seahorse - en to sr translation catalogue (534 entries)

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
sr: Не извршуј seahorse-сервисну услугу као сервисну услугу

en: couldn't fork process
sr: не могу да разделим процес

en: couldn't create new process group
sr: не могу да направим нову групу процеса

en: Encryption Daemon (Seahorse)
sr: Сервисна услуга шифровања (Ѕeahоrse)

en: Invalid or unrecognized key type: %s
sr: Неважећи или непрепознат тип кључа: %s

en: Invalid or unrecognized key: %s
sr: Неважећи или непрепознат кључ: %s

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
sr: Потписан од стране <i><key id='%s'/> <b>истиче</b></i> на %s.

en: Invalid Signature
sr: Неважећи потпис

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
sr: Потписан од стране <i><key id='%s'/></i> <b>истиче</b> дана %s .

en: Expired Signature
sr: Истекао потпис

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
sr: Потписан од стране <i><key id='%s'/> <b>Опозван</b></i> дана %s.

en: Revoked Signature
sr: Опозван потпис

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
sr: Потписан од стране <i><key id='%s'/></i> дана %s.

en: Good Signature
sr: Добар потпис

en: Signing key not in keyring.
sr: Кључ који треба поптисати није у прстену кључева.

en: Unknown Signature
sr: Непознат потпис

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
sr: Лош или фалсификован потпис. Потписани подаци су модификовани.

en: Bad Signature
sr: Лош потпис

en: Couldn't verify signature.
sr: Нисам могао да верификујем потпис.

en: Invalid or unrecognized signer: %s
sr: Неважећи или непрепознат потписник: %s

en: Key is not valid for signing: %s
sr: Кључ није важећи за потписивање: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
sr: Неважећи или непрепознат прималац: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
sr: Кључ није важећи прималац за  шифровање: %s

en: No recipients specified
sr: Нема наведених примаоца

en: No signer specified
sr: Потписник није наведен

en: Invalid key type for decryption: %s
sr: Неважећи тип кључа за дешифровање: %s

en: Invalid key type for verifying: %s
sr: Неважећи тип кључа за верификовање: %s

en: Invalid key id: %s
sr: Неважећи ИБ кључа: %s

en: Couldn't share keys
sr: Немогуће делити кључеве

en: Can't publish discovery information on the network.
sr: Не могу објавити на мрежи информације о проналасцима.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Shared keys of %s".
en: %s's encryption keys
sr: %s's кључеви шифрирања

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
sr: Листа УРИ-ја сервера кључева за претрагу удаљених ПГП кључева. У каснијим верзијама име за приказ се може додати, придодајући размак и затим име.

en: Auto Retrieve Keys
sr: Аутоматски преузети кључеве

en: Auto Sync Keys
sr: Аутоматски синхронизовати кључеве

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
sr: Контролише видљивост колоне за рок у управљачу кључевима.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
sr: Контролише видљивост колоне за поверење у управљачу кључевима.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
sr: Контролише видљивост колоне за тип у управљачу кључевима.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
sr: Контролише видљивост колоне за исправност у управљачу кључевима.

en: Enable DNS-SD sharing
sr: Омогућити DNS-SD дељење

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
sr: омогућити DNS-SD (Apple Bonjour) дељење кључева. seahorse-системска услуга мора бити покренута и мора имати уграђену HKP и DNS-SD подршку.

en: ID of the default key
sr: ИБ подразумеваног кључа

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
sr: Ако је постављен на тачно, тада ће датотеке шифроване помоћу seahorse-а бити ASCII оклопно шифровани.

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
sr: Уколико је постављено, онда ће се подразумевани кључ увек додавати у списак прималаца са шифровањем.

en: Last key server search pattern
sr: Последњи шаблон претраге сервера кључева

en: Last key servers used
sr: Последњи сервери кључева су искоришћени.

en: Last key used to sign a message.
sr: Употребљен последњи кључ за потписивање поруке.

en: PGP Key servers
sr: PGP сервери кључева

en: Publish keys to this key server.
sr: Објавити кључеве на овом серверу кључева.

en: Show expires column in key manager
sr: Прикажи колону за рок у управљачу кључевима

en: Show trust column in key manager
sr: Прикажи колону за поверење у управљачу кључевима

en: Show type column in key manager
sr: Прикажи колону за тип у управљачу кључевима

en: Show validity column in key manager
sr: Прикажи колону за исправност у управљачу кључевима

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
sr: Навести колону по којој треба сортирати прозор прималаца. Колоне су: ’име’ и ’ИБ’. Ставити ’-’ испред имена колоне за сортирање по опадајућем редоследу.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
sr: Навести колону по којој треба сортирати главни прозор seahorse уредника кључева. Колоне су: ’име’, ’ИБ’, ’Валидност’, ’истиче’, ’поверење’, и ’тип’. Ставити ’-’ испред имена колоне да би сортирали по опадајућем редоследу.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
sr: ИБ последњег тајног кључа искоришћеног за потписивање поруке.

en: The column to sort the recipients by
sr: По којој колони ређати примаоце

en: The column to sort the seahorse keys by
sr: По којој колони ређати кључеве морског коња

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
sr: Сервер кључева на који треба објавити PGP кључеве. Или испразнити да би зауставили објављивање ПГП кључева.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
sr: Последњи сервер кључева на основу ког је извршена претрага или је празно за употребу свих сервера кључева.

en: The last search pattern searched for against a key server.
sr: Последња шема претраге сервера кључева.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
sr: Ово одређује подразумевани кључ који ће се користити за одређене операције, првенствено за потписивање.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
sr: Били или не кључеви требају аутоматски бити преузети са сервера кључева.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
sr: Били или не модификовани кључеви требају аутоматски бити синхронизовани са подразумеваним серверима кључева.

en: Whether to always encrypt to default key
sr: Да ли да увек шифрује према уобичајеном кључу

en: Whether to use ASCII Armor
sr: Да ли да користи ASCII оклоп

en: Invalid
sr: Неважеће

en: Web Password
sr: Web пропусна реч

en: Network Password
sr: Мрежна пропусна реч

en: Password
sr: Пропусна реч

en: Access a network share or resource
sr: Приступити садржају дељеном на мрежи или ресурсима

en: Access a website
sr: Приступи Web страници

en: Unlocks a PGP key
sr: откључава PGP кључ

en: Unlocks a Secure Shell key
sr: Откључава кључ осигураног командног окружења

en: Saved password or login
sr: Сачувана пропусна шифра или пријавница

en: Network Credentials
sr: Акредитиви мреже

en: Couldn't change password.
sr: Нисам могао да променим шифру.

en: Couldn't set description.
sr: Нисам могао да поставим опис.

en: Couldn't set application access.
sr: Нисам могао да поставим приступ апликацији.

en: <b>Password:</b>
sr: <b>Пропуснаа реч:</b>

en: <b>Path:</b>
sr: <b>Путања:</b>

en: <b>Permissions:</b>
sr: <b>Дозволе:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
sr: <b>Технички детаљи:</b>

en: Applications
sr: Апликације

en: Details
sr: Детаљи

en: Key
sr: Кључеви

en: Key Properties
sr: Особине кључева

en: Login:
sr: Пријава:

en: Server:
sr: Сервер:

en: Show pass_word
sr: Прикажи проп_усну реч

en: Type:
sr: Тип:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
sr: Употреба:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Description:
sr: _Опис:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
sr: _Читај

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
sr: _Пиши

en: Access to the key ring was denied
sr: Приступ прстену кључева је одбијен

en: The gnome-keyring daemon is not running
sr: Системска услуга gnome-keyring није покренута

en: The key ring has already been unlocked
sr: прстен кључева је већ откључан

en: No such key ring exists
sr: Не постоји такав прстен кључева

en: Couldn't communicate with key ring daemon
sr: Нисам могао да комуницирам са системском услугом прстена кључева

en: The item already exists
sr: Ставка већ постоји

en: Internal error accessing gnome-keyring
sr: Интерна грешка при приступању gnome-keyring-у

en: Saving item...
sr: Чување ставке...

en: Retrieving key
sr: Преузимање кључа

note: Start listing of ids
en: Listing passwords
sr: Листање пропусних речи

en: All Keys
sr: Сви кључеви

en: Selected Recipients
sr: Изабрани примаоци

en: Search Results
sr: Резултати претраге

note: Filter Label
en: Search _for:
sr: Претрага за:

en: None (Don't Sign)
sr: Ниједан (не потписивати)

note: Sign Label
en: _Sign message as:
sr: Потпи_сати поруку као:

note: TODO: Icons
en: Name
sr: Име

en: Key ID
sr: ID кључа

en: Add Password Keyring
sr: Додати прстен кључева пропусне речи

en: New Keyring Name:
sr: Ново име прстена кључева:

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
sr: Молим вас изаберите име за нови прстен кључева. Биће вам затражена пропусна реч за откључавање

en: The host name or address of the server.
sr: Име хоста или адреса сервера.

en: Add Key Server
sr: Додај сервер кључева

en: Host:
sr: Хост:

en: Key Server Type:
sr: Тип сервера кључева:

en: The port to access the server on.
sr: Порт којим се може приступити серверу.

en: Key Imported | Keys Imported
sr[0]: Кључ је увежен
sr[1]: Кључ је увежен
sr[2]: Кључеви су увежени

en: Imported %i key | Imported %i keys
sr[0]: Увезен %i кључ
sr[1]: Увезен %i кључ
sr[2]: Увезено %i кључева

en: Imported a key for | Imported keys for
sr[0]: Увежен кључ за
sr[1]: Увежен кључ за
sr[2]: Увежени кључеви за

en: Notification Messages
sr: Обавештајне поруке

en: Passphrase
sr: Лозинка

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Confirm:
sr: Потврди:

en: Not a valid Key Server address.
sr: Неважећа адреса сервера кључева.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
sr: За помоћ се обратите вашем администратору система или администратору сервера кључева.

en: Custom
sr: Уобичајени

en: None: Don't publish keys
sr: Ниједан: Немој објављивати кључеве

en: <i>Automatically unlocked when user logs in.</i>
sr: <i>Аутоматски је откључан када се корисник улогује.</i>

en: Couldn't get default password keyring
sr: Не могу да добијем подразумевано складиште шифара

en: Couldn't get list of password keyrings
sr: Не могу да добијем листу складишта шифара

en: Couldn't set default password keyring
sr: Не могу да поставим подразумевано складиште шифара

en: Couldn't remove keyring
sr: Нисам могао да уклоним прстен кључева

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' keyring?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно да избришете ’%s' прстен кључева?

en: Couldn't add keyring
sr: Нисам могао да додам прстен кључева

en: Couldn't change keyring password
sr: Нисам могао да променим пропусну реч прстена кључева

en: <b>Default Keyring</b>
sr: <b>Подразумевани прстен кључева</b>

en: <b>Password Keyrings</b>
sr: <b>Пропусни прстени кључева</b>

en: Automatically retrieve keys from _key servers
sr: Аутоматски преузми кључеве са сервера _кључева

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
sr: Аутоматски синхронизуј _модификоване кључеве са серверима кључева

en: Change Unlock _Password
sr: Промени _пропусну реч за откључавање

en: Key Servers
sr: Сервери кључева

en: Key Sharing
sr: Дељење кључева

en: Password Keyrings
sr: Прстени кључева пропусне речи

en: Password and Encryption Settings
sr: Подешавање пропусних речи и шифровања

en: Sharing your keys allows other people on your network to use the keys you've collected. This means they can automatically encrypt things for you or those you know, without you having to send them your key.
    
    <b>Note:</b> Your personal keys will not be compromised.
sr: Дељење ваших кључева омогућава другим људима на вашој мрежи да користе кључеве које сте сакупили. Ово значи да они могу шифровати ствари уместо вас или оних које ви знате, а да им нисте послали ваш кључ.
    
    <b>Напомена:</b> Ваши лични кључеви неће бити компромитовани.

en: _Add Keyring
sr: _Додај прстен кључева

en: _Find keys via:
sr: _Пронађи кључ преко:

en: _Location for application passwords:
sr: _Локација за пропусне речи апликација:

en: _Publish keys to:
sr: _Објави кључеве на:

en: _Remove Keyring
sr: _Уклони прстен кључева

en: _Share my keys with others on my network
sr: _Дели моје кључеве са другима на мојој мрежи

en: Progress Title
sr: Наслов напредовања

en: Unavailable
sr: Недоступно

en: Unknown Key: %s
sr: Непознат кључ: %s

en: Unknown Key
sr: Непознат кључ

en: Unavailable Key
sr: Недоступан кључ

en: %Y-%m-%d
sr: %d.%m.%Y

en: Key Data
sr: Подаци кључа

en: Multiple Keys
sr: Вишеструки кључеви

en: Couldn't run file-roller
sr: Не могу да покренем „file-roller“

en: Couldn't package files
sr: Нисам могао да упакујем датотеке

en: The file-roller process did not complete successfully
sr: Процес „file-roller“ није успешно завршен

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
sr: Сви гајлови кључева

en: All files
sr: Све датотеке

en: Archive files
sr: Архиве

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
sr: <b>Датотека већ постоји.</b>
    
    Желите ли да је препишете новом?

en: _Replace
sr: Препиши

en: Unknown
sr: Непознато

en: Never
sr: Никад

en: Marginal
sr: Површно

en: Full
sr: Потпуно

en: Ultimate
sr: Највеће

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Revoked
sr: Повучен

en: Could not display help: %s
sr: Нисам могао да прикажем помоћ: %s

en: Expiration Date:
sr: Датум истека:

en: Generate a new subkey
sr: Направи нови подкључ

en: If key never expires
sr: Ако кључ никад не истиче

en: Key _Length:
sr: _Дужина кључа:

en: Key _Type:
sr: _Тип кључа:

en: Length of Key
sr: Дужина кључа

en: Never E_xpires
sr: Никад не ис_тиче

en: Add User ID
sr: Додај ИБ корисника

en: Create the new user ID
sr: Направи нови ИБ корисника

en: Full _Name:
sr: Име и _презиме:

en: Key Co_mment:
sr: Ко_ментар кључа:

en: Must be at least 5 characters long
sr: Мора бити дужине бар 5 знакова

en: Optional comment describing key
sr: Необавезна примедба за опис кључа

en: Optional email address
sr: Необавезна адреса е-поште

en: _Email Address:
sr: Адреса _е-поште:

en: C_hange
sr: П_роменити

en: Revoke key
sr: Повуци кључ

en: _Never expires
sr: _Никад не истиче

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
sr: Дешифровање није успело. Вероватно немате кључ за дешифровање.

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
sr: Претрага није била довољно специфична. Сервер '%s' је пронашао превише кључева.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
sr: Нисам могао да комуницирам са сервером '%s': %s

en: Searching for keys...
sr: Тражим кључеве...

en: Uploading keys...
sr: Слање кључева...

en: Retrieving keys...
sr: Преузимање кључева...

en: PGP Key
sr: PGP кључ

en: Searching for keys on: %s
sr: Тражим кључеве на: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
sr: Повезивање на: %s

en: HTTP Key Server
sr: HTTP Сервер кључева

en: Couldn't communicate with '%s': %s
sr: Нисам могао да комуницирам са '%s': %s

en: Couldn't resolve address: %s
sr: Нисам могао да разрешим адресу: %s

en: Resolving server address: %s
sr: Разрешавање адресе сервера: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
sr: Тражим кључеве који садрже '%s'...

en: Searching for key id '%s'...
sr: Тражим ИБ кључа '%s'...

en: Retrieving remote keys...
sr: Преузимам удаљене кључеве...

en: Sending keys to key server...
sr: Шаљем кључеве на сервер кључева

en: LDAP Key Server
sr: LDAP сервер кључева

en: Couldn't add subkey
sr: Не могу да додам подкључ

en: Add subkey to %s
sr: Додај подкључ за %s

en: DSA (sign only)
sr: DSA (само потпис)

en: ElGamal (encrypt only)
sr: ElGamal (само шифровање)

en: RSA (sign only)
sr: RSA (само потпис)

en: RSA (encrypt only)
sr: RSA (само шифровање)

en: Couldn't add user id
sr: Не могу да додам ИБ корисника

en: Add user ID to %s
sr: Додај ИБ корисника у %s

en: Sign public key
sr: Потпиши јавни кључ

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно да уклоните %s?

en: Couldn't change expiry date
sr: Нисам могао да променим датум истека

en: Expiry for Subkey %d of %s
sr: Рок за подкључ %d од кључа %s

en: Expiry for %s
sr: Рок за %s кључ

en: Couldn't generate PGP key
sr: Нисам могао да генеришем PGP кључ

en: Passphrase for New PGP Key
sr: Пропусна фраза за нови PGP кључ

en: Enter the passphrase for your new key twice.
sr: Унесите два пута пропусну фразу за ваш нови кључ.

en: Couldn't generate key
sr: Не могу да направим кључ

en: Generating key
sr: Стварање кључа

en: <b>_Advanced key options</b>
sr: <b>_Напредне опције кључа</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
sr: PGP кључ вам омогућава да шифрујете е-пошту или датотеке које шаљете другим људима.

en: Algorithms here
sr: Овде ставити алгоритме

en: C_reate
sr: Нап_рави

en: Create a PGP Key
sr: Направи PGP кључ

en: E_xpiration Date:
sr: Датум и_стека:

en: Encryption _Type:
sr: _Тип шифровања

en: Generate a new key
sr: Направи нови кључ

en: Key _Strength (bits):
sr: _Јачина кључа (битова):

en: Ne_ver Expires
sr: Ника_да не истиче

en: New PGP Key
sr: Нови PGP кључ

en: _Comment:
sr: _Коментар:

en: Used to encrypt email and files
sr: Користи се за шифровање е-поште и датотека

en: Private PGP Key
sr: Приватни PGP кључ

en: Public PGP Key
sr: Јавни PGP кључ

en: Expired
sr: Истекао

en: Couldn't change primary user ID
sr: Не могу да променим ИБ основног корисника

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните ИБ корисника „%s“?

en: [Unknown]
sr: [Непознато]

en: Name/Email
sr: Име/Е-пошта

en: Signature ID
sr: ИБ потписа

en: Couldn't change primary photo
sr: Нисам могао да променим примарну слику

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: This key expired on: %s
sr: Овај кључ је истекао: %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да трајно уклоните подкључ %d од %s?

en: Couldn't delete subkey
sr: Не могу да обришем подкључ

en: Unable to change trust
sr: Нисам могао да променим поверење

en: Couldn't export key to "%s"
sr: Не могу да извезем кључ у „%s“

en: Export Complete Key
sr: Извези комплетан кључ

en: ID
sr: ИБ

note: The key type column
en: Type
sr: Тип

en: Created
sr: Направљен

en: Expires
sr: Истиче

en: Status
sr: Статус

en: Strength
sr: Снага

en: Good
sr: Добар

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
sr: <big><b>Фотографија је превише велика</b></big>
    Препоручена величина фотографије на вашем кључу је %d x %d пиксела.

en: _Don't Resize
sr: _Немој мењати величину

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
sr: Ова датотека није слика, или је непрепозната врста слике.

en: All image files
sr: Све слике

en: All JPEG files
sr: Све JPEG датотеке

en: Choose Photo to Add to Key
sr: Изаберите слику за придодавање кључу

en: Couldn't add photo
sr: Нисам могао да доделим слику

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
sr: Не могу да учитам датотеку. Могуће да је у неодговарајућем формату

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните трнутну слику из вашег кључа?

en: Couldn't delete photo
sr: Нисам могао да избришем слику

en: <b>Actions</b>
sr: <b>Акције</b>

en: <b>Comment:</b>
sr: <b>Коментар:</b>

en: <b>Dates</b>
sr: <b>Датуми</b>

en: <b>Email:</b>
sr: <b>Е-пошта:</b>

en: <b>Fingerprint</b>
sr: <b>Отисак</b>

en: <b>Key ID:</b>
sr: <b>ИБ кључа:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
sr: <b>Имене кључева и потписи</b>

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Име:</b>

en: <b>Photo </b>
sr: <b>Фотографија </b>

en: <b>Technical Details</b>
sr: <b>Технички детаљи</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
sr: <b>Овај кључ је опозван</b>

en: <b>This key has expired</b>
sr: <b>Овај кључ је истекао</b>

en: <b>Type:</b>
sr: <b>Тип:</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
sr: <b>Употреба:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
sr: <b>_Подкључеви</b>

en: Add
sr: Додај

en: Add a photo to this key
sr: Додај фотографију овоме кључу

en: Change _Passphrase
sr: Промени _лозинку

en: Created:
sr: Направљено:

en: Decrypt files and email sent to you.
sr: Дешифруј примљене датотеке и е-пошту.

en: Delete
sr: Избриши

en: Expire
sr: Рок

en: Expires:
sr: Истиче:

en: Export
sr: Извези

en: Go to next photo
sr: Пређи на следећу слику

en: Go to previous photo
sr: Врати се на претходну слику

en: Key ID:
sr: ИБ кључа:

en: Make this photo the primary photo
sr: Постави ову слику за главну слику

en: Names and Signatures
sr: Имена и потписи

en: Override Owner _Trust:
sr: Премости _поверење власника:

en: Owner
sr: Власник

en: Primary
sr: Примарно

en: Remove this photo from this key
sr: Уклони ову слику из овог кључа

en: Revoke
sr: Опозови

en: Sign
sr: Потпиши

en: Strength:
sr: Јачина:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
sr: Власник кључа је опозвао кључ. Не може се више користити.

en: Unknown
    Never
    Marginal
    Full
    Ultimate
sr: Непознат
    Никад
    Маргиналан
    Потпун
    Ултимативан

en: _Add Name
sr: _Додај име

en: _Export Complete Key:
sr: _Извези комплетан кључ:

en: <b>Dates:</b>
sr: <b>Датуми:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
sr: <b>Отисак:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
sr: <b>Укажи на поверење:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
sr: <b>Ваше поверење за овај кључ</b>

en: <b>_Other Names:</b>
sr: <b>_Остала имена</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
sr: <b>Људи који су потписали овај кључ:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
sr: Шифруј датотеку и пошаљи власнику кључа

note: Trust column
en: Trust
sr: Поверење

en: Unknown
    Never
    Marginally
    Fully
    Ultimately
sr: Не зна се
    Никад
    Маргинално
    Потпуно
    На крају

en: You _Trust the Owner:
sr: _Верујете власнику:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
sr: Ваше поверење је ручно специфицирано у језичку <i>Детаљи</i>.

en: _Only display the signatures of people I trust
sr: Приказуј _само потписе људи којима верујем

en: _Revoke Signature
sr: _Опозови потпис

en: _Sign this Key
sr: _Потпиши овај кључ

en: Couldn't revoke subkey
sr: Не могу да повучем подкључ

en: Revoke Subkey %d of %s
sr: Повуци подкључ %d од %s

en: Revoke %s
sr: Повуци %s

en: No reason
sr: Нема разлога

en: No reason for revoking key
sr: Нема разлога за повлачење кључа

en: Compromised
sr: Компромитован

en: Key has been compromised
sr: Кључ је компромитован

en: Superseded
sr: Превазиђен

en: Key has been superseded
sr: Кључ је превазиђен

en: Not Used
sr: Није коришћен

en: Key is no longer used
sr: Кључ није више у употреби

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
sr: Управо ћете додати %s као повлачење за %s. Ова операција се не може опозвати! Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Couldn't add revoker
sr: Не могу да додам опозивача

en: Couldn't sign key
sr: Не могу да потпишем кључ

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
sr: Нема кључева употребљивих за потписивање

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
sr: Немате личних PGP кључева који би се могли искористити да укажу на ваше поверење овом кључу.

en: Wrong passphrase.
sr: Погрешна пропусна фраза.

en: Enter new passphrase for '%s'
sr: Унесите нову лозинку за „%s“

en: Enter passphrase for '%s'
sr: Унесите лозинку за „%s“

en: Enter new passphrase
sr: Унесите нову лозинку

en: Enter passphrase
sr: Унесите пропусну фразу

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
sr[0]: Учитао сам %d кључ
sr[1]: Учитао сам %d кључа
sr[2]: Учитах %d кључева

en: Loading Keys...
sr: Учитавам кључеве...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
sr: Неважећи подаци кључа (недостају УИД-и). Ово се може десити ако је датум на рачунару подешен унапред или ако недостаје самопотпис.

en: Importing Keys
sr: Увожење кључева

en: Exporting Keys
sr: Извожење кључева

en: Optional description of revocation
sr: Необавезан опис за повлачење

en: Re_voke
sr: По_вуци

en: Reason for revoking the key
sr: Разлог за повлачење кључа

en: _Reason:
sr: _Разлог:

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
sr: <b>Колико сте пажљиво проверили овај кључ?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
sr: <b>Како ће други видеети овај потпис:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
sr: <b>Потпиши кључ као:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key
    is owned by the person who claims to own it. For example, you could
    read the key fingerprint to the owner over the phone.
sr: <i>Неформално:</i> да сте урадили уобичајену верификацију да је кључ
    поседован од стране особе која тврди да је њен. На пример, могли би сте
    да учитате отисак кључа власнику, преко телефона.

en: <i>Key Name</i>
sr: <i>Име кључа</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who 
    claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
sr: <i>Никако:</i> значи да верујете да кључ поседује особа која
    која тврди да јој припада, али неможете или не желите да верификујете да је ово истина

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this
    key is genuine.
sr: <i>Врло пажљиво:</i> Изаберите ово једино ако сте у потпуности сигурни  да је овај
    кључ оригиналан.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
sr: Потписивањем указујете ваше поверење да овај кључ припада:

en: I can _revoke this signature at a later date.
sr: Могу _опозвати овај потпис каснијег датума.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) 
    to personally check that the name on the key is correct. You should 
    have also used email to check that the email address belongs to the
    owner.
sr: Можете употребити идентификацију фотографијом која се тешко 
    фалсификује (као што је пасош) 
    да бисте лично проверили да ли је име на кључу тачно. Такође би 
    требало да искористите е-пошту да проверите да ли адресаа е-поште
    припада власнику.

en: _Casually
sr: _Уобичајено

en: _Not at all
sr: _Не уопште

en: _Others may not see this signature
sr: _Други не би могли видети овај потпис

en: _Sign
sr: _Потпиши

en: _Signer:
sr: _Потписник:

en: _Very Carefully
sr: _Врло пажљиво

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
sr: Немате личних PGP кључева који се могу искористити за потписивање документа или поруке.

en: _Sign message with key:
sr: Потпиши поруку _са кључем:

en: Encryption Key Manager
sr: Уредник кључева за шифровање

en: Change Passphrase
sr: Промени лозинку

en: Con_firm Passphrase:
sr: По_тврдите лозинку:

en: Confirm new passphrase
sr: Потврди нову лозинку

en: New _Passphrase:
sr: Нова _лозинка:

en: Manage your passwords and encryption keys
sr: Уредите ваше пропусне речи и кључеве шифровања

en: Passwords and Encryption Keys
sr: Пропусне речи и кључеви шифровања

en: <b>_Select the kind of key you wish to create:</b>
sr: <b>Изааберите врст:</b>у кључа који желите да креирате:</b>

en: C_ontinue
sr: Н_аставити

en: Create a New Key
sr: Креирај нови кључ

en: <big><b>First time options:</b></big>
sr: <big><b>Опције првог пута:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
sr: Самостално направите нови кључ:

en: Import existing keys from a file:
sr: Увезите постојеће кључеве из датотеке:

en: My _Personal Keys
sr: Моји _лични кључеви

en: Other _Collected Keys
sr: Други при_купљени кључеви

en: To get started with encryption you will need keys.
sr: Да бисте започели са шифровањем биће вам потребни кључеви.

en: _Import
sr: _Увези

en: _Passwords
sr: _Пропуснне речи

en: _Trusted Keys
sr: _Проверени кључеви

en: _Remote
sr: _Даљински

en: _Quit
sr: П_рекини

en: Close this program
sr: Затвори овај програм

en: _Create New Key...
sr: _Креирај нови кључ...

en: Create a new personal key
sr: Креирај нови лични кључ

en: _Import...
sr: _Увези...

en: Import keys into your key ring from a file
sr: Увези кључеве из датотеке у прстен кључева

en: Paste _Keys
sr: Налепи _кључеве

en: Import keys from the clipboard
sr: Увези кључеве из клипборда

en: _Find Remote Keys...
sr: _Пронађи удаљене кључеве...

en: Search for keys on a key server
sr: Претражи кључеве на серверу кључева

en: _Sync and Publish Keys...
sr: _Синхронизуј и објави кључеве...

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
sr: Објави и/или синхронизујте ваше кључеве са онима на мрежи.

en: T_ypes
sr: Т_ипови

en: Show type column
sr: Прикажи колону типа

en: _Expiry
sr: Р_окови

en: Show expiry column
sr: Прикажи колону рокова

en: _Trust
sr: П_оверење

en: Show owner trust column
sr: Прикажи колону поверење власника

en: _Validity
sr: Испра_вност

en: Show validity column
sr: Прикажи колону валидности

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Couldn't import keys
sr: Не могу да увезем кључеве

en: Import Key
sr: Увези кључ

en: Unrecognized key type, or invalid data format
sr: Непрепознат тип кључа, или неважећи формат података

en: Selected %d key | Selected %d keys
sr[0]: Изабран %d кључ
sr[1]: Изабрано %d кључева
sr[2]: Изабрано %d кључева

en: Validity
sr: Исправност

note: Expiry date column
en: Expiration Date
sr: Датум истека

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: _Expand All
sr: _Разгранај све

en: Expand all listings
sr: Разгранај сав испис

en: _Collapse All
sr: _Сажми све

en: Collapse all listings
sr: Сажми сав испис

en: Import selected keys to local key ring
sr: Увези изабране кључеве у локални прстен кључева

en: Remote Keys
sr: Удаљени кључеви

en: Remote Keys Containing '%s'
sr: Удаљени кључеви који садрже '%s'

en: Importing keys from key servers
sr: Увожење кључева са сервера кључева

en: <b>Key Servers:</b>
sr: <b>Сервери кључева:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
sr: </b>Дељени кључеви близу мене:</b>

en: Find Remote Keys
sr: Пронађи удаљене кључеве

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
sr: Ова опција проналази кључеве за друге на интернету. Ови кључеви се могу увести у ваш локални прстен кључева.

en: Where to search:
sr: Где Тражити:

en: _Search
sr: _Претражи

en: _Search for keys containing:
sr: _Тражи кључеве који садрже:

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
sr: Нисам могао да преузмем кључеве са сервера: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
sr[0]: <b>%d кључ је изабран за синхорнизацију</b>
sr[1]: <b>%d кључева је изабрано за синхронизацију</b>
sr[2]: <b>%d кључева је изабрано за синхронизацију</b>

en: Synchronizing keys
sr: Синхронизовање кључева

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
sr: Синхронизовање кључева...

en: <b>X keys are selected for synchronizing</b>
sr: <b>X кључева је изабрано за синхронизацију</b>

en: Sync Keys
sr: Синхронизуј кључеве

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
sr: Ова опција ће објавити кључеве у ваш прстен кључева тако да они буду доступни другима на коришћење. Такође, појавиће вам се промене које су направили други од времена када сте примили њихове кључеве.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
sr: Ова опција ће преузети све промене које су направили други од како сте примили њихове кључеве. Ниједен сервер кључева није изабран за објављивање, тако да ваши кључеви неће бити доступни другима.

en: _Key Servers
sr: Сервери _кључева

en: _Sync
sr: _Синхронизуј

note: Top menu items
en: _Key
sr: _Кључ

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _View
sr: _Поглед

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Prefere_nces
sr: Подеша_вања

en: Change preferences for this program
sr: Промени подешавања за овај програм

en: _About
sr: О прогр_аму

en: About this program
sr: О овмо програму

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Show Seahorse help
sr: Прикажи помоћ за Морског коња

en: P_roperties
sr: О_собине

en: Show key properties
sr: Прикажи особине кључа

en: E_xport Public Key...
sr: И_звези јавни кључ...

en: Export public part of key to a file
sr: Извези јавни део кључа у датотеку

en: _Copy Public Key
sr: _Копирај јавни кључ

en: Copy public part of selected keys to the clipboard
sr: Копирај јавни део изабраних кључева у клипборд

en: _Delete Key
sr: Об_риши кључ

en: Delete selected keys
sr: Обриши изабране кључеве

en: Contributions:
sr: Доприноси:

en: Seahorse Project Homepage
sr: Странница пројекта Seahorse

en: Couldn't retrieve data from key server
sr: нисам могао да преузмем податке са сервера кључева

en: Retrieving keys
sr: преузимање кључева

en: Export public key
sr: Извези јавни кључ

en: Exporting keys
sr: Извожење кључева

en: Enter your Secure Shell passphrase:
sr: Унесите вашу пропусну реч за осигурано командно окружење

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
sr: Пошаљи јавни кључ осигураног командног окружења на другу машину, и омогући пријављивања коришћењем тог кључа.

en: Couldn't generate Secure Shell key
sr: Нисам могао да генеришем кључ осигураног командног окружења

en: Creating Secure Shell Key
sr: Креирање кључа осигураног окружења

en: <i>Use your email address, and any other reminder
     you need about what this key is for.</i>
sr: <i>Користите адресу е-поште, и било који други потсетник
     који вам треба за назнаку чему служи овај кључ.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted
    computers using SSH, without entering a different password 
    for each of them.
sr: Кључ осигураног командног окружења (SSH) вам омогућава
    да се обезбеђено повежете на поверљиве компјутере који
    користе (SSH), без уношења различите шифре за сваки од
    њих.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you 
    can set up that computer to recognize your key now.
sr: Ако већ постоји компјутер на коме желите да искористите овај 
    кључ, можете сада тај компјутер подесити да препознаје ваш 
    кључ.

en: New Secure Shell Key
sr: Нови кључ осигураног командног окружења

en: _Create and Set Up
sr: _Направи и подеси

en: _Just Create Key
sr: _Само направи кључ

en: _Key Description:
sr: Опис _кључа:

en: Secure Shell Key
sr: Кључ осигураног командног окружења

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
sr: Користи се за приступ другим компјутерима (нпр: преко терминала)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
sr: (Нечитак кључ осигураног командног окружења)

en: Private Secure Shell Key
sr: Кључ приватног осигураног командног окружења

en: Public Secure Shell Key
sr: Кључ јавног осигураног командног окружења

en: Couldn't rename key.
sr: Нисам могао да преименујем кључ.

en: Couldn't change authorization for key.
sr: Нисам могао да променим ауторизацију за овај кључ.

en: Couldn't change passhrase for key.
sr: Нисам могао да променим пропусну фразу за кључ.

en: <b>Algorithm:</b>
sr: <b>Алгоритам:</b>

en: <b>Identifier:</b>
sr: <b>Идентификатор:</b>

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Локација:</b>

en: <b>Strength:</b>
sr: <b>Јачина:</b>

en: <b>Trust</b>
sr: <b>Поверење</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
sr: <i>Ово једино важи за '%s'</i> налог.

en: E_xport Complete Key
sr: И_звези комплетан кључ

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
sr: Власник овог кључа је _ауторизован да се повеже на овај компјутер

en: Used to connect to other computers.
sr: Користи се за повезивање на друге рачунаре.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
sr: SSH команда је неочекивано прекинута

en: The SSH command failed.
sr: SSH команда није успела да се изврши

en: Secure Shell key
sr: Кључ осигураног командног окружења

en: Passphrase:
sr: Пропусна фраза:

note: Just prompt over and over again
en: Secure Shell Passphrase
sr: Пропусна фраза осигураног командног окружења

en: Old Key Passphrase
sr: Стара пропусна фаза кључа

en: Enter the old passphrase for: %s
sr: Унесите стару пропусну фразу за: %s

en: New Key Passphrase
sr: Нова пропусна фраза кључа

en: Enter the new passphrase for: %s
sr: Унесите нову пропусну фразу за: %s

en: Enter Key Passphrase
sr: Унесите пропусну фразу кључа

en: Passphrase for New Secure Shell Key
sr: Пропусна фраза за нови кључ осигураног командног окружења

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
sr: Унесите пропусну фразу за ваш нови кључ осигураног командног окружења.

en: Secure Shell Key Passphrase
sr: Пропусна фраза кључа осигураног командног окружења

en: Enter the passphrase for: %s
sr: Унесите пропусну фразу за: %s

en: Save this passphrase in my keyring
sr: Сачувај пропусну фразу у мом прстену кључева

en: Importing key: %s
sr: Увожење кључа: %s

en: Importing key. Enter passphrase
sr: Увожење кључа.Унесите пропусну фразу

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
sr: Нисам могао да подесим кључеве осигураног командног окружења на удаљеном рачунару.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
sr: Подешавам кључеве осигураног командног окружења...

en: <i>eg: fileserver.example.com</i>
sr: <i>пример: fileserver.example.com</i>.

en: Set Up Computer for SSH Connection
sr: Подесите компјутер за SSH везу

en: To use your Secure Shell key with another computer that
    uses SSH, you must already have a login account on that 
    computer.
sr: Да бисте користили кључ осигураног командног окружења
    на другом компјутеру који користи SSH, морате унапред
    пријавни налог на том компјутеру.

en: _Computer Name:
sr: Име _компјутера:

en: _Login Name:
sr: _Пријавно име:

en: _Set Up
sr: Поде_шавње
