kupfer - en to sr translation catalogue (709 entries)

en: Kupfer
sr: Bakarnik

en: Application Launcher
sr: Pokretač programa

en: Convenient command and access tool for applications and documents
sr: Zgodan alat za naredbe i pristup programima i dokumentima

en: Execute in Kupfer
sr: Izvrši u Bakarniku

en: Saved Kupfer Command
sr: Sačuvana naredba Bakarnika

en: User credentials
sr: Uverenja korisnika

en: _User:
sr: _Korisnik:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Change
sr: _Izmeni

en: Set Keyboard Shortcut
sr: Postavi prečicu tastature

en: Please press desired key combination
sr: Pritisnite željeni niz tastera

en: Keybinding could not be bound
sr: Nisam uspeo da postavim prečicu

en: Kupfer Preferences
sr: Postavke Bakarnika

en: Start automatically on login
sr: Samostalno pokreni pri prijavi

en: <b>Start</b>
sr: <b>Pokreni</b>

en: Show icon in notification area
sr: Prikaži u obaveštajnoj oblasti

en: Icon set:
sr: Skup ikona:

en: Terminal emulator:
sr: Oponašavač terminala:

en: Desktop Environment
sr: Radno okruženje

en: General
sr: Opšte

en: <b>Global Keyboard Shortcuts</b>
sr: <b>Opšte prečice tastature</b>

en: Reset
sr: Vrati

en: <b>Browser Keyboard Shortcuts</b>
sr: <b>Prečice tastature preglednika</b>

en: Use single keystroke commands (Space, /, period, comma etc.)
sr: Koristi pojedinačne naredbe prečica (Razmak, /, tačka, zapeta, itd.)

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Plugins
sr: Priključci

en: Inclusion in Top Level Searches
sr: Uključenost u prioritetnu pretragu

en: Marked sources have their objects included in top level searches.
    An unmarked source's contents are only available by locating its subcatalog.
sr: Označeni izvori imaju svoje predmete uključene u prioritetnu pretragu.
    Neobeleženi sadržaji izvora su jedino dostupni pronalaženjem svojih podzbirki.

en: Indexed Folders
sr: Fascikle dodate u sadržaj za pretragu

en: Folders whose files are always available in the catalog.
sr: Fascikle čije datoteke su uvek dostupne u zbirci.

en: Catalog
sr: Zbirka

en: Could not to carry out '%s'
sr: Nisam uspeo da ostvarim „%s“

en: "%s" produced a result
sr: „%s“ je proizveo izlaz

en: No permission to run "%s" (not executable)
sr: Nemam ovlašćenja da pokrenem „%s“ (nije izvršna)

en: Command in "%s" is not available
sr: Naredba u „%s“ nije dostupna

en: Keyboard relay is active for display %s
sr: Prenos tastature je u pogonu za ekran %s

en: do not present main interface on launch
sr: ne prikazuje glavno sučelje pri pokretanju

en: list available plugins
sr: ispisuje dostupne priključake

en: enable debug info
sr: omogućava podatke za uklanjanje grešaka

note: TRANS: --exec-helper=HELPER is an internal command TRANS: that executes a helper program that is part of kupfer
en: run plugin helper
sr: pokreće pomoćnika priključaka

en: show usage help
sr: prikazuje uputstvo za upotrebu

en: show version information
sr: prikazuje podatke o izdanju

en: Usage: kupfer [ OPTIONS | FILE ... ]
sr: Upotreba: kupfer [ MOGUĆNOSTI | DATOTEKA ... ]

en: Available plugins:
sr: Dostupni priključci:

note: TRANS: Names of accelerators in the interface
en: Alternate Activate
sr: Zamenski pokreni

note: TRANS: The "Comma Trick"/"Put Selection on Stack" allows the TRANS: user to select many objects to be used for one action
en: Comma Trick
sr: Višestruki izbor (čarolija zapete)

note: TRANS: "Compose Command" makes one object out of the selected TRANS: object + action (+iobject)
en: Compose Command
sr: Sastavi naredbu

en: Mark Default Action
sr: Označi radnju kao osnovnu

en: Forget Object
sr: Zaboravi predmet

en: Reset All
sr: Vrati sve na podrazumevano

en: Select Quit
sr: Označi napuštanje

en: Select Selected File
sr: Označi označenu datoteku

en: Select Selected Text
sr: Označi označeni tekst

en: Show Help
sr: Prikaži pomoć

en: Show Preferences
sr: Prikaži postavke

en: Switch to First Pane
sr: Pređi na prvo okno

en: Toggle Text Mode
sr: Prekidač načina prikaza tekstom

en: %s is empty
sr: %s je prazan

en: No matches in %(src)s for "%(query)s"
sr: Nema poklapanje u %(src)s za „%(query)s“

en: No matches
sr: Nema poklapanja

en: Type to search
sr: Upišite za pretragu

en: Type to search %s
sr: Upišite da potražite %s

en: No action
sr: Nema radnje

en: Make "%(action)s" Default for "%(object)s"
sr: Učini „%(action)s“ zadatim za „%(object)s“

note: TRANS: Removing learned and/or configured bonus search score
en: Forget About "%s"
sr: Zaboravi „%s“

note: TRANS: Names of global keyboard shortcuts
en: Show Main Interface
sr: Prikaži glavno sučelje

en: Show with Selection
sr: Prikaz sa izborom

note: TRANS: Plugin info fields
en: Description
sr: Opis

en: Author
sr: Stvaralac

en: Version
sr: Izdanje

note: TRANS: Error message when Plugin needs a Python module to load
en: Python module '%s' is needed
sr: Pitonova jedinica „%s“ je neophodna

en: Plugin could not be read due to an error:
sr: Nisam uspeo učitati priključak zbog greške:

en: disabled
sr: onemogućen

en: Content of
sr: Sadržaj

note: TRANS: Plugin contents header
en: Sources
sr: Izvora

note: TRANS: Plugin contents header
en: Actions
sr: Radnji

en: Using encrypted password storage: %s
sr: Koristim lozinku za sigurno skladište: %s

en: Using password storage: %s
sr: Koristim lozinku skladištenja: %s

note: TRANS: Plugin-specific configuration (header)
en: Configuration
sr: Postavke

en: Set username and password
sr: Podesite korisničko ime i lozinku

note: TRANS: File Chooser Title
en: Choose a Directory
sr: Izaberite direktorijum

en: Reset all shortcuts to default values?
sr: Da vratim sačuvane prečice sa tastature na početne vrednosti?

en: Command
sr: Naredba

en: Shortcut
sr: Prečica

en: A free software (GPLv3+) launcher
sr: Pokretač slobodnog softvera (OJLv3+)

en: 
    This program is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: 
    Ovaj program je slobodan softver: možete ga prosleđivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence koju
    je objavila Zadužbina slobodnog softvera; izdanja 3 licence
    ili (po vašem izboru) bilo kojeg novijeg izdanja.
    
    Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence
    uz ovaj program. Ako niste, vidite „http://www.gnu.org/licenses/“

note: follows strings used elsewhere
en: Could not find running Kupfer
sr: Ne mogu da pronađem pokrenutog Bakarnika

en: Text
sr: Tekst

en: Run after Delay...
sr: Pokreni nakon zastoja...

en: Perform command after a specified time interval
sr: Izvrši naredbu posle određenog vremena

en: Multiple Objects
sr: Višestruki predmeti

en: %s object | %s objects
sr[0]: %s predmet
sr[1]: %s predmeta
sr[2]: %s predmeta
sr[3]: %s predmet

en: unknown
sr: nepoznato

en: Aim
sr: AIM

en: Google Talk
sr: Gugl razgovor

en: ICQ
sr: ICKu

en: QQ
sr: KuKu

en: Yahoo
sr: Jahu

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Skype
sr: Skajp

en: %s does not support this operation
sr: %s ne podržava ovu radnju

en: Can not be used with multiple objects
sr: Ne može biti upotrebljavan sa više predmeta

en: Open
sr: Otvori

en: No default application for %(file)s (%(type)s)
sr: Nije određena podrazumevana radnja za %(file)s (%(type)s)

en: Please use "%s"
sr: Upotrebite „%s“

en: Set Default Application...
sr: Podesi osnovni program...

en: Open with default application
sr: Otvori podrazumevanim programom

en: Reveal
sr: Otkrij

en: Open parent folder
sr: Otvori nadfasciklu

en: Open Terminal Here
sr: Ovde otvori terminal

en: Open this location in a terminal
sr: Otvori putanju u terminalu

en: Run in Terminal
sr: Pokreni u terminalu

en: Run (Execute)
sr: Pokreni (izvrši)

en: Run this program in a Terminal
sr: Pokreni ovaj program u terminalu

en: Run this program
sr: Pokreni ovaj program

en: Go To
sr: Idi na

en: Open URL
sr: Otvori adresu

en: Open URL with default viewer
sr: Otvara adresu podrazumevanim preglednikom

en: Launch
sr: Pokreni

en: Show application window
sr: Prikaži prozor programa

en: Launch application
sr: Pokreni program

en: Launch Again
sr: Pokreni opet

en: Launch another instance of this application
sr: Pokreni još jedan primerak ovog programa

en: Close
sr: Zatvori

en: Attempt to close all application windows
sr: Pokušaj da zatvoriš sve prozore ovog programa

note: TRANS: 'Run' as in Perform a (saved) command
en: Run
sr: Pokreni

en: Perform command
sr: Izvrši naredbu

en: (Empty Text)
sr: (Prazan tekst)

note: TRANS: This is description for a TextLeaf, a free-text search TRANS: The plural parameter is the number of lines %(num)d
en: "%(text)s" | (%(num)d lines) "%(text)s"
sr[0]: (%(num)d linija) „%(text)s“
sr[1]: (%(num)d linije) „%(text)s“
sr[2]: (%(num)d linija) „%(text)s“
sr[3]: (%(num)d linija) „%(text)s“

note: TRANS: Multiple artist description "Artist1 et. al. "
en: %s et. al.
sr: %s i ostali

en: Recursive source of %(dir)s, (%(levels)d levels)
sr: Dubinski izvor %(dir)s, (%(levels)d nivoa)

en: Directory source %s
sr: Izvorna fascikla %s

en: Home Folder
sr: Lična fascikla

en: Catalog Index
sr: Sadržaj zbirke

en: An index of all available sources
sr: Sadržaj svih dostupnih izvora

en: Root catalog
sr: Korena zbirka

en: Please Configure Plugin
sr: Podesite priključak

en: Plugin %s is not configured
sr: Priključak „%s“ nije podešen

en: Invalid user credentials for %s
sr: Neispravno korisničko punomoćje za %s

en: Applications
sr: Programi

en: All applications and preferences
sr: Svi programi i postavke

en: Applications for Desktop Environment
sr: Programi radnog okruženja

en: Open With...
sr: Otvori programom...

en: Open with any application
sr: Otvori nekim drugim programom

en: Set default application to open this file type
sr: Postavite podrazumevani program za otvaranje datoteke ove vrste

en: Archive Manager
sr: Upravnik arhive

en: Use Archive Manager actions
sr: Koristi radnje upravnika arhive

en: Compressed archive type for 'Create Archive In'
sr: Vrsta arhive za sažimanje za „Napravi arhivu u“

en: Extract Here
sr: Raspakuj ovde

en: Extract compressed archive
sr: Raspakuj sažetu arhivu

en: Create Archive
sr: Napravi arhivu

en: Create a compressed archive from folder
sr: Napravi sažetu arhivu od fascikle

en: Create Archive In...
sr: Napravi arhivu u...

note: TRANS: Default filename (no extension) for 'Create Archive In...'
en: Archive
sr: Arhiva

en: Calculator
sr: Računar

en: Calculate expressions starting with '='
sr: Izračunavaj izraze koji počinju sa „=“

en: Calculate
sr: Izračunaj

en: Clipboards
sr: Isečci

en: Recent clipboards and clipboard proxy objects
sr: Skorašnji isečci i predmeti posrednika isečaka

en: Number of recent clipboards to remember
sr: Broj nedavno korišćenih isečaka za pamćenje

en: Include selected text in clipboard history
sr: Uključi označeni tekst u istoriju isečaka

en: Copy selected text to primary clipboard
sr: Umnoži označeni tekst u prvi isečak

en: Selected Text
sr: Označeni tekst

en: Clipboard "%(desc)s" | Clipboard with %(num)d lines "%(desc)s"
sr[0]: Isečak sa %(num)d linijom „%(desc)s“
sr[1]: Isečak sa %(num)d linije „%(desc)s“
sr[2]: Isečak sa %(num)d linija „%(desc)s“
sr[3]: Isečak sa %(num)d linijom „%(desc)s“

en: Clipboard Text
sr: Tekst isečka

en: Clipboard File
sr: Datoteka isečka

en: Clipboard Files
sr: Datoteke isečka

en: Clear
sr: Očisti

en: Remove all recent clipboards
sr: Ukloni sve skorašnje isečke

en: Shell Commands
sr: Naredbe ljuske

en: Run command-line programs. Actions marked with the symbol %s run in a subshell.
sr: Izvršava programe linije naredbi. Radnje označene znakom %s izvršava u podljuski.

en: Run (Get Output)
sr: Pokreni (dobavi izlaz)

en: Run program and return its output
sr: Pokreće program i vraća njegov izlaz

note: TRANS: The user starts a program (command) and the text TRANS: is an argument to the command
en: Pass to Command...
sr: Prosledi u naredbu...

en: Run program with object as an additional parameter
sr: Pokreće program sa predmetom kao dodatnom odrednicom

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin
en: Write to Command...
sr: Dopiši u naredbu...

en: Run program and supply text on the standard input
sr: Izvršava program, i dostavlja tekst na standardni ulaz

note: TRANS: The user starts a program (command) and TRANS: the text is written on stdin, and we TRANS: present the output (stdout) to the user.
en: Filter through Command...
sr: Izdvoji kroz naredbu...

en: Run command-line programs
sr: Izvrši programe naradbene linije

en: GTK+
sr: Gtk+

en: GNOME Terminal
sr: Gnomov terminal

en: XFCE Terminal
sr: Iksfce terminal

en: LXTerminal
sr: LIksTerminal

en: X Terminal
sr: Iks terminal

en: Urxvt
sr: Uriksvt

en: Konsole
sr: Konzola

en: Save As...
sr: Sačuvaj kao...

en: Quit
sr: Izađi

en: Quit Kupfer
sr: Napustite Bakarnika

en: About Kupfer
sr: O Bakarniku

en: Show information about Kupfer authors and license
sr: Prikazuje podatke o stvaraocima Bakarnika i dozvoli

en: Kupfer Help
sr: Pomoć za Bakarnika

en: Get help with Kupfer
sr: Potražite pomoć za Bakarnika

en: Show preferences window for Kupfer
sr: Prikaži prozor postavki Bakarnika

en: Search Contents
sr: Sadržaj pretrage

en: Search inside this catalog
sr: Pretraži u zbirci

en: Copy
sr: Umnoži

en: Copy to clipboard
sr: Umnoži u ostavu

en: Rescan
sr: Ponovo proveri

en: Force reindex of this source
sr: Silom proveri sadržaj ovog izvora

en: Last Command
sr: Poslednja naredba

en: Internal Kupfer Objects
sr: Unutrašnji predmeti Bakarnika

en: Last Result
sr: Poslednji izlaz

en: Command Results
sr: Izlazi naredbe

en: Dictionary
sr: Rečnik

en: Look up word in dictionary
sr: Tražite reči u rečniku

en: Look Up
sr: Pronađi

en: Documents
sr: Dokumenti

en: Recently used documents and bookmarked folders
sr: Skorašnji dokumenti i zabeležene fascikle

en: Max recent document days
sr: Najveća starost skorašnjih dokumenata

en: Recent Items
sr: Skorašnje stavke

en: Recently used documents
sr: Nedavno korišćeni dokumenti

en: %s Documents
sr: %s dokumenti

en: Recently used documents for %s
sr: Nedavno korišćeni dokumenti za %s

en: Places
sr: Mesta

en: Bookmarked folders
sr: Zabeležene fascikle

en: Epiphany Bookmarks
sr: Zabeleške Spoznaje

en: Index of Epiphany bookmarks
sr: Sadržaj zabeleški Spoznaje

en: Favorites
sr: Omiljeno

en: Mark commonly used items and store objects for later use
sr: Označi obično korišćene stavke i sačuvaj predmete za kasniju upotrebu

en: Shelf of "Favorite" items
sr: Polica „omiljenih“ stavki

en: Add to Favorites
sr: Dodaj u omiljene

en: Add item to favorites shelf
sr: Dodajte stavku u policu omiljenih

en: Remove from Favorites
sr: Ukloni iz omiljenih

en: Remove item from favorites shelf
sr: Uklonite stavku iz police omiljenih

en: File Actions
sr: Radnje nad datotekom

en: More file actions
sr: Još radnji nad datotekom

en: Move To...
sr: Premesti u...

en: Move file to new location
sr: Premesti datoteku na novo odredište

en: Rename To...
sr: Preimenuj u...

en: Copy To...
sr: Umnoži u...

en: Copy file to a chosen location
sr: Umnožava datoteku na izabrano odredište

en: Firefox Bookmarks
sr: Zabeleške Fajerfoksa

en: Index of Firefox bookmarks
sr: Sadržaj zabeleški Fajerfoksa

en: Include visited sites
sr: Uključi posećene stranice

en: Firefox tag
sr: Oznaka Fajerfoksa

note: TRANS: Multihead refers to support for multiple computer displays TRANS: In this case, it only concerns the special configuration TRANS: with multiple X "screens"
en: Multihead Support
sr: Više ekranska podrška

en: Notes
sr: Beležnica

en: Gnote or Tomboy notes
sr: Gnomove ili Tomičine beleške

en: Work with application
sr: Rad sa programom

en: Open with notes application
sr: Otvori sa programom beležnica

en: Append to Note...
sr: Dodaj na belešku...

en: Add text to existing note
sr: Dodaje tekst postojećoj beleški

en: Create Note
sr: Napravi novu belešku

en: Create a new note from this text
sr: Pravi novu belešku od postojećeg teksta

en: Get Note Search Results...
sr: Dobavi izlaz iz pretrage beleške...

en: Show search results for this query
sr: Prikazuje izlaz pretrage iz ovog upita

en: today, %s
sr: danas, %s

en: yesterday, %s
sr: juče, %s

note: TRANS: Note description, %s is last changed time in locale format
en: Last updated %s
sr: Poslednja izmena %s

en: Rhythmbox
sr: Muzička kutija

en: Play and enqueue tracks and browse the music library
sr: Izvedi i zakaži numere, i razgledaj muzičku zbirku

en: Include artists in top level
sr: Uključi izvođače u prioritet pretrage

en: Include albums in top level
sr: Uključi albume u prioritet pretrage

en: Include songs in top level
sr: Uključi pesme u prioritet pretrage

en: Play
sr: Izvedi

en: Resume playback in Rhythmbox
sr: Nastavi izvođenje u muzičkoj kutiji

en: Pause
sr: Zastani

en: Pause playback in Rhythmbox
sr: Zastani sa izvođenjem u muzičkoj kutiji

en: Next
sr: Sledeće

en: Jump to next track in Rhythmbox
sr: Skače na sledeću numeru u muzičkoj kutiji

en: Previous
sr: Prethodno

en: Jump to previous track in Rhythmbox
sr: Skače na prethodnu numeru u muzičkoj kutiji

en: Show Playing
sr: Prikaži izvođeno

en: Tell which song is currently playing
sr: Kazuje koja se pesma trenutno izvodi

en: Clear Queue
sr: Očisti zakazano

en: Play tracks in Rhythmbox
sr: Izvodi pesme u muzičkoj kutiji

en: Enqueue
sr: Zakaži

en: Add tracks to the play queue
sr: Dodaje numere u zakazane za izvođenje

note: TRANS: Song description
en: by %(artist)s from %(album)s
sr: od %(artist)s sa %(album)s

note: TRANS: Album description "by Artist"
en: by %s
sr: od %s

note: TRANS: Artist songs collection description
en: Tracks by %s
sr: Pesme od %s

en: Albums
sr: Albumi

en: Music albums in Rhythmbox Library
sr: Muzički albumi u zbirci Muzičke kutije

en: Artists
sr: Izvođači

en: Music artists in Rhythmbox Library
sr: Izvođači muzike u zbirci Muzičke kutije

en: Songs
sr: Pesme

en: Songs in Rhythmbox library
sr: Pesme u zbirci Muzičke kutije

en: GNOME Session Management
sr: Gnomovo upravljanje sesijom

en: Special items and actions for GNOME environment
sr: Stavke i radnje naročite za Gnomovo okruženje

en: Log Out...
sr: Odjava...

en: Log out or change user
sr: Odjavljuje se ili menja korisnika

en: Shut Down...
sr: Isključi...

en: Shut down, restart or suspend computer
sr: Isključuje, ponovo pokreće ili obustavlja računar

en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

en: Enable screensaver and lock
sr: Omogućava čuvara ekrana i zaključava ga

note: -*- coding: utf-8 -*
en: XFCE Session Management
sr: IksFCE upravljanje sesijom

en: Special items and actions for XFCE environment
sr: Stavke i radnje naročite za IksFCE okruženje

en: Show Text
sr: Prikaži tekst

en: Display text in a window
sr: Prikazuje tekst u prozoru

en: Large Type
sr: Velike vrste

en: Show Notification
sr: Prikaži obaveštenja

en: Trash
sr: Smeće

en: Access trash contents
sr: Pristup sadržaju korpe

en: Move to Trash
sr: Premesti u smeće

en: Move this file to trash
sr: Premešta ovu datoteku u smeće

en: Restore
sr: Povrati

en: Move file back to original location
sr: Vraća datoteku na izvorno mesto

en: Trash is empty
sr: Korpa je prazna

note: proper translation of plural
en: Trash contains one file | Trash contains %(num)s files
sr[0]: Korpa sadrži %(num)s datoteku
sr[1]: Korpa sadrži %(num)s datoteke
sr[2]: Korpa sadrži %(num)s datoteka
sr[3]: Korpa sadrži %(num)s datoteku

en: Triggers
sr: Okidači

en: Assign global keybindings (triggers) to objects created with 'Compose Command'.
sr: Dodeli opšte prečice (okidače) predmetima naredbom „sastavi“.

en: Add Trigger...
sr: Dodaj okidač...

en: Remove Trigger
sr: Ukloni okidač

en: URL Actions
sr: Radnje sa adresama

en: Download and Open
sr: Preuzmi i otvori

en: Download To...
sr: Preuzmi u...

en: Download URL to a chosen location
sr: Preuzima adresu na izabrano odredište

en: Volumes and Disks
sr: Uređaji i diskovi

en: Mounted volumes and disks
sr: Prikačeni uređaji i diskovi

en: Volume mounted at %s
sr: Uređaj je prikačen na %s

en: Unmount
sr: Otkači

en: Unmount this volume
sr: Otkačite ovaj uređaj

en: Eject
sr: Izbaci

en: Unmount and eject this media
sr: Otkačinje i izbacuje ovaj uređaj

en: Search the Web
sr: Pretraži veb

en: Search the web with OpenSearch search engines
sr: Pretražuje veb pogonima pretrage Otvorene pretrage

en: Search With...
sr: Pretraži uz pomoć...

en: Search For...
sr: Traži...

en: Search Engines
sr: Pogoni pretrage

en: Wikipedia
sr: Vikipedija

en: Search in Wikipedia
sr: Pretraži Vikipediju

en: Wikipedia language
sr: Jezik Vikipedije

en: Search for this term in %s.wikipedia.org
sr: Traži izraz u %s wikipedia.org

en: Window List
sr: Spisak prozora

en: All windows on all workspaces
sr: Svi prozori na svim radnim prostorima

en: Activate
sr: Pokreni

en: Shade
sr: Smotaj

en: Unshade
sr: Odmotaj

en: Minimize
sr: Umanji

en: Unminimize
sr: Poništi umanjenje

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Unmaximize
sr: Poništi uvećanje

en: Maximize Vertically
sr: Uvećaj uspravno

en: Unmaximize Vertically
sr: Poništi uspravno uvećanje

note: TRANS: Window on (Workspace name), window description
en: Window on %(wkspc)s
sr: Prozor na %(wkspc)s

en: Frontmost Window
sr: Najizloženiji prozor

en: Next Window
sr: Naredni prozor

en: Jump to this window's workspace and focus
sr: Skoči na radni prostor prozora i uzmi ga u žižu

en: %d window | %d windows
sr[0]: %d prozor
sr[1]: %d prozora
sr[2]: %d prozora
sr[3]: %d prozor

en: Active workspace
sr: Trenutni radni prostor

en: Jump to this workspace
sr: Skoči na ovaj radni prostor

en: Workspaces
sr: Radni prostori

en: Abiword
sr: Abivord

en: Recently used documents in Abiword
sr: Spisak nedavno korišćenih dokumenata u Abivordu

en: Abiword Recent Items
sr: Skorašnji dokumenti Abivorda

en: Interface with the package manager APT
sr: Sučelje upravnika paketa APTa

en: Installation method
sr: Način ugradnje

en: Show Package Information
sr: Prikaži podatke o paketima

en: Install
sr: Ugradi

en: Install package using the configured method
sr: Ugradi paket koristeći podešeni način

en: Packages matching "%s"
sr: Poklapanje paketa sa „%s“

en: Search Package Name...
sr: Traži naziva paketa...

en: Deep Archives
sr: Duboke arhive

en: Allow browsing inside compressed archive files
sr: Dozvoli pregled unutar sažete datoteke arhive

en: Content of %s
sr: Sadržaj %s

note: encoding: utf-8 don't panic! This is just because it's crazy and fun! ツ
en: Ascii & Unicode Icon Set
sr: Skup ikona Askri i Unikod

en: Provides the Ascii and Unicode icon sets that use letters and symbols to produce icons for the objects found in Kupfer.
sr: Obezbeđuje skupove ikona Askri i Unikod koje koriste slova i znake da omoguće ikone predmetima koji se nalaze u Bakarniku.

en: Ascii
sr: Askri

en: Unicode
sr: Unikod

en: Audacious
sr: Bezočnik

en: Control Audacious playback and playlist
sr: Upravlja izvođenjem i spiskovima pesama Bezočnika (Audacious)

en: Add track to the Audacious play queue
sr: Dodaje numere u zakazane pesme Bezočnika

en: Dequeue
sr: Otkaži zakazivanje

en: Remove track from the Audacious play queue
sr: Uklonite numeru iz zakazanih pesama Bezočnika

en: Jump to track in Audacious
sr: Pređi na pesmu u Bezočniku

en: Resume playback in Audacious
sr: Nastavi izvođenje u Bezočniku

en: Pause playback in Audacious
sr: Zastani sa izvođenjem u Bezočniku

en: Jump to next track in Audacious
sr: Prelazi na sledeću pesmu u Bezočniku

en: Jump to previous track in Audacious
sr: Prelazi na prethodnu pesmu u Bezočniku

en: Clear the Audacious play queue
sr: Očistite spisak zakazanih pesama Bezočnika

en: Shuffle
sr: Nasumično

en: Toggle shuffle in Audacious
sr: Prekidač nasumičnog izvođenja Bezočnika

en: Repeat
sr: Ponavljaj

en: Toggle repeat in Audacious
sr: Prekidač ponavljanja Bezočnika

en: Playlist
sr: Spisak za izvođenje

en: Chromium Bookmarks
sr: Zabeleške Kromiuma

en: Index of Chromium bookmarks
sr: Spisak zabeleški Kromiuma

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Claws Mail
sr: Klavs pošta

en: Claws Mail Contacts and Actions
sr: Kontakti i radnje Klavs pošte

en: Compose New Email
sr: Sastavi novu el. poruku

en: Compose a new message in Claws Mail
sr: Sastavi novu poruku u Klavs pošti

en: Receive All Email
sr: Primi svu poštu

en: Receive new messages from all accounts in ClawsMail
sr: Preuzima nove poruke na svim nalozima Klavs pošte

en: Compose Email
sr: Sastavi el. poštu

en: Send in Email To...
sr: Pošaljite el. poruku za...

en: Compose new message in Claws Mail and attach file
sr: Sastavite novu poruku u Klavs pošti i dodajte datoteku kao prilog

en: Claws Mail Address Book
sr: Adresar Klavs pošte

en: Contacts from Claws Mail Address Book
sr: Kontakti iz adresara Klavs pošte

en: Custom Terminal
sr: Prilagođeni terminal

en: Configure a custom terminal emulator
sr: Podesite prilagođeni emulator terminala

en: Execute flag
sr: Izvrši opciju

en: Custom Theme
sr: Prilagođena tema

en: Use a custom color theme
sr: Korišćenje proizvoljne teme boja

en: Theme:
sr: Tema:

en: Default Email Client
sr: Podrazumevani program el. pošte

en: Compose email using the system's default mailto: handler
sr: Sastavite el. poštu koristeći osnovni program za slanje pošte na sistemu

en: Search in Devhelp
sr: Pretraži u Devhelpu

en: DuckDuckGo Search
sr: DakDakGo pretraga

en: Search the web securely with DuckDuckGo
sr: Bezbedno pretražujte veb pogonom pretrage Dakdakgo

note: -*- coding: UTF-8 -*- vim: set noexpandtab ts=8 sw=8:
en: Empathy
sr: Internet pismonoša

en: Access to Empathy Contacts
sr: Pristup poznanicima iz Internet pismonoše

en: Show offline contacts
sr: Prikazuje prijatelje van mreže

en: Available
sr: Dostupan

en: Away
sr: Odsutan

en: Busy
sr: Zauzet

en: Not Available
sr: Nije dostupan

en: Invisible
sr: Nevidljiv

en: Offline
sr: Van mreže

en: Open Chat
sr: Otvorite ćaskanje

en: Change Global Status To...
sr: Promenite stanje prisutnosti na...

en: Empathy Contacts
sr: Poznanici iz Internet pismonoše

en: Empathy Account Status
sr: Stanje Internet pismonoše

en: Evolution
sr: Evolucija

en: Evolution contacts
sr: Kontakti Evolucije

en: Compose a new message in Evolution
sr: Sastavite novu poruku u Evoluciji

en: Compose new message in Evolution and attach file
sr: Sastavite novu poruku u Evoluciji i dodajte prilog

en: Evolution Address Book
sr: Adresar Evolucije

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Filezilla
sr: Fajlzila

en: Show sites and handle ftp addresses by Filezilla
sr: Prikaži sajtove i upravljaj ftp adresama Fajlzilom

en: Open Site with Filezilla
sr: Otvori stranicu Fajlzilom

en: Filezilla Sites
sr: Sajtovi Fajlzile

en: Sites from Filezilla
sr: Sajtovi sa Fajlzile

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Gajim
sr: Brze poruke (Gajim)

en: Access to Gajim Contacts
sr: Pristup kontaktima Gajima

en: Free for Chat
sr: Slobodno ćaskanje

en: Gajim Contacts
sr: Gajimovi poznanici

en: Gajim Account Status
sr: Stanje naloga Gajima

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Gmail
sr: G-pošta

en: Load contacts and compose new email in Gmail
sr: Učitava poznanike i sastavlja novu poruku u G-pošti

en: Load contacts' pictures
sr: Učitava slike poznanika

en: Load additional information
sr: Učitaj dodatne podatke

en: Work email
sr: Poslovna el. pošta

en: Home email
sr: Kućna el. pošta

en: Other email
sr: Druga el. pošta

en: Work address
sr: Adresa na poslu

en: Home address
sr: Kućna adresa

en: Other address
sr: Druga adresa

en: Car phone
sr: Telefon u kolima

en: Fax
sr: Faks

en: Home phone
sr: Kućni telefon

en: Home fax
sr: Kućni faks

en: Internal phone
sr: Unutrašnji telefon

en: Mobile
sr: Mobilni

en: Other
sr: Drugo

en: VOIP
sr: Glas preko IP-a

en: Work phone
sr: Telefon na poslu

en: Work fax
sr: Poslovni faks

en: Compose Email in Gmail
sr: Sastavite poruku u G-pošti

en: Open web browser and compose new email in Gmail
sr: Otvara veb preglednik za sastavljanje nove poruke u G-pošti

en: Edit Contact in Gmail
sr: Uredite podatke poznanika u G-pošti

en: Open web browser and edit contact in Gmail
sr: Otvara veb preglednik za uređivanje podataka poznanika u G-pošti

en: Contacts from Google services (Gmail)
sr: Poznanici iz Guglovih usluga (G-pošta)

en: GNOME Terminal Profiles
sr: Profili Gnomovog terminala

en: Launch GNOME Terminal profiles
sr: Pokreni profil Gnomovog terminala

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Google Picasa
sr: Gugl Pikasa

en: Show albums and upload files to Picasa
sr: Prikazuje albume i otpremljene datoteke sa Pikase

en: Users to show: (,-separated)
sr: Korisnici za prikaz (,-razdvojeni)

en: Load user and album icons
sr: Učitaj ikone korisnika i albuma

en: Uploading Pictures
sr: Otpremanje slika

en: Uploading pictures to Picasa Web Album
sr: Otpremi slike na veb album Pikasa

en: Creating album:
sr: Obrazovanje albuma:

en: Album created by Kupfer
sr: Album napravljen Bakarnikom

en: File:
sr: Datoteka:

en: One album | %(num)d albums
sr[0]: %(num)d album
sr[1]: %(num)d albuma
sr[2]: %(num)d albuma
sr[3]: %(num)d album

en: one photo | %(num)s photos
sr[0]: %(num)s slika
sr[1]: %(num)s slike
sr[2]: %(num)s slika
sr[3]: %(num)s slika

en: Upload to Picasa Album...
sr: Otpremanje slika Pikasa album...

en: Upload files to Picasa album
sr: Otpremi datoteke na Pikasa album

en: Upload to Picasa as New Album
sr: Otpremi slike na novi veb album Pikase

en: Create album from selected local directory
sr: Napravi album od izabrane fascikle na računaru

en: Picasa Albums
sr: Pikasa albumi

en: User albums in Picasa
sr: Korisnički albumi na Pikasi

en: Google Search
sr: Gugl pretraga

en: Search Google with results shown directly
sr: Gugl pretraga sa neposredno prikazanim izlazima

en: Results for "%s"
sr: Izlazi pretrage za „%s“

en: Show More Results For "%s"
sr: Prikaži još izlaza pretrage za „%s“

en: %s total found
sr: Pronašao sam %s

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Getting Things GNOME
sr: Gnomov upravnik zadataka

en: Browse and create new tasks in GTG
sr: Pregleda i obrazuje nove zadatke u GTG

en: due: %s
sr: rok: %s

en: start: %s
sr: počinje: %s

en: tags: %s
sr: oznaka: %s

en: Open task in Getting Things GNOME!
sr: Otvorite zadatak u Gnomovom upravniku zadataka!

en: Delete
sr: Obriši

en: Permanently remove this task
sr: Trajno uklonite ovaj zadatak

en: Mark Done
sr: Označi da je gotovo

en: Mark this task as done
sr: Označava ovaj zadatak kao završen

en: Dismiss
sr: Otkaži

en: Mark this task as not to be done anymore
sr: Označi ovaj zadatak da se više ne izvršava

en: Create Task
sr: Napravi zadatak

en: Create new task in Getting Things GNOME
sr: Napravite novi zadatak u Gnomovom upravniku zadataka

en: Gwibber
sr: Gviber

en: Microblogging with Gwibber. Allows sending and receiving messages from social networks like Twitter, Identi.ca etc. Requires the package 'gwibber-service'.
sr: Mikroblogovanje Gviberom omogućava slanje i primanje poruka od društvenih mreža kao što je Tviter, Identika, itd. Zahteva paket „gwibber-service“.

en: Maximum number of messages to show
sr: Najveći broj poruka za prikazivanje

note: TRANS: Account description, similar to "John on Identi.ca"
en: %(user)s on %(service)s
sr: %(user)s na %(service)s

note: TRANS: Gwibber Message description TRANS: Similar to "John  May 5 2011 11:40 on Identi.ca" TRANS: the %(user)s and similar tokens must be unchanged
en: %(user)s %(when)s on %(where)s
sr: %(user)s %(when)s na %(where)s

en: Send Message
sr: Pošalji poruku

en: Send message to all Gwibber accounts
sr: Pošalji poruku na sve naloge Gvibera

en: Send Message To...
sr: Pošalji poruku ka...

en: Send message to a Gwibber account
sr: Pošalji poruku na nalog Gvibera

en: Send Message...
sr: Pošalji poruku...

en: Send message to selected Gwibber account
sr: Pošalji poruku na označeni nalog Gvibera

en: Reply...
sr: Odgovori...

en: Delete Message
sr: Obriši poruku

en: Send Private Message...
sr: Pošalji ličnu poruku...

en: Send direct message to user
sr: Šalje neposrednu poruku korisniku

en: Retweet
sr: Otcvrkutaj

en: Retweet To...
sr: Otcvrkutaj ka...

en: Retweet message to all Gwibber accounts
sr: Otcvrkutaj poruku na sve Gviberove naloge

en: Retweet message to a Gwibber account
sr: Otcvrkutaj poruku na Gviberov nalog

en: Open in Browser
sr: Otvori u pregledniku

en: Open message in default web browser
sr: Otvara poruku u podrazumevanom veb pregledniku

en: Gwibber Accounts
sr: Nalozi Gvibera

en: Accounts configured in Gwibber
sr: Podešeni nalozi u Gviberu

en: Gwibber Messages
sr: Poruke Gvibera

en: Recent messages received by Gwibber
sr: Skorašnje poruke primljene u Gviberu

note: TRANS:  %s is a service name
en: Gwibber Messages for %s
sr: Gviberove poruke za %s

en: Gwibber Streams
sr: Gviberovi tokovi

en: Streams configured in Gwibber
sr: Tokovi podešeni u Gviberu

note: TRANS: Gwibber messages in %s :: %s is a Stream name
en: Gwibber Messages in %s
sr: Gviberove poruke u %s

en: Gwibber (Simple)
sr: Gviber (jednostavan)

en: Send updates via the microblogging client Gwibber
sr: Pošalji osveženja preko mikroblog klijenta Gvibera

en: Send Update
sr: Pošalji osveženje

en: Unable to activate Gwibber service
sr: Ne mogu da pokrenem uslugu Gvibera

en: Higher-order Actions
sr: Radnje više važnosti

en: Tools to work with commands as objects
sr: Pribor za rad sa naredbama kao predmetima

en: Select in Kupfer
sr: Izaberi u Bakarniku

en: Result of %s (%s)
sr: Izlaz iz %s (%s)

en: Run (Take Result)
sr: Izvrši (preuzmi izlaz)

en: Take the command result as a proxy object
sr: Uzima izlaz iz izvršene naredbe kao predmet

en: Run (Discard Result)
sr: Izvrši (otkaži izlaz)

en: Image Tools
sr: Alatke za slike

en: Image transformation tools
sr: Alatke za obradu slika

en: Scale...
sr: Menjaj veličinu srazmerno...

en: Scale image to fit inside given pixel measure(s)
sr: Menjaj veličinu slike srazmerno do određenog broja tačaka

en: Rotate Clockwise
sr: Okreni u smeru kazaljke na satu

en: Rotate Counter-Clockwise
sr: Okreni suprotno smeru kazaljke sata

en: Autorotate
sr: Samostalno obrći

en: Rotate JPEG (in-place) according to its EXIF metadata
sr: Obrće JPEG (na mestu) u skladu sa EksIF metapodacima

en: Kupfer Plugins
sr: Priključci Bakarnika

en: Access Kupfer's plugin list in Kupfer
sr: Pristup spisku priključaka Bakarnika

en: Show Information
sr: Prikaži podatke

en: Show Source Code
sr: Prikaži izvorni kod

en: enabled
sr: omogućen

en: Locate Files
sr: Nađi datoteke

en: Search filesystem using locate
sr: Pretražite sistem datoteka upotrebom „locate“

en: Ignore case distinctions when searching files
sr: Zanemari veličinu slova pri pretrazi datoteka

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: OpenOffice / LibreOffice
sr: Open ofis / Libre ofis

en: Recently used documents in OpenOffice/LibreOffice
sr: Skorašnji dokumenti u Open ofisu / Libre ofisu

en: OpenOffice/LibreOffice Recent Items
sr: Skorašnji dokumenti u Open ofisu / Libre ofisu

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Opera Mail
sr: Opera pošta

en: Opera Mail contacts and actions
sr: Radnje i poznanici iz Opera pošte

en: Compose a new message in Opera Mail
sr: Sastavite novu poruku u Opera pošti

en: Opera Mail Contacts
sr: Poznanici Opera pošte

en: Contacts from Opera Mail
sr: Poznanici iz Opera pošte

en: Opera Bookmarks
sr: Opera zabeleške

en: Index of Opera bookmarks
sr: Sadržaj zabeleški Opere

en: Pidgin
sr: Golupko (Pidgin)

en: Access to Pidgin Contacts
sr: Pristup poznanika Golupka

en: %s (%d character) | %s (%d characters)
sr[0]: %s (%d znak)
sr[1]: %s (%d znaka)
sr[2]: %s (%d znakova)
sr[3]: %s (%d znak)

en: Pidgin Contacts
sr: Poznanici Golupka

en: PuTTY Sessions
sr: Putti sesije (PuTTY)

en: Quick access to PuTTY Sessions
sr: Brzi pristup PuTTi sesijama

en: Start Session
sr: Započni sesiju

en: Quicksilver Icons
sr: Ikone Brzopoteznika

en: Quick Image Viewer
sr: Brzi preglednik slika

en: View Image
sr: Pogledaj sliku

en: reStructuredText
sr: re‑strukturni-tekst

en: Render reStructuredText and show the result
sr: Iscrtava re-strukturni-tekst i pokazuje rezultat

en: View as HTML Document
sr: Pregledaj kao HTML dokument

en: GNU Screen
sr: Gnuov ekran

en: Active GNU Screen sessions
sr: Pokrenute sesije Gnuovog ekrana

en: Attached
sr: Priloženo

en: Detached
sr: Otkačeno

en: %(status)s session (%(pid)s) created %(time)s
sr: %(status)s sesija (%(pid)s) obrazovana %(time)s

en: Screen Sessions
sr: Sesije ekrana

en: Attach
sr: Priloži

en: Send Keys
sr: Pošalji tastere

en: Send synthetic keyboard events using xautomation
sr: Pošalji veštačke događaje tastature uz pomoć iksautomata (xautomation)

en: Paste to Foreground Window
sr: Nalepi na izdignuti prozor

en: Copy to clipboard and send Ctrl+V to foreground window
sr: Umnoži u ostavu isečaka i pošalji Ktrl+V na izdignuti prozor

en: Send keys to foreground window
sr: Pošalji niz dugmadi na izdignuti prozor

en: Type Text
sr: Upišite tekst

en: Type the text to foreground window
sr: Unesite tekst u izdignuti prozor

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: System Services
sr: Sistemske usluge

en: Start, stop or restart system services via init scripts
sr: Pokreće, zaustavlja ili ponovo pokreće usluge preko pokretačkih skripti

en: Sudo-like Command
sr: Sudo-lika naredba

en: Start Service
sr: Pokreni uslugu

en: Restart Service
sr: Ponovo pokreni uslugu

en: Stop Service
sr: Zaustavi uslugu

en: %s Service
sr: %s usluga

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: Shorten Links
sr: Skrati veze

en: Create short aliases of long URLs
sr: Napravi skraćenice za dugačke adrese

en: Error
sr: Greška

en: Shorten With...
sr: Skrati uz pomoć...

en: Services
sr: Usluge

en: Show QRCode
sr: Prikaži KuRKod

en: Display text as QRCode in a window
sr: Prikazuje tekst kao KuRKod u prozoru

en: Access to Skype contacts
sr: Pristupite Skajp kontaktima

en: Skype Me
sr: Skajpni me

en: Logged Out
sr: Odjavljen

en: Call
sr: Poziv

en: Place a call to contact
sr: Uputite poziv svim kontaktima

en: Skype Contacts
sr: Kontakti Skajpa

en: Skype Statuses
sr: Stanja Skajpa

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: SSH Hosts
sr: Domaćini bezbedne školjke

en: Adds the SSH hosts found in ~/.ssh/config.
sr: Dodaje domaćine bezbedne školjke pronađene u „~/.ssh/config“.

en: SSH host
sr: Domaćin bezbedne školjke

en: Connect
sr: Poveži se

en: Connect to SSH host
sr: Poveži se sa domaćinom bezbedne školjke

en: SSH hosts as specified in ~/.ssh/config
sr: Domaćini bezbedne školjke navedeni u datoteci „~/.ssh/config“

en: No D-Bus connection to desktop session
sr: Nema veze D-sabirnice sa sesijom okruženja

en: GNOME Keyring
sr: Gnomov privezak ključeva

en: KWallet
sr: Knovčanik

en: Unencrypted File
sr: Nešifrovana datoteka

en: Document Templates
sr: Obrasci dokumenata

en: Create new documents from your templates
sr: Napravite novi dokument od obrazaca

en: %s template
sr: %s obrazac

en: Empty File
sr: Prazna datoteka

en: New Folder
sr: Nova fascikla

en: Create New Document...
sr: Napravi novi dokument...

en: Create a new document from template
sr: Napravi novi dokument prema obrascu

en: Create Document In...
sr: Napravi novi dokument u...

en: Textfiles
sr: Tekst datoteka

en: Append To...
sr: Dodaj na...

en: Append...
sr: Dodaj...

en: Write To...
sr: Upiši na...

en: Get Text Contents
sr: Dobavi sadržaj teksta

en: Thunar
sr: Tunar

en: File manager Thunar actions
sr: Radnje Tunara upravnika datoteka

en: Select in File Manager
sr: Označi u upravniku datoteka

en: Show Properties
sr: Prikaži osobine

en: Show information about file in file manager
sr: Prikazuje podatke o datoteci u upravniku datoteka

en: Send To...
sr: Pošalji na...

en: Symlink In...
sr: Simbolička veza do...

en: Create a symlink to file in a chosen location
sr: Obrazuje simboličku vezu do datoteke u izabranoj putanji

en: Empty Trash
sr: Isprazni smeće

en: Thunar Send To Objects
sr: Slanje datoteka Tunarom

en: Thunderbird
sr: Tanderberd

en: Thunderbird/Icedove Contacts and Actions
sr: Poznanici i radnje Tanderberda/Ledene golubice

en: Compose a new message in Thunderbird
sr: Sastavi novu poruku u Tanderberdu

en: Thunderbird Address Book
sr: Adresar Tanderberda

en: Contacts from Thunderbird Address Book
sr: Poznanici iz adresara Tanderberda

en: Top
sr: Vrh

en: Show running tasks and allow sending signals to them
sr: Prikazuje pokrenute zadatke i dozvoljava slanje znakova njima

en: Sort Order
sr: Pravilo razvrstavanja

en: Commandline
sr: Naredbena linija

en: CPU usage (descending)
sr: Upotreba procesora (silazno)

note: sort processes (top don't allow to sort via cmd line)
en: Memory usage (descending)
sr: Upotreba memorije (silazno)

en: Send Signal...
sr: Pošalji znak...

en: Signals
sr: Znaci

en: Running Tasks
sr: Pokrenuti zadaci

note: default: by cpu
en: pid: %(pid)s  cpu: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  time: %(time)s
sr: lib: %(pid)s  proc: %(cpu)g%%  mem: %(mem)g%%  vreme: %(time)s

en: Running tasks for current user
sr: Pokrenuti zadaci trenutnog korisnika

en: Tracker
sr: Tragač (Tracker)

en: Tracker desktop search integration
sr: Ugrađeni Tragač u okruženju

en: Search in Tracker
sr: Pretraži u Tragaču

en: Open Tracker Search Tool and search for this term
sr: Otvori alat pretrage Tragača i traži sledeći izraz

en: Get Tracker Results...
sr: Dobavi izlaze Tragača...

en: Show Tracker results for query
sr: Prikaži izlaze iz Tragača za upit

note: FIXME: Port tracker tag sources and actions to the new, much more powerful sparql + dbus API (using tracker-tag as in 0.6 is a plain hack and a dead end) -*- coding: UTF-8 -*-
en: TrueCrypt
sr: Trukript

en: Volumes from TrueCrypt history
sr: Uređaji iz Trukript istorije

en: TrueCrypt volume: %(file)s
sr: Uređaj Trukripta: %(file)s

en: Mount Volume
sr: Prikači uređaj

en: Mount in Truecrypt
sr: Prikači Trukriptom

en: Try to mount file as Truecrypt volume
sr: Pokušava da prikači datoteku kao Trukript uređaj

en: Dismount All Volumes
sr: Otkači sve uređaje

en: TrueCrypt Volumes
sr: Trukript uređaji

en: Terminal Server Client
sr: Klijent za terminalsku uslugu

en: Session saved in Terminal Server Client
sr: Sesija sačuvana u klijentu za terminalsku uslugu

en: TSClient sessions
sr: Sesije TSklijenta

en: Saved sessions in Terminal Server Client
sr: Sačuvane sesije u klijentu za terminalsku uslugu

en: Recently used documents in Vim
sr: Nedavno korišćenih dokumenti u Vimu

en: Vim Recent Documents
sr: Skorašnji dokumenti Vima

en: Close (Save All)
sr: Zatvori (sačuvaj sve)

en: Send...
sr: Pošalji...

en: Send ex command
sr: Pošalji bivšu naredbu

en: Insert in Vim...
sr: Ubaci u Vim...

en: Active Vim Sessions
sr: Pokrenute sesije Vima

en: Vim Session %s
sr: Sesija Vima %s

en: Vinagre bookmarks and actions
sr: Zabeleške i radnje Vinagrea

en: Start Vinagre Session
sr: Pokreni sesiju Vinagrea

en: Vinagre Bookmarks
sr: Zabeleške Vinagrea

note: -*- coding: UTF-8 -*-
en: VirtualBox
sr: Virtualboks

en: Control VirtualBox Virtual Machines. Supports both Sun VirtualBox and Open Source Edition.
sr: Upravljajte nestvarnim mašinama Virtualboksa. Podržava Virtualboks San, i izdanje otvorenog izvora.

en: Force use CLI interface
sr: Prisili upotrebu naredbene linije

en: Power On
sr: Uključi

en: Power On Headless
sr: Uključi bezglavi

en: Send Power Off Signal
sr: Pošalji znak za isključenje

en: Reboot
sr: Ponovo pokreni

note: VM_STATE_PAUSED
en: Resume
sr: Nastavi

en: Save State
sr: Sačuvaj stanje

en: Power Off
sr: Isključi

en: VirtualBox Machines
sr: Mašine Virtualboksa

en: Access to Pages stored in Zim - A Desktop Wiki and Outliner
sr: Pristup stranicama sačuvanim u Zimu — Vikiju okruženja i obloživaču

en: Page names start with :colon
sr: Nazivi stranica počinju :dvotačkom

en: Default page name for quick notes
sr: Podrazumevan naziv stranice za brze beleške

en: Note %x %X
sr: Beleška %x %X

en: Strftime tags can be used: %H - hour, %M - minutes, etc
    Please check python documentation for details.
    NOTE: comma will be replaced by _
sr: Oznake niske funkcije vremena koje mogu biti korišćene: %H — sati, %M — minuti, itd
    Proverite Pitonovu dokumentaciju za pojedinosti.
    Primedba: zapeta će biti zamenjena znakom _

en: Default namespace for quick notes
sr: Podrazumevani naslov za brzu belešku

en: Zim Page from Notebook "%s"
sr: Stranica Zima iz beležnice „%s“

en: Create Zim Page
sr: Napravite stranicu Zima

en: Create page in default notebook
sr: Napravite stranicu u podrazumevanoj beležnici

en: Create Zim Page In...
sr: Napravi stranicu Zima u...

en: Insert QuickNote into Zim
sr: Unesite brzu belešku u Zim

en: Quick note selected text into Zim notebook
sr: Označeni tekst brze beleške u beležnici Zima

en: Create Subpage...
sr: Napravi podstranicu...

en: Zim Notebooks
sr: Beležnice Zima

en: Zim Pages
sr: Stranice Zima

en: Pages stored in Zim Notebooks
sr: Stranice sačuvane u beležnicama Zima
