gnome-system-tools master - en to af translation catalogue (254 entries)

en: Account data
af: Rekeningdata

en: Connection Settings
af: Verbindinginstellings

en: DNS Servers
af: DNS-bedieners

en: Host Settings
af: Gasheerinstellings

en: Internet service provider data
af: Data vir internetdiensverskaffer

en: Modem Settings
af: Modeminstellings

en: Search Domains
af: Soekdomeine

en: Wireless Settings
af: Draadlose instellings

en: Access point name:
af: Toegangspunt se naam:

en: Aliases:
af: Aliasse:

en: Con_figuration:
af: _Opstelling:

en: Connection type:
af: Verbindingtipe:

en: Connections
af: Verbindings

en: D_omain name:
af: D_omeinnaam:

en: Delete current location
af: Skrap huidige ligging

en: E_nable roaming mode
af: _Aktiveer swerfmodus

en: E_nable this connection
af: _Aktiveer dié verbinding

en: Ethernet interface:
af: Ethernet-koppelvlak:

en: General
af: Algemeen

en: Hexadecimal
af: Heksadesimaal

en: Hosts
af: Gashere

en: IP address:
af: IP-adres:

en: Interface properties
af: Koppelvlakeienskappe

en: Location:
af: Ligging:

en: Network _password:
af: Netwerk_wagwoord:

en: Network name (_ESSID):
af: Netwerknaam (_ESSID):

en: Off
af: Af

en: Options
af: Keuses

en: P_assword
af: W_wagwoord

en: Password _type:
af: Wagwoord_tipe:

en: Plain (ASCII)
af: Gewoon (ASCII)

en: Pulses
af: Pulse

en: Save current network configuration as a location
af: Stoor die huidige netwerkopstelling as 'n ligging

en: Use the Internet service provider nameservers
af: Gebruik naambedieners van die internetdiensverskaffer

en: _Autodetect
af: _Outospeur

en: _Host name:
af: _Gasheernaam:

en: _IP address:
af: _IP-adres:

en: _Local IP:
af: P_laaslike IP:

en: _Modem port:
af: _Modempoort:

en: _Phone number:
af: _Foonnommer:

en: _Remote IP:
af: _Afgeleë IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
af: P_robeer weer as die verbinding breek of nie kan begin nie

en: _Set modem as default route to internet
af: _Stel modem as die verstekroete na die internet

en: _Subnet mask:
af: _Subnetmasker:

en: _Username:
af: Gebr_uikernaam:

en: Advanced settings:
af: Gevorderde instellings:

en: Select the services that you wish to activate:
af: Kies watter dienste u wil aktiveer:

en: Enter password for user:
af: Gee wagwoord vir gebruiker:

en: Comment:
af: Opmerking:

en: Domain / _Workgroup:
af: Domein / _Werkgroep:

en: Enter password for user
af: Gee wagwoord vir gebruiker

en: General Properties
af: Algemene eienskappe

en: Host name:
af: Gasheernaam:

en: Name:
af: Naam:

en: Netmask:
af: Netmasker:

en: Network:
af: Netwerk:

en: Read only
af: Leesalleen

en: This computer is a _WINS server
af: Hierdie rekenaar is 'n _WINS-bediener

en: Users
af: Gebruikers

en: WINS _server:
af: WINS-_bediener:

en: _Path:
af: _Pad:

en: _Read only
af: _Leesalleen

en: Time Zone
af: Tydsone

en: Add NTP Server
af: Voeg NTP-bediener by

en: NTP server
af: NTP-bediener

en: Synchronize now
af: Sinchroniseer nou

en: Time servers
af: Tydbedieners

en: Time servers:
af: Tydbedieners:

en: Time zone
af: Tydsone

en: Time zone:
af: Tydsone:

en: _Configuration:
af: _Opstelling:

en: _Date:
af: _Datum:

en: _Time:
af: _Tyd:

en: Advanced Settings
af: Gevorderde instellings

en: Automatic UID/GID
af: Outomatiese UID/GID

en: Basic Settings
af: Eenvoudige instellings

en: Group Members
af: Groeplede

en: Optional Settings
af: Opsionele instellings

en: Password Settings
af: Wagwoordinstellings

en: Account _type:
af: Rekening_tipe:

en: Advanced
af: Gevorderd

en: A user with this name already exists. Please choose a different short name for the new user.
af: 'n Gebruiker met só 'n naam bestaan reeds. Kies asseblief 'n ander kort naam vir die nuwe gebruiker.

en: Assign a random password by default
af: Ken ewekansige wagwoord toe by verstek

en: Change Advanced User Settings
af: Verander gevorderde gebruikerinstellings

en: Change User Account Type
af: Verander gebruikerrekeningtipe

en: Change User Password
af: Verander gebruikerwagwoord

en: Con_firmation:
af: Be_vestiging:

en: Create New User
af: Skep 'n nuwe gebruiker

en: Create a new user
af: Skep 'n nuwe gebruiker

en: Days between warning and password expiration:
af: Dae tussen waarskuwing en verval van wagwoord:

en: Default _group:
af: Verstek_groep:

en: Don't ask for password on _login
af: Moenie vir wagwoord vra by aanme_lding nie

en: Full _Name:
af: Volle _naam:

en: Generate _random password
af: Generee_r ewekansige wagwoord

en: Group _ID:
af: Groep-_ID:

en: Group _name:
af: Groep_naam:

en: Group properties
af: Groepeienskappe

en: Groups settings
af: Groepinstellings

en: Ma_ximum days a password may be used:
af: Ma_ksimum aantal dae wat 'n wagwoord gebruik mag word:

en: Maximum GID:
af: Maksimum-GID:

en: Maximum UID:
af: Maksimum-UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
af: Mi_nimum dae tussen wagwoordveranderinge:

en: Minimum GID:
af: Minimum-GID:

en: Minimum UID:
af: Minimum-UID:

en: New _password:
af: Nuwe _wagwoord:

en: Number of days that a password may be used:
af: Aantal dae wat 'n wagwoord gebruik mag word:

en: O_ffice location:
af: _Kantoorligging:

en: Password set to:
af: Wagwoord gestel na:

en: Profile _name:
af: Profiel_naam:

en: Short name must start with a letter!
af: Kort naam moet met 'n letter begin!

en: This account is disabled.
af: Dié rekening is gedeaktiveerd.

en: User ID:
af: Gebruiker-ID:

en: User profiles
af: Gebruikerprofiele

en: You can't change user ID while the user is logged in.
af: U kan nie die gebruiker-ID verander terwyl die gebruiker aangemeld is nie.

en: _Current password:
af: _Huidige wagwoord:

en: _Days between warning and password expiration:
af: _Dae tussen waarskuwing en verval van wagwoord:

en: _Enable Account
af: Aktiv_eer rekening

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
af: _Enkripteer tuisgids om sensitiewe data te beskerm

en: _Generate
af: _Genereer

en: _Home directory:
af: _Tuisgids:

en: _Home phone:
af: _Huisfoon:

en: _Name:
af: _Naam:

en: _Password:
af: W_agwoord:

en: _Short Name:
af: _Kort naam:

en: _Work phone:
af: _Werkfoon:

en: The platform you are running is not supported by this tool
af: Die platform wat u gebruik word nie deur hierdie program ondersteun nie

en: The configuration could not be loaded
af: Die opstelling kon nie gelaai word nie

note: OPERATION_COMMIT
en: The configuration could not be saved
af: Die opstelling kon nie gestoor word nie

en: Invalid data was found.
af: Ongeldige data is gevind.

note: OOBS_RESULT_ERROR
en: An unknown error occurred.
af: 'n Onbekende fout het voorgekom.

en: Could not display help
af: Kon nie die hulp vertoon nie

en: The system configuration has potentially changed.
af: Die stelselopstelling het moontlik verander.

en: _Add
af: _Voeg by

en: _Delete
af: _Skrap

en: Automatic configuration (DHCP)
af: Outomatiese opstelling (DHCP)

en: Static IP address
af: Statiese IP-adres

en: WEP key (ascii)
af: WEP-sleutel (ASCII)

en: WEP key (hexadecimal)
af: WEP-sleutel (heksadesimaal)

en: ISDN modem
af: ISDN-modem

en: Serial modem
af: Seriemodem

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: IP Address
af: IP-adres

en: Aliases
af: Aliasse

en: This network interface is not configured
af: Dié netwerkkoppelvlak is nie opgestel nie

en: Roaming mode enabled
af: Swerfmodus geaktiveerd

en: Address: %s Subnet mask: %s
af: Adres: %s Subnetmasker: %s

en: Address: %s
af: Adres: %s

en: Address: %s Remote address: %s
af: Adres: %s Afgeleë adres: %s

en: Type: %s Phone number: %s
af: Tipe: %s Foonnommer: %s

en: Type: %s Access point name: %s
af: Tipe: %s Toegangspunt se naam: %s

en: Type: %s Ethernet interface: %s
af: Tipe: %s Ethernet-koppelvlak: %s

en: Type: %s
af: Tipe: %s

en: Wireless connection
af: Draadlose verbinding

en: Infrared connection
af: Infrarooi-verbinding

en: Point to point connection
af: Punt-tot-punt-verbinding

en: There is already a location with the same name
af: Daar is reeds 'n ligging met die selfde naam

en: Save location
af: Stoor ligging

en: _Location name:
af: _Ligging se naam:

en: Do you want to delete location "%s"?
af: Wil u die ligging "%s" skrap?

en: The interface does not exist
af: Die koppelvlak bestaan nie

en: Configure a network interface
af: Stel die netwerkkoppelvlak op

en: Configure network devices and connections
af: Stel netwerktoestelle en -verbindings op

en: Network
af: Netwerk

en: Network Settings
af: Netwerkinstellings

en: Settings for service "%s"
af: Instellings vir "%s"-diens

en: Are you sure you want to deactivate %s?
af: Wil u definitief %s deaktiveer?

en: Web server
af: Webbediener

note: GST_ROLE_COMMAND_SCHEDULER
en: Printer service
af: Drukkerdiens

note: GST_ROLE_DISPLAY_MANAGER
en: Database server
af: Databasisbediener

note: GST_ROLE_FILE_SERVER_NFS
en: FTP service
af: FTP-diens

note: GST_ROLE_ANTIVIRUS
en: Firewall
af: Brandmuur

note: GST_ROLE_FIREWALL_MANAGEMENT
en: Dictionary server
af: Woordeboekbediener

note: GST_ROLE_REMOTE_BACKUP
en: Spam filter
af: Gemorsposfilter

note: GST_ROLE_PACKAGE_INDEX_MONITORING
en: Network service
af: Netwerkdiens

note: GST_ROLE_DYNAMIC_DNS_SERVICE
en: DHCP server
af: DHCP-bediener

note: GST_ROLE_DHCP_SERVER
en: Domain name server
af: Domeinnaambediener

note: GST_ROLE_DNS
en: Proxy cache service
af: Instaankasdiens

note: GST_ROLE_PROXY_CACHE
en: LDAP server
af: LDAP-bediener

note: GST_ROLE_LDAP_SERVER
en: Mailing lists manager
af: Poslysbestuurder

note: GST_ROLE_NSS
en: Virtual Private Network server
af: Virtueleprivaatnetwerk-bediener

note: GST_ROLE_IPSEC_KEY_EXCHANGE_SERVER
en: Disk server
af: Skyf-bediener

note: GST_ROLE_DISK_SERVER
en: Disk client
af: Skyf-kliënt

note: GST_ROLE_RPC_MAPPER
en: SNMP server
af: SNMP-bediener

note: GST_ROLE_AUTOMOUNTER
en: Infrared port management
af: Infrarooi poortbestuur

note: GST_ROLE_INFRARED_MANAGEMENT
en: Braille display management
af: Braille-vertoonbestoor

note: GST_ROLE_BRAILLE_DISPLAY_MANAGEMENT
en: Bluetooth device management
af: Bluetooth-toestelbestuur

note: GST_ROLE_HOTKEYS_MANAGEMENT
en: Power management
af: Kragbestuur

note: GST_ROLE_FAX_MANAGEMENT
en: RAID disks management
af: RAID-skyfbestuur

note: GST_ROLE_GRAPHIC_TABLETS_MANAGEMENT
en: CPU Frequency manager
af: SVE-frekwensiebestuurder

note: GST_ROLE_SERIAL_PORTS_MANAGEMENT
en: ISDN modems manager
af: ISDN-modembestuurder

note: GST_ROLE_TELSTRA_BIGPOND_NETWORK_CLIENT
en: Hardware monitor
af: Hardewaremonitor

note: GST_ROLE_HARDWARE_MONITORING
en: System monitor
af: Stelselmonitor

en: Services
af: Dienste

en: Start
af: Begin

en: Ignore
af: Ignoreer

en: Priority
af: Prioriteit

en: Windows networks (SMB)
af: Windows-netwerke (SMB)

en: Unix networks (NFS)
af: Unix-netwerke (NFS)

en: Settings for folder '%s'
af: Instellings vir gids '%s'

en: Change system time, date, and timezone
af: Verander stelseltyd, -datum en -tydsone

en: Time and Date
af: Tyd en datum

en: NTP support is not installed
af: NTP-steun is nie geïnstalleer nie

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
af: Installeer en aktiveer NTP-steun in die stelsel om sinchronisasie van die plaaslike tydbediener met internettydbedieners te aktiveer.

en: Time and Date Settings
af: Instellings vir tyd en datum

en: This would leave the system unusable.
af: Dit sal die stelsel onbruikbaar laat.

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
af: Wil u definitief die groep "%s" uitvee?

en: New group
af: Nuwe groep

en: Group name is empty
af: Groepnaam is leeg

en: A group name must be specified.
af: 'n Groepnaam moet gegee word.

en: Group name has invalid characters
af: Groepnaam het ongeldige karakters

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
af: Gee 'n geldige groepnaam wat bestaan uit 'n kleinletter gevolg deur kleinletters en syfers.

en: Group "%s" already exists
af: Die groep "%s" bestaan reeds

en: Please choose a different group name.
af: Kies asseblief 'n ander groepnaam.

en: Group name
af: Groepnaam

en: Administrator
af: Administrateur

en: The new password is too short
af: Die nuwe wagwoord is te kort

en: The new password is too simple
af: Die nuwe wagwoord is te eenvoudig

en: The old and new passwords are too similar
af: Die ou en nuwe wagwoorde is te soortgelyk

en: The new password must contain numeric or special characters
af: Die nuwe wagwoord moet syfers of spesiale karakters bevat

en: The old and new passwords are the same
af: Die ou en nuwe wagwoorde is die selfde

en: Unknown error
af: Onbekende fout

en: Users and Groups
af: Gebruikers en groepe

en: Password is too short
af: Wagwoord is te kort

en: User passwords must be longer than 6 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
af: Gebruikers se wagwoorde moet langer as 6 karakters wees en verkieslik syfers, letters en spesiale karakters bevat.

en: Password confirmation is not correct
af: Wagwoordbevestiging is nie korrek nie

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
af: Kontroleer dat u die selfde wagwoord in altwee velde verskaf het.

en: Please choose another password.
af: Kies asseblief 'n ander wagwoord.

en: Please type again your current password.
af: Tik asseblief die huidige wagwoord weer.

en: Password could not be changed
af: Wagwoord kon nie verander word nie

en: Administrator account cannot be deleted
af: Administrateurrekening kan nie geskrap word nie

en: %s is currently using this computer
af: %s gebruik tans die rekenaar

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
af: Maak seker dat die gebruiker afgemeld het voordat dié rekening geskrap word.

en: Can't delete the only administrator account
af: Kan nie die enigste administrateurrekening skrap nie

en: Remove home folder for %s?
af: Verwyder die tuisgids vir %s?

en: Keep Files
af: Hou lêers

en: Don't Remove Account
af: Moenie rekening verwyder nie

en: Delete Files
af: Skrap lêers

en: Superuser
af: Supergebruiker

note: TRANSLATORS: This applies to a password.
en: None
af: Geen

note: TRANSLATORS:  This applies to a password. Keep the string short.
en: Not asked on login
af: Nie gevra by aanmelding nie

en: Asked on login
af: Gevra by aanmelding

en: Invalid character "%c" in comment
af: Ongeldige karakter "%c" in kommentaar

en: Check that this character is not used.
af: Kontroleer dat dié karakter nie gebruik word nie.

en: Incomplete path in home directory
af: Onvolledige pad in tuisgids

en: Please enter full path for home directory
    i.e.: /home/john.
af: Gee die volle pad vir die tuisgids
    bv.: /home/jan.

en: Home directory already exists
af: Tuisgids bestaan reeds

en: The directory <tt>%s</tt> already exists. User may not have the permissions required to read or write in that directory. Do you want to use it anyway?
af: Die gids <tt>%s</tt> bestaan reeds. Die gebruiker het dalk nie die nodige regte om in dié gids te lees of te skryf nie. Wil u dit in elk geval gebruik?

en: Use this directory
af: Gebruik dié gids

note: check that UID is free
en: User ID %d is already used by user %s
af: Gebruiker-ID %d word reeds gebruik deur gebruiker %s

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
af: Kies asseblief 'n ander numeriese identifiseerder vir %s.

en: Can't revoke administration rights
af: Kan nie administrateurregte ophef nie

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
af: %s is die enigste administrateur op hierdie rekenaar. Opheffing van administrasieregte vir dié rekening sal u uitsluit van administrasie op die stelsel.

en: You are about to revoke your own administration rights
af: U staan op die punt om u eie administrasieregte op te hef

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
af: %s sal nie meer administrasietake kan verrig nie. Dié rekening sal nie toegelaat word om administrasieregte eiehandig terug te kry nie.
