poruke sadrži:

en: Older than (days):
sr: Starije od (u danima):

en: Old at most (days):
sr: Staro barem (u danima):

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
sr: Program za e-poštu, Balsa, je deo Gnomovog radnog okruženja.

note: license ?
en: About Balsa
sr: O Balsi

en: Balsa closes files and connections. Please wait…
sr: Balsa je zatvorila datoteke i veze. Sačekajte…

en: You can apply filters only on mailbox
sr: Propusnike možete primeniti samo na sanduče

en: Removing duplicates failed: %s
sr: Nisam uspeo da uklonim duplikate: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
sr[0]: Uklonio sam %d duplikat
sr[1]: Uklonio sam %d duplikata
sr[2]: Uklonio sam %d duplikata
sr[3]: Uklonio sam jedan duplikat

en: No duplicates found
sr: Nisam pronašao duplikate

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
sr: Ne mogu da otvorim sanduče!
    %s.

en: Opening %s
sr: Otvaram %s

en: Checking Mail…
sr: Proveravam poštu…

en: Mailboxes
sr: Sandučići

en: IMAP mailbox: %s
sr: IMAP sanduče: %s

en: Local mailbox: %s
sr: Mesno sanduče: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sr[0]: Primili ste %d novu poruku.
sr[1]: Primili ste %d nove poruke.
sr[2]: Primili ste %d novih poruka.
sr[3]: Primili ste jednu novu poruku.

en: You have new mail.
sr: Imate novu poštu.

en: Balsa: New mail
sr: Balsa: Nova pošta

en: Search mailbox
sr: Pretraži sanduče

en: _Search for:
sr: _Pretraži:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
sr: U:

en: S_ubject
sr: T_ema

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
sr: Prikaži samo odgovarajuće poruke

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
sr: Otvori sledeću odgovarajuću poruku

en: _Reverse search
sr: _Obrnuta pretraga

en: _Wrap around
sr: _Prelamaj unaokolo

en: Could not open trash: %s
sr: Ne mogu da otvorim smeće: %s

en: Balsa: %s (read-only)
sr: Balsa: %s (samo za čitanje)

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
sr: Prikaži sanduče: %s

en: with %d message | with %d messages
sr[0]: sa %d porukom
sr[1]: sa %d poruke
sr[2]: sa %d poruka
sr[3]: sa jednom porukom

en: , %d new | , %d new
sr[0]: , %d nova
sr[1]: , %d nove
sr[2]: , %d novih
sr[3]: , jedna nova

en: , %d hidden | , %d hidden
sr[0]: , %d skrivena
sr[1]: , %d skrivene
sr[2]: , %d skrivenih
sr[3]: , jedna skrivena

en: The next unread message is in %s
sr: Sledeća nepročitana poruka je u %s

en: Do you want to select %s?
sr: Da li želite da izaberete „%s“?

en: M_ove
sr: Pre_mesti

en: Message from %s: %s
sr: Poruku šalje %s: %s

en: While retrieving messages
sr: Prilikom preuzimanja poruka

en: Until closed
sr: Dok se ne zatvori

en: Message number
sr: Broj poruke

en: Sender
sr: Pošiljalac

en: Flat
sr: Ravno

en: JWZ
sr: Napredno

en: %s (default)
sr: %s (osnovno)

en: Default layout
sr: Osnovni raspored

en: Wide message layout
sr: Široki prikaz poruke

en: Wide screen layout
sr: Široki prikaz ekrana

en: Show next unread message
sr: Prikaži sledeću nepročitanu poruku

en: Show next message
sr: Prikaži sledeću poruku

en: Close message window
sr: Zatvori prozor poruke

en: Error displaying %s: %s
sr: Greška prikazivanja „%s“: %s

en: Show nothing
sr: ne prikazuj ništa

en: Show dialog
sr: prikaži prozorče

en: Show in list
sr: prikaži u spisku

en: Show in status bar
sr: prikaži na traci stanja

en: Print to console
sr: ispiši u konzoli

en: Ask me
sr: pitaj me

en: Remote POP3 mailbox…
sr: Udaljeno POP3 sanduče…

en: Remote IMAP mailbox…
sr: Udaljeno IMAP sanduče…

en: Remote IMAP folder…
sr: Udaljena fascikla IMAP-a…

en: Remote mailbox servers
sr: Udaljeni serveri za poštu

en: Type
sr: Vrsta

en: Mailbox name
sr: Naziv sandučeta

en: _Modify
sr: _Izmeni

en: Local mail directory
sr: Mesni direktorijum pošte

en: Select your local mail directory
sr: Izaberite vaš mesni direktorijum pošte

en: Outgoing mail servers
sr: Server odlazne pošte

en: Server name
sr: Naziv servera

en: Checking
sr: Proveravam

en: _Check mail automatically every
sr: _Proveravaj poštu svakih

en: minutes
sr: minuta

en: Check _IMAP mailboxes
sr: Proveri _IMAP sandučiće

en: Check Inbox _only
sr: Proveri _samo sanduče „Dolazna“

en: When mail arrives:
sr: Kada pošta stigne:

en: Display message
sr: Prikaži poruku

en: Play sound
sr: Pusti zvuk

en: Show icon
sr: Prikaži ikonicu

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
sr: Tiho proveri u pozadini (bez poruka u traci stanja)

en: _POP message size limit:
sr: Ograničenje veličine _POP poruke:

en: Message disposition notification requests
sr: Zahtevi za obaveštenje o prispeću poruke

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
sr: Kada primim poruku za koju pošiljalac zahteva obaveštenje o dospeću poruke, pošalji ako:

en: The message header looks clean (the notify-to address is the return path, and I am in the “To:” or “CC:” list).
sr: Zaglavlje poruke izgleda čisto (adresa za obaveštavanje je povratna adresa, a ja sam na spisku primalaca).

en: The message header looks suspicious.
sr: Zaglavlje poruke izgleda sumnjivo.

en: Word wrap
sr: Prelom reči

en: Wrap outgoing text at
sr: Prelomi tekst na

en: characters
sr: znakova

en: Other options
sr: Ostali izbori

en: Reply prefix:
sr: Prefiks odgovora:

en: Automatically quote original when replying
sr: Sam citiraj izvor pri odgovaranju

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
sr: Prosledi poruku kao prilog umesto da je citiraš

en: Copy outgoing messages to sentbox
sr: Umnoži odlazeće poruke u „Poslato“

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
sr: Dugme za slanje uvek smešta poruku u „Odlazno“

en: _Send queued mail automatically every
sr: _Sam pošalji spremnu poštu svakih

en: Edit headers in external editor
sr: Izmeni zaglavlja u spoljašnjem uređivaču

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
sr: Uključi HTML delove kao tekst pri odgovaranju ili prosleđivanju

en: Main window
sr: Glavni prozor

en: Use preview pane
sr: Koristi površ za pregled

en: Show message counts in mailbox list
sr: Prikaži broj poruka na spisku sandučeta

en: Automatically view message when mailbox opened
sr: Sam prikaži poruku čim se otvori sanduče

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
sr: Pitaj me pre nego izabereš drugo sanduče za prikaz nepročitane poruke

en: Page Up/Page Down keys scroll text by
sr: Tasterima „Stranica gore/Stranica dole“ pomeraj tekst za

en: percent
sr: procenta

en: Message window
sr: Prozor poruke

en: After moving a message:
sr: Nakon premeštanja poruke:

en: Sorting and threading
sr: Ređanje i temačenje

en: Default sort column:
sr: Osnovna kolona ređanja:

en: Default threading style:
sr: Osnovni prikaz niti:

en: Expand threads on open
sr: Raširi niti prilikom otvaranja

en: Fonts
sr: Slova

en: Use system fonts
sr: Koristi slovni lik sa sistema

en: Use default font size
sr: Koristi osnovnu veličinu slova

en: Message font:
sr: Slova poruke:

en: Subject font:
sr: Slova teme:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
sr: Citirani i uključeni tekst

en: Mark quoted text
sr: Označi citirani tekst

en: Quoted text regular expression:
sr: Regularni izraz citiranog teksta:

en: Wrap text at
sr: Prelomi tekst na

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
sr: Prikaz delova višedelnih poruka

en: Prefer text/plain over HTML
sr: Prednost običnog teksta nad HTML-om

en: Message colors
sr: Boje poruka

en: Quote level %d color
sr: Boja %d. nivoa citiranja

en: Link color
sr: Boja veze

en: Hyperlink color
sr: Boja hiperveze

en: Format
sr: Oblik

en: Date encoding (for strftime):
sr: Zapis datuma (za „strftime“):

en: Selected headers:
sr: Izabrana zaglavlja:

note: treatment of messages with 8-bit chars, but without proper MIME encoding
en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
sr: Nacionalni (8-bitni) znakovi u neispravnim porukama bez oznake kodiranja

en: display as “?”
sr: prikaži kao „?“

en: display in codeset
sr: prikaži u kodnom skupu

en: Information messages
sr: Poruke obaveštenja

en: Information messages:
sr: Poruke obaveštenja:

en: Warning messages:
sr: Poruke upozorenja:

en: Error messages:
sr: Poruke grešaka:

en: Fatal error messages:
sr: Poruke kobnih grešaka:

en: Debug messages:
sr: Poruke o popravljanju:

en: Display progress dialog
sr: Prikaži prozorče napredovanja

en: Display progress dialog when sending messages
sr: Prikaži prozorče napredovanja prilikom slanja poruka

en: Display progress dialog when retrieving messages
sr: Prikaži prozorče napredovanja prilikom dobavljanja poruka

en: Address books
sr: Adresari

en: Address book name
sr: Ime adresara

en: Auto-complete
sr: Sam dovrši

en: _Set as default
sr: _Postavi kao osnovno

en: Miscellaneous spelling settings
sr: Razna podešavanja pravopisa

en: Check signature
sr: Proveri potpis

en: Check quoted
sr: Proveri citirano

en: Start-up options
sr: Opcije pokretanja

en: Open Inbox upon start-up
sr: Otvori „Dolazno“ pri pokretanju

en: Check mail upon start-up
sr: Proveri poštu pri pokretanju

en: Remember open mailboxes between sessions
sr: Zapamti otvorene sandučiće između dve sesije

en: Folder scanning
sr: Pregledanje fascikle

en: Choose depth 1 for fast start-up; this defers scanning some folders. To see more of the tree at start-up, choose a greater depth.
sr: Izaberite dubinu 1 za brže pokretanje; ovo odlaže pretragu nekih fascikli. Da vidite više pri pokretanju, izaberite veću dubinu.

en: Scan local folders to depth
sr: Pregledaj mesne fascikle do dubine

en: Scan IMAP folders to depth
sr: Pregledaj IMAP fascikle do dubine

en: Miscellaneous
sr: Razno

en: Debug
sr: Popravi

en: Empty trash on exit
sr: Isprazni smeće pri izlasku

en: Close mailbox if unused more than
sr: Sam zatvori sanduče ako se ne koristi više od

en: Deleting messages
sr: Brisanje poruka

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
sr: Sledeće podešavanje je opšte, ali može biti prevaziđeno za izabrano sanduče upotrebom Mejlboks %s skrivanje poruka:

en: Hide messages marked as deleted
sr: Skrivene poruke označene kao obrisane

en: The following settings are global:
sr: Sledeća podešavanja su opšta:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
sr: Izbaci obrisane poruke prilikom zatvaranja sandučeta

en: …and if unused more than
sr: …i ako se ne koristi više od

en: Mail options
sr: Izbori pošte

en: Incoming
sr: Dolazna

en: Outgoing
sr: Odlazna

en: Display options
sr: Opcije prikaza

en: Sort and thread
sr: Poređaj i utemači

en: Message
sr: Poruka

en: Colors
sr: Boje

en: Status messages
sr: Poruke o stanju

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
sr: Postavke Balse

en: Spelling
sr: Pravopis

en: Start-up
sr: Pokretanje

en: Page %d of %d
sr: Stranica %d od %d

en: Signed and encrypted matter
sr: Potpisana i šifrovana sadržina

en: Signed matter
sr: Potpisana sadržina

en: Encrypted matter
sr: Šifrovana sadržina

en: This is an inline %s signed %s message part:
sr: Ovo je neposredno %s potpisani %s deo poruke:

en: Cannot print page %d because the document has only %d page. | Cannot print page %d because the document has only %d pages.
sr[0]: Ne mogu da štampam %d. stranicu zato što dokument ima samo %d stranicu.
sr[1]: Ne mogu da štampam %d. stranicu zato što dokument ima samo %d stranice.
sr[2]: Ne mogu da štampam %d. stranicu zato što dokument ima samo %d stranica.
sr[3]: Ne mogu da štampam %d. stranicu zato što dokument ima samo jednu stranicu.

en: inch
sr: inč

en: _Header Font:
sr: Slova _zaglavlja:

en: B_ody Font:
sr: Slova _sadržaja:

en: _Footer Font:
sr: Slova _podnožja:

en: Highlighting
sr: Isticanje

en: Highlight _cited text
sr: Istakni _citirani tekst

en: Highlight _structured phrases
sr: Istakni _sređene izraze

en: Margins
sr: Ivice

en: _Top
sr: _Gore

en: _Bottom
sr: _Dole

en: _Left
sr: _Levo

en: _Right
sr: _Desno

en: Error printing message: %s
sr: Greška štampanja poruke: %s

en: Error during filters loading:
sr: Greška pri učitavanju filtera:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
sr: Greška pri učitavanju filtera: %s
    Propusnici su možda neispravni.

en: The option not to recognize “format=flowed” text has been removed.
sr: Izbor kojim se zanemaruju polja „format=flowed“ je uklonjen.

en: The option not to send “format=flowed” text is now on the Options menu of the compose window.
sr: Izbor kojim se ne šalje „format=flowed“ tekst se sada nalazi u izborniku Izbori prozora za pisanje poruka.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
sr: Izbor za zahtevanje obaveštenja se sada nalazi u izborniku Izbori prozora za pisanje poruka.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa’s keyboard accelerators, you will need to set them again.
sr: Ovo izdanje Balse koristi novo korisničko sučelje; ako ste izmenili Balsine prečice tastature, moraćete ponovo da ih podesite.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
sr: _brazilski portugalski

en: _Catalan
sr: _katalonski

en: _Chinese Simplified
sr: _pojednostavljeni kineski

en: _Chinese Traditional
sr: _tradicionalni kineski

en: _Czech
sr: _češki

en: _Danish
sr: _danski

en: _Dutch
sr: _holandski

en: _English (American)
sr: _engleski (američki)

en: _English (British)
sr: _engleski (britanski)

en: _Esperanto
sr: _esperanto

en: _Estonian
sr: _estonski

en: _Finnish
sr: _finski

en: _French
sr: _francuski

en: _German
sr: _nemački

en: _German (Austrian)
sr: _nemački (austrijski)

en: _German (Swiss)
sr: _nemački (švajcarski)

en: _Greek
sr: _grčki

en: _Hebrew
sr: _hebrejski

en: _Hungarian
sr: _mađarski

en: _Italian
sr: _italijanski

en: _Japanese (JIS)
sr: _japanski (JIS)

en: _Kazakh
sr: _kazaški

en: _Korean
sr: _korejski

en: _Latvian
sr: _letonski

en: _Lithuanian
sr: _litvanski

en: _Norwegian
sr: _norveški

en: _Polish
sr: _poljski

en: _Portuguese
sr: _portugalski

en: _Romanian
sr: _rumunski

en: _Russian
sr: _ruski

en: _Serbian
sr: _srpski

en: _Serbian (Latin)
sr: _srpski (latinica)

en: _Slovak
sr: _slovački

en: _Spanish
sr: _španski

en: _Swedish
sr: _švedski

en: _Tatar
sr: _tatarski

en: _Turkish
sr: _turski

en: _Ukrainian
sr: _ukrajinski

en: _Generic UTF-8
sr: _opšti UTF-8

en: Attachment
sr: Prilog

en: Inline
sr: Unutar

en: Reference
sr: Poziva se na

en: (No name)
sr: (Bez imena)

en: The message to “%s” is modified.
    Save message to Draftbox?
sr: Poruka za „%s“ je izmenjena.
    Da sačuvam poruku u „Skice“?

en: GNOME editor is not defined in your preferred applications.
sr: Gnomov uređivač teksta nije određen u vašim željenim programima.

en: Select Identity
sr: Izaberi ličnost

en: Saying yes will not send the file “%s” itself, but just a MIME message/external-body reference. Note that the recipient must have proper permissions to see the “real” file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
sr: Odgovaranjem sa „da“ nećete poslati samu datoteku „%s“, već samo spoljašnje pozivanje MIME-a. Obratite pažnju da primalac mora imati odgovarajuća ovlašćenja da bi video „pravu“ datoteku.
    
    Da li zaista želite da priložite ovu datoteku kao pozivanje?

en: Attach as Reference?
sr: Priloži kao pozivanje?

en: Choose character set
sr: Izaberite skup znakova

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the character set used to encode the file.
sr: Datoteka
    %s
    nije kodirana u US-ASKRI ili UTF-8.
    Molim izaberite skup znakova kojim je kodirana ova datoteka.

en: Attach as MIME type:
sr: Priloži kao MIME vrstu:

en: Character set for file %s changed from “%s” to “%s”.
sr: Skup znakova za datoteku „%s“ je izmenjen iz „%s“ u „%s“.

en: (no subject)
sr: (bez naslova)

en: Cannot create file URI object for %s
sr: Ne mogu da napravim predmet putanje datoteke za %s

en: unknown error
sr: nepoznata greška

en: forwarded message
sr: prosleđena poruka

en: Message from %s, subject: “%s”
sr: Poruku šalje %s, tema: „%s“

en: Remove
sr: Ukloni

en: Open…
sr: Otvori…

en: (URL)
sr: (Adresa)

en: Attach file
sr: Priloži datoteku

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
sr: Neuspešno uključivanje poruke.
    Mogući razlog: nedovoljno prostora za privremeni smeštaj

en: F_rom:
sr: _Šalje:

note: Subject:
en: S_ubject:
sr: _Tema:

note: Attachment list
en: _Attachments:
sr: _Prilozi:

en: Mode
sr: Način

en: Could not save attachment: %s
sr: Ne mogu da sačuvam prilog: %s

en: No subject
sr: Bez teme

en: inlined file “%s” (%s)
sr: neposredna datoteka „%s“ (%s)

en: attached file “%s” (%s)
sr: priložena datoteka „%s“ (%s)

en: inlined %s part
sr: neposredan %s deo

en: attached %s part
sr: priložen %s deo

en: message from %s, subject “%s”
sr: poruku šalje %s, tema „%s“

en: quoted
sr: citirano

en: quoted attachment
sr: citirani prilog

en: Select parts for quotation
sr: Izaberi delove za citiranje

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
sr: Izaberite delove poruke koji će biti citirani u odgovoru

en: you
sr: vi

en: ------forwarded message from %s------
sr: ------prosleđena poruka koju šalje %s------

en: Message-ID: %s
sr: IB poruke: %s

en: References:
sr: Pozivanja:

en: On %s, %s wrote:
sr: Dana %s, %s je napisao:

en: %s wrote:
sr: %s je napisao:

en: No signature found!
sr: Nisam pronašao potpis!

en: Could not save message.
sr: Ne mogu da sačuvam poruku.

en: Could not open draftbox: %s
sr: Ne mogu da otvorim skice: %s

en: Message saved.
sr: Poruka je sačuvana.

en: Could not attach the file %s: %s.
sr: Ne mogu da priložim datoteku „%s“: %s.

en: not an absolute path
sr: nije apsolutna putanja

en: not in your directory
sr: nije u vašem direktorijumu

en: does not exist
sr: ne postoji

en: not in current directory
sr: nije u tekućem direktorijumu

en: The link that you selected created
    a “Blind copy” (BCC) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
sr: Veza koju ste izabrali je napravila
    adresu „Nevidljive kopije“ (Bcc).
    Molim proverite da li je adresa
    odgovarajuća.

en: Cannot not read the file “%s”: %s
sr: Ne mogu da pročitam datoteku „%s“: %s

en: Include file
sr: Uključi datoteku

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
sr: Ne mogu da učitam sličicu zaglavlja „%s“: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
sr: Ne mogu da učitam H-sličicu zaglavlja „%s“: %s

en: No Subject
sr: Nema teme

en: _Send
sr: _Pošalji

en: You did not specify a subject for this message
sr: Niste naveli temu za ovu poruku

en: If you would like to provide one, enter it below.
sr: Ako želite, upišite je ispod.

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
sr: Niste izabrali šifrovanje za ovu poruku, iako „%s“ javni ključ je dostupan svim primaocima. Da biste zaštitili vašu privatnost, poruka bi mogla biti „%s“ šifrovana.

en: Send _encrypted
sr: Pošalji _šifrovanu

en: Send _unencrypted
sr: Pošalji _nešifrovanu

en: You selected OpenPGP security for this message.
sr: Izabrali ste OpenPGP bezbednost za ovu poruku.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
sr: Tekst poruke će biti poslat i kao običan tekst i ako HTML, sali samo običan tekst može biti potpisan.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
sr: Poruka sadrži priloge, koji ne mogu biti potpisani ili šifrovani.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
sr: Treba da izaberete MIME režim ako čitava poruka treba da bude šifrovana. Da li zaista želite da nastavite?

en: sending message with GPG mode %d
sr: šaljem poruku u GPG režimu %d

en: Message could not be created
sr: Ne mogu da napravim poruku

en: Message could not be queued in outbox
sr: Poruka ne može biti stavljena u red u odlaznom

en: Message could not be saved in sentbox
sr: Poruka ne može biti sačuvana u poslatom

en: Message could not be sent
sr: Ne mogu da pošaljem poruku

en: Message could not be signed
sr: Ne mogu da potpišem poruku

en: Message could not be encrypted
sr: Ne mogu da šifrujem poruku

en: Send failed: %s
    %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem: %s
    %s

en: Send failed: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem: %s

en: Could not postpone message: %s
sr: Ne mogu da odložim poruku: %s

en: Message postponed.
sr: Poruka je odložena.

en: Could not postpone message.
sr: Ne mogu da odložim poruku.

en: Error starting spell checker: %s
sr: Greška pokretanja provere pravopisa: %s

en: Reply to %s: %s
sr: Odgovor za %s: %s

en: Forward message to %s: %s
sr: Prosledi poruku za %s: %s

en: New message to %s: %s
sr: Nova poruka za %s: %s

en: _Language
sr: _Jezik

en: Spell check
sr: Pravopis

en: C_hange
sr: _Izmeni

en: Replace the current word with the selected suggestion
sr: Zamenite tekuću reč izabranim predlogom

en: Change _All
sr: Izmeni _sve

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
sr: Zamenite sve pojave tekuće reči izabranim predlogom

en: _Ignore
sr: _Zanemari

en: Skip the current word
sr: Preskočite tekuću reč

en: I_gnore All
sr: Zanemari _sve

en: Skip all occurrences of the current word
sr: Preskočite sve pojave tekuće reči

en: _Learn
sr: _Nauči

en: Add the current word to your personal dictionary
sr: Dodajte tekuću reč u lični rečnik

en: _Done
sr: _Urađeno

en: Finish spell checking
sr: Završite proveru pravopisa

en: Revert all changes and finish spell checking
sr: Vratite sve izmene i završite proveru pravopisa

en: BalsaSpellCheck: Enchant Error: %s
sr: Balsina provera pisanja: Greška „enchant“-a: %s

en: Store address: no addresses
sr: Skladištenje adrese: nema adresa

en: Store Address
sr: Skladišti adresu

en: No address book selected…
sr: Nije izabran adresar…

en: Address could not be written to this address book.
sr: Ne mogu da upišem adresu u ovaj adresar.

en: Address book could not be accessed.
sr: Ne mogu da pristupim adresaru.

en: This mail address is already in this address book.
sr: Ova adresa je već navedena u adresaru.

en: Unexpected address book error. Report it.
sr: Neočekivana greška u adresaru. Molim prijavite je.

en: Address Book:
sr: Adresar:

en: From:
sr: Šalje:

en: To:
sr: Prima:

en: Separator
sr: Razdvajač

en: Quit
sr: Izađi

en: Check
sr: Proveri

en: Compose
sr: Nova

en: Continue
sr: Nastavi

en: Reply
sr: Odgovori

en: Reply
    to all
sr: Odgov.
    svima

en: Reply
    to group
sr: Odgov.
    grupi

en: Forward
sr: Prosledi

en: Next
    unread
sr: Sledeća
    nepročit.

en: Next
    flagged
sr: Sledeća
    označena

en: Previous
    part
sr: Prethodni
    deo

en: Next
    part
sr: Sledeći
    deo

en: Trash /
    Delete
sr: U smeće /
    Obriši

en: Postpone
sr: Odloži

en: Print
sr: Štampaj

en: Request
    MDN
sr: Zatevaj
    MDN

en: Send
sr: Pošalji

en: Send queued
sr: Pošalji pripremljeno

en: Exchange
sr: Razmeni

en: Queue
sr: Zakaži

en: Attach
sr: Priloži

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Identity
sr: Ličnost

en: Toggle
    new
sr: Izmeni
    novu

en: Mark all
sr: Obeleži sve

en: All
    headers
sr: Sva
    zaglavlja

en: Reset
    Filter
sr: Očisti
    filter

en: Message Preview
sr: Pregled poruke

en: Sign
sr: Potpiši

en: Encrypt
sr: Šifruj

en: Undo
sr: Opozovi

en: Redo
sr: Ponovi

en: Expunge
sr: Izbaci

en: Empty
    Trash
sr: Isprazni
    smeće

en: Unknown toolbar icon “%s”
sr: Nepoznata ikonica za alatku „%s“

en: Queue this message for sending
sr: Smesti ovu poruku za slanje

en: Text Be_low Icons
sr: Tekst _ispod ikonica

en: Priority Text Be_side Icons
sr: Tekst _pored ikona prema važnosti

en: _Icons Only
sr: _Samo ikonice

en: _Text Only
sr: Samo _tekst

en: Use Desktop _Default (%s)
sr: Koristi osnovno _okruženja (%s)

en: _Customize Toolbars…
sr: _Prilagodite osnovne alatke…

en: Customize Toolbars
sr: Prilagodite osnovne alatke

en: Compose window
sr: Prozor za pisanje

en: Toolbar options
sr: Izbori alatki

en: _Wrap button labels
sr: _Prelomi oznake dugmića

en: Error displaying toolbar help: %s
sr: Došlo je do greške prilikom prikazivanja pomoći za alatke: %s

note: Preview display
en: Preview
sr: Pregled

en: _Restore toolbar to standard buttons
sr: _Vrati podrazumevane alatke na paletu

note: Style button
en: Toolbar _style…
sr: Izgled palete _alata…

en: Available buttons
sr: Dostupni dugmići

en: Current toolbar
sr: Tekuće alatke

en: Move selected item up
sr: Pomerite izabranu stavku gore

en: Remove selected item from toolbar
sr: Uklonite izabranu stavku sa trake alata

en: Add selected item to toolbar
sr: Dodajte izabranu stavku na traku alata

en: Move selected item down
sr: Pomerite izabranu stavku dole

en: _File
sr: _Datoteka

[ctx: address book]
note: Translators: main menu item - New address book
en: _New
sr: _Nova

en: _VCard Address Book (GnomeCard)
sr: Adresar _Vkartice (Gnomova kartica)

en: _External query (a program)
sr: _Spoljni upit (program)

en: _LDIF Address Book
sr: _LDIF adresar

en: _LDAP Address Book
sr: _LDAP adresar

en: _GPE Address Book
sr: _GPE adresar

en: _Rubrica Address Book
sr: Adresar _rubrike

en: _Properties
sr: _Svojstva

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Entry
sr: _Unos

en: _New Entry
sr: _Novi unos

en: _Delete Entry
sr: _Obriši unos

en: _About
sr: _O programu

[ctx: appmenu]
note: Translators: app menu item - New message or mailbox
en: _New
sr: _Nova

en: _Message
sr: _Poruka

en: Local mbox mailbox…
sr: Mesno sanduče „mbox“…

en: Local Maildir mailbox…
sr: Mesno sanduče „Maildir“…

en: Local MH mailbox…
sr: Mesno sanduče „MH“…

en: Remote IMAP subfolder…
sr: Udaljena podfascikla IMAP-a…

en: _Settings
sr: _Podešavanja

en: _Toolbars…
sr: _Trake alata…

en: _Identities…
sr: _Ličnosti…

en: _Address Book
sr: _Adresar

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: New _Message
sr: Nova _poruka

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: _Get New Mail
sr: _Preuzmi novu poštu

en: _Send Queued Mail
sr: Pošalji poštu koja _čeka

en: Send and _Receive Mail
sr: Pošalji i _primi poštu

en: Page _Setup
sr: _Podesi stranicu

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: Select _Thread
sr: Izaberi _temu

en: _Find
sr: _Nađi

en: Find Ne_xt
sr: Nađi _sledeće

en: Find in _Message
sr: _Nađi unutar poruke

en: F_ilters…
sr: F_ilteri_

en: _Export Filters…
sr: _Izvezi filtere…

en: _View
sr: _Pregled

en: _Show Mailbox Tree
sr: Prikaži _stablo sandučeta

en: Show Mailbox _Tabs
sr: Prikaži _listove sandučića

en: Show Too_lbar
sr: Prikaži paletu _alatki

en: Show St_atus Bar
sr: Prikažu traku _stanja

en: Show _Index Filter
sr: Prikaži _propusnik pretrage

en: _Wrap
sr: _Prelomi

en: _No Headers
sr: Bez _zaglavlja

en: S_elected Headers
sr: _Izabrana zaglavlja

en: All _Headers
sr: S_va zaglavlja

en: _Flat index
sr: _Bez grupisanja rasprava

en: Si_mple threading
sr: _Jednostavno grupisanje

en: _JWZ threading
sr: _Napredno grupisanje

en: E_xpand All
sr: _Raširi sve

en: _Collapse All
sr: _Skupi sve

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Zoom _100%
sr: Uvećaj na _100%

en: Mail_box
sr: _Sanduče

en: Next Message
sr: Sledeća poruka

en: Previous Message
sr: Prethodna poruka

en: Next Unread Message
sr: Sledeća nepročitana poruka

en: Next Flagged Message
sr: Sledeća označena poruka

en: _Hide Messages
sr: _Sakrij poruke

en: _Deleted
sr: _Obrisana

en: Un_deleted
sr: Poništeno _brisanje

en: _Read
sr: _Pročitana

en: Un_read
sr: _Nepročitana

en: Un_flagged
sr: _Neoznačena

en: _Answered
sr: _Odgovoreno

en: Un_answered
sr: _Odgovoreno

en: _Reset Filter
sr: _Očisti propusnik

en: E_xpunge Deleted Messages
sr: _Izbaci obrisane poruke

en: Empty _Trash
sr: Isprazni _smeće

en: Select _Filters…
sr: Izaberi _filtere…

en: _Remove Duplicates
sr: _Ukloni duplikate

en: Reply to _All…
sr: Odgovori _svima…

en: Reply to _Group…
sr: Odgovori _grupi…

en: _Next Part
sr: _Sledeći deo

en: _Previous Part
sr: _Prethodni deo

en: Save Current Part…
sr: Sačuvaj tekući deo…

en: _View Source…
sr: _Pogledaj izvor…

en: _Select Text
sr: _Izaberi tekst

en: _Move to Trash
sr: Pre_mesti u smeće

en: _Toggle Flag
sr: _Izmeni oznaku

en: _New
sr: _Nova

en: _Include File…
sr: _Uključi datoteku…

en: _Attach File…
sr: Priloži _datoteku…

en: I_nclude Messages…
sr: _Uključi poruke…

en: Attach _Messages…
sr: _Priloži poruke…

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Page S_etup
sr: _Podesi stranicu

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: _Wrap Body
sr: Prelomi _redove u poruci

en: _Reflow Selected Text
sr: _Popravi prelome u izboru

en: Insert Si_gnature
sr: Ubaci po_tpis

en: _Quote Message(s)
sr: _Citiraj poruku(e)

en: C_heck Spelling
sr: Pro_veri pravopis

en: Select _Identity…
sr: _Izaberi ličnost…

en: Edit with GNOME-Editor
sr: Uredi pomoću Gnomovog uređivača

en: _Show
sr: _Prikaži

en: F_rom
sr: _Šalje

en: Rec_ipients
sr: _Primaoci

en: R_eply To
sr: _Odgovori

en: F_cc
sr: U _datoteku

en: _Options
sr: _Izbori

en: _Request Disposition Notification
sr: _Zahtevaj obaveštenje o prispeću

en: _Request Delivery Status Notification
sr: _Zahtevaj obaveštenje o prispeću

en: _Format = Flowed
sr: _Zapis = uključeno

en: Send as plain text and _HTML
sr: Pošalji kao običan tekst i _HTML

en: _Sign Message
sr: _Potpiši poruku

en: _Encrypt Message
sr: _Šifruj poruku

en: GnuPG uses _MIME mode
sr: GnuPG koristi _MIME režim

en: GnuPG uses old _OpenPGP mode
sr: GnuPG koristi stari _OpenPGP režim

en: S/MIME mode (_GpgSM)
sr: S/MIME režim (_GpgSM)

en: Attach GnuPG _Public Key
sr: Priloži GnuPG _javni ključ

en: _Escape Special Characters
sr: Istakni _naročite znake
