balsa 2.0 - en to nb translation catalogue (972 entries)

en: Email utility
nb: E-postverktøy

en: Mail Client
nb: E-postklient

en: Balsa Mail Client
nb: Balsa e-postklient

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
nb: Ingen id

en: No-Name
nb: Uten navn

en: SASL Interaction
nb: SASL-interaksjon

en: TLS requested but not compiled in
nb: TLS forespurt, men støtte for dette er ikke kompilert inn

en: Undefined location of user address book
nb: Udefinert lokasjon for brukers adressebok

en: Reading Osmo contacts failed: %s
nb: Klarte ikke å lese Osmo-kontakter: %s

en: No error
nb: Ingen feil

en: Cannot read from address book
nb: Kan ikke lese fra adressebok

en: Cannot write to address book
nb: Kan ikke skrive til adressebok

en: Cannot connect to the server
nb: Kan ikke koble til tjeneren

en: Cannot search in the address book
nb: Kan ikke søke i adresseboken

en: Cannot add duplicate entry
nb: Kan ikke legge til dobbeltoppføring

en: Cannot find address in address book
nb: Kan ikke finne adressen i adresseboken

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: To:
nb: Til:

en: Reply To:
nb: Svar-til:

en: D_isplayed Name:
nb: V_ist navn:

en: _First Name:
nb: _Fornavn:

en: _Last Name:
nb: _Etternavn:

en: _Nickname:
nb: _Kallenavn:

en: O_rganization:
nb: O_rganisasjon:

en: _Email Address:
nb: _E-post adresse:

en: A_dd
nb: L_egg til

en: (No subject)
nb: (Ingen emne)

en: Failed to create output stream
nb: Kunne ikke lage utdatastrøm

en: Could not read embedded message
nb: Kunne ikke lese innebygget melding

en: Syntax error in the filter configuration file
nb: Syntaksfeil i konfigurasjonsfilen for filter

en: Unable to allocate memory
nb: Kunne ikke allokere minne

en: Error in regular expression syntax
nb: Syntaksfeil i vanlig uttrykk

en: Attempt to apply an invalid filter
nb: Forsøk på å aktivere et ugyldig filter

note: FIXME: this is hack!
en: To
nb: Til

en: From
nb: Fra

en: Subject
nb: Emne

en: Body
nb: Kropp

en: New
nb: Ny

en: Deleted
nb: Slettet

en: Replied
nb: Svart

en: Flagged
nb: Flaggede

en: Not
nb: Ikke

en: From %Y-%m-%d
nb: Fra %Y-%m-%d

en: To %Y-%m-%d
nb: Til %Y-%m-%d

en: And
nb: Og

en: Or
nb: Eller

en: Invalid filters %s for mailbox %s
nb: Ugyldige filtre %s for postboks %s

en: Unable to load message body to match filter
nb: Kan ikke laste meldingskropp som passer filter

en: Invalid filter: %s
nb: Ugyldig filter: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
nb: Ugyldig navn på postboks for filter: %s

en: Error when copying messages: %s
nb: Feil ved kopiering av meldinger: %s

en: Error when trashing messages: %s
nb: Feil ved flytting av meldinger til papirkurv: %s

en: Error when moving messages: %s
nb: Feil ved flytting av meldinger: %s

en: Could not get an HTML part: %s
nb:  Kunne ikke hente HTML-del: %s

en: Could not convert HTML part to text: %s
nb:  Kunne ikke konvertere HTML-del til tekst: %s

en: _Download images
nb: Last ne_d bilder

en: _Close
nb: _Lukk

en: New Identity
nb: Ny identitet

en: Error reading signature from %s
nb: Feil under lesing av signatur fra %s

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Current
nb: Nåværende

en: Default
nb: Forvalg

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
nb: _Face sti

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
nb: _X-Face sti

note: create the "General" tab
en: General
nb: Generelt

en: _Identity name:
nb: Navn på _identitet:

en: _Full name:
nb: _Fullt navn:

en: _Mailing address:
nb: _Postadresse:

en: Reply _to:
nb: Svar _til:

en: _Domain:
nb: _Domene:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
nb: Meldinger

en: Reply _string:
nb: _Svarstreng:

en: F_orward string:
nb: _Videresend-streng:

en: request _Message Disposition Notification by default
nb: Be om _Message Disposition Notification som forvalg

en: SMT_P server:
nb: SMT_P-tjener:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
nb: Signatur

en: Signature _path
nb: Sti til si_gnatur

en: _Execute signature
nb: _Kjør signatur

en: Incl_ude signature
nb: _Ta med signatur

en: Include signature when for_warding
nb: Legg _ved signatur ved videresending

en: Include signature when rep_lying
nb: _Legg ved signatur ved svar

en: _Add signature separator
nb: T_a med signatur-separator

en: Prepend si_gnature
nb: Legg til si_gnatur først

en: sign messages by default
nb: signer meldinger som forvalg

en: encrypt messages by default
nb: krypter meldinger som forvalg

en: default protocol
nb: forvalgt protokoll

en: Error reading file %s: %s
nb: Feil ved lesing av fil %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
nb: Feil under lasting av Face: %s

en: Error: The identity does not have a name
nb: Feil: Identiteten har ikke et navn

en: Error: An identity with that name already exists
nb: Feil: En identitet med dette navnet eksisterer allerede

en: Do you really want to delete the selected identity?
nb: Vil du virkelig slette valgt identitet?

en: Error displaying help for identities: %s
nb: Feil under visning av hjelp for identiteter: %s

en: Manage Identities
nb: Håndter identiteter

note: new button
en: _New
nb: _Ny

en: _Remove
nb: Fje_rn

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
nb: IMAP-tjener %s varsel:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
nb: IMAP-tjener %s, feil %s

en: Error looking up password for %s@%s: %s
nb: Feil ved oppslag av passord for %s@%s: %s

en: Balsa passwords
nb: Passord for Balsa

en: Error storing password for %s@%s: %s
nb: Feil under lagring av passord for %s@%s: %s

en: Cannot connect to %s
nb: Kan ikke koble til %s

en: Cannot connect to the server: %s
nb: Kan ikke koble til tjeneren: %s

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Length
nb: Lengde

en: Validity
nb: Gyldighet

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
nb: Velg nøkkel

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
nb: Oppgi passordfrase

en: signature verification failed
nb: verifisering av signatur feilet

en: signing failed
nb: signering feilet

en: signing and encryption failed
nb: signering og kryptering feilet

en: encryption failed
nb: kryptering feilet

en: decryption failed
nb: dekryptering feilet

en: could not create context
nb: kunne ikke opprette kontekst

en: could not list keys for “%s”
nb: kunne ikke vise nøkler for «%s»

en: %s: could not find a key for %s
nb: %s: kunne ikke finne en nøkkel for %s

en: %s: could not find a key with id %s
nb: %s: kunne ikke finne en nøkkel med ID %s

en: %s: multiple keys for %s
nb: %s: flere nøkler for %s

en: could not list keys
nb: kunne ikke vise nøkler

en: not a regular file
nb: ikke en vanlig fil

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: Open _part with %s
nb: Åpne _del med %s

en: Invalid date
nb: Ugyldig dato

en: Unknown
nb: Ukjent

en: SSL/TLS certificate
nb: SSL/TLS-sertifikat

en: _Accept Once
nb: _Godta en gang

en: Accept & _Save
nb: Godta og _lagre

en: _Reject
nb: _Avvis

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
nb: 
    <b>Dette sertifikatet ble utstedt av:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
nb: <b>Dette sertifikatet er gyldig</b>
    fra %s
    til %s
    <b>Fingeravtrykk:</b> %s

en: No image data
nb: Ingen data for bilde

en: Invalid input format
nb: Ugyldig inndato

en: Cannot load mailbox %s
nb: Kan ikke laste postboks %s

en: No such mailbox type: %s
nb: Ingen slik postboks-type: %s

en: Bad local mailbox path “%s”
nb: Ugyldig sti for postboks «%s»

en: Could not create a mailbox of type %s
nb: Kunne ikke opprette en postboks av type %s

en: Copying from %s to %s
nb: Kopierer fra %s til %s

en: from unknown
nb: fra ukjent

en: Loading…
nb: Laster …

en: Searching %s for partial messages
nb: Søker i %s etter delmeldinger

en: Reconstructing message
nb: Bygger opp melding på nytt

en: %s: Opening %s Refcount: %d
nb: %s: Åpner %s referansetall: %d

en: Downloading %ld kB
nb: Laster ned %ld kB

en: Downloading %u kB
nb: Laster ned %u kB

en: Cannot create temporary file
nb: Kunne ikke opprette midlertidig fil

en: Cannot write to temporary file %s
nb: Kan ikke skrive til midlertidig fil %s

en: Uploading %ld kB
nb: Laster opp %ld kB

en: Filtering %s
nb: Filtrerer %s

en: Preparing %s
nb: Forbereder %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
nb: Åpning av %s feilet. Errno = %d,

en: Failed to sync mailbox “%s”
nb: Klarte ikke å synkronisere postboks «%s»

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
nb: Postboksen "%s" ser ikke ut til å være en Maildir-postboks.

en: Could not create a Maildir directory at %s (%s)
nb: Kunne ikke opprette en Maildir-katalog i %s (%s)

en: Could not create a Maildir at %s (%s)
nb: Kunne ikke opprette en Maildir i %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
nb: Kunne ikke innholdet i %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
nb:  Kunne ikke fjerne %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
nb: Postboksen eksiterer ikke.

en: Data copy error
nb: Feil ved kopiering av data

en: Mailbox %s does not appear to be an mbox mailbox.
nb: Postboks %s ser ikke ut til å være en mbox-postboks.

en: Could not write file %s: %s
nb:  Kunne ikke skrive fil %s: %s

en: Failed to create temporary file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil «%s»: %s

en: Could not unlink file %s: %s
nb:  Kunne ikke fjerne fil %s: %s

en: Cannot open mailbox.
nb: Kan ikke åpne postboks.

en: Mailbox is not in mbox format.
nb: Postboks er ikke i mbox-format.

en: Cannot lock mailbox.
nb: Kan ikke låse postboks.

en: %s: could not open %s.
nb: %s: kunne ikke åpne %s.

en: Mailbox %s does not appear to be an MH mailbox.
nb: Postboks %s ser ikke ut til å være en MH-postboks.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
nb: Kunne ikke opprette en MH-katalog i %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
nb: Kunne ikke opprette en MH-struktur i %s (%s)

en: Cannot create message
nb: Kan ikke opprette melding

en: Message rename error
nb: Feil ved endring av navn på melding

en: Saving POP message to %s failed
nb: Lagring av POP-melding til %s feilet

en: Retrieving Message %d of %d
nb: Henter melding %d av %d

en: Received %ld kB of %ld
nb: Mottatt %ld kB av %ld

en: Saving POP message to %s failed.
nb: Lagring av POP-melding til %s feilet.

en: Transferring POP message to %s failed.
nb: Overføring av POP-melding til %s feilet.

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
nb: Feil med midlertidig fil for POP3-postboks %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s error: %s
nb: POP3-postboks %s, feil: %s

en: POP3 error: %s.
nb: POP3-feil: %s.

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
nb: Postboks (%s) er skrivebeskyttet: kan ikke endre flagg.

en: West European
nb: Vest-europeisk

en: East European
nb: Øst-europeisk

en: South European
nb: Syd-europeisk

en: North European
nb: Nord-europeisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Nordic
nb: Nordisk

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Celtic
nb: Keltisk

en: West European (euro)
nb: Vest-europa (euro)

en: Russian
nb: Russisk

en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Cannot open %s: %s
nb: Kan ikke åpne %s: %s

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
nb: Tidsavbrudd oversteget under forsøk på fcntl lås!

en: Waiting for fcntl lock… %d
nb: Venter på fcntl-lås … %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
nb: Tidsavbrudd oversteget under forsøk på flock lås!

en: Waiting for flock attempt… %d
nb: Venter på forsøk på flock … %d

en: LDAP Directory for %s
nb: LDAP-katalog for %s

en: unknown
nb: ukjent

en: needs action
nb: trenger handling

en: accepted
nb: godtatt

en: declined
nb: avslått

en: tentatively accepted
nb: godtatt midlertidig

en: delegated
nb: delegert

en: completed
nb: fullført

en: in process
nb: i prosess

en: The signature is valid.
nb: Signaturen er gyldig.

en: The signature is valid but expired.
nb: Signaturen er gyldig men utgått.

en: The signature is invalid.
nb: Signaturen er ugyldig

en: undefined
nb: udefinert

en: never
nb: aldri

en: ultimate
nb: ultimat

en: PGP signature:
nb: PGP-signatur:

en: S/MIME signature:
nb: S/MIME-signatur:

en: (unknown protocol)
nb: (ukjent protokoll)

en: 
    Signed on: %s
nb: 
    Signert: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
nb: 
    Fingeravtrykk for nøkkel: %s

en: 
    User IDs:
nb: 
    Bruker-IDer:

en: 
    User ID:
nb: 
    Bruker-ID:

en:  [Revoked]
nb: [Tilbakekalt]

en:  [Invalid]
nb: [Ugyldig]

en:  revoked
nb:  tilbakekalt

en:  expired
nb:  utgått

en:  disabled
nb:  deaktivert

en:  invalid
nb:  ugyldig

en: 
    Issuer name: %s
nb: 
    Navn på utsteder: %s

en: Try again later.
nb: Prøv igjen senere.

en: Sending Mail…
nb: Sender e-post …

en: _Hide
nb: _Skjul

en: Connected to MTA %s: %s
nb: Koblet til MTA %s: %s

en: Saving sent message to %s failed: %s
nb: Lagring av sendt melding til %s feilet: %s

en: Sending message failed: %s
    Message left in your outbox.
nb: Sending av e-post feilet: %s
    Meldingen ligger i utboksen.

en: Connecting MTA %s (%s) failed: %s
nb: Tilkobling til MTA %s (%s) feilet: %s

en: Cannot read %s: %s
nb:  Kunne ikke lese %s: %s

en: Cannot read %s
nb: Kan ikke lese %s

note: host, authentication method
en: Logging in to %s using %s
nb: Logger inn på %s med %s

en: TLS required
nb: TLS kreves

en: TLS if possible (not recommended)
nb: TLS hvis mulig (ikke anbefalt)

en: None (not recommended)
nb: Ingen (ikke anbefalt)

en: Error displaying server help: %s
nb: Feil under visning av hjelp for tjener: %s

en: SMTP Server
nb: SMTP-tjener

en: _Descriptive Name:
nb: _Beskrivende navn:

note: pop server imap server
en: _Server:
nb: _Tjener:

en: _User Name:
nb: Br_ukernavn:

en: _Pass Phrase:
nb: _Passord:

en: Se_curity:
nb: Si_kkerhet:

en: C_ertificate Pass Phrase:
nb: Passord for s_ertifikat:

en: Mailbox closed
nb: Postboks lukket

en: Message Source
nb: Meldingskilde

en: Error loading %s: %s
nb: Feil under lasting av %s %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
nb: Stien %s må være relativ til rot av filsystemet (må starte med /).

en: The file with pathname “%s” is not a directory.
nb: Filen med stinavn «%s» er ikke en katalog.

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”.
nb: Kunne ikke opprette en katalog: mkdir() feilet på stinavn «%s».

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
nb: Dette vil avslutte Balsa. Vil du
    virkelig gjøre dette?

en: GnomeCard Address Book
nb: GnomeCard adressebok

en: Address Book
nb: Adressebok

en: Configure Balsa
nb: Konfigurer Balsa

en: _Yes
nb: _Ja

en: _No
nb: _Nei

en: Default Client
nb: Forvalgt klient

en: _Inbox:
nb: _Innboks:

en: _Outbox:
nb: _Utboks:

en: _Sentbox:
nb: _Sendt:

en: _Draftbox:
nb: _Skisser:

en: _Trash:
nb: Sø_ppel:

en: The pathname “%s” must be specified canonically — it must start with a “/”.
nb: Stinavnet «%s» må spesifiseres kanonisk – det må starte med en '/'.

en: Could not create mailbox at path “%s”
nb: Kunne ikke opprette en postboks i stien «%s»

en: The mailbox “%s” does not appear to be valid.
nb: Postboks «%s» ser ikke ut til å være gyldig.

en: _Verify locations
nb: _Verifiser lokasjoner

en: Please verify the locations of your default mail files. These will be created if necessary.
nb: Vennligst bekreft plasseringen av standard postfiler. Disse vil bli opprettet om nødvendig.

en: Mail Files
nb: Post filer

en: You’ve successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
nb: Du har fullført oppsettet av Balsa. Kos deg!
       -- Balsa utviklingsteamet

en: All Done!
nb: Ferdig!

en: Yes, remember it
nb: Ja, husk det

en: No, type it in every time
nb: Nei, skriv det inn hver gang

en: Name of mail server for incoming _mail:
nb: Navn på e-posttjener for innko_mmende e-post:

en: _Type of mail server:
nb: _Type e-posttjener:

en: Connect using _SSL:
nb: Koble til med _SSL:

en: Your email _login name:
nb: Påloggings_navnet for e-post:

en: Your _password:
nb: Ditt _passord:

en: _SMTP Server:
nb: _SMTP-tjener:

note: 2.1
en: Your real _name:
nb: Ditt virkelige _navn

en: Your _email address for this email account:
nb: E-postadressen din for denne e-postkontoen:

en: _Remember your password:
nb: _Husk ditt passord:

en: _Local mail directory:
nb: _Lokal postmappe:

en: User Settings
nb: Brukerinnstillinger

en: Default Identity
nb: Forvalgt identitet

en: Local Mail Problem
    %s
nb: Lokal problem med e-post
    %s

en: Welcome to Balsa!
nb: Velkommen til Balsa!

en: not connected
nb: frakoblet

en: Balsa Email Reader
nb: Balsa e-postprogram

en: Program start-up
nb: Programmets oppstart

en: New mail notification
nb: Varsel om ny e-post

en:  address book:
nb:  adressebok:

en: _Name
nb: _Navn

en: _Address
nb: _Adressebok

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Name
nb: Navn

en: Email Address
nb: E-postadresse

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
nb: _Søk etter navn:

en: Run _Editor
nb: Kjør r_edigering

en: _Re-import
nb: Impo_rter på nytt

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
nb: Send-til

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
nb: Behandle flere adresser som:

en: alternative addresses for the same person
nb: alternative adresser for samme person

en: a distribution list
nb: en distribusjonsliste

en: Could not launch %s: %s
nb:  Kunne ikke starte %s: %s

en: Error opening address book “%s”:
    %s
nb: Feil under åpning av adressebok «%s»:
    %s

en: Suggest complete addresses:
nb: Foreslå fulle adresser:

en: as I type
nb: mens jeg skriver

en: when I hit the Escape key
nb: når jeg trykker på Escape

en: Modify %s Address Book
nb: Endre %s-adressebok

en: Add %s Address Book
nb: Legg til %s-adressebok

en: _Add
nb: _Legg til

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
nb: Navn på a_dressebok:

en: Modify Osmo Address Book
nb: Endre Osmo-adressebok

en: Add Osmo Address Book
nb: Legg til Osmo-adressebok

en: Load program location:
nb: Last programlokasjon:

en: Select load program for address book
nb: Velg program for lasting av adressebok

en: Save program location:
nb: Lagre programlokasjon:

en: Select save program for address book
nb: Velg program for lagring av adressebok

en: _Host Name
nb: _Vertsnavn

en: Base Domain _Name
nb: Basis domene_navn

en: _User Name (Bind DN)
nb: Br_ukernavn (Bind DN)

en: _Password
nb: _Passord

en: Enable _TLS
nb: Aktiver _TLS

en: GPE Address Book
nb: GPE-adressebok

en: Error displaying help: %s
nb: Feil under visning av hjelp: %s

en: vCard Address Book (GnomeCard)
nb: vCard-adressebok (GnomeCard)

en: External query (a program)
nb: Ekstern spørring (et program)

en: LDIF Address Book
nb: LDIF-adressebok

en: LDAP Address Book
nb: LDAP-adressebok

en: Rubrica2 Address Book
nb: Rubrica2-adressebok

en: Osmo Address Book
nb: Osmo-adressebok

en: _Remember password
nb: _Husk passord

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
nb: Åpner ekstern postboks %s.
    _Passord for %s@%s:

en: _Password for %s@%s (%s):
nb: _Passord for %s@%s (%s):

en: Password needed
nb: Passord kreves

en: Couldn’t open mailbox “%s”
nb: Kunne ikke åpne postboks «%s»

en: Date
nb: Dato

en: Size
nb: Størrelse

en: Move to Trash failed: %s
nb: Flytting til papirkurv feilet: %s

en: _Reply…
nb: Sva_r …

en: Reply To _All…
nb: Svar til _alle …

en: Reply To _Group…
nb: Svar til _gruppe …

en: _Forward Attached…
nb: _Videresend som vedlegg …

en: Forward _Inline…
nb: V_ideresend i meldingen …

en: _Store Address…
nb: _Lagre adresse …

en: _Delete
nb: S_lett

en: _Undelete
nb: A_ngre slett

en: Move To _Trash
nb: Fly_tt til søppel

en: T_oggle
nb: S_lå av/på

en: _Flagged
nb: _Merkede

en: _Unread
nb: _Uleste

en: _Move to
nb: _Flytt til

en: _View Source
nb: _Vis kilde

en: Copied to “%s”.
nb: Kopiert til «%s».

en: Moved to “%s”.
nb: Flyttet til «%s».

en: _Run
nb: Kjø_r

en: Mailbox
nb: Postboks

en: Failed to find mailbox
nb: Kunne ikke finne postboksen

en: _Other…
nb: _Andre …

en: Choose destination folder
nb: Velg målmappe

en: Other…
nb: Andre …

en: Check cryptographic signature
nb: Sjekk kryptografisk signatur

en: Select message part to display
nb: Velg delmelding som skal vises

en: Wrapped
nb: Brutt

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Find:
nb: Finn:

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Content
nb: Innhold

en: Message parts
nb: Meldingsdeler

en: Save selected as…
nb: Lagre utvalgte som …

en: Save selected to folder…
nb: Lagre utvalgte til mappe …

en: (No sender)
nb: (Ingen avsender)

en: mixed parts
nb: blandede deler

en: alternative parts
nb: alternative deler

en: signed parts
nb: signerte deler

en: encrypted parts
nb: krypterte deler

en: RFC822 message
nb: RFC822-melding

en: “%s” parts
nb: «%s» deler

en: complete message
nb: fullstendig melding

en: part %s: %s (file %s)
nb: del %s: %s (fil %s)

en: part %s: %s
nb: del %s: %s

en: encrypted:
nb: kryptert:

en: _Save…
nb: _Lagre …

en: _Copy to folder…
nb: _Kopier til mappe …

en: %s message part
nb: %s meldingsdel

en: Could not save %s: %s
nb:  Kunne ikke lagre %s: %s

en: Reply to MDN?
nb: Svar til MDN?

en: Save %s MIME Part
nb: Lagre MIME-del %s

en: File already exists. Overwrite?
nb: Filen eksisterer allerede. Overskriv?

en: message headers
nb: meldingshoder

en: Content Type: external-body
nb: Innholdstype: external-body

en: Access type: local-file
nb: Aksesstype: local-file

en: File name: %s
nb: Filnavn: %s

en: Access type: URL
nb: Aksesstype: URL

en: Access type: %s
nb: Aksesstype: %s

en: FTP site: %s
nb: FTP-sted: %s

en: Directory: %s
nb: Katalog: %s

en: Access type: mail-server
nb: Aksesstype: mail-server

en: Mail server: %s
nb: Posttjener: %s

en: Subject: %s
nb: Emne: %s

en: Error showing %s: %s
nb: Feil under visning av %s: %s

en: Reply…
nb: Svar …

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
nb: Feil:

en: Subject:
nb: Emne:

en: Date:
nb: Dato:

note: addresses
en: From:
nb: Fra:

en: Reply-To:
nb: Svar til:

en: Disposition-Notification-To:
nb: Disposisjons-melding-til:

en: Copy link
nb: Kopier lenke

en: Open link
nb: Åpne lenke

en: Send link…
nb: Send lenke …

en: Save…
nb: Lagre …

en: Calling URL %s…
nb: Henter URL %s …

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: S_tore Address
nb: La_gre adresse

en: Full Name:
nb: Fullt navn:

en: Nick Name:
nb: Kallenavn:

en: First Name:
nb: Fornavn:

en: Last Name:
nb: Etternavn:

en: Organization:
nb: Organisasjon:

en: Email Address:
nb: E-postadresse:

en: Summary:
nb: Sammendrag:

en: Organizer:
nb: Organisator:

en: End:
nb: Slutt:

en: Location:
nb: Lokasjon:

en: Attendee: | Attendees:
nb[0]: Deltaker:
nb[1]: Deltakere:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Accept
nb: Godta

en: Accept tentatively
nb: Godta midlertidig

en: Decline
nb: Avslå

en: iTIP Calendar Request
nb: iTIP kalenderforespørsel

en: Content Type: %s
nb: Innholdstype: %s

en: S_ave part
nb: L_agre del

en: File name:
nb: Filnavn:

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Nick Name
nb: Kallenavn

en: First Name
nb: Fornavn

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Organizer
nb: Organisator

en: End
nb: Slutt

en: Location
nb: Lokasjon

en: Attendees
nb: Deltakere

en: Attendee
nb: Deltaker

en: Description
nb: Beskrivelse

en: One of the specified fields contains:
nb: Et av de spesifiserte feltene inneholder:

en: None of the specified fields contains:
nb: Ingen av de spesifiserte feltene inneholder:

en: One of the regular expressions matches
nb: Et av de vanlige uttrykkene er lik

en: None of the regular expressions matches
nb: Ingen av de vanlige uttrykkene har treff

en: Match when date is in the interval:
nb: Treff når dato er i intervallet:

en: Match when date is outside the interval:
nb: Treff når dato er utenfor intervallet:

en: Match when one of these flags is set:
nb: Treff når et av disse flaggene er satt:

en: Match when none of these flags is set:
nb: Treff når ingen av disse flaggene er satt:

en: You must specify the name of the user header to match on
nb: Du må spesifisere navn på brukerspesifisert header du vil søke etter

en: You must specify at least one field for matching
nb: Du må oppgi minst ett felt for søking

en: You must provide a string
nb: Du må oppgi en streng

en: You must provide at least one regular expression
nb: Du må oppgi minst ett vanlig uttrykk

en: Low date is incorrect
nb: Nedre dato er ikke korrekt

en: High date is incorrect
nb: Øvre dato er ikke korrekt

en: Low date is greater than high date
nb: Nedre dato er større enn øvre dato

en: _All
nb: _Alle

en: C_lear
nb: _Tøm

en: _Body
nb: _Kropp

en: _To:
nb: _Til:

en: _From:
nb: _Fra:

en: _Subject
nb: _Emne

en: _User header:
nb: Br_ukerspesifisert header:

en: Unread
nb: Uleste

en: One of the specified f_ields contains
nb: Ett av de spesifiserte f_eltene inneholder

en: Contain/Does _Not Contain
nb: Inneholder/I_nneholder ikke

en: _One of the regular expressions matches
nb: _Et av de vanlige uttrykkene har treff

en: One _Matches/None Matches
nb: Ett _treff/ingen treff

en: Inside/outside the date interval
nb: Innenfor/utenfor datointervallet

en: Match when one flag is set/when no flag is set
nb: Treff når ett flagg er satt/når ingen flagg er satt

en: Search T_ype:
nb: Søket_ype:

en: Edit condition for filter:
nb: Rediger betingelse for filter:

en: New filter
nb: Nytt filter

en: No filter name specified.
nb: Ingen filternavn oppgitt.

en: Filter “%s” already exists.
nb: Filter «%s» eksisterer allerede.

en: Filter must have conditions.
nb: Filteret må ha betingelser.

en: Filter has matched
nb: Filtrer har treff

en: You must provide a sound to play
nb: Du må oppgi en lyd som skal spilles av

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
nb: (Eksempel: skriv 31 desember 2000, som %s)

en: Simple
nb: Enkel

en: Regular Expression
nb: Vanlig uttrykk

en: Date interval
nb: Datointervall

en: Flag condition
nb: Tilstand for flagg

en: Copy to folder:
nb: Kopier til mappe:

en: Move to folder:
nb: Flytt til mappe:

en: Colorize
nb: Bruk farger

en: Print on printer:
nb: Skriv ut på skriver:

en: Run program:
nb: Kjør program:

en: Send to Trash
nb: Send til søppel

en: OR
nb: ELLER

en: AND
nb: OG

note: The name entry
en: _Filter name:
nb: Navn på _filter:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions:
nb: Operasjon mellom betingelser:

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Ne_w
nb: N_ytt

en: Foreground
nb: Forgrunn

en: Background
nb: Bakgrunn

note: The notification area
en: Notification:
nb: Beskjed:

note: Notification buttons
en: Play sound:
nb: Spill lyd:

en: Use Sound…
nb: Bruk lyd …

en: _Open
nb: _Åpne

en: Pop-up text:
nb: Popup-tekst:

note: The action area
en: Action to perform:
nb: Handling som skal utføres:

en: Match
nb: Finn

en: Action
nb: Handling

en: Re_vert
nb: Sett _tilbake

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
nb: En «Kjør filter»-dialog er åpen. Du må lukke den før du kan endre på filtre.

en: Filters
nb: Filtre

en: Filter “%s” has no condition.
nb: Filter «%s» har ingen betingelse.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
nb: Kan ikke eksportere filter %s. En feil oppsto.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
nb: Det finnes åpne «Kjør filtre»-dialoger. Lukk dem før du kan endre på filtre.

en: Export Filters
nb: Eksporter filtre

en: Error when applying filters
nb: Feil under bruk av filtre

en: Filters of Mailbox:
nb: Filtre for postboks:

en: On reception
nb: Ved mottak

en: On exit
nb: Ved avslutt

en: _Apply Selected
nb: _Bruk valgte

en: Move selected filter up
nb: Flytt valgt filter opp

en: Move selected filter down
nb: Flytt valgt filter ned

en: A_pply Now!
nb: B_ruk nå!

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
nb: Filterdialogen er åpen. Lukk den før du kan kjør filtre på noen av postboksene

en: Remote IMAP folder
nb: Ekstern IMAP-mappe

en: _Update
nb: _Oppdater

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: _Basic
nb: _Grunnleggende

en: _Advanced
nb: _Avansert

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _name:
nb: Beskrivende _navn:

note: username
en: Use_r name:
nb: B_rukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Anonymous access
nb: _Anonym tilgang

en: Subscribed _folders only
nb: _Kun abonnerte mapper

en: Always show _Inbox
nb: Alltid vis _Inbox

en: Pr_efix:
nb: Pr_efiks:

en: Select parent folder
nb: Velg opphavsmappe

en: Renaming Inbox is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from Inbox.
    Inbox and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
nb: Endring av navn på Inbox krever spesielle hensyn!
    Du vil opprette en undermappe %s i %s
    som inneholder meldingene fra Inbox.
    Inbox og dens undermapper vil bestå.
    Hva ønsker du å gjøre?

en: Question
nb: Spørsmål

en: Rename Inbox
nb: Endre navn på Inbox

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Folder creation failed. Reason: %s
nb: Oppretting av mappe feilet. Årsak: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
nb: En IMAP-mappe som ikke er en postboks
    har ingen egenskaper som kan endres.

en: Remote IMAP subfolder
nb: Ekstern IMAP-undermappe

en: _Create
nb: O_pprett

en: Create subfolder
nb: Opprett undermappe

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
nb: _Mappenavn:

en: Subfolder of:
nb: Undermappe av:

en: _Browse…
nb: _Bla gjennom …

en: read-only
nb: skrivebeskyttet

en: read-write
nb: les-og-skriv

en: append
nb: legg til

en: delete
nb: slett

en: special
nb: spesiell

en: Permissions:
nb: Rettigheter:

en: Quota:
nb: Kvote:

en: no limits
nb: ingen grenser

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
nb: Denne mappen er ikke lagret i konfigurasjonen. Jeg vet ikke hvordan den skal fjernes fra den eksterne tjeneren ennå.

en: This will remove the folder “%s” from the list.
    You may use “New IMAP Folder” later to add this folder again.
nb: Dette vil fjerne mappen «%s» fra listen.
    Du kan bruke «Ny IMAP-mappe» senere for å legge til denne mappen igjen.

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Information — Balsa
nb: Informasjon – Balsa

en: _Clear
nb: _Tøm

en: Cl_ose
nb: L_ukk

en: WARNING:
nb: ADVARSEL:

en: ERROR:
nb: FEIL:

en: Never
nb: Aldri

en: If Possible
nb: Hvis mulig

en: Required
nb: Kreves

en: Use _SSL
nb: Bruk _SSL

en: Use _TLS:
nb: Bruk _TLS:

en: No mailbox selected.
nb: Ingen postboks valgt.

en: Mailbox “%s” is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
nb: Postboks «%s» brukes av balsa og jeg kan ikke fjerne den.
    Hvis du virkelig vil fjerne den må du tildele funksjonen dens
    til en annen postboks.

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes. You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may “Add Mailbox” to access the mailbox again.
    What would you like to do?
nb: Dette vil fjerne postboksen «%s» fra listen over postbokser. Du kan også fjerne filen eller filene som er assosiert med denne postboksen på disken.
    Hvis du ikke fjerner filen på disk, kan du bruke «Legg til postboks» senere for å aksessere denne postboksen igjen.
    Hva vil du gjøre?

en: Remove from _list
nb: Fjern fra _listen

en: Remove from list and _disk
nb: Fjern fra listen og fra _disk

en: This will remove the mailbox “%s” and all its messages from your IMAP server. If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use “New IMAP subfolder” later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
nb: Dette vil fjerne postboksen «%s» og alle dens meldinger fra din IMAP-tjener. Hvis %s har undermapper vil den fremdeles være der som en node i mappetreet.
    Du kan bruke «Ny IMAP-undermappe» senere for å legge til en postboks med dette
    navnet.
    Hva vil du gjøre?

en: _Remove from server
nb: Fje_rn fra tjener

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes.
    You may use “Add Mailbox” later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
nb: Dette vil fjerne postboksen «%s» fra listen over postbokser.
    Du kan bruke «Legg til postboks» senere for å aksessere denne postboksen igjen.
    Hva vil du gjøre?

en: _Remove from list
nb: Fje_rn fra listen

en: Folder deletion failed. Reason: %s
nb: Sletting av mappe feilet. Årsak: %s

en: %s on %s
nb: %s på %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
nb: Endring av navn fra %s til %s feilet:
    %s

en: _Mailbox Name:
nb: _Navn på postboks:

en: New Local %s Mailbox
nb: Ny lokal %s-postboks

note: mailbox name
en: Mailbox _name:
nb: _Navn på postboks:

note: password field
en: Pass_word:
nb: Pass_ord:

en: _Delete messages from server after download
nb: Slett meldinger fra tjeneren etter henting

en: _Enable check for new mail
nb: Aktiv_er sjekk etter nye meldinger

en: _Filter messages through procmail
nb: _Filtrer meldinger gjennom procmail

en: Fi_lter Command:
nb: Fi_lterkommando:

en: Disable _APOP
nb: Deaktiver _APOP

note: username
en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: F_older path:
nb: Sti til ma_ppe:

en: _Identity:
nb: _Identitet:

en: Always
nb: Alltid

en: The folder edition to be written.
nb: Mappeversjonen som skal skrives.

en: Scanning %s. Please wait…
nb: Søker gjennom %s. Vennligst vent …

en: Local _mbox mailbox…
nb: Lokal _mbox-postboks …

en: Local Mail_dir mailbox…
nb: Lokal Mail_dir-postboks …

en: Local M_H mailbox…
nb: Lokal M_H-postboks …

en: Remote _IMAP mailbox…
nb: Ekstern _IMAP-postboks …

en: Remote IMAP _folder…
nb: Ekstern IMAP-mappe …

en: Remote IMAP _subfolder…
nb: Ekstern IMAP-_undermappe

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
nb: _Les på nytt

en: _Properties…
nb: Egenska_per …

en: _Subscribe
nb: _Abonner

en: _Unsubscribe
nb: Fjern _abonnement

en: Mark as _Inbox
nb: Merk som _innboks

en: _Mark as Sentbox
nb: _Merk som sendt-mappe

en: Mark as _Trash
nb: Merk som _søppel

en: Mark as D_raftbox
nb: Me_rk som skisse-mappe

en: _Empty trash
nb: _Tøm papirkurv

en: _Edit/Apply filters
nb: R_ediger/bruk filtre

en: Local mailbox %s loaded as: %s
nb: Lokal postboks %s lastet som: %s

en: Local folder %s
nb: Lokal mappe %s

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
nb: Balse sender en melding nå.
    Avbryt sending?

en: Subject or Sender Contains:
nb: Emne eller avsender inneholder:

en: Subject or Recipient Contains:
nb: Emne eller mottaker inneholder:

en: Subject Contains:
nb: Emne inneholder:

en: Body Contains:
nb: Kropp inneholder:

en: Older than (days):
nb: Eldre enn (dager):

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
nb: Balsa e-postklienten er en del av GNOME skrivebordsmiljøet.

note: license ?
en: About Balsa
nb: Om Balsa

en: Balsa closes files and connections. Please wait…
nb: Balsa lukker filer og tilkoblinger. Vennligst vent …

en: You can apply filters only on mailbox
nb: Du kan kun bruke filtre på postboks

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
nb[0]: Fjernet %d duplikat
nb[1]: Fjernet %d duplikater

en: No duplicates found
nb: Ingen duplikater funnet!

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
nb: Kunne ikke åpne postboks!
    %s.

en: Opening %s
nb: Åpner %s

en: Checking Mail…
nb: Ser etter meldinger …

en: IMAP mailbox: %s
nb: IMAP-postboks: %s

en: Local mailbox: %s
nb: Lokal postboks: %s

en: Finished Checking.
nb: Fullført sjekk.

en: Sending error: %s
nb: Feil under sending: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
nb[0]: Du har mottatt %d ny melding.
nb[1]: Du har mottatt %d nye meldinger.

en: You have new mail.
nb: Du har nye meldinger.

en: Balsa: New mail
nb: Balsa: Ny e-post

en: Search mailbox
nb: Søk i postboks

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
nb: Inn:

en: S_ubject
nb: E_mne

en: _Reverse search
nb: O_mvendt søk

en: Could not open trash: %s
nb: Kunne ikke åpne papirkurv: %s

en: Balsa: %s (read-only)
nb: Balsa: %s (skrivebeskyttet)

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
nb: Vist postboks: %s

en: with %d message | with %d messages
nb[0]: med %d melding
nb[1]: med %d meldinger

en: , %d new | , %d new
nb[0]: , %d ny
nb[1]: , %d nye

en: , %d hidden | , %d hidden
nb[0]: , %d skjult
nb[1]: , %d skjulte

en: The next unread message is in %s
nb: Neste uleste melding er i %s

en: Do you want to select %s?
nb: Vil du velge %s?

en: Balsa cannot open your “%s” mailbox.
nb: Balsa kan ikke åpne din «%s» postboks.

en: Inbox
nb: Innboks

en: Outbox
nb: Utboks

en: Sentbox
nb: Sendt

en: Draftbox
nb: Skisser

en: Trash
nb: Søppel

en: Compressing mail folders…
nb: Komprimerer e-postmapper …

en: Get new mail on start-up
nb: Hent ny post ved oppstart

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
nb: Skriv en ny melding til E-POST@ADRESSE

en: Attach file at URI
nb: Legg ved fil ved URI

en: Opens MAILBOXNAME
nb: Åpner INNBOKSNAVN

en: MAILBOXNAME
nb: INNBOKSNAVN

en: Opens first unread mailbox
nb: Åpner første uleste innboks

en: Opens default Inbox on start-up
nb: Åpner forvalgt Inbox ved oppstart

en: Debug POP3 connection
nb: Feilsøk POP3-forbindelse

en: Debug IMAP connection
nb: Feilsøk IMAP-forbindelse

en: Show help options
nb: Vis alternativer for hjelp

en: Show version
nb: Vis versjon

en: M_ove
nb: Fl_ytt

en: Message from %s: %s
nb: Melding fra %s: %s

en: While retrieving messages
nb: Under henting av meldinger

en: Until closed
nb: Til programmet lukkes

en: Message number
nb: Meldingsnummer

en: Sender
nb: Avsender

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
nb: Balsa innstillinger

en: Mail options
nb: Alternativer for e-post

en: Display options
nb: Visningsalternativer

en: Address books
nb: Adressebøker

en: Spelling
nb: Staving

en: Start-up
nb: Oppstart

en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

en: %s (default)
nb: %s (forvalgt)

en: Remote mailbox servers
nb: Eksterne postbokstjenere

en: Mailbox name
nb: Navn på postboks

en: _Modify
nb: E_ndre

en: Local mail directory
nb: Lokal postmappe

en: Select your local mail directory
nb: Velg din lokale e-postmappe

en: Outgoing mail servers
nb: Tjenere for utgående e-post

en: Server name
nb: Navn på tjener

en: Mail servers
nb: Posttjenere

en: Incoming
nb: Innkommende

en: Outgoing
nb: Utgående

en: Checking
nb: Sjekker

en: _Check mail automatically every
nb: _Se etter e-post automatisk hvert

en: minutes
nb: minutter

en: Check _IMAP mailboxes
nb: Sjekk _IMAP-postbokser

en: Check Inbox _only
nb: Sjekk _kun Inbox

en: When mail arrives:
nb: Når det kommer e-post:

en: Display message
nb: Vis melding

en: Play sound
nb: Spill lyd

en: Show icon
nb: Vis ikon

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
nb: Utfør bakgrunnssjekk stille (ingen meldinger på statuslinjen)

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
nb: Sitert tekst med flyt

en: Quoted text regular expression:
nb: Sitert tekst vanlig uttrykk:

en: Wrap text at
nb: Bryt tekst ved

en: characters
nb: tegn

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
nb: Visning av Multipart/Alternative-deler

en: Prefer text/plain over HTML
nb: Foretrekk text/plain fremfor HTML

en: display as “?”
nb: vis som «?»

en: display in codeset
nb: vis i kodesett

note: How to handle received MDN requests
en: Message disposition notification requests
nb: Forespørsler etter Message Disposition Notification

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
nb: Når jeg mottar en melding og avsender ber om en Message Disposition Notification
    (MDN), send denne i følgende tilfeller:

en: The message header looks clean (the notify-to address is the return path, and I am in the “To:” or “CC:” list).
nb: Meldingshodet ser ut til å være i orden ("notify-to" adressen er lik returstien,
    jeg er i «To:»- eller «CC:»-listen)

en: The message header looks suspicious.
nb: Meldings-headeren ser mistenkelig ut.

en: Word wrap
nb: Ordbryting

en: Wrap outgoing text at
nb: Bryt utgående tekst ved

en: Other options
nb: Andre alternativer

en: Reply prefix:
nb: Svarprefiks:

en: Automatically quote original when replying
nb: Siter opprinnelig melding automatisk ved svar

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
nb: Videresend en melding som vedlegg i stedet for å sitere den

en: Copy outgoing messages to sentbox
nb: Kopierer utgående meldinger til mappen «sendt»

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
nb: Send-knappen legger alltid utgående e-post i kø i utboksen

en: Edit headers in external editor
nb: Rediger headere i eksternt redigeringsprogram

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
nb: Ta med HTML-deler som tekst ved svar eller videresending av meldinger

en: Layout
nb: Plassering

en: Sort and thread
nb: Sorter og lag tråder

en: Message
nb: Melding

en: Colors
nb: Farger

en: Status messages
nb: Statusmeldinger

en: Main window
nb: Hovedvindu

en: Use preview pane
nb: Bruk forhåndsvisningsområde

en: Show mailbox statistics in left pane
nb: Vis statistikk for innboks i venstre felt

en: Automatically view message when mailbox opened
nb: Vis melding automatisk når postboksen åpnes

en: Page Up/Page Down keys scroll text by
nb: PageUp/PageDown-taster ruller meldingen med

en: percent
nb: prosent

en: Display progress dialog
nb: Vis dialog for fremgang

en: Date encoding (for strftime):
nb: Datokoding (for strftime):

en: Selected headers:
nb: Valgte headere:

en: Information messages
nb: Informasjonsmeldinger

en: Information messages:
nb: Informasjonsmeldinger:

en: Warning messages:
nb: Varselmeldinger:

en: Error messages:
nb: Feilmeldinger:

en: Fatal error messages:
nb: Fatale feilmeldinger:

en: Debug messages:
nb: Feilsøkinsmeldinger:

en: Message colors
nb: Meldingsfarger

en: Quote level %d color
nb: Farge for tekst i sitatnivå %d

en: Link color
nb: Farger på lenke

en: Hyperlink color
nb: Farge på hyperlenke

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Use system fonts
nb: Bruk systemets skrifter

en: Message font:
nb: Skrift for melding:

en: Subject font:
nb: Skrift for emne:

en: Use default font size
nb: Bruk forvalgt skriftstørrelse

en: Sorting and threading
nb: Sortering og tråder

en: Default sort column:
nb: Forvalgt sorteringskolonne:

en: Default threading style:
nb: Forvalgt stil for tråder:

en: Expand threads on open
nb: Utvid tråder ved åpning

en: Miscellaneous spelling settings
nb: Forskjellige innstillinger for stavekontroll

en: Check signature
nb: Sjekk signatur

en: Check quoted
nb: Sjekk sitert

en: Debug
nb: Avlusing

en: Empty trash on exit
nb: Tøm papirkurv når programmet avsluttes

en: Close mailbox if unused more than
nb: Lukk postboks hvis den står ubrukt lenger enn

en: Deleting messages
nb: Sletter meldinger

en: Hide messages marked as deleted
nb: Skjul meldinger som er merket som slettet

en: Message window
nb: Meldingsvindu

en: After moving a message:
nb: Etter flytting av en melding:

en: Start-up options
nb: Alternativer for oppstart

en: Open Inbox upon start-up
nb: Åpne Inbox ved oppstart

en: Check mail upon start-up
nb: Hent ny post ved oppstart

en: Remember open mailboxes between sessions
nb: Husk åpne postbokser mellom sesjoner

en: Folder scanning
nb: Søk i mapper

en: Address book name
nb: Navn på adressebok

en: Auto-complete
nb: Autofullfør

en: _Set as default
nb: _Sett som forvalg

en: Remote POP3 mailbox…
nb: Ekstern POP3-postboks …

en: Remote IMAP mailbox…
nb: Ekstern IMAP-postboks …

en: Remote IMAP folder…
nb: Ekstern IMAP-mappe …

en: Show nothing
nb: Ikke vis noe

en: Show dialog
nb: Vis dialog

en: Show in list
nb: Vis i liste

en: Show in status bar
nb: Vis på statuslinjen

en: Print to console
nb: Skriv ut på konsollet

en: Ask me
nb: Spør meg

en: Default layout
nb: Forvalgt utforming

en: Wide message layout
nb: Bred meldingsutforming

en: Show next unread message
nb: Vis neste uleste melding

en: Show next message
nb: Vis neste melding

en: Close message window
nb: Lukk meldingsvindu

en: Error displaying %s: %s
nb: Feil under visning av %s: %s

en: Page %d of %d
nb: Side %d av %d

en: inch
nb: tomme

en: Highlighting
nb: Utheving

en: Margins
nb: Marger

en: _Top
nb: _Topp

en: _Bottom
nb: _Bunn

en: _Left
nb: _Venstre

en: _Right
nb: Høy_re

en: Error during filters loading:
nb: Feil under lasting av filtre:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
nb: Feil under lasting av filtre: %s
    Noen filtre er kanskje ikke korrekt.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
nb: Brasiliensk portugisisk

en: _Catalan
nb: _Katalansk

en: _Chinese Simplified
nb: Forenklet _kinesisk

en: _Chinese Traditional
nb: Tradisjonell _kinesisk

en: _Czech
nb: _Tsjekkisk

en: _Danish
nb: _Dansk

en: _Dutch
nb: _Nederlandsk

en: _English (American)
nb: _Engelsk (amerikansk)

en: _English (British)
nb: _Engelsk (britisk)

en: _Estonian
nb: _Estisk

en: _Finnish
nb: _Finsk

en: _French
nb: _Fransk

en: _German
nb: _Tysk

en: _German (Austrian)
nb: _Tysk (østerriksk)

en: _German (Swiss)
nb: _Tysk (sveitsisk)

en: _Greek
nb: _Gresk

en: _Hebrew
nb: _Hebraisk

en: _Hungarian
nb: _Ungarsk

en: _Italian
nb: _Italiensk

en: _Japanese (JIS)
nb: _Japansk (JIS)

en: _Korean
nb: _Koreansk

en: _Latvian
nb: _Latvisk

en: _Lithuanian
nb: _Litauisk

en: _Norwegian
nb: _Norsk

en: _Polish
nb: _Polsk

en: _Portuguese
nb: _Portugisisk

en: _Romanian
nb: _Rumensk

en: _Russian
nb: _Russisk

en: _Serbian
nb: _Serbisk

en: _Serbian (Latin)
nb: _Serbisk (latin)

en: _Slovak
nb: _Slovakisk

en: _Spanish
nb: _Spansk

en: _Swedish
nb: _Svensk

en: _Turkish
nb: _Tyrkisk

en: _Ukrainian
nb: _Ukrainsk

en: _Generic UTF-8
nb: _Vanlig UTF-8

en: Attachment
nb: Vedlegg

en: Inline
nb: I meldingen

en: Reference
nb: Referanse

en: (No name)
nb: (Ingen navn)

en: The message to “%s” is modified.
    Save message to Draftbox?
nb: Meldingen til '%s' er endret.
    Lagre meldingen til Skisser?

en: Select Identity
nb: Velg identitet

en: Attach as Reference?
nb: Legg ved som referanse?

en: Choose character set
nb: Velg tegnsett

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the character set used to encode the file.
nb: Filen
    %s
    er ikke kodet i US-ASCII eller UTF-8.
    Vennligst velg tegnset som er brukt for å kode filen.

en: Attach as MIME type:
nb: Legg ved som MIME-type:

en: (no subject)
nb: (uten emne)

en: unknown error
nb: ukjent feil

en: forwarded message
nb: videresendt melding

en: Message from %s, subject: “%s”
nb: Melding fra %s, emne: «%s»

en: Remove
nb: Fjern

en: Open…
nb: Åpne …

en: Attach file
nb: Legg ved fil

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
nb: Vedlegg av melding feilet.
    Mulig årsak: ikke nok midlertidig plass

en: F_rom:
nb: F_ra:

note: Subject:
en: S_ubject:
nb: E_mne:

note: Attachment list
en: _Attachments:
nb: V_edlegg

en: Mode
nb: Modus

en: Could not save attachment: %s
nb:  Kunne ikke lagre vedlegg: %s

en: No subject
nb: Uten emne

en: quoted
nb: sitert

en: quoted attachment
nb: sitert vedlegg

en: you
nb: deg

en: ------forwarded message from %s------
nb: ------videresendt melding fra %s-----

en: Message-ID: %s
nb: Meldings-ID: %s

en: References:
nb: Referanser:

en: On %s, %s wrote:
nb: Den %s skrev %s:

en: %s wrote:
nb: %s skrev:

en: No signature found!
nb: Ingen signatur funnet!

en: Could not save message.
nb: Kunne ikke lagre melding.

en: Could not open draftbox: %s
nb: Kunne ikke åpne skisser: %s

en: Message saved.
nb: Melding lagret.

en: not in your directory
nb: ikke i din katalog

en: does not exist
nb: eksiterer ikke

en: Could not open the file %s.
nb: Kunne ikke åpne filen %s.

en: Include file
nb: Inkluder fil

en: No Subject
nb: Uten emne

en: Send _encrypted
nb: Send krypt_ert

en: Send _unencrypted
nb: Send _ukryptert

en: Message could not be sent
nb: Meldingen kunne ikke sendes

en: Message could not be signed
nb: Meldingen kunne ikke signeres

en: Message could not be encrypted
nb: Meldingen kunne ikke krypteres

en: Send failed: %s
    %s
nb: Sending feilet: %s
    %s

en: Send failed: %s
nb: Sending feilet: %s

en: Message postponed.
nb: Melding utsatt.

en: Reply to %s: %s
nb: Svar til %s: %s

en: Forward message to %s: %s
nb: Videresend melding til %s: %s

en: New message to %s: %s
nb: Ny melding til %s: %s

en: _Language
nb: S_pråk

en: Spell check
nb: Stavekontroll

en: C_hange
nb: E_ndre …

en: Replace the current word with the selected suggestion
nb: Erstatt dette ordet med valgt forslag

en: Change _All
nb: Endre _alle

en: _Ignore
nb: _Ignorer

en: Skip the current word
nb: Hopp over dette ordet

en: Skip all occurrences of the current word
nb: Hopp over alle forekomster av dette ordet

en: _Learn
nb: _Lær

en: Add the current word to your personal dictionary
nb: Legg til dette ordet i din personlige ordbok

en: _Done
nb: Fer_dig

en: Finish spell checking
nb: Fullfør stavekontroll

en: Revert all changes and finish spell checking
nb: Forkast alle endringer og avslutt stavekontroll

en: Store address: no addresses
nb: Lagre adresse: ingen adresser

en: Store Address
nb: Lagre adresse

en: No address book selected…
nb: Ingen adressebok valgt …

en: Address could not be written to this address book.
nb: Adressen kunne ikke skrives til denne adresseboken.

en: Address Book:
nb: Adressebok:

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Quit
nb: Avslutt

en: Check
nb: Sjekk

en: Compose
nb: Lag ny

en: Continue
nb: Fortsett

en: Reply
nb: Svar

en: Reply
    to all
nb: Svar
    til alle

en: Reply
    to group
nb: Svar til
    gruppe

en: Forward
nb: Send videre

en: Next
    unread
nb: Neste
    uleste

en: Next
    flagged
nb: Neste
    merkede

en: Previous
    part
nb: Forrige
    del

en: Next
    part
nb: Neste
    del

en: Trash /
    Delete
nb: Søppelkurv/
    Slett

en: Postpone
nb: Utsett

en: Print
nb: Skriv ut

en: Exchange
nb: Bytt

en: Attach
nb: Legg ved

en: Save
nb: Lagre

en: Identity
nb: Identitet

en: Close
nb: Lukk

en: Toggle
    new
nb: Slå av/
    på ny

en: Mark all
nb: Merk alle

en: All
    headers
nb: Alle
    headere

en: Reset
    Filter
nb: Nullstill
    filter

en: Message Preview
nb: Forhåndsvisning av melding

en: Sign
nb: Signer

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjenopprett

en: Expunge
nb: Tøm

en: Empty
    Trash
nb: Tøm
    papirkurv

en: Edit
nb: Rediger

en: Queue
nb: Kø

en: _Icons Only
nb: Kun _ikoner

en: _Text Only
nb: Kun _tekst

en: Use Desktop _Default (%s)
nb: Bruk _forvalg for skrivebordet (%s)

en: _Customize Toolbars…
nb: Tilpass verktøylinjer …

en: Customize Toolbars
nb: Tilpass verktøylinjer

en: Compose window
nb: Skrivevindu

en: Toolbar options
nb: Alternativer for verktøylinjer

en: _Wrap button labels
nb: _Bryt knappeetiketter

en: Error displaying toolbar help: %s
nb: Feil under visning av hjelp for verktøylinjer: %s

note: Preview display
en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: _Restore toolbar to standard buttons
nb: Gjenopp_rett verktøylinje til forvalgte knapper

note: Style button
en: Toolbar _style…
nb: _Stil for verktøylinjen …

en: Available buttons
nb: Tilgjengelige knapper

en: Current toolbar
nb: Aktiv verktøylinje

en: Move selected item up
nb: Flytt valgt oppføring opp

en: Remove selected item from toolbar
nb: Fjern valgt oppføring fra verktøylinjen

en: Add selected item to toolbar
nb: Legg til valgt oppføring på verktøylinjen

en: Move selected item down
nb: Flytt valgt oppføring ned
