kupfer - en to hu translation catalogue (644 entries)

en: Application Launcher
hu: Alkalmazásindító

en: Convenient command and access tool for applications and documents
hu: Ügyes kis kütyü alkalmazások indítására és dokumentumok elérésére

en: Execute in Kupfer
hu: Végrehajtás Kupfer-ben

en: Saved Kupfer Command
hu: Elmentett Kupfer parancs

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
hu: <b>Böngésző gyorsbillentyűk</b>

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
hu: <b>Globális gyorsbillentyűk</b>

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Desktop Environment
hu: Asztali környezet

en: Folders whose files are always available in the catalog.
hu: Mappák, melyek fájljai mindig láthatók lesznek a katalógusban.

en: General
hu: Általános

en: Icon set:
hu: Ikonkészlet:

en: Inclusion in Top Level Searches
hu: A legfelső szinten is kereshető elemek

en: Indexed Folders
hu: Indexelt mappák

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Kupfer Preferences
hu: Kupfer beállítások

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
hu: A kijelölt források elemei mindig láthatók lesznek a kereső legfelső szintjén.
    A többi forrás tartalma a megfelelő alkatalógus kiválasztása után látható.

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Reset
hu: Alapállapot

en: Show icon in notification area
hu: Ikon megjelenítése az értesítési területen

en: Start automatically on login
hu: Bejelentkezés után automatikusan induljon el

en: Terminal emulator:
hu: Terminálemulátor

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
hu: Egyszerű billentyűparancsok használata (Szóköz, /, pont, / vessző stb.)

en: User credentials
hu: Felhasználói jogok

en: _Change
hu: Változtatás

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _User:
hu: _Felhasználó:

en: Keybinding could not be bound
hu: A billentyűparancs nem található

en: Please press desired key combination
hu: Nyomd meg a kívánt billentyűkombinációt

en: Set Keyboard Shortcut
hu: Billentyűkombináció beállítása

en: do not present main interface on launch
hu: ne jelenjen meg a főablak induláskor

en: list available plugins
hu: választható beépülők listája

en: enable debug info
hu: debug információ engedélyezése

en: run keyboard shortcut relay service on this display
hu: Billentyűtovábbító szolgáltatás engedélyezése ezen a képernyőn

en: show usage help
hu: kis segítség a használathoz

en: show version information
hu: verzióinformáció

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
hu: Használat: kupfer [ OPCIÓK | FÁJL ... ]

en: Available plugins:
hu: Rendelkezésre álló beépülők:

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
hu: Alternatív aktiváló

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
hu: Vesszőtrükk

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
hu: Parancsösszeállító

en: Mark Default Action
hu: Alapértelmezett művelet kijelölése

en: Forget Object
hu: Elem elfelejtése

en: Reset All
hu: Visszaállít mindent

en: Select Quit
hu: Kilépés választása

en: Select Selected File
hu: Kiválasztott fájl választása

en: Select Selected Text
hu: Kijelölt szöveg válalsztása

en: Show Help
hu: Súgó

en: Show Preferences
hu: Beállítások

en: Switch to First Pane
hu: Váltás az első panelre

en: Toggle Text Mode
hu: Szöveges mód ki/be

en: %s is empty
hu: %s üres

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
hu: %(src)s-ben nincs illeszkedés erre: "%(query)s"

en: No matches
hu: A minta nem illeszkedik

en: Type to search
hu: Kereséshez gépelj

en: Type to search %s
hu: %s kereséséhez gépelj

en: No action
hu: Nincs parancs

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
hu: Legyen "%(action)s" az alapértelmezett ehhez: "%(object)s"

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
hu: Felejtsd el ezt: "%s"

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
hu: Főablak megjelenítése

en: Show with Selection
hu: Megjelenítés a kijelölt szöveggel

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
hu: Leírás

en: Author
hu: Szerző

en: Version
hu: Verzió

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
hu: '%s' python modul szükséges ehhez

en: Plugin could not be read due to an error:
hu: A beépülő nem olvasható valamilyen hiba miatt:

en: disabled
hu: letiltva

en: Content of
hu: Tartalom

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
hu: Források

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
hu: Parancsok

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
hu: Beállítások

en: Set username and password
hu: Felhasználói név és jelszó beállítása

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
hu: Válassz mappát

en: Reset all shortcuts to default values?
hu: Minden billentyűparancs alapértelmezett legyen?

en: Command
hu: Parancs

en: Shortcut
hu: Billentyűparancs

en: A free software (GPLv3+) launcher
hu: Szabad szoftver (GPLv3+) indító

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: 
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License
    dokumentumában leírtak; akár a licenc 3-as, akár (tetszőleges) későbbi
    változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz,
    de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA
    VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve.
    További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General
    Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor
    tekintse meg a <http://www.gnu.org/licenses/> oldalon.

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
hu: Nem találtam aktívan futó Kupfer-t

en: Keyboard relay is active for display %s
hu: Billentyűtovábbítás aktív a %s képernyőnek

en: Could not to carry out '%s'
hu: Nem tudtam végrehajtani: '%s'

en: "%s" produced a result
hu: "%s" adott ereményt

en: No permission to run "%s" (not executable)
hu: Engedély híján nem tudom futtatni: "%s" (nem végrehajtható)

en: Command in "%s" is not available
hu: A parancs nem áll rendelkezésre itt: "%s"

en: Text
hu: Szöveg

en: Run after Delay...
hu: Futtatás némi szünet után...

en: Perform command after a specified time interval
hu: Parancs végrehajtása megadott idő után

en: Multiple Objects
hu: Több elem

en: %s object | %s objects
hu[0]: %s elem
hu[1]: %s elem

en: %s does not support this operation
hu: %s nem támogatja ezt a műveletet

en: Can not be used with multiple objects
hu: Nem használható több elemmel egyszerre

en: Open
hu: Megnyitás

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
hu: Nincs alapértelmezett alkalmazás %(file)s (%(type)s)-hez

en: Please use "%s"
hu: Kérlek használd a "%s"-t

en: Set Default Application...
hu: Alapértelmezett alkalmazás beállítása...

en: Open with default application
hu: Megnyitás alapértelmezett alkalmazással

en: Reveal
hu: Megjelenítés

en: Open parent folder
hu: Szülőkönyvtár megnyitása

en: Open Terminal Here
hu: Terminál megnyitása itt

en: Open this location in a terminal
hu: A hely megnyitása terminálban

en: Run in Terminal
hu: Futtatás terminálban

en: Run (Execute)
hu: Futtatás (végrehajtás)

en: Run this program in a Terminal
hu: A program futtatása terminálban

en: Run this program
hu: Futtasd ezt a programot

en: Go To
hu: Ugrás

en: Open URL
hu: URL megnyitása

en: Open URL with default viewer
hu: URL megnyitása alapértelmezett nézővel

en: Launch
hu: Indítás

en: Show application window
hu: Alkalmazásablak megmutatása

en: Launch application
hu: Alkalmazás indítása

en: Launch Again
hu: Indítás még egyszer

en: Launch another instance of this application
hu: Az alkalmazás még egy példányának indítása

en: Close
hu: Bezárás

en: Attempt to close all application windows
hu: Kísérlet minden alkalmazásablak bezárására

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
hu: Futtatás

en: Perform command
hu: Parancs végrehajtása

en: (Empty Text)
hu: (Üres szöveg)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
hu[0]: "%(text)s"
hu[1]: (%(num)d sor) "%(text)s"

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
hu: %(dir)s rekurzív forrása, (%(levels)d szint)

en: Directory source %s
hu: Mappa forrás %s

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Catalog Index
hu: Katalógus-index

en: An index of all available sources
hu: A rendelkezésre álló források indexe

en: Root catalog
hu: Gyökérkatalógus

en: Please Configure Plugin
hu: Kérlek konfiguráld a beépülőt

en: Plugin %s is not configured
hu: A %s beépülő nincs beállítva

en: Invalid user credentials for %s
hu: Felhasználói jogok hiányoznak a %s-hez

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit Kupfer
hu: Kilépés a Kupfer-ből

en: About Kupfer
hu: Kupfer névjegy

en: Show information about Kupfer authors and license
hu: Lássunk valami infót a Kupfer alkotóiról és a licenszről

en: Kupfer Help
hu: Kupfer súgó

en: Get help with Kupfer
hu: Némi segítség a Kupfer használatához

en: Show preferences window for Kupfer
hu: A Kupfer beállításai

en: Search Contents
hu: Keresés a tartalomban

en: Search inside this catalog
hu: Keresés ebben a katalógusban

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Rescan
hu: Újrakeresés

en: Force reindex of this source
hu: Erőltesd a forrás újraindexelését

en: Selected Text
hu: Kijelölt szöveg

en: Selected Text "%s"
hu: Kijelölt szöveg "%s"

en: Last Command
hu: Utolsó parancs

en: Internal Kupfer Objects
hu: Kupfer belső elemei

en: Last Result
hu: Utolső eredmény

en: Command Results
hu: Parancs eredményei

en: Archive Manager
hu: Archívumkezelő

en: Use Archive Manager actions
hu: Archívumkezelő parancsainak használata

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
hu: Tömörtett archívum típusa a 'Készíts archívumot ide' parancshoz

en: Extract Here
hu: Kibontás itt

en: Extract compressed archive
hu: Tömörített archívum kibontása

en: Create Archive
hu: Archívum készítése

en: Create a compressed archive from folder
hu: Tömörített archívum készítése mappából

en: Create Archive In...
hu: Készíts archívumot ide...

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
hu: Archívum

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: All applications and preferences
hu: Alkalmazások és beállításaik

en: Applications for Desktop Environment
hu: Alkalmazások az asztali környezethez

en: Open With...
hu: Megnyitás mással...

en: Open with any application
hu: Megnyitás bármely alkalmazással

en: Set default application to open this file type
hu: E fájltípus megnyitásához az alapértelmezett alkalmazás beállítása

en: Calculator
hu: Számológép

en: Calculate expressions starting with '='
hu: '='-el kezdődő kifejezések eredményének kiszámolása

en: Calculate
hu: Számolás

en: Clipboards
hu: Vágólapok

en: Recent clipboards
hu: Legutóbbi vágólap-tartalmak

en: Number of recent clipboards
hu: Utolsó vágólapok száma

en: Include recent selections
hu: Legutolsó kijelölések beleszámítása

en: Copy selection to primary clipboard
hu: Kijelölés másolása az elsődleges vágólapra

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
hu[0]: "%(desc)s" vágólap
hu[1]: "%(desc)s" vágólap %(num)d sorral

en: Clear
hu: Törlés

en: Remove all recent clipboards
hu: Töröld az összes vágólapot

en: Shell Commands
hu: Héjparancsok

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
hu: Parancssoros programok futtatása. Akciók %s szimbólummal jelölve alhéjban futnak.

en: Run (Get Output)
hu: Futtatás (eredmény elkapása)

en: Run program and return its output
hu: Program futtatása az eredmény visszaadásával

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
hu: Parancsnak argumentum...

en: Run program with object as an additional parameter
hu: Parancs futtatása objektummal, mint paraméterrel

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
hu: Kiírás parancsként...

en: Run program and supply text on the standard input
hu: Program futtatása és szöveg megadása az alapbemeneten

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
hu: Szűrés parancson keresztül...

en: Run command-line programs
hu: Parancssoros programok futtatása

en: Dictionary
hu: Szótár

en: Look up word in dictionary
hu: Szó keresése szótárban

en: Look Up
hu: Keresés

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Recently used documents and bookmarked folders
hu: Nemrég használt dokumentumok és könyvjelzővel jelölt mappák

en: Max recent document days
hu: Nemrég használt dokumentumok legfeljebb ennyi napja

en: Recent Items
hu: Legutóbbi elemek

en: Recently used documents
hu: Nemrég használt dokumentumok

en: %s Documents
hu: %s dokumentum

en: Recently used documents for %s
hu: Nemrég használt dokumentumok a %s-hez

en: Places
hu: Helyek

en: Bookmarked folders
hu: Könyvjelzővel jelölt mappák

en: Epiphany Bookmarks
hu: Epiphany könyvjelzők

en: Index of Epiphany bookmarks
hu: Epiphany könyvjelzők indexe

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Mark commonly used items and store objects for later use
hu: Gyakran használt elemek megjelölése és tárolása későbbi felhasználásra

en: Shelf of "Favorite" items
hu: A "kedvenc" elemek polca

en: Add to Favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

en: Add item to favorites shelf
hu: Elem hozzáadása a kedvencek polcára

en: Remove from Favorites
hu: Törlés a kedvencek közül

en: Remove item from favorites shelf
hu: Elem törlése a kedvencek polcáról

en: File Actions
hu: Fájl akciók

en: More file actions
hu: Még több fáljparancs

en: Move To...
hu: Mozgatás...

en: Move file to new location
hu: Fájl új helyre mozgatása

en: Rename To...
hu: Átnevezés...

en: Copy To...
hu: Másolás...

en: Copy file to a chosen location
hu: Fájl másolása más helyre

en: Firefox Bookmarks
hu: Firefox könyvjelzők

en: Index of Firefox bookmarks
hu: Firefox könyvjelzők indexe

en: Include visited sites
hu: A látogatott oldalak is

en: Selected File
hu: Kiválasztott fájl

en: Provides current nautilus selection, using Kupfer's Nautilus Extension
hu: Hozzáférés a Nautilusban kiválasztott elemhez, a Kupfer Nautilus kiegészítő segítségével

en: Selected File "%s"
hu: Kiválasztott fájl "%s"

en: Selected Files
hu: Kiválasztott fájlok

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Gnote or Tomboy notes
hu: Gnote vagy Tomboy jegyzetek

en: Work with application
hu: Alkalmazással való együttműködés

en: Open with notes application
hu: Megnyitás jegyzetelő alkalmazással

en: Append to Note...
hu: Hozzáadás jegyzethez...

en: Add text to existing note
hu: Szöveg hozzáadása létező jegyzethez

en: Create Note
hu: Jegyzet létrehozása

en: Create a new note from this text
hu: Jegyzet létrehozása ebből a szövegből

en: Get Note Search Results...
hu: Jegyzetek keresési eredményei...

en: Show search results for this query
hu: A lekérdezés keresési eredményei

en: today, %s
hu: ma, %s

en: yesterday, %s
hu: tegnap, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
hu: Utoljára frissítve %s

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
hu: Számok lejátszása és sorbaállítása és a zenekönyvtár böngészése

en: Include artists in top level
hu: Művészek láthatók a felső szinten is

en: Include albums in top level
hu: Albumok láthatók a felső szinten is

en: Include songs in top level
hu: Dalok láthatók a felső szinten is

en: Play
hu: Lejátszás

en: Resume playback in Rhythmbox
hu: Lejátszás visszakapcsolása Rhythmbox-ban

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause playback in Rhythmbox
hu: Lejátszás szüneteltetése  Rhythmbox-ban

en: Next
hu: Következő

en: Jump to next track in Rhythmbox
hu: Ugrás a következő számra Rhythmbox-ban

en: Previous
hu: Előző

en: Jump to previous track in Rhythmbox
hu: Ugrás az előző számra Rhythmbox-ban

en: Show Playing
hu: Mit játszik épp

en: Tell which song is currently playing
hu: Megmutatja, milyen számot játszik épp le

en: Clear Queue
hu: Sor ürítése

en: Play tracks in Rhythmbox
hu: Számok lejátszása Rhythmbox-ban

en: Enqueue
hu: Sorba állítás

en: Add tracks to the play queue
hu: Számok hozzáadása a lejátszási sorhoz

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
hu: %(artist)s - %(album)s

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
hu: %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
hu: %s számai

en: Albums
hu: Albumok

en: Music albums in Rhythmbox Library
hu: Rhythmbox könyvtár zenei albumai

en: Artists
hu: Művészek

en: Music artists in Rhythmbox Library
hu: Rhythmbox könyvtár zenei művészei

en: Songs
hu: Számok

en: Songs in Rhythmbox library
hu: Rhythmbox könyvtár zeneszámai

en: GNOME Session Management
hu: GNOME munkafolyamat-menedzsment

en: Special items and actions for GNOME environment
hu: Speciális elemek és parancsok a GNOME környezethez

en: Log Out...
hu: Kilépés...

en: Log out or change user
hu: Kilépés vagy felhasználóváltás

en: Shut Down...
hu: Kikapcsolás...

en: Shut down, restart or suspend computer
hu: Kikapcsolás, újraindítás, vagy felfüggesztés

en: Lock Screen
hu: Képernyő lezárása

en: Enable screensaver and lock
hu: Képernyővédő engedélyezése és lezárás

note: -*- coding: utf-8 -*
en: XFCE Session Management
hu: XFCE munkafolyamat-menedzsment

en: Special items and actions for XFCE environment
hu: Speciális elemek és parancsok az XFCE környezethez

en: Show Text
hu: Szöveg megjelenítése

en: Display text in a window
hu: Szöveg megjelenítése egy ablakban

en: Large Type
hu: Nagy betűméret

en: Show Notification
hu: Értesítés megjelenítése

en: Trash
hu: Szemétkosár

en: Access trash contents
hu: Hozzáférés a szemétkosár elemeihez

en: Move to Trash
hu: Kidobás a szemétkosárba

en: Move this file to trash
hu: A fájl kidobása a szemétkosárba

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Move file back to original location
hu: A fájl visszaállítása az eredeti helyére

en: Trash is empty
hu: A szemétkosár üres

note: proper translation of plural
en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
hu[0]: A szemétkosárban egy fájl van
hu[1]: A szemétkosárban %(num)s fájl van

en: Triggers
hu: Gyorsindítók

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
hu: Globális billenyűparancs hozzárendelése a 'Parancsösszeállító'-val létrehozott elemekhez.

en: Add Trigger...
hu: Hozzáadás a gyorsindítókhoz...

en: Remove Trigger
hu: Gyorsindító törlése

en: URL Actions
hu: URL akciók

en: Download and Open
hu: Letöltés és megnyitás

en: Download To...
hu: Letöltés máshova...

en: Download URL to a chosen location
hu: URL letöltése egy kiválasztott mappába

en: Volumes and Disks
hu: Kötegek és lemezek

en: Mounted volumes and disks
hu: Felcsatolt kötegek és lemezek

en: Volume mounted at %s
hu: Köteg ide csatolva: %s

en: Unmount
hu: Lecsatolás

en: Unmount this volume
hu: A köteg lecsatolása

en: Eject
hu: Kilökés

en: Unmount and eject this media
hu: Az adathordozó lecsatolása és kilökése

en: Search the Web
hu: Keresés a Web-en

en: Search the web with OpenSearch search engines
hu: Keresés a Web-en OpenSearch keresőmotorokkal

en: Search With...
hu: Keresés mással...

en: Search For...
hu: Keresés...

en: Search Engines
hu: Keresőmotorok

en: Search in Wikipedia
hu: Keresés a Wikipedia-n

en: Wikipedia language
hu: Wikipedia nyelv

note: TRANS: Default wikipedia language code
en: en
hu: hu

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
hu: A kifejezés keresése itt: %s.wikipedia.org

en: Window List
hu: Ablaklista

en: All windows on all workspaces
hu: Minden ablak minden munkaterületen

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Shade
hu: Ablak felgördítés

en: Unshade
hu: Ablak legördítés

en: Minimize
hu: Kicsinyítés

en: Unminimize
hu: Visszaállítás

en: Maximize
hu: Teljes méretre

en: Unmaximize
hu: Visszaállítás

en: Maximize Vertically
hu: Teljes magasságra méretez

en: Unmaximize Vertically
hu: Visszaállítás

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
hu: Ablak itt: %(wkspc)s

en: Frontmost Window
hu: Legelső ablak

en: Next Window
hu: Következő ablak

en: Jump to this window's workspace and focus
hu: Ugrás az ablak munkaterületére és fókusz

en: %d window | %d windows
hu[0]: %d ablak
hu[1]: %d ablak

en: Active workspace
hu: Aktív munkaterület

en: Jump to this workspace
hu: Ugrás erre a munkaterületre

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: Recently used documents in Abiword
hu: Nemrég használt dokumentumok Abiword-ben

en: Abiword Recent Items
hu: Legutóbbi elemek Abiword-ben

en: Interface with the package manager APT
hu: Kapcsolódás az APT csomagkezelőhöz

en: Installation method
hu: Telepítési mód

en: Show Package Information
hu: Csomaginformációk megjelenítése

en: Install
hu: Telepítés

en: Install package using the configured method
hu: Csomag telepítése a belállított módon

en: Packages matching "%s"
hu: "%s" mintájú csomagok

en: Search Package Name...
hu: Keresés csomagnévre...

en: Deep Archives
hu: Mély archívumok

en: Allow browsing inside compressed archive files
hu: Lehetővé teszi tömörített archívumok böngészését

en: Content of %s
hu: %s tartalma

note: encoding: utf-8 don't panic! This is just because it's crazy and fun! ツ
en: Ascii & Unicode Icon Set
hu: Ascii & Unicode ikonkészlet

en: Provides the Ascii and Unicode icon sets that use letters and symbols to produce icons for the objects found in Kupfer.
hu: Ascii & Unicode ikonkészlet, betű- és szimbólumikonok használata a Kupfer objektumaihoz.

en: Control Audacious playback and playlist
hu: Audacious lejátszás és lejátszási lista

en: Add track to the Audacious play queue
hu: Szám hozzáadása az Audacious lejátszási sorhoz

en: Dequeue
hu: Elvétel a sorból

en: Remove track from the Audacious play queue
hu: Szám elvétele az Audacious lejátszási sorból

en: Jump to track in Audacious
hu: Számhoz ugrás az Audacious-ban

en: Resume playback in Audacious
hu: Lejátszás folytatása Audacious-ban

en: Pause playback in Audacious
hu: Lejátszás szüneteltetése Audacious-ban

en: Jump to next track in Audacious
hu: Következő szám Audacious-ban

en: Jump to previous track in Audacious
hu: Előző szám Audacious-ban

en: Clear the Audacious play queue
hu: Audacious lejátszási sor kiürítése

en: Shuffle
hu: Véletlenszerűen

en: Toggle shuffle in Audacious
hu: Véletlenszerű lejátszás ki/be az Audacious-ban

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Toggle repeat in Audacious
hu: Ismétlés ki/be az Audacious-ban

en: Playlist
hu: Lejátszási lista

en: Chromium Bookmarks
hu: Chromium könyvjelzők

en: Index of Chromium bookmarks
hu: Chromium könyvjelzők indexe

en: Claws Mail Contacts and Actions
hu: Claws Mail címtár és akciók

en: Compose New Email
hu: Új levél írása

en: Compose a new message in Claws Mail
hu: Új levél írása Claws Mail-ben

en: Receive All Email
hu: Levelek fogadása

en: Receive new messages from all accounts in ClawsMail
hu: Levelek fogadása a Claws Mail mindegyik postafiókjába

en: Compose Email
hu: Levél írása

en: Send in Email To...
hu: Elküldés levélben valakinek...

en: Compose new message in Claws Mail and attach file
hu: Új levél írása és fájl csatolása Claws Mail-ben

en: Claws Mail Address Book
hu: Claws Mail címjegyzék

en: Contacts from Claws Mail Address Book
hu: Címek a Claws Mail címjegyzékéből

en: Custom Terminal
hu: Egyedi terminál

en: Configure a custom terminal emulator
hu: Egyedi terminálemulátor beállítása

en: Execute flag
hu: 'Futtatható' jelölés

en: Custom Theme
hu: Egyedi téma

en: Use a custom color theme
hu: Egyedi színtéma használata

en: Theme:
hu: Téma:

en: Default Email Client
hu: Alapértelmezett email-kliens

en: Compose email using the system's default mailto: handler
hu: Új levél írása a rendszer alapértelmezett 'mailto:' kezelőjével

en: Search in Devhelp
hu: Keresés a Devhelp-ben

en: Access to Empathy Contacts
hu: Hozzáférés az Empathy címtárhoz

en: Show offline contacts
hu: Kijelentkezett címek megjelenítése

en: Available
hu: Elérhető

en: Away
hu: Távol

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Not Available
hu: Nem elérhető

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Offline
hu: Kijelentkezve

en: Open Chat
hu: Csevegés megnyitása

en: Change Global Status To...
hu: Globális státusz megváltozatása...

en: Empathy Contacts
hu: Empathy címtár

en: Empathy Account Status
hu: Empathy fiók státusz

en: Evolution contacts
hu: Evolution címtár

en: Compose a new message in Evolution
hu: Új levél írása Evolution-ban

en: Compose new message in Evolution and attach file
hu: Új levél írása és fájl csatolása Evolution-ban

en: Evolution Address Book
hu: Evolution címjegyzék

en: Show sites and handle ftp addresses by Filezilla
hu: Weboldalak és ftp címek kezelése Filezilla-val

en: Open Site with Filezilla
hu: Weboldal megnyitása Filezilla-val

en: Filezilla Sites
hu: Filezilla weboldalak

en: Sites from Filezilla
hu: Filezilla weboldalak

en: Access to Gajim Contacts
hu: Hozzáférés a Gajim címtárhoz

en: Free for Chat
hu: Csevegésre kész

en: Gajim Contacts
hu: Gajim címtár

en: Gajim Account Status
hu: Gajim fiók státusz

note: TRANS: "Glob" is the matching files like a shell with "*.py" etc.
en: Glob
hu: Minta

en: GNOME Terminal Profiles
hu: GNOME terminál profilok

en: Launch GNOME Terminal profiles
hu: GNOME terminálprofilok megtekintése

en: Load contacts and compose new email in Gmail
hu: Címek betöltése és új levél írása Gmail-ben

en: Load contacts' pictures
hu: Kapcsolatok képeinek betöltése

en: Compose Email in Gmail
hu: Levél írása Gmail-ben

en: Open web browser and compose new email in Gmail
hu: Webböngészó indítása és új levél írása Gmail-ben

en: Contacts from Google services (Gmail)
hu: Címtár betöltése a Google szolgáltatásokból (Gmail)

en: Show albums and upload files to Picasa
hu: Albumok megjelenítése és képek feltöltése a Picasa-ra

en: Users to show: (,-separated)
hu: Megjelenítendő felhasználók (vesszővel elválasztva)

en: Load user and album icons
hu: Felhasználói és album ikonok betöltése

en: Uploading Pictures
hu: Képek feltöltése

en: Uploading pictures to Picasa Web Album
hu: Képek feltöltése Picasa webalbumba

en: Creating album:
hu: Album létrehozása

en: Album created by Kupfer
hu: Az albumot a Kupfer hozta létre

en: File:
hu: Fájl:

en: One album | %(num)d albums
hu[0]: Egy album
hu[1]: %(num)d album

en: one photo | %(num)s photos
hu[0]: egy kép
hu[1]: %(num)s kép

en: Upload to Picasa Album...
hu: Feltöltés Picasa albumba...

en: Upload files to Picasa album
hu: Fájlok feltöltése Picasa albumba

en: Upload to Picasa as New Album
hu: Feltöltés a Picasa-ra új albumba

en: Create album from selected local directory
hu: Album létrehozása a kijelölt mappából

en: Picasa Albums
hu: Picasa albumok

en: User albums in Picasa
hu: Felhasználói albumok a Picasa-ban

en: Google Search
hu: Google keresés

en: Search Google with results shown directly
hu: Keresés a Google-ban az eredmények átvételével

en: Results for "%s"
hu: "%s" keresés eredményei

en: Show More Results For "%s"
hu: Még több eredmény megjelenítése ehhez: "%s"

en: %s total found
hu: %s találat összesen

en: Google Translate
hu: Google fordító

en: Translate text with Google Translate
hu: Szöveg lefordítása Google fordítóval

en: Google Translate connection timed out
hu: Google fordítóval a kapcsolat megszakadt

en: Error connecting to Google Translate
hu: Nem sikerült kapcsolódni a Google fordítóhoz

en: Translate To...
hu: Fordítás...

en: Translate into %s
hu: Fordítás %s-ra

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Show translated page in browser
hu: A lefordított szöveg megjelenítése böngészőben

en: Show Translation To...
hu: Szöveg lefordítása erre...

en: Show translation in browser
hu: Fordítás megjelenítése böngészőben

en: Browse and create new tasks in GTG
hu: Böngészés és új feladatok létrehozása GTG-ben

en: due: %s
hu: határidő: %s

en: start: %s
hu: kezdés: %s

en: tags: %s
hu: cimkék: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
hu: Feladat megnyitása a 'Getting Things GNOME'-ban

en: Delete
hu: Törlés

en: Permanently remove this task
hu: Feladat végleges törlése

en: Mark Done
hu: Készre jelölés

en: Mark this task as done
hu: A feladat készre jelölése

en: Dismiss
hu: Eldobás

en: Mark this task as not to be done anymore
hu: Feladat megjelölése 'nem szükséges'-ként

en: Create Task
hu: Feladat létrehozása

en: Create new task in Getting Things GNOME
hu: Feladat létrehozása a 'Getting Things GNOME'-ban

en: Microblogging with Gwibber. Allows sending and receiving messages from social networks like Twitter, Identi.ca etc. Requires the package 'gwibber-service'.
hu: Mikroblogolás Gwibber-rel. Küldeni és fogadni lehet üzeneteket közösségi hálózatokon, mint a Twitter vagy Identi.ca, stb. A 'gwibber-service' csomag szükséges hozzá.

en: Maximum number of messages to show
hu: Megjeleneített üzenetek maximális száma

note: TRANS: Account description, similar to "John on Identi.ca"
en: %(user)s on %(service)s
hu: %(user)s - %(service)s

note: TRANS: Gwibber Message description TRANS: Similar to "John  May 5 2011 11:40 on Identi.ca" TRANS: the %(user)s and similar tokens must be unchanged
en: %(user)s %(when)s on %(where)s
hu: %(user)s %(when)s - %(where)s

en: Send Message
hu: Üzenet küldése

en: Send message to all Gwibber accounts
hu: Üzenet küldése mindegyik Gwibber fiókra

en: Send Message To...
hu: Üzenet küldése valakinek...

en: Send message to a Gwibber account
hu: Üzenet küldése egy Gwibber fiókra

en: Send Message...
hu: Üzenet küldése...

en: Send message to selected Gwibber account
hu: Üzenet küldése a kijelölt Gwibber fiókra

en: Reply...
hu: Válasz...

en: Delete Message
hu: Üzenet törlése

en: Send Private Message...
hu: Magánüzenet küldése...

en: Send direct message to user
hu: Közvetlen üzenet küldése egy felhasználónak

en: Retweet To...
hu: Retweet valakinek...

en: Retweet message to all Gwibber accounts
hu: Retweet mindegyik Gwibber fiókra

en: Retweet message to a Gwibber account
hu: Retweet egy Gwibber fiókra

en: Open in Browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Open message in default web browser
hu: Üzenet megnyitása az alapértelmezett webböngészőben

en: Gwibber Accounts
hu: Gwibber fiókok

en: Accounts configured in Gwibber
hu: Gwibber-ben beállított fiókok

en: Gwibber Messages
hu: Gwibber üzenetek

en: Recent messages received by Gwibber
hu: Legfrissebb Gwibber üzenetek

note: TRANS:  %s is a service name
en: Gwibber Messages for %s
hu: Gwibber üzenetek a %s szolgáltatáson

en: Gwibber Streams
hu: Gwibber folyamok

en: Streams configured in Gwibber
hu: Gwibber-ben beállított folyamok

note: TRANS: Gwibber messages in %s :: %s is a Stream name
en: Gwibber Messages in %s
hu: Gwibber üzenetek a %s folyamon

en: Gwibber (Simple)
hu: Gwibber (egyszerű)

en: Send updates via the microblogging client Gwibber
hu: Frissítések küldése a Gwibber mikroblogoló kliensen

en: Send Update
hu: Frissítés küldése

en: Unable to activate Gwibber service
hu: Nem sikerült aktiválni a Gwibber szolgáltatást

en: Higher-order Actions
hu: Magasabbrendű akciók

en: Tools to work with commands as objects
hu: Eszközök, amik paracsokat objektumként használnak

en: Select in Kupfer
hu: Kijelölés Kupfer-ben

en: Result of %s (%s)
hu: %s (%s) eredménye

en: Run (Take Result)
hu: Futtatás (az eredmény átvételével)

en: Take the command result as a proxy object
hu: A parancs eredményét helyettes objektumként kezelje

en: Run (Discard Result)
hu: Futtatás (az eredmény eldobásával)

en: Image Tools
hu: Eszközök képek kezeléséhez

en: Image transformation tools
hu: Eszközök képek átalakításához és kezeléséhez

en: Scale...
hu: Átméretezés...

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
hu: Kép átméretezése bizonyos méretre

en: Rotate Clockwise
hu: Forgatás az óra szerint

en: Rotate Counter-Clockwise
hu: Forgatás az órával ellentétesen

en: Autorotate
hu: Automatikus forgatás

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
hu: JPEG képek forgatása az EXIF adatoknak megfelelően

en: Kupfer Plugins
hu: Kupfer beépülők

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
hu: Beépülők listájának elérése Kupfer-ben

en: Show Information
hu: Információ megjelenítése

en: Show Source Code
hu: Forráskód megjelenítése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Locate Files
hu: Fájlok keresése (locate)

en: Search filesystem using locate
hu: Fájlok keresése a locate segítségével

en: Ignore case distinctions when searching files
hu: Kis- és nagybetű ne számítson a keresésnél

en: Recently used documents in OpenOffice/LibreOffice
hu: Legutóbb használt dokumentumok OpenOffice/LibreOffice-ban

en: OpenOffice/LibreOffice Recent Items
hu: OpenOffice/LibreOffice legutóbbi elemek

en: Opera Bookmarks
hu: Opera könyvjelzők

en: Index of Opera bookmarks
hu: Opera könyvjelzők indexe

en: Opera Mail contacts and actions
hu: Opera Mail címtár és parancsok

en: Compose a new message in Opera Mail
hu: Új levél írása Opera Mail-ben

en: Opera Mail Contacts
hu: Opera Mail címtár

en: Contacts from Opera Mail
hu: Opera Mail címjegyzéke

en: Access to Pidgin Contacts
hu: Pidgin címtár elérése

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
hu[0]: %s (%d karakter)
hu[1]: %s (%d karakter)

en: Pidgin Contacts
hu: Pidgin címtár

en: PuTTY Sessions
hu: PuTTY munkafolyamatok

en: Quick access to PuTTY Sessions
hu: PuTTY munkafolyamatok elérése

en: Start Session
hu: Munkafolyamat indítása

en: Quick Image Viewer
hu: Gyors képnéző

en: View Image
hu: Kép megtekintése

en: Render reStructuredText and show the result
hu: reStructuredText formázása és megjelenítése

en: View as HTML Document
hu: Megtekintés HTML dokumentumként

en: Active GNU Screen sessions
hu: Aktív GNU Screen munkafolyamatok

en: Attached
hu: Kapcsolódva

en: Detached
hu: Leválasztva

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
hu: %(status)s munkafolyamat (%(pid)s) létrehozva: %(time)s

en: Screen Sessions
hu: Screen munkafolyamatok

en: Attach
hu: Kapcsolás

en: Send Keys
hu: Billentyűk küldése

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
hu: Billentyűnyomás szimulálása xautomation segítségével

en: Paste to Foreground Window
hu: Beillesztés a legelső ablakba

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
hu: Másolás a vágólapra és ctrl-v küldése a legelső ablakba

en: Send keys to foreground window
hu: Billentyűnyomás küldése a legelső ablakba

en: Type Text
hu: Szöveg beírása

en: Type the text to foreground window
hu: Szöveg beírása a legelső ablakba

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: System Services
hu: Rendszerszolgáltatások

en: Start, stop or restart system services via init scripts
hu: Rendszerszolgáltatások (újra)indítása, leállítása az init szkriptekkel

en: Sudo-like Command
hu: Sudo-féle parancs

en: Start Service
hu: Rendszerszolgáltatás indítása

en: Restart Service
hu: Rendszerszolgáltatás újraindítása

en: Stop Service
hu: Rendszerszolgáltatás leállítása

en: %s Service
hu: %s rendszerszolgáltatás

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Shorten Links
hu: Linkek rövidítése

en: Create short aliases of long URLs
hu: Hosszú URL-ek helyettesítése rövid változattal

en: Error
hu: Hiba

en: Shorten With...
hu: Rövidítés...

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Show QRCode
hu: QRCode megjelenítése

en: Display text as QRCode in a window
hu: Szöveg megjelenítése QRCode-ként egy ablakban

en: Access to Skype contacts
hu: Skype címtár elérése

en: Skype Me
hu: Skype me

en: Logged Out
hu: Kijelentkezve

en: Call
hu: Hívás

en: Place a call to contact
hu: Partner hívása

en: Skype Contacts
hu: Skype címtár

en: Skype Statuses
hu: Skype státuszok

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: SSH Hosts
hu: SSH kiszolgálók

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
hu: SSH kiszolgálók listázása innen: ~/.ssh/config.

en: SSH host
hu: SSH kiszolgáló

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connect to SSH host
hu: Kapcsolódás egy SSH kiszolgálóhoz

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
hu: SSH kiszolgálók, ahogy ~/.ssh/config tartalmazza

en: No D-Bus connection to desktop session
hu: Nincs D-Bus kapcsolat az asztali munkafolyamattal

en: Document Templates
hu: Dokumentumsablonok

en: Create new documents from your templates
hu: Új dokumentum létrehozása sablonból

en: %s template
hu: %s sablon

en: Empty File
hu: Üres fájl

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Create New Document...
hu: Új dokumentum létrehozása...

en: Create a new document from template
hu: Új dokumentum létrehozása sablonból

en: Create Document In...
hu: Dokumentum létrehozása máshol...

en: Textfiles
hu: Szövegfájlok

en: Append To...
hu: Hozzáfűzés másikhoz...

en: Append...
hu: Hozzáfűzés...

en: Write To...
hu: Mentés máshova...

en: Get Text Contents
hu: Szöveg tartalmának átemelése

en: File manager Thunar actions
hu: Thunar fáljkezelő parancsok

en: Select in File Manager
hu: Kijelölés fáljkezelőben

en: Show Properties
hu: Tulajdonságok megjelenítése

en: Show information about file in file manager
hu: A fájl tulajdonságainak megjelenítése a fáljkezelőben

en: Send To...
hu: Küldés máshova...

en: Empty Trash
hu: Szemétkosár kiürítése

en: Thunar Send To Objects
hu: Thunar küldés objektumok

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
hu: Thunderbird/Icedove címtár és akciók

en: Compose a new message in Thunderbird
hu: Új levél írása Thunderbird-ben

en: Thunderbird Address Book
hu: Thunderbird címjegyzék

en: Contacts from Thunderbird Address Book
hu: Címek a Thunderbird címtárából

en: Show running tasks and allow sending signals to them
hu: Futó taszkok megjelenítése és szignálok küldése

en: Sort Order
hu: Sorrend

en: Commandline
hu: Parancssor

en: CPU usage (descending)
hu: CPU használat

note: sort processes (top don't allow to sort via cmd line)
en: Memory usage (descending)
hu: Memóriahasználat (csökkenő)

en: Send Signal...
hu: Szignál küldése...

en: Signals
hu: Szignálok

en: Running Tasks
hu: Futó taszkok

note: default: by cpu
en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
hu: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  idő: %(time)s

en: Running tasks for current user
hu: Aktív felhasználó futó taszkjai

en: Tracker desktop search integration
hu: Tracker asztali kereső integráció

en: Search in Tracker
hu: Keresés a Tracker-ben

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
hu: Tracker megnyitása és keresés a megadott kifejezésre

en: Get Tracker Results...
hu: Tracker eredményeinek beemelése...

en: Show Tracker results for query
hu: A Tracker keresés eredményének megjelenítése

en: Tracker tags
hu: Tracker cimkék

en: Tracker Tags
hu: Tracker cimkék

en: Browse Tracker's tags
hu: Tracker cimkék böngészése

en: Tag %s
hu: %s cimke

en: Objects tagged %s with Tracker
hu: Elemek, Tracker-ben %s cimkével

en: Add Tag...
hu: Cimke hozzáadása...

en: Add tracker tag to file
hu: Tracker cimke hozzáadása fájlhoz

en: Remove Tag...
hu: Cimke eltávolítása...

en: Remove tracker tag from file
hu: Cimke eltávolítása fájlból

en: Volumes from TrueCrypt history
hu: Korábban használt kötegek a TrueCrypt-ben

en: TrueCrypt volume: %(file)s
hu: TrueCrypt köteg: %(file)s

en: Mount Volume
hu: Köteg csatolása

en: Mount in Truecrypt
hu: Felcsatolás TrueCrypt-ben

en: Try to mount file as Truecrypt volume
hu: Fájl felcsatolása TrueCrypt kötegként

en: Dismount All Volumes
hu: Minden köteg leválasztása

en: TrueCrypt Volumes
hu: TrueCrypt kötegek

en: Session saved in Terminal Server Client
hu: Terminal Server Client-ben tárolt munkafolyamat

en: TSClient sessions
hu: TSClient munkafolyamatok

en: Saved sessions in Terminal Server Client
hu: Terminal Server Client-ben tárolt munkafolyamatok

en: Vinagre bookmarks and actions
hu: Vinagre könyvjelzők és parancsok

en: Start Vinagre Session
hu: Vinagre munkafolyamat indítása

en: Vinagre Bookmarks
hu: Vinagre könyvjelzők

en: Recently used documents in Vim
hu: Nemrég használt dokumentumok a Vim-ben

en: Vim Recent Documents
hu: Vim legutóbbi dokumentumok

en: Control VirtualBox Virtual Machines. Supports both Sun VirtualBox and Open Source Edition.
hu: VirtualBox virtuális gépek használata. Támogatja mind a Sun és az Open Source Edition-t

en: Force use CLI interface
hu: Parancssori környezet kényszerítése

en: Power On
hu: Bekapcsolás

en: Power On Headless
hu: Bekapcsolás felület nélküli üzemben

en: Send Power Off Signal
hu: Kikapcsolás szignál küldése

en: Reboot
hu: Újraindítás

note: VM_STATE_PAUSED
en: Resume
hu: Folytatás

en: Save State
hu: Állapot mentése

en: Power Off
hu: Kikapcsolás

en: VirtualBox Machines
hu: VirtualBox gépek

en: Access to Pages stored in Zim - A Desktop Wiki and Outliner
hu: Hozzárérés Zim - Asztali Wiki-ben tárolt oldalakhoz

en: Page names start with :colon
hu: Az oldalak neve ezzel kezdődik: :colon

en: Zim Page from Notebook "%s"
hu: Zim oldal a "%s" jegyzettömbből

en: Create Zim Page
hu: Zim oldal létrehozása

en: Create page in default notebook
hu: Új oldal létrehozása az alapértelmezett jegyzettömbben

en: Create Zim Page In...
hu: Zim oldal létrehozása máshol...

en: Create Subpage...
hu: Aloldal létrehozása...

en: Zim Notebooks
hu: Zim jegyzettömbök

en: Zim Pages
hu: Zim oldalak

en: Pages stored in Zim Notebooks
hu: Zim jegyzettömbben tárolt oldalak
