gnome-system-tools - en to eo translation catalogue (482 entries)

en: Off
eo: Elŝaltite

en: Low
eo: Malalte

en: Medium
eo: Meze

en: Loud
eo: Laŭte

en: Tones
eo: Tonoj

en: Pulses
eo: Pulsoj

en: Plain (ASCII)
eo: Plana (ASCII)

en: Hexadecimal
eo: Deksesume

en: Location:
eo: Loko:

en: Save current network configuration as a location
eo: Konservi nunajn retajn agordojn kiel loko

en: Delete current location
eo: Forigi aktualan lokon

en: Connections
eo: Konektoj

en: _Host name:
eo: Nomo de _gastiga komputilo:

en: D_omain name:
eo: D_omajnonomo:

en: Host Settings
eo: Ĉefkomputilaj agordoj

en: General
eo: Ĝenerale

en: DNS Servers
eo: DNS-serviloj

en: Search Domains
eo: Serĉdomajnoj

en: Hosts
eo: Ĉefkomputiloj

en: Interface properties
eo: Interfacaj ecoj

en: E_nable this connection
eo: E_nŝalti ĉi tiun konekton

en: E_nable roaming mode
eo: E_nŝalti retmigran reĝimon

en: Connection type:
eo: Konektotipo:

en: Network name (_ESSID):
eo: Reta nomo (_ESSID):

en: Network _password:
eo: Reta _pasvorto:

en: Password _type:
eo: Pasvorta _tipo:

en: Wireless Settings
eo: Sendrataj agordoj

en: Con_figuration:
eo: _Agordo:

en: _IP address:
eo: _IP-adreso:

en: _Subnet mask:
eo: _Subreta masko:

en: _Gateway address:
eo: _Enireja adreso:

en: Connection Settings
eo: Konektoagordoj

en: _Local IP:
eo: _Loka IP:

en: _Remote IP:
eo: _Fora IP:

en: _Phone number:
eo: _Telefonnumero:

en: _Dial prefix:
eo: _Komutlinea prefikso:

en: Access point name:
eo: Retkaptejo nomo:

en: Internet service provider data
eo: Datumoj de interreta servoprovizanto

en: _Username:
eo: _Uzantonomo:

en: P_assword
eo: P_asvorto

en: Account data
eo: Kontodatumoj

en: _Modem port:
eo: _Modema pordo:

en: _Dial type:
eo: _Komutlinea tipo:

note: TRANSLATORS: Volume as in loudness
en: _Volume:
eo: _Datumportilo:

en: _Autodetect
eo: _Aŭtomate detekti

en: Ethernet interface:
eo: Eterreta interfaco:

en: Modem Settings
eo: Modem-agordoj

en: Modem
eo: Modemo

en: _Set modem as default route to internet
eo: _Fari modemon defaŭlta ruto al interreto

en: Use the Internet service provider nameservers
eo: Uzi la nomservilojn de la interreta servoprovizanto

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
eo: _Reprovi se la konekto rompiĝas aŭ malsukcesis lanĉi

en: Options
eo: Opcioj

en: Host Alias Properties
eo: Alinomaj atributoj de gastiga komputilo

en: IP address:
eo: IP-adreso:

en: Aliases:
eo: Sinonimoj:

en: Select the services that you wish to activate:
eo: Elektu la servojn kiujn vi deziras aktivigi:

en: Advanced settings:
eo: Progresitaj agordoj:

en: _Path:
eo: _Vojindiko:

en: Share through:
eo: Kunhavigi per:

en: Shared Folder
eo: Kunhavigitaj dosierujoj

en: Comment:
eo: Komento:

en: Name:
eo: Nomo:

en: _Read only
eo: _Nurlega

en: Share Properties
eo: Kunhavigaj ecoj

en: Allowed Hosts
eo: Permesataj gastigaj komputiloj

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Add allowed hosts
eo: Aldoni permesataj gastigaj komputiloj

en: Allowed hosts:
eo: Permesataj gastigaj komputiloj:

en: Host name:
eo: Nomo de gastiga komputilo:

en: Network:
eo: Reto:

en: Netmask:
eo: Retmasko:

en: Read only
eo: Nurlega

en: Hosts Settings
eo: Agordaro de gastigaj komputiloj

en: Shared Folders
eo: Kunhavigitaj dosierujoj

en: Domain / _Workgroup:
eo: Domajno / _Laborgrupo:

en: This computer is a _WINS server
eo: Ĉi tiu komputilo estas _WINS-servilo

en: WINS _server:
eo: WINS-_servilo:

en: Windows sharing
eo: Vindoza publikigo

en: General Properties
eo: Ĝeneralaj ecoj

en: Users
eo: Uzantoj

en: Enter password for user
eo: Tajpu pasvorton por uzanto

en: Enter password for user:
eo: Tajpu pasvorton por uzanto:

en: Time zone
eo: Horzono

en: Time Zone
eo: Horzono

en: Time zone:
eo: Horzono:

en: Selection
eo: Elektaĵo

en: Time servers
eo: Temposerviloj

en: NTP server
eo: NTP-servilo

en: Add NTP Server
eo: Aldoni NTP-servilon

en: Unconfigured
eo: Neagordite

en: _Configuration:
eo: _Agordoj:

en: Time servers:
eo: Temposerviloj:

en: Se_lect Servers
eo: E_lekti servilojn

en: _Time:
eo: _Horo:

en: _Date:
eo: _Dato:

en: Synchronize now
eo: Sinkronigi nun

en: _Manage Groups
eo: Ad_ministri grupojn

en: Account _type:
eo: Konto_tipo:

en: _Change...
eo: Ŝ_anĝi...

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Advanced Settings
eo: _Altnivelaj agordoj

en: This account is disabled.
eo: Tiu konto estas malebligite.

en: _Enable Account
eo: _Ebligi konton

en: Group properties
eo: Grupaj ecoj

en: Basic Settings
eo: Bazaj agordoj

en: Group _name:
eo: Grupa _nomo:

en: Group _ID:
eo: Grupa _identigilo:

en: Group Members
eo: Grupanoj

en: Profile Settings
eo: Konto-agordoj

en: Profile _name:
eo: Profil_nomo:

en: _Comments
eo: _Komentoj

en: System Defaults
eo: Sistem-defaŭltoj

en: _Home directory:
eo: _Hejma dosierujo:

en: Default _shell:
eo: Defaŭlta ŝ_elo:

en: Default _group:
eo: Defaŭlta _grupo:

en: Password Settings
eo: Pasvort-agordoj

en: Number of days that a password may be used:
eo: Nombro de tagoj kiom pasvorto uzeblas:

en: Minimum days allowed between password changes:
eo: Minimumo da tagoj permesataj inter pasvortŝanĝoj:

en: Days between warning and password expiration:
eo: Tagoj inter averto kaj pasvorta eksvalidiĝo:

en: Assign a random password by default
eo: Defaŭlte atribui hazardan pasvorton

en: Automatic UID/GID
eo: Aŭtomata UID/GID

en: Maximum UID:
eo: Maksimuma UID:

en: Maximum GID:
eo: Plej granda GID:

en: Minimum UID:
eo: Minimuma UID:

en: Minimum GID:
eo: Minimuma GID:

en: Privileges
eo: Privilegioj

en: User profiles
eo: Uzanto-profiloj

en: _Add Profile
eo: _Aldoni profilon

en: Groups settings
eo: Agordaro de grupoj

en: Groups available on the system:
eo: Grupoj disponeblaj en la sistemo:

en: Change User Name
eo: Ŝanĝi uzantonomon

en: Full _Name:
eo: Tuta _nomo:

en: Changing user name for:
eo: Ŝanĝi uzantonomon por:

en: Change User Password
eo: Ŝanĝi uzantopasvorton

en: Con_firmation:
eo: Kon_firmon:

en: Password set to:
eo: Pasvorto agordita al:

en: _Generate
eo: _Generu

en: Set password b_y hand
eo: Agordi pasvorton _permane

en: New _password:
eo: Nova _pasvorto:

en: Generate _random password
eo: Generi _hazardan pasvorton

en: Changing user password for:
eo: Ŝanĝi uzantopasvoton por:

en: Don't ask for password on _login
eo: Ne repeti pri pasvorto dum ensalutado

en: _Current password:
eo: _Aktuala pasvorto:

en: Change User Account Type
eo: Ŝanĝi uzantokonto-tipon

en: Changing user account type for:
eo: Ŝanĝi uzantokonto-tipon por:

en: _Custom
eo: _Propre

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
eo: Ĉi tiu konto uzas specialajn agordojn mane difinitajn. Por agordi ilin uzu la dialogon <i>Spertula agordaro</i>.

en: Create New User
eo: Krei novan uzanton

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Create a new user
eo: Krei novan uzanton

note: No item should exceed a length of 40 characters, to avoid wrapping on two lines. Better simplifying than making it hard to read!
en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
eo: Uzantonomo enhavas:
      ➣ malmajusklajn literojn el angla alfabeto
      ➣ numerojn
      ➣ la karakterojn ".", "-" kaj "_"

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
eo: Uzanto kun tiu nomo jam ekzistas. Bonvolu elekti alian nomon por la nova uzanto.

en: Username must start with a letter!
eo: Uzantonomo komencu per litero!

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
eo: Ĉifri vian h_ejmdosieron por protekti gravajn datumojn

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
eo: Ĉifri ĉiujn viajn dosierojn per via ensalutadpasvorto por forte protekti ili el personoj kiu povas akiri al via komputilo. Ĝi iomete malrapidos la sistemon.

en: Change Advanced User Settings
eo: Ŝanĝi altnivelajn unzantoagordojn

en: Changing advanced settings for:
eo: Ŝanĝi altnivelajn agordojn por:

en: O_ffice location:
eo: O_ficeja loko:

en: _Work phone:
eo: _Laboreja telefono:

en: _Home phone:
eo: _Hejma telefono:

en: Contact Information
eo: Kontaktaj informoj

en: User Privileges
eo: Uzanto-privilegioj

en: Advanced Settings
eo: Altnivelaj agordoj

en: _Shell:
eo: Ŝ_elo:

en: _Main group:
eo: Ĉe_fa grupo:

en: User ID:
eo: Uzanto-ID:

en: Disable _account
eo: Malebligi _konton

en: Optional Settings
eo: Malnepraj agordoj

en: Mi_nimum days between password changes:
eo: Mi_nimumo da tagoj inter pasvortŝanĝoj:

en: Ma_ximum days a password may be used:
eo: Ma_ksimumo da tagoj pasvorto uzeblas:

en: _Days between warning and password expiration:
eo: _Tagoj inter averto kaj pasvorta eksvalidiĝo:

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Show system users
eo: Montri sistemuzantojn

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
eo: Ĉu la uzanto-administrilo vidigu sistemajn uzantojn en la listo de uzantoj.

en: Show root user
eo: Montri ĉefuzanton

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
eo: Ĉu la uzanto-administrilo vidigu administrantan uzanton en la listo de uzantoj.

en: Error accessing system permissions: %s
eo: Eraro dum akiro de sistem-permesoj: %s

en: The platform you are running is not supported by this tool
eo: La platformo kiun vi rulas, ne estas subtenata de ĉi tiu ilo

note: label
en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
eo: Se vi certe scias ke ĝi funkcias kiel unu el la platformoj sube listigataj, vi povas elekti tiun kaj kontinui. Tamen, notu, ke ĉi tio povus damaĝi la sisteman agordon aŭ eĉ tute kripligi vian komputilon.

en: Unsupported platform
eo: Nesubtenata platformo

en: The configuration could not be loaded
eo: La agordo ne ŝargeblis

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
eo: La agordo ne konserveblis

en: You are not allowed to access the system configuration.
eo: Al vi ne estas permesata atingi la sisteman aordon.

note: OPERATION_COMMIT
en: You are not allowed to modify the system configuration.
eo: Vi ne rajtas modifi la sisteman agordaron.

en: Invalid data was found.
eo: Nevalida datumo estas trovita.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Help
eo: Helpo

en: Could not display help
eo: Ne eblis montri helpon

en: The system configuration has potentially changed.
eo: La sistemagordaro eventuale ŝanĝiĝis.

en: Update content? This will lose any modification in course.
eo: Ĉu ĝisdatigi enhavon? Tio perdigos iun ajn modifon.

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
eo: Eraro okazis dum kontrolado por aŭtentigadoj: %s
    Vi povas raporti ĝin kiel cimo

en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Locked
eo: Ŝlosite

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
eo: La dialogo estas malŝlosita.
    Klaku por preventi ŝanĝojn

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
eo: La dialogo estas ŝlosita.
    Klaku por fari ŝanĝojn

en: System policy prevents changes.
    Contact your system administrator
eo: Sistem-politiko preventas ŝanĝojn.
    Kontaktu vian sistem-administranton

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Type address
eo: Tajpu adreson

en: Changing interface configuration
eo: Ŝanĝante interfacan agordon

en: Could not autodetect modem device
eo: Ne eblis aŭtomate detekti modemaparaton

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
eo: Kontrolu ke la aparato ne estas okupata kaj ke ĝi estas korekte konektata al la komputilo.

en: The host name has changed
eo: La ĉefkomputila nomo ŝanĝiĝis

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
eo: Ĉi tio preventos al vi lanĉi novajn aplikaĵojn, kaj tiel vi devos denove saluti. Ĉu tamen daŭrigi?

en: Change _Host name
eo: Ŝanĝi ĉef_komputilan nomon

en: Automatic configuration (DHCP)
eo: Aŭtomata agordo (DHCP)

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
eo: Copy text   	
    Loka Zeroconf-reto (IPv4 LL)

en: Static IP address
eo: Fiksa IP-adreso

en: WEP key (ascii)
eo: WEP-ŝlosilo (askia)

en: WEP key (hexadecimal)
eo: WEP-ŝlosilo (deksesuma)

en: WPA Personal
eo: WPA persona

en: WPA2 Personal
eo: WPA2 persona

en: ISDN modem
eo: ISDN-modemo

en: Serial modem
eo: Seria modemo

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Aliases
eo: Sinonimoj

en: This network interface is not configured
eo: Ĉi tiu reta interfaco ne estas agordite

en: Roaming mode enabled
eo: Vagoreĝimo enŝaltita

en: Address:
eo: Adreso:

en: Subnet mask:
eo: Subreta masko:

en: Remote address:
eo: Fora adreso:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Phone number:
eo: Telefonnumero:

en: Wireless connection
eo: Sendrata konekto

en: Infrared connection
eo: Infraruĝa konekto

en: Wired connection
eo: Drata konekto

en: Parallel port connection
eo: Paralelporda konekto

en: Point to point connection
eo: Punkt-al-punkta konekto

en: Changing network location
eo: Ŝanĝante retan lokon

en: There is already a location with the same name
eo: Jam ekzistas loko kun la sama nomo

en: Overwrite it?
eo: Ĉu anstataŭigi ĝin?

en: Save location
eo: Konservi lokon

en: _Location name:
eo: _Loknomo:

en: Do you want to delete location "%s"?
eo: Ĉu vi volas forigi lokon "%s"?

en: The interface does not exist
eo: La interfaco ne ekzistas

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
eo: Kontrolu ke ĝi estas korekte tajpita kaj ke ĝi estas korekte subtenata de via sistemo.

en: Configure a network interface
eo: Agordi ret-interfacon

en: INTERFACE
eo: INTERFACO

en: Configure the first network interface with a specific type
eo: Agordi la unuan retan interfacon per specifa tipo

en: TYPE
eo: TIPO

en: Network
eo: Reto

en: Configure network devices and connections
eo: Agordi retajn aparatojn kaj konektojn

en: Network Settings
eo: Ret-agordoj

en: Settings for service "%s"
eo: Agordoj por servo "%s"

en: Are you sure you want to deactivate %s?
eo: Ĉu vi certe volas malaktivigi na %s?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
eo: Ĉi tio povas influi la konduton de via sistemo plurmaniere, eble kondukante al perdo de datumoj.

en: Web server
eo: Retservilo

en: Shares your web pages over the Internet
eo: Publikigas viajn retpaĝojn trans la interreto

note: GST_ROLE_WEB_SERVER
en: Actions scheduler
eo: Vicigilo de agoj

en: Executes scheduled actions
eo: Plenumas vicigitajn agojn

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
eo: Presila servo

en: Allows applications to use printers
eo: Permesas al aplikaĵoj uzi presilojn

note: GST_ROLE_PRINTER_SERVICE
en: Mail agent
eo: Poŝta agento

en: Delivers your outgoing mail
eo: Disdonas vian elirantan poŝton

note: GST_ROLE_MTA
en: MTA authentication service
eo: MTA-aŭtentiga servo

note: GST_ROLE_MTA_AUTH
en: Mail fetcher
eo: Poŝta prenilo

en: Downloads your mail from remote accounts
eo: Elŝutas vian retpoŝton de foraj kontoj

note: GST_ROLE_MAIL_FETCHER
en: Graphical login manager
eo: Grafika salutada administrilo

en: Allows users to login graphically
eo: Permesas al uzantoj grafike saluti

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
eo: Datumbaza servilo

en: Data storage system
eo: Datummemora sistemo

note: GST_ROLE_DATABASE_SERVER GST_ROLE_FILE_SERVER_SMB GST_ROLE_FILE_SERVER_FTP
en: Folder sharing service
eo: Servo por publikigo de dosierujoj

en: Shares folders over your network
eo: Publikigas dosierujoj trans via reto

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
eo: FTP-servo

en: Shares folders over the Internet
eo: Publikigas dosierujojn trans la interreto

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_TFTP
en: Clock synchronization service
eo: Servo por sinkronigo de horloĝoj

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
eo: Sinkronigas vian komputilan horloĝon kun interretaj temposerviloj

note: GST_ROLE_NTP_SERVER
en: Antivirus
eo: Kontraŭviruse

en: Analyzes your incoming mail for virus
eo: Analizas vian envenan poŝton kontraŭ viruso

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
eo: Fajroŝirmilo

en: Blocks undesired network access to your computer
eo: Baras nedeziratan retan aliron al via komputilo

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
eo: Vortara servilo

note: GST_ROLE_DICTIONARY_SERVER
en: Speech synthesis support
eo: Parolsinteza subteno

note: GST_ROLE_SPEECH_SYNTHESIS
en: Computer activity logger
eo: Komputilaktiveca protokolilo

en: Keeps a log of your computer activity
eo: Tenas protokolon de via komputila aktiveco

note: GST_ROLE_SYSTEM_LOGGER
en: Remote backup server
eo: Fora rezervkopia servilo

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
eo: Spamfiltrilo

note: GST_ROLE_SPAM_FILTER
en: Remote shell server
eo: Fora ŝela servilo

en: Secure shell server
eo: Sekura ŝela servilo

note: GST_ROLE_SECURE_SHELL_SERVER
en: Application server
eo: Aplikaĵa servilo

note: GST_ROLE_APPLICATION_SERVER
en: Automated crash reports support
eo: Subteno por aŭtomatigitaj kraŝraportoj

note: GST_ROLE_AUTOMATED_CRASH_REPORTS_MANAGEMENT
en: System communication bus
eo: Sistema komunika buso

note: GST_ROLE_DBUS,
en: System configuration manager
eo: Sistema agordada administrilo

note: GST_ROLE_SYSTEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: School management platform
eo: Lerneja administra platformo

note: GST_ROLE_SCHOOL_MANAGEMENT_PLATFORM
en: Network security auditor
eo: Reta sekureca revizoro

note: GST_ROLE_SECURITY_AUDITING
en: Web calendar server
eo: Reta kalendara servilo

note: GST_ROLE_WEB_CALENDAR_SERVER
en: OEM configuration manager
eo: OEM-agordilo

note: GST_ROLE_OEM_CONFIGURATION_MANAGEMENT
en: Terminal multiplexor
eo: Terminalmultipleksoro

note: GST_ROLE_TERMINAL_MULTIPLEXOR
en: Disk quota activation
eo: Aktivigo de diskaj kvotoj

note: GST_ROLE_QUOTA_MANAGEMENT
en: Package index monitor
eo: Pakaĵindeksa monitoro

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
eo: Reta servo

note: GST_ROLE_NETWORK
en: Dynamic DNS services updater
eo: Ĝisdatigilo de dinamikaj DNS-servoj

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
eo: DHCP-servilo

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
eo: Domajnonoma servilo

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
eo: Prokura kaŝmemora servo

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
eo: LDAP-servilo

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
eo: Dissendolista administrilo

note: GST_ROLE_MAILING_LISTS_MANAGER
en: Multicast DNS service discovery
eo: Eltrovo de plursenda DNS-servoj

note: GST_ROLE_RENDEZVOUS
en: Account information resolver
eo: Kontinforma solvilo

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
eo: Servilo por virtualaj privataj retoj

note: GST_ROLE_VPN_SERVER
en: Router advertisement server
eo: Kursilpublikiga servilo

note: GST_ROLE_ROUTER_ADVERTISEMENT_SERVER
en: IPSec key exchange server
eo: Interŝanĝoservilo por IPSec-ŝlosiloj

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
eo: Diskservilo

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
eo: Diskokliento

note: GST_ROLE_DISK_CLIENT
en: Route server
eo: Rutservilo

note: GST_ROLE_ROUTE_SERVER
en: RPC mapper
eo: RPC-mapilo

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
eo: SNMP-servilo

note: GST_ROLE_SNMP_SERVER
en: Terminal server client
eo: Terminalservila kliento

note: GST_ROLE_LTSP_CLIENT
en: Audio settings management
eo: Aŭdagorda administrado

note: GST_ROLE_AUDIO_MANAGEMENT
en: Volumes mounter
eo: Datumportila surmetilo

en: Mounts your volumes automatically
eo: Aŭtomate surmetas viajn datumportilojn

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
eo: Infraruĝporda administrado

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
eo: Brajlekrana administrado

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
eo: Bluetooth-aparata administrado

note: GST_ROLE_BLUETOOTH_MANAGEMENT
en: Hard disk tuning
eo: Fiksdiska alĝustigo

note: GST_ROLE_HDD_MANAGEMENT
en: Hotkeys management
eo: Fulmklava administrado

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
eo: Energiadministrado

note: GST_ROLE_POWER_MANAGEMENT
en: Logical volume management
eo: Administrado de logika datumportiloj

note: GST_ROLE_LVM_MANAGEMENT
en: Cluster management tool
eo: Faska administrilo

note: GST_ROLE_CLUSTER_MANAGEMENT
en: Fax settings management
eo: Faksagorda administrado

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
eo: RAID-diska administrado

note: GST_ROLE_RAID_MANAGEMENT
en: Graphic tablets management
eo: Grafiktableta administrado

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
eo: CPU-Frekvenca administrilo

note: GST_ROLE_CPUFREQ_MANAGEMENT
en: Eagle USB ADSL modems manager
eo: Modemadministrilo por Eagle USB ADSL

note: GST_ROLE_EAGLE_USB_MODEMS_MANAGEMENT
en: Serial port settings management
eo: Seriporda agorda administrado

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
eo: Modemadministrilo por ISDN

note: GST_ROLE_ISDN_MANAGEMENT
en: Telstra Bigpond Cable Network client
eo: Telstra Bigpond Kabla Reta kliento

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
eo: Aparatara monitoro

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
eo: Sistema monitoro

note: GST_ROLE_SYSTEM_MONITORING
en: Virtual Machine management
eo: Administrado de Virtuala Maŝino

en: Services
eo: Servoj

en: Configure which services will be run when the system starts
eo: Agordi kiuj servoj estos rulataj kiam la sistemo lanĉas

en: Start
eo: Startigi

en: Stop
eo: Haltigi

en: Ignore
eo: Ignori

en: Runlevel
eo: Rulnivelo

en: Status
eo: Stato

en: Priority
eo: Prioritato

en: Services Settings
eo: Agordoj de servoj

en: Are you sure you want to delete this share?
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉi tiun kunhavigaĵon?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
eo: Aliaj komputiloj en via reto ĉesos vidi ĉi tion.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
eo: Aldoni publikan vojindikon, modifante ĝin se ĝi jam ekzistas

en: PATH
eo: VOJO

en: _Share Folder...
eo: _Komunigi dosierujon...

en: Share this folder with other computers
eo: Publikigi ĉi tiun dosierujon por aliaj komputiloj

en: Allowed host/network
eo: Permesata ĉefkomputilo/reto

en: Specify hostname
eo: Specifi ĉefkomputilan nomon

en: Specify IP address
eo: Specifi IP-adreson

en: Specify network
eo: Specifi reton

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
eo: Agordi kiuj dosierujoj disponeblas por via reta najbareco

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Do not share
eo: Ne publikigu

en: Windows networks (SMB)
eo: Vindozaj retoj (SMB)

en: Unix networks (NFS)
eo: Uniksaj retoj (NFS)

en: Settings for folder '%s'
eo: Agordoj por dosierujo '%s'

en: Share Folder
eo: Komunigi dosierujon

en: Sharing services are not installed
eo: Publikigaj servoj ne estas instalitaj

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
eo: Vi devas instali minimume ĉu Samba ĉu NFS por publikigi viajn dosierujojn.

en: World Map
eo: Mondmapo

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
eo: Musbazita interaga mapa fenestraĵo por elekti horzonon. Klavaruzanto devus anstataŭe elekti la horzonon en la fallisto sube.

en: Time and Date
eo: Horo kaj dato

en: Change system time, date, and timezone
eo: Ŝanĝi sistemajn horon, daton kaj horzonon

en: NTP support is not installed
eo: NTP-subteno ne estas instalita

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
eo: Bonvole instalu kaj aktivigu NTP-subtenon en la sistemo por ebligi sinkronigon de via loka temposervilo kun la interretaj temposerviloj.

en: Enabling NTP
eo: Enŝaltante na NTP

en: Disabling NTP
eo: Elŝaltante na NTP

en: Synchronizing system clock
eo: Sinkronigi sistemhorloĝon

en: Keep synchronized with Internet servers
eo: Teni sinkronizata kun interretaj serviloj

en: Manual
eo: Mane

en: Time and Date Settings
eo: Agordaro de horo kaj dato

en: Administrator group can not be deleted
eo: Administra grupo ne forigeblas

en: This would leave the system unusable.
eo: Ĉi tio lasus la sistemon neuzebla

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
eo: Ĉu vi certe volas forigi grupon "%s"?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
eo: Ĉi tio povas lasi dosierojn kun nevalida grupa identigilo en la dosiersistemo.

en: New group
eo: Nova grupo

en: Group '%s' Properties
eo: Ecoj de grupo '%s'

en: Group name is empty
eo: Grupnomo estas malplena

en: A group name must be specified.
eo: Grupnomo estu specifata.

en: Group name of the administrator group user should not be modified
eo: Grupnomo de la administra grupa uzanto estu nemodifata

en: Group name has invalid characters
eo: Grupnomo havas nevalidajn signojn

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
eo: Bonvolu agordi validan grupnomon konsistantan el minusklo sekvata de minuskloj kaj ciferoj.

en: Group "%s" already exists
eo: Grupo "%s" jam ekzistas

en: Please choose a different group name.
eo: Bonvolu elekti malsaman nomgrupon.

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
eo: Grupa identigilo de la administra konto ne estu modifata

note: check that GID is free
en: Group ID %d is already used by group "%s"
eo: Grup-ID %d estas jam uzata de grupo "%s"

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
eo: Bonvolu uzi malsaman numeridentigilon por la nova grupo.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
eo: Bonvolu uzi malsaman numeridentigilon por la grupo "%s".

en: Group name
eo: Grupnomo

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
eo: Ne demandi ĉe ensaluto

en: Asked on login
eo: Demandi ĉe ensaluto

en: Monitor system logs
eo: Monitori sistemprotokolojn

en: Administer the system
eo: Administri la sistemon

en: Use audio devices
eo: Uzi son-aparatojn

en: Use CD-ROM drives
eo: Uzi CD-ROM-diskingojn

en: Burn CDs / DVDs
eo: Registri KD/DVD

en: Use modems
eo: Uzi modemojn

en: Connect to Internet using a modem
eo: Konekti al interreto pere de modemo

en: Send and receive faxes
eo: Sendi kaj ricevi faksojn

en: Use floppy drives
eo: Uzi disketingojn

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
eo: Surmeti uzantspacajn dosiersistemojn (FUSE)

en: Configure printers
eo: Agordi la presilojn

en: Connect to wireless and ethernet networks
eo: Konekti al sendrataj kaj eterretaj retoj

en: Access external storage devices automatically
eo: Aŭtomate atingi eksternajn memoraparatojn

en: Suspend and hibernate the computer
eo: Haltigi kaj bloki la komputilon

en: Access /proc filesystem
eo: Atingo al /proc dosiersistemo

en: Use scanners
eo: Uzi skanilojn

en: Use tape drives
eo: Uzi bendingojn

en: Use USB devices
eo: Uzi USB-aparatojn

en: Use VirtualBox virtualization solution
eo: Uzi na VirtualBox kiel virtualig-solvo

en: Use video devices
eo: Uzi videajn aparatojn

en: Be able to get administrator privileges
eo: Ebligi akiri administrajn privilegiojn

en: Desktop user
eo: Labortablo-uzanto

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
eo: Povas plenumi oftajn taskojn. Ne eblas instali programarojn aŭ ŝanĝi agordojn kiuj afektas ĉiujn uzantojn.

en: Administrator
eo: Administranto

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
eo: Povas ŝanĝi ion ajn en la sistemo, inkluzive de instali kaj aktualigi la programarojn.

en: Authentication failed
eo: Aŭtentokontrolo malsukcesis

en: The new password is too short
eo: La nova pasvorto estas tro mallonge

en: The new password is too simple
eo: La nova pasvorto estas tro simple

en: The old and new passwords are too similar
eo: La malnova kaj la nova pasvortoj estas tro simile

en: The new password must contain numeric or special characters
eo: La nova pasvorto enhavu almenaŭ numeran aŭ specialan signojn

en: The old and new passwords are the same
eo: La malnova kaj la nova pasvortoj estas samaj

en: The new password has already been used recently.
eo: La nova pasvorto estas ĵuse uzata.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
eo: Via pasvorto estas ŝanĝita ekde kiam vi unuafoje aŭtentiĝis!

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Users and Groups
eo: Uzantoj kaj grupoj

en: Add or remove users and groups
eo: Aldoni aŭ forigi uzantojn kaj grupojn

en: Password is too short
eo: Pasvorto estas tro mallonga

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
eo: Pasvortoj de uzantoj estu pli longaj ol 5 signoj kaj preferinde formitaj per ciferoj, literoj kaj specialaj signoj.

en: Password confirmation is not correct
eo: Pasvorta konfirmo ne estas korekta

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
eo: Konfirmi ke vi provizis la saman pasvorton en ambaŭ tekstkampoj.

en: Please choose another password.
eo: Bonvole elektu alian pasvorton.

en: Please type again your current password.
eo: Bonvole tajpi vian aktualan pasvorton denove.

en: Password could not be changed
eo: Ne eblis ŝanĝi pasvorton.

en: Administrator account cannot be deleted
eo: Konto de la administranto ne forigeblas

en: %s is currently using this computer
eo: %s nun uzas la komputilon

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
eo: Bonvolu certigi ke la uzanto elsalutis antaŭ ol forigi ĉi tiun konton.

en: Can't delete the only administrator account
eo: Ne eblas forigi la ununuran administrant-konton.

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
eo: %s estas la sola administranto ĉe ĉi tiu komputilo. Forigi ĉi tiun konton elŝlosus vin kaj malebligus ke vi administru la sistemon.

en: Remove home folder for %s?
eo: Forigi hejm-dosierujon de %s?

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
eo: Eblas forigi dosierojn posedatajn de uzanto %s en <tt>%s</tt> se vi ne plu bezonas ilin. Eble vi volus restaŭrkopii ilin antaŭ ol forigi la konton, aŭ konservi ilin por ke administranto poste konservu ilin.

en: Keep Files
eo: Konservi dosierojn

en: Don't Remove Account
eo: Ne forigi konton

en: Delete Files
eo: Forigi dosierojn

en: Superuser
eo: Ĉefuzanto

en: Custom
eo: Propre

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
eo: Nenio

en: Invalid character "%c" in comment
eo: Nevalida signo "%c" en komento

en: Check that this character is not used.
eo: Kontrolu ke ĉi tiu signo ne estas uzata.

en: Incomplete path in home directory
eo: Nekompleta vojindiko en hejma dosierujo

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
eo: Bonvole entajpu plenan vojindikon por hejma dosierujo
    <span size="smaller">ekz.: /home/aleksandro</span>.

en: New home directory already exists, use it?
eo: Nova hejmdosierujo jam ekzistas, ĉu uzi ĝin?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
eo: La hejma dosierujo por %s estas agordita al <tt>%s</tt>, kiu jam ekzistas. Ĉu vi volas uzi dosierojn el tiu dosierujo, aŭ kopii la enhavon de <tt>%s</tt> al la nova hejmo, por anstataŭi ĝin?
    
    Se vi dubas,uzu la novan dosierujon por eviti perdi datumojn, kaj poste kopiu dosierojn el la malnova dosierujo.

en: _Replace With Old Files
eo: _Anstataŭigi per malnovaj dosieroj

en: _Cancel Change
eo: _Nuligi ŝanĝojn

note: TRANSLATORS: This means "use the files from the new location", * as opposed to those from the old location.
en: _Use New Files
eo: _Uzi novajn dosierojn

en: Make user the _owner of the new home directory
eo: Igi uzanton _posedanto de la nova hejma dosierujo

en: _Delete old home directory
eo: _Forigi malnovan hejmon

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
eo: La hejma dosierujo por %s estas agordita al <tt>%s</tt>, kiu jam ekzistas. Ĉu vi volas uzi dosierojn el tiu dosierujo, aŭ forigi la tutan enhavon kaj uzi tute novan malplenan dosierujon?
    
    Se vi dubas, konservu la dosierojn, kaj poste forigi ilin se necese.

en: _Delete Files
eo: Forigi _dosierojn

en: _Use Existing Files
eo: _Uzi ekzistantajn dosierojn

en: Copy old home directory to new location?
eo: Ĉu kopii malnovan hejmdosierujon al nova loko?

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
eo: La hejma dosierujo por %s estas agordita al <tt>%s</tt>, kiu ne ekzistas. Ĉu vi volas kopii la enhavon de la malnova hejma dosierujo <tt>%s</tt>, aŭ uzi tute malplenan hejman dosierujon?
    
    Se vi elektas kopii la dosierojn al la nova loko, estas en ordo forigi la malnovan dosierujon.

en: _Use Empty Directory
eo: _Uzi malplenan dosierujon

note: TRANSLATORS: This means "copy files from the old home directory".
en: Co_py Old Files
eo: Ko_pii malnovajn dosierojn

en: ID for the root user should not be modified
eo: ID de la administra uzanto devus ne esti modifita.

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
eo: Uzanto-ID %d jam estas uzate de uzanto %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
eo: Bonvolu elekti malsaman numeran identigilon por %s.

en: Incomplete path in shell
eo: Nekompleta vojindiko en ŝelo

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
eo: Bonvole entajpu plenan vojindikon por ŝelo
    <span size="smaller">ekz.: /bin/bash</span>.

en: Can't revoke administration rights
eo: Ne eblas senvalidigi administrajn rajtojn

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
eo: %s estas la sola adminstranto de ĉi tiu komputilo. Senvalidigi administrajn rajtojn por ĉi tiu konto malebligus ke vi administri la sistemon.

en: You are about to revoke your own administration rights
eo: Vi estas senvalidigonta viajn proprajn administrajn rajtojn.

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
eo: %s ne plu povos plenumi administrajn taskojn. Ĉi tiu konto mem ne estos permesita reakiri administrajn rajtojn.

en: Give up administration rights
eo: Rezigni administrajn rajtojn

en: You cannot change the user ID for the superuser account.
eo: Vi ne povas ŝanĝi la uzanto-ID-n de la superuzantokonto.

en: You cannot disable your own account, nor change your own home directory or user ID. Run this program from another user's session to edit these settings.
eo: Vi ne povas elŝalti vian propran konton, nek ŝanĝi vian propran hejmdosierujon aŭ uzanto-identigilon. Lanĉu tiun programon per seanco de alia uzanto por redakti tiujn agordojn.

en: You cannot change an account's home directory or user ID while the user is logged in.
eo: Vi ne povas ŝanĝi la kontan hejmdosierujon aŭ uzanto-ID-n dum la uzanto estas ensalutite.

en: Applying changes to user settings...
eo: Aplikas ŝanĝojn al uzantaj agordoj..

en: Users Settings
eo: Agordoj de uzantoj
