seahorse 2.25.x - en to no translation catalogue (619 entries)

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
no: Ikke kjør seahorse-daemon som en tjeneste

en: couldn't fork process
no: kunne ikke starte prosess

en: couldn't create new process group
no: kunne ikke opprette ny prosessgruppe

en: Encryption Daemon (Seahorse)
no: Krypteringstjeneste (Seahorse)

en: Seahorse Daemon
no: Seahorse-tjeneste

en: Invalid or unrecognized key type: %s
no: Ugyldig eller ugjenkjennelig nøkkeltype: %s

en: Invalid or unrecognized key: %s
no: Ugyldig eller ugjent nøkkel: %s

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
no: Signert av <i><key id='%s'/> <b>utløpt</b></i> den %s.

en: Invalid Signature
no: Ugyldig signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
no: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s <b>Utløpt</b>.

en: Expired Signature
no: Utgått signatur

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
no: Signert av <i><key id='%s'/> <b>Tilbakekalt</b></i> den %s.

en: Revoked Signature
no: Tilbakekalt signatur

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
no: Signert av <i><key id='%s'/></i> den %s.

en: Good Signature
no: God signatur

en: Signing key not in keyring.
no: Signerer nøkkel som ikke er på nøkkelringen.

en: Unknown Signature
no: Ukjent signatur

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
no: Ugyldig eller falsk signatur. Signerte data er endret.

en: Bad Signature
no: Dårlig signatur

en: Couldn't verify signature.
no: Kunne ikke verifisere signatur.

en: Invalid or unrecognized signer: %s
no: Ugyldig eller ukjent signerer: %s

en: Key is not valid for signing: %s
no: Nøkkelen er ikke gyldig for signering: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
no: Ugyldig eller ikke gjenkjent mottaker: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
no: Nøkkelen er ikke en gyldig mottaker for kryptering: %s

en: No recipients specified
no: Ingen mottakere oppgitt

en: No signer specified
no: Ingen signerer oppgitt

en: Invalid key type for decryption: %s
no: Ugyldig nøkkeltype for dekryptering: %s

en: Invalid key type for verifying: %s
no: Ugyldig nøkkeltype for verifisering: %s

en: Invalid key id: %s
no: Ugyldig nøkkel-ID: %s

en: Couldn't share keys
no: Kunne ikke dele nøkler

en: Can't publish discovery information on the network.
no: Kan ikke publisere informasjon for oppdagelse på nettverket.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Shared keys of %s".
en: %s's encryption keys
no: Krypteringsnøkler for %s

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
no: En liste med URIer til nøkkeltjenere for å søke etter eksterne PGP-nøkler. I senere versjoner kan et visningsnavn tas med ved å legge til et mellomrom og så navnet.

en: Auto Retrieve Keys
no: Henter nøkler automatisk

en: Auto Sync Keys
no: Synkroniser nøkler automatisk

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
no: Kontroller synligheten av utløpskolonnen for nøkkelhåndtereren.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
no: Kontroller synligheten av tillitskolonnen for nøkkelhåndtereren.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
no: Kontroller synligheten av typekolonnen for nøkkelhåndtereren.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
no: Kontroller synligheten av gyldighetskolonnen for nøkkelhåndtereren.

en: Enable DNS-SD sharing
no: Aktiver DNS-SD-deling

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
no: Aktiverer DNS-SD-deling (Apple Bonjour) av nøkler. seahorse-daemon må kjøre og må være bygget med støtte for HKP og DNS-SD.

en: ID of the default key
no: ID for forvalgt nøkkel

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
no: Hvis denne settes til «true» vil filer som krypteres med seahorse kodes med «ASCII-armor».

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
no: Hvis denne er satt til sann, så vil den forvalgte nøkkelen alltid å legges til en liste over krypteringsmottakere.

en: Last key server search pattern
no: Forrige søkemønster på nøkkeltjener

en: Last key servers used
no: Siste brukte nøkkeltjenere

en: Last key used to sign a message.
no: Siste nøkkel brukt for å signere en melding.

en: PGP Key servers
no: PGP-nøkkeltjenere

en: Publish keys to this key server.
no: Publiser nøkler til denne nøkkeltjeneren.

en: Show expires column in key manager
no: Vis utløpskolonnen i nøkkelhåndtereren

en: Show trust column in key manager
no: Vis tillitskolonnen i nøkkelhåndtereren

en: Show type column in key manager
no: Vis typekolonnen i nøkkelhåndtereren

en: Show validity column in key manager
no: Vis gyldighetskolonnen i nøkkelhåndtereren

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
no: Oppgi kolonne for sortering av mottakervinduet. Kolonne kan være: «name» og «id». Sett «-» foran kolonnenavnet for å sortere i synkende rekkefølge.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
no: Oppgi kolonne for sortering av hovedvindu i seahorse nøkkelhåndterer. Kolonner kan være: «name», «id», «validity», «expires», «trust» og «type». Sett «-» foran kolonnenavnet for å sortere i synkende rekkefølge.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
no: ID for siste hemmelige nøkkel som ble brukt til å signere en melding.

en: The column to sort the recipients by
no: Kolonne for sortering av mottakere

en: The column to sort the seahorse keys by
no: Kolonne nøkler skal sorteres etter i seahorse

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
no: Nøkkeltjener som brukes for publisering av PGP-nøkler. Ingen verdi stopper publisering av PGP-nøkler.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
no: Siste nøkkeltjener et søk ble utført mot eller tom for alle nøkkeltjenere.

en: The last search pattern searched for against a key server.
no: Siste søkemønster brukt mot en nøkkeltjener.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
no: Dette oppgir forvalgt nøkkel som skal brukes for visse operasjoner, hovedsaklig signering.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
no: Om nøkler skal hentes fra nøkkeltjenere automatisk.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
no: Om endrede nøkler skal synkroniseres med forvalgt nøkkeltjener automatisk.

en: Whether to always encrypt to default key
no: Om forvalgt nøkkel alltid skal krypteres

en: Whether to use ASCII Armor
no: Om ASCII-rustning skal brukes

en: Add Password Keyring
no: Legg til nøkkelring for passord

en: New Keyring Name:
no: Nytt navn på nøkkelring:

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
no: Vennligst velg et navn for den nye nøkkelringen. Du vil bli spurt om et passord for å låse den opp.

en: The host name or address of the server.
no: Vertsnavnet eller adressen til tjeneren.

en: Couldn't add keyring
no: Kunne ikke legge til nøkkelring

en: Web Password
no: Passord for nettside

en: Network Password
no: Nettverkspassord

en: Password
no: Passord

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette passordet «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
no[0]: Er du sikker på at du vil slette %d passord?
no[1]: Er du sikker på at du vil slette %d passord?

en: Access a network share or resource
no: Aksesser en delt nettverksressurs

en: Access a website
no: Aksesser et nettsted

en: Unlocks a PGP key
no: Låser opp en GPG-nøkkel

en: Unlocks a Secure Shell key
no: Låser opp en nøkkel for sikkert skall

en: Saved password or login
no: Lagret passord eller pålogging

en: Network Credentials
no: Påloggingsinformasjon for nettverk

en: Couldn't change password.
no: Kunne ikke endre passord

en: Couldn't set description.
no: Kunne ikke sette beskrivelse

en: Couldn't set application access.
no: Kunne ikke sette tilgang for program.

en: <b>Password:</b>
no: <b>Passord:</b>

en: <b>Path:</b>
no: <b>Sti:</b>

en: <b>Permissions:</b>
no: <b>Tillatelser:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
no: <b>Tekniske detaljer:</b>

en: Applications
no: Programmer

en: Details
no: Detaljer

en: Key
no: Nøkkel

en: Key Properties
no: Egenskaper for nøkkel

en: Login:
no: Pålogging:

en: Server:
no: Tjener:

en: Show pass_word
no: Vis pass_ord

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
no: Bruk:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.  This string refers to the ability of an application to delete this secret from its key ring.
en: _Delete
no: _Slett

en: _Description:
no: _Beskrivelse:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
no: _Les

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
no: _Skriv

en: Listing passwords
no: Lister passord

en: Passwords: %s
no: Passord: %s

en: <b>Passwords:</b> %s
no: <b>Passord:</b> %s

en: Password Keyring
no: Nøkkelringer for passord

en: Used to store application and network passwords
no: Brukes til å lagre passord for programmer og nettverk

en: Couldn't unlock keyring
no: Kunne ikke låse opp nøkkelring

en: Couldn't lock keyring
no: Kunne ikke låse nøkkelring

en: Couldn't set default keyring
no: Kunne ikke sette forvalgt nøkkelring

en: Couldn't change keyring password
no: Kunne ikke endre passord for nøkkelring

en: _Lock
no: _Lås

en: Lock the password storage keyring so a master password is required to unlock it.
no: Lås nøkkelring for passordlager og krev et hovedpassord for å låse den opp.

en: _Unlock
no: Lås _opp

en: Unlock the password storage keyring with a master password so it is available for use.
no: Lås opp nøkkelring for passordlager slik at den er tilgjengelig for bruk.

en: _Set as default
no: _Sett som forvalg

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
no: Programmer lagrer vanligvis nye passord i forvalgt nøkkelring.

en: Change _Password
no: Bytt _passord

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette passordnøkkelring «%s»?

note: ----------------------------------------------------------------------------- * PUBLIC To translators: This is the noun not the verb.
en: Created:
no: Opprettet:

en: Keyring
no: Nøkkelring

en: Keyring Properties
no: Egenskaper for nøkkelring

en: _Name:
no: _Navn:

en: Access to the key ring was denied
no: Tilgang til nøkkelringen ble nektet

en: The gnome-keyring daemon is not running
no: gnome-keyring-tjenesten kjører ikke

en: The key ring has already been unlocked
no: Nøkkelringen er allerede låst opp

en: No such key ring exists
no: Nøkkelringen eksisterer ikke

en: Couldn't communicate with key ring daemon
no: Kunne ikke kommunisere med nøkkelringtjenesten

en: The item already exists
no: Oppføringen eksisterer allerede

en: Internal error accessing gnome-keyring
no: Intern feil ved aksess til gnome-keyring

en: Saving item...
no: Lagrer oppføring ...

en: Deleting item...
no: Sletter oppføring...

en: Deleting keyring...
no: Sletter nøkkelring...

en: Listing password keyrings
no: Viser nøkkelringer med passord

en: No encryption keys were found with which to perform the operation you requested.  The program <b>Passwords and Encryption Keys</b> will now be started so that you may either create a key or import one.
no: Fant ingen krypteringsnøkler for å utføre operasjonen du forespurte. Programmet <b>Passord og krypteringsnøkler</b> vil nå startes slik at du kan lage en nøkkel eller importere en.

en: All Keys
no: Alle nøkler

en: Selected Recipients
no: Valgte mottakere

en: Search Results
no: Søkeresultater

note: Filter Label
en: Search _for:
no: Søk _etter:

en: None (Don't Sign)
no: Ingen (Ikke signer)

en: Sign this message as %s
no: Signer denne meldingen som %s

note: Sign Label
en: _Sign message as:
no: _Signer melding som:

note: TODO: Icons The name column
en: Name
no: Navn

note: The keyid column
en: Key ID
no: Nøkkel-ID

en: Display flags
no: Vis flagg

en: Displayed date and/or time properties
no: Viste egenskaper for dato og/eller tid

en: Lazy mode
no: Lat modus

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
no: Lat modus normaliserer ikke oppgitte dato- og tidsverdier

en: Year
no: År

en: Displayed year
no: Vist år

en: Month
no: Måned

en: Displayed month
no: Vist måned

en: Day
no: Dag

en: Displayed day of month
no: Vist dag i måneden

en: Hour
no: Time

en: Displayed hour
no: Vist time

en: Minute
no:  Minutt

en: Displayed minute
no: Vist minutt

en: Second
no: Sekund

en: Displayed second
no: Vist sekund

en: Lower limit year
no: År i nedre grense

en: Year part of the lower date limit
no: År-delen av nedre datogrense

en: Upper limit year
no: År i øvre grense

en: Year part of the upper date limit
no: År-delen av øvre datogrense

en: Lower limit month
no: Nedre grense for måned

en: Month part of the lower date limit
no: Månedsdelen av den nedre datogrensen

en: Upper limit month
no: Øvre grense for måned

en: Month part of the upper date limit
no: Månedsdelen av øvre datogrense

en: Lower limit day
no: Nedre grense for dag

en: Day of month part of the lower date limit
no: Dag i måneden i forhold til nedre datogrense

en: Upper limit day
no: Øvre grense for dag

en: Day of month part of the upper date limit
no: Dag i måneden iht øvre datogrense

en: Lower limit hour
no: Nedre grense for time

en: Hour part of the lower time limit
no: Timedelen av nedre tidsgrense

en: Upper limit hour
no: Øvre grense for time

en: Hour part of the upper time limit
no: Timedelen av øvre tidsgrense

en: Lower limit minute
no: Nedre grense for minutt

en: Minute part of the lower time limit
no: Minuttdelen av nedre tidsgrense

en: Upper limit minute
no: Øvre grense for minutt

en: Minute part of the upper time limit
no: Minuttdelen av øvre tidsgrense

en: Lower limit second
no: Nedre grense for sekund

en: Second part of the lower time limit
no: Sekunddelen av nedre tidsgrense

en: Upper limit second
no: Øvre grense for sekund

en: Second part of the upper time limit
no: Sekunddelen av øvre tidsgrense

note: Translate to calendar:week_start:1 if you want Monday to be the * first day of the week; otherwise translate to calendar:week_start:0. * Do *not* translate it to anything else, if it isn't calendar:week_start:1 * or calendar:week_start:0 it will not work.
en: calendar:week_start:0
no: 1

en: Date
no: Dato

en: Enter the date directly
no: Oppgi dato direkte

en: Select Date
no: Velg dato

en: Select the date from a calendar
no: Velg dato fra en kalender

en: Time
no: Tid

en: Enter the time directly
no: Oppgi tid direkte

en: Select Time
no: Velg tid

en: Select the time from a list
no: Velg tid fra en liste

note: Translators: set this to anything else if you want to use a * 24 hour clock.
en: 24hr: no
no: ja

note: Translators: This is hh:mm:ss AM/PM.
en: %02d:%02d:%02d %s
no: %02d.%02d.%02d %s

note: Translators: This is hh:mm AM/PM.
en: %02d:%02d %s
no: %02d.%02d %s

note: Translators: This is hh:mm:ss.
en: %02d:%02d:%02d
no: %02d. %02d.%02d

note: Translators: This is hh:mm.
en: %02d:%02d
no: %02d.%02d

note: Translators: This is hh:mm:ss.
en: %u:%u:%u
no: %u.%u.%u

en: File is not a valid .desktop file
no: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Starting %s
no: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
no: Programmet tar ikke i mot dokumenter på kommandolinjen

en: Not a launchable item
no: Ikke en startbar oppføring

en: FILE
no: FIL

en: Specify session management ID
no: Oppgi sesjonshåndterings-ID

en: Add Key Server
no: Legg til nøkkeltjener

en: Host:
no: Vert:

en: Key Server Type:
no: Type nøkkeltjener:

en: The port to access the server on.
no: Port som tjeneren skal aksesseres på.

en: Key Imported | Keys Imported
no[0]: Nøkkel importert
no[1]: Nøkler importert

en: Imported %i key | Imported %i keys
no[0]: Importerte %i nøkkel
no[1]: Importerte %i nøkler

en: Imported a key for | Imported keys for
no[0]: Importerte en nøkkel for
no[1]: Importerte nøkler for

en: Notification Messages
no: Varslingsmeldinger

en: Symmetric Key
no: Symmetrisk nøkkel

en: Public Key
no: Offentlig nøkkel

en: Private Key
no: Privat nøkkel

en: Credentials
no: Påloggingsinformasjon

note: * Translators: "This object is a means of storing items such as * name, email address, etc. that make up one's digital identity.
en: Identity
no: Identitet

en: Passphrase
no: Passord

en: Password:
no: Passord:

en: Confirm:
no: Bekreft:

en: Not a valid Key Server address.
no: Ikke en gyldig adresse til nøkkeltjener.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
no: For hjelp, kontakt din systemadministrator eller nøkkeltjenerens administrator.

en: Custom
no: Egendefinert

en: None: Don't publish keys
no: Ingen: Ikke publiser nøkler

en: Automatically retrieve keys from _key servers
no: Hent nøkler fra nø_kkeltjenere automatisk.

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
no: Synkroniser _endrede nøkler med nøkkeltjenere automatisk.

en: Key Servers
no: Nøkkeltjenere

en: Key Sharing
no: Deling av nøkler

en: Preferences
no: Brukervalg

en: Sharing your keys allows other people on your network to use the keys you've collected. This means they can automatically encrypt things for you or those you know, without you having to send them your key.
    
    <b>Note:</b> Your personal keys will not be compromised.
no: Hvis du deler ut dine nøkler kan andre personer på ditt nettverk bruke nøklene du har samlet. Dette betyr at de kan kryptere ting automatisk for deg eller dem du kjenner uten å måtte sende deg sine nøkler.
    
    <b>Merk:</b> dine personlige nøkler vil ikke bli eksponert.

en: _Find keys via:
no: _Finn nøkler via:

en: _Publish keys to:
no: _Publiser nøkler til:

en: _Share my keys with others on my network
no: _Del mine nøkler med andre på mitt nettverk

en: Progress Title
no: Tittel for framdrift

en: Unavailable
no: Ikke tilgjengelig

en: %Y-%m-%d
no: %d-%m-%Y

en: Key Data
no: Nøkkeldata

en: Multiple Keys
no: Flere nøkler

en: Couldn't run file-roller
no: Kunne ikke kjøre file-roller

en: Couldn't package files
no: Kunne ikke pakke filene

en: The file-roller process did not complete successfully
no: Prosess for file-roller fullførte ikke operasjonen

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
no: Alle nøkkelfiler

en: All files
no: Alle filer

en: Archive files
no: Arkivfiler

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
no: <b>En fil eksisterer allerede med dette navnet.</b>
    
    Vil du erstatte den med en ny fil?

en: _Replace
no: E_rstatt

en: Unknown
no: Ukjent

[ctx: Validity]
en: Never
no: Aldri

en: Ultimate
no: Ultimat

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Revoked
no: Tilbakekalt

en: Could not display help: %s
no: Kunne ikke vise hjelp: %s

en: Expiration Date:
no: Utløpsdato:

en: Generate a new subkey
no: Generer en ny undernøkkel

en: If key never expires
no: Hvis nøkkelen aldri utgår

en: Key _Length:
no: Nøkkel_lengde:

en: Key _Type:
no: Nøkkel_type:

en: Length of Key
no: Lengde på nøkkel

en: Never E_xpires
no: Går _aldri ut

en: Add User ID
no: Legg til bruker-ID

en: Create the new user ID
no: Opprett ny bruker-ID

en: Full _Name:
no: Fullt _navn:

en: Key Co_mment:
no: Nøkkel-ko_mmentar:

en: Must be at least 5 characters long
no: Må være minst 5 tegn langt

en: Optional comment describing key
no: Valgfri kommentar som beskriver nøkkelen

en: Optional email address
no: Alternativ e-postadresse

en: _Email Address:
no: _E-postadresse:

en: C_hange
no: E_ndre

en: Revoke key
no: Trekk tilbake nøkkel

en: _Never expires
no: _Går aldri ut

en: Couldn't add subkey
no: Kunne ikke legge til undernøkkel

en: Add subkey to %s
no: Legg til undernøkkel til %s

en: DSA (sign only)
no: DSA (kun signering)

en: ElGamal (encrypt only)
no: ElGamal (kun kryptering)

en: RSA (sign only)
no: RSA (kun signering)

en: RSA (encrypt only)
no: RSA (kun kryptering)

en: Couldn't add user id
no: Kunne ikke legge til bruker-ID

en: Add user ID to %s
no: Legg til bruker-ID i %s

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
no: Dekryptering feilet. Du har muligens ikke dekrypteringsnøkkelen.

en: Invalid expiry date
no: Ugyldig utløpsdato

en: The expiry date must be in the future
no: Uløpsdato må være i framtiden

en: Couldn't change expiry date
no: Kunne ikke endre utløpsdato

en: Expiry: %s
no: Utgår: %s

en: PGP Key
no: PGP-nøkkel

en: Used to encrypt email and files
no: Brukes til å kryptere e-post og filer

en: DSA Elgamal
no: DSA ElGamal

en: Couldn't generate PGP key
no: Kunne ikke opprette PGP-nøkkel

en: Passphrase for New PGP Key
no: Passordfrase for ny PGP-nøkkel

en: Enter the passphrase for your new key twice.
no: Oppgi passordfrasen for din nye nøkkel to ganger.

en: Couldn't generate key
no: Kunne ikke generere nøkkel

en: Generating key
no: Genererer nøkkel

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
no: <big><b>Bildet er for stort</b></big>
    Anbefalt størrelse for et bilde på nøkkelringen din er %d x %d piksler.

en: _Don't Resize
no: _Ikke endre størrelse

en: _Resize
no: End_re størrelse

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
no: Dette er ikke en bildefil, eller så er det et ukjent bildeformat. Prøv å bruk et JPEG-bilde.

en: All image files
no: Alle bildefiler

en: All JPEG files
no: Alle JPEG-filer

en: Choose Photo to Add to Key
no: Velg bilde som skal legges til nøkkelen

en: Couldn't add photo
no: Kunne ikke legge til bilde

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
no: Filen kunne ikke bli lastet. Den kan være i et ugyldig format

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
no: Er du sikker på at du vil fjerne det nåværende bildet fra din nøkkel?

en: Couldn't delete photo
no: Kunne ikke slette bilde

en: Couldn't revoke subkey
no: Kunne ikke trekke tilbake undernøkkel

en: Revoke: %s
no: Trekk tilbake: %s

en: No reason
no: Ingen grunn

en: No reason for revoking key
no: Ingen grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: Compromised
no: Kompromittert

en: Key has been compromised
no: Nøkkelen er kompromittert

en: Superseded
no: Utgått

en: Key has been superseded
no: Nøkkelen er utgått

en: Not Used
no: Ikke brukt

en: Key is no longer used
no: Nøkkelen er ikke lenger i bruk

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
no: Du er i ferd med å legge til %s som tilbaketrekker for %s. Denne operasjonen kan ikke angres!. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Couldn't add revoker
no: Kunne ikke legge til tilbakekaller

en: Couldn't sign key
no: Kunne ikke signere nøkkelen

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
no: Ingen nøkler tilgjengelig for signering

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
no: Du har ingen personlige PGP-nøkler som kan brukes for å indikere din tillit til denne nøkkelen.

en: Wrong passphrase.
no: Feil passordfrase.

en: Enter new passphrase for '%s'
no: Oppgi ny passordfrase for «%s»

en: Enter passphrase for '%s'
no: Oppgi passordfrase for «%s»

en: Enter new passphrase
no: Oppgi nytt passord

en: Enter passphrase
no: Oppgi passordfrase

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
no[0]: Lastet %d nøkkel
no[1]: Lastet %d nøkler

en: Loading Keys...
no: Laster nøkler...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
no: Ugyldige nøkkeldata (mangler UIDer). Dette kan være forårsaket av en datamaskin med datoen satt i fremtiden eller en manglende selvsignering.

en: Importing Keys
no: Importerer nøkler

en: Exporting Keys
no: Eksporterer nøkler

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
no: Søket var ikke spesifikt nok. Serveren '%s' fant for mange nøkler.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
no: Kunne ikke kommunisere med tjener «%s»: %s

en: Searching for keys...
no: Søker etter nøkler...

en: Uploading keys...
no: Laster opp nøkler...

en: Retrieving keys...
no: Henter nøkler...

en: Searching for keys on: %s
no: Søker etter nøkler på: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
no: Kobler til: %s

en: HTTP Key Server
no: HTTP nøkkeltjener

en: Couldn't communicate with '%s': %s
no: Kunne ikke kommunisere med «%s»: %s

en: Couldn't resolve address: %s
no: Kunne ikke slå opp adresse: %s

en: Resolving server address: %s
no: Slår opp tjeneradresse: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
no: Søker etter nøkler som inneholder «%s»...

en: Searching for key id '%s'...
no: Søker etter nøkkel-ID «%s»...

en: Retrieving remote keys...
no: Henter eksterne nøkler...

en: Sending keys to key server...
no: Sender nøkler til en nøkkeltjener...

en: LDAP Key Server
no: LDAP nøkkeltjener

en: _Sign Key...
no: _Signer nøkkel...

en: Sign public key
no: Signer offentlig nøkkel

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
no: Er du sikker på at du vil slette %s for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys and identities?
no: Er du sikker på at du vil slette %d nøkler og identiteter for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys?
no: Er du sikker på at du vil slette %d nøkler for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete %d identities?
no: Er du sikker på at du vil slette %d identiteter for godt?

en: <b>_Advanced key options</b>
no: <b>_Avanserte nøkkelvalg</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
no: En PGP-nøkkel lar deg kryptere e-post eller filer til andre personer.

en: Algorithms here
no: Algoritmer her

en: C_reate
no: O_pprett

en: Create a PGP Key
no: Opprett en PGP-nøkkel

en: E_xpiration Date:
no: _Utløpsdato:

en: Encryption _Type:
no: _Krypteringstype:

en: Generate a new key
no: Generer en ny nøkkel

en: Key _Strength (bits):
no: Nøkkel_styrke (biter):

en: Ne_ver Expires
no: Utløper _aldri

en: New PGP Key
no: Ny PGP-nøkkel

en: _Comment:
no: _Kommentar:

en: Private PGP Key
no: Privat PGP-nøkkel

en: Public PGP Key
no: Offentlig PGP-nøkkel

en: Expired
no: Utgått

en: Couldn't change primary user ID
no: Kunne ikke endre primær bruker-ID

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
no: Er du sikker på at du vil slette bruker-IDen «%s» for godt?

en: Couldn't delete user ID
no: Kunne ikke slette bruker-ID

en: [Unknown]
no: [Ukjent]

en: Name/Email
no: Navn/e-post

en: Signature ID
no: Signatur-ID

en: Couldn't change primary photo
no: Kunne ikke endre hovedbilde

en: (unknown)
no: (ukjent)

en: This key expired on: %s
no: Denne nøkkelen gikk ut: %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
no: Er du sikker på at du vil slette undernøkkelen %d av %s for godt?

en: Couldn't delete subkey
no: Kunne ikke slette undernøkkel

en: Unable to change trust
no: Kan ikke endre tillitsforhold

en: Couldn't export key to "%s"
no: Kunne ikke eksportere nøkkel til «%s»

en: Export Complete Key
no: Eksporter hele nøkkelen

en: Couldn't export key.
no: Kunne ikke eksportere nøkkel.

[ctx: Expires]
en: Never
no: Aldri

en: Created
no: Opprettet

en: Expires
no: Utgår

en: Strength
no: Styrke

en: Good
no: God

en: <b>Actions</b>
no: <b>Handlinger</b>

en: <b>Comment:</b>
no: <b>Kommentar:</b>

en: <b>Dates</b>
no: <b>Datoer</b>

en: <b>Email:</b>
no: <b>E-postadresse:</b>

en: <b>Fingerprint</b>
no: <b>Fingeravtrykk:</b>

en: <b>Key ID:</b>
no: <b>Nøkkel-ID:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
no: <b>Nøkkelnavn og signaturer</b>

en: <b>Name:</b>
no: <b>Navn:</b>

en: <b>Photo </b>
no: <b>Bilde </b>

en: <b>Technical Details</b>
no: <b>Tekniske detaljer</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
no: <b>Denne nøkkelen har blitt tilbakekalt</b>

en: <b>This key has expired</b>
no: <b>Denne nøkkelen har utløpt</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
no: <b>Bruk:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
no: <b>Un_dernøkler</b>

en: Add
no: Legg til

en: Add a photo to this key
no: Legg til et bilde for denne nøkkelen

en: Change _Passphrase
no: Endre _passordfrase

en: Decrypt files and email sent to you.
no: Dekrypter filer og e-poster sendt til deg.

en: Delete
no: Slett

en: Expire
no: Utløpt

en: Expires:
no: Utgår:

en: Export
no: Eksporter

en: Go to next photo
no: Gå til neste bilde

en: Go to previous photo
no: Gå til forrige bilde

en: Key ID:
no: Nøkkel-ID:

en: Make this photo the primary photo
no: Bruk dette som hovedbilde

en: Names and Signatures
no: Navn og signaturer

en: Override Owner _Trust:
no: Overstyr _tillit til eier:

en: Owner
no: Eier

en: Primary
no: Primær

en: Remove this photo from this key
no: Fjern dette bildet fra denne nøkkelen

en: Revoke
no: Trekk tilbake

en: Sign
no: Signer

en: Strength:
no: Styrke:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
no: Eieren av denne nøkkelen har trukket tilbake nøkkelen. Den kan ikke lenger bli brukt.

en: Unknown
    Never
    Marginal
    Full
    Ultimate
no: Ukjent
    Aldri
    Marginal
    Full
    Ultimat

en: _Add Name
no: _Legg til navn

en: _Export Complete Key:
no: _Eksporter hele nøkkelen:

en: <b>Dates:</b>
no: <b>Datoer:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
no: <b>Fingeravtrykk:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
no: <b>Indiker tillit:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
no: <b>Din tillit til denne nøkkelen</b>

en: <b>_Other Names:</b>
no: <b>_Andre navn:</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
no: <b>_Personer som har signert denne nøkkelen:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
no: Krypter filer og e-poster til eieren av nøkkelen

en: I trust signatures from '%s' on other keys
no: Jeg stoler på signaturer fra «%s» på andre nøkler

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
no: Hvis du tror at personen som eier denne nøkkelen er «%s», <i>signer</i> denne nøkkelen:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
no: Hvis du ikke lenger stoler på at «%s» eier denne nøkkelen kan du <i>trekke tilbake</i> signaturen din:

note: Trust column
en: Trust
no: Tillit

en: Unknown
    Never
    Marginally
    Fully
    Ultimately
no: Ukjent
    Aldri
    Marginalt
    Fullt
    Ultimat

en: You _Trust the Owner:
no: Du s_toler på eieren:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
no: Din tillit er manuelt spesifisert på <i>detalj</i>-fanen.

en: _Only display the signatures of people I trust
no: _Bare vis signaturer til personer jeg stoler på

en: _Revoke Signature
no: _Tilbakekall signatur

en: _Sign this Key
no: _Signer denne nøkkelen

en: Subkey %d of %s
no: Undernøkkel %d av %s

en: Optional description of revocation
no: Alternativ beskrivelse for tilbaketrekking

en: Re_voke
no: _Trekk tilbake

en: Reason for revoking the key
no: Grunn til å tilbakekalle nøkkelen

en: _Reason:
no: Å_rsak:

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
no: Du har ingen personlige PGP-nøkler som kan brukes til å signere et dokument eller beskjed.

en: _Sign message with key:
no: _Signer melding med nøkkel:

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
no: <b>Hvor nøye har du sjekket denne nøkkelen?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
no: <b>Hvordan andre vil se denne signaturen:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
no: <b>Signer nøkkel som:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
no: <i>Tilfeldig:</i> betyr at du har gjort en rask verifisering av at nøkkelen eies av personen som hevder at de eier den. Du kan for eksempel ha lest nøkkelens fingeravtrykk til eieren over telefonen.

en: <i>Key Name</i>
no: <i>Navn på nøkkel</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
no: <i>Ikke i det hele tatt:</i> betyr at du tror denne nøkkelen eies av personen som hevder å eie den, men du har ikke verifisert at dette stemmer.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
no: <i>Meget nøye:</i> Velg dette kun hvis du er helt sikker på at denne nøkkelen er ekte.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
no: Bed å signere indikerer du at du stoler på at denne nøkkelen tilhører:

en: I can _revoke this signature at a later date.
no: Jeg kan t_rekke tilbake denne signaturen senere.

en: Sign Key
no: Signer nøkkel

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
no: Du kan bruke fotoidentifikasjon som er vanskelig å forfalske (f.eks pass) for personlig å sjekke at navnet på nøkkelen er korrekt. Du bør også bruke e-post for å sjekke at e-postadressen tilhører eieren.

en: _Casually
no: _Tilfeldig

en: _Not at all
no: _Ikke i det hele tatt

en: _Others may not see this signature
no: _Andre kan muligens ikke se denne signaturen

en: _Sign
no: _Signer

en: _Signer:
no: _Signeringspart:

en: _Very Carefully
no: _Meget nøye

en: Certificate
no: Sertifikat

en: Are you sure you want to delete the certificate '%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette sertifikatet «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d certificate? | Are you sure you want to delete %d certificates?
no[0]: Er du sikker på at du vil slette %d sertifikat?
no[1]: Er du sikker på at du vil slette %d sertifikater?

en: Change Passphrase
no: Endre passord

en: Con_firm Passphrase:
no: Bekre_ft passord:

en: Confirm new passphrase
no: Bekreft nytt passord

en: New _Passphrase:
no: Nytt _passord:

en: Manage your passwords and encryption keys
no: Håndter dine passord og krypteringsnøkler

en: Passwords and Encryption Keys
no: Passord og krypteringsnøkler

en: <b>_Select the type of item to create:</b>
no: <b>_Velg type oppføring du ønsker å opprettte:</b>

en: C_ontinue
no: F_ortsett

en: Create New ...
no: Lag ny...

en: Selected %d key | Selected %d keys
no[0]: Valgte %d nøkkel
no[1]: Valgte %d nøkler

en: Couldn't import keys
no: Kunne ikke importere nøkler

en: Imported keys
no: Importerte nøkler

en: Importing keys
no: Importerer nøkler

en: Import Key
no: Importer nøkkel

en: _Remote
no: _Ekstern

en: Close this program
no: Lukk dette programmet

en: _New...
no: _Ny...

en: Create a new key or item
no: Lag en ny nøkkel eller oppføring

en: _Import...
no: _Importer...

en: Import from a file
no: Importer fra en fil

en: Import from the clipboard
no: Importer fra utklippstavlen

en: _Find Remote Keys...
no: _Finn eksterne nøkler...

en: Search for keys on a key server
no: Søker etter nøkler på en nøkkeltjener

en: _Sync and Publish Keys...
no: _Synkroniser og publiser nøkler...

en: T_ypes
no: T_yper

en: Show type column
no: Vis typekolonnen

en: _Expiry
no: _Utløp

en: Show expiry column
no: Vis utløpskolonnen

en: _Trust
no: _Tillit

en: Show owner trust column
no: Vis tillitskolonnen

en: _Validity
no: _Validitet

en: Show validity column
no: Vis gyldighetskolonnen

en: <big><b>First time options:</b></big>
no: <big><b>Førstegangsalternativ:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
no: Generer en ny nøkkel til deg selv:

en: Import existing keys from a file:
no: Importer eksisterende nøkler fra en fil:

en: My _Personal Keys
no: Mine _personlige nøkler

en: Other _Collected Keys
no: An_dre innsamlede nøkler

en: To get started with encryption you will need keys.
no: For å komme i gang med kryptering må du ha nøkler.

en: _Import
no: _Importer

en: _Passwords
no: _Passord

en: _Trusted Keys
no: Nøkler du s_toler på

en: Couldn't export keys
no: Kunne ikke eksportere nøkler

en: Validity
no: Validitet

note: Expiry date column
en: Expiration Date
no: Utløpsdato

en: Importing keys from key servers
no: Importerer nøkler fra nøkkeltjenere

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: _Expand All
no: _Utvid alle

en: Expand all listings
no: Utvid alle lister

en: _Collapse All
no: S_lå sammen alle

en: Collapse all listings
no: Slå sammen alle lister

en: Import selected keys to local key ring
no: Importer valgte nøkler til lokal nøkkelring

en: Remote Keys
no: Eksterne nøkler

en: Remote Keys Containing '%s'
no: Eksterne nøkler som inneholder «%s»

en: <b>Key Servers:</b>
no: <b>Nøkkeltjenere:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
no: <b>Delte nøkler nær meg:</b>

en: Find Remote Keys
no: Finn eksterne nøkler

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
no: Finn andres nøkler på internett. Disse nøklene kan så importeres i din lokale nøkkelring.

en: Where to search:
no: Hvor skal det søkes:

en: _Search
no: _Søk

en: _Search for keys containing:
no: _Søk etter nøkler som inneholder:

en: Couldn't publish keys to server
no: Kunne ikke publisere nøkler til tjener

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
no: Kunne ikke motta nøkler fra nøkkeltjener: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
no[0]: <b>%d nøkkel er valgt for synkronisering</b>
no[1]: <b>%d nøkler er valgt for synkronisering</b>

en: Synchronizing keys
no: Synkroniserer nøkler

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
no: Synkroniserer nøkler...

en: <b>X keys are selected for synchronizing</b>
no: <b>X nøkler er valgt for synkronisering</b>

en: Sync Keys
no: Synkroniser nøkler

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
no: Dette vil publisere nøklene i din nøkkelring, slik de er tilgjengelig for andre. Du vil også få de endringene andre har gjort, siden du mottok deres nøkler.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
no: Dette vil hente de endringer andre har gjort siden du hentet deres nøkler. Ingen nøkkeltjenere har blitt valgt for publisering, så dine nøkler vil ikke bli gjort tilgjengelig for andre.

en: _Key Servers
no: Nø_kkeltjenere

en: _Sync
no: _Synkroniser

en: Encryption Key Manager
no: Håndtering av krypteringsnøkler

en: Contributions:
no: Bidrag:

en: Seahorse Project Homepage
no: Hjemmesiden til Seahorse-prosjektet

note: Top menu items
en: _File
no: _Fil

en: _Edit
no: R_ediger

en: _View
no: _Vis

en: _Help
no: _Hjelp

en: Prefere_nces
no: _Innstillinger

en: Change preferences for this program
no: Endre brukervalg for dette programmet

en: About this program
no: Om dette programmet

en: _Contents
no: _Innhold

en: Show Seahorse help
no: Vis hjelp for Seahorse

en: Export public key
no: Eksporter offentlig nøkkel

en: Exporting keys
no: Eksporterer nøkler

en: Couldn't retrieve data from key server
no: Kunne ikke hente data fra nøkkeltjener

note: Translators: "Copied" is a verb (used as a status indicator), not an adjective for the word "keys"
en: Copied keys
no: Kopierte nøkler

en: Retrieving keys
no: Henter nøkler

en: Couldn't delete.
no: Kunne ikke slette.

en: Deleting...
no: Sletter...

en: %s is a private key. Are you sure you want to proceed?
no: %s er en privat nøkkel. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: One or more of the deleted keys are private keys. Are you sure you want to proceed?
no: En eller flere av nøklene som skal slettes er private nøkler. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Show properties
no: Vis egenskaper

[ctx: This text refers to deleting an item from its type's backing store.]
en: _Delete
no: _Slett

en: Delete selected items
no: Slett valgte oppføringer

en: E_xport...
no: E_ksporter...

en: Export to a file
no: Eksporter til en fil

en: Copy to the clipboard
no: Kopier til utklippstavlen

en: Enter your Secure Shell passphrase:
no: Oppgi din Secure Shell-passordfrase:

en: Configure Key for _Secure Shell...
no: Konfigurerer nøkkel for _Secure Shell...

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
no: Send offentlig nøkkel for sikkert skall til en annen maskin og aktiver pålogging med denne nøkkelen.

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
no: Er du sikker på at du vil slette nøkkel for secure shell «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
no: Er du sikker på at du vil slette %d nøkler for secure shell?

en: Secure Shell Key
no: Nøkkel for sikkert skall

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
no: Brukes til å aksessere andre datamaskiner (f.eks via en terminal)

en: Couldn't generate Secure Shell key
no: Kunne ikke generere Secure Shell-nøkkel

en: Creating Secure Shell Key
no: Oppretter Secure Shell-nøkkel

en: <i>Use your email address, and any other reminder you need about what this key is for.</i>
no: <i>Bruk e-postadressen din og noe annet som minner deg hva denne nøkkelen er for.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted computers using SSH, without entering a different password for each of them.
no: En Secure Shell(SSH)-nøkkel lar deg koble deg sikkert til pålitelige datamaskiner med SSH, uten å angi et passord for hver og en av dem.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your key now.
no: Hvis det allerede er en datamaskin du vil bruke denne nøkkelen på, kan du sette opp den datamaskinen til å kjenne igjen nøkkelen nå.

en: New Secure Shell Key
no: Ny Secure Shell-nøkkel

en: _Create and Set Up
no: _Opprett og sett opp

en: _Just Create Key
no: _Bare opprett nøkkel

en: _Key Description:
no: Nø_kkelbeskrivelse:

en: (Unreadable Secure Shell Key)
no: (Uleslig Secure Shell-nøkkel)

en: Invalid
no: Ugyldig

en: Private Secure Shell Key
no: Privat Secure Shell-nøkkel

en: Public Secure Shell Key
no: Offentlig nøkkel for sikkert skall

en: Couldn't rename key.
no: Kunne ikke endre navn på nøkkel.

en: Couldn't change authorization for key.
no: Kunne ikke endre autorisasjon for nøkkelen.

en: Couldn't change passphrase for key.
no: Kunne ikke endre passordfrasen for nøkkel.

en: <b>Algorithm:</b>
no: <b>Algoritme:</b>

en: <b>Identifier:</b>
no: <b>Identifikator:</b>

en: <b>Location:</b>
no: <b>Lokasjon:</b>

en: <b>Strength:</b>
no: <b>Styrke:</b>

en: <b>Trust</b>
no: <b>Tillit</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
no: <i>Dette gjelder kun «%s»</i>-kontoen

en: E_xport Complete Key
no: E_ksporter hele nøkkelen

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
no: Eieren av denne nøkkelen er _autorisert til å koble til denne datamaskinen

en: Used to connect to other computers.
no: Brukt til å koble til andre datamaskiner.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
no: SSH-kommando terminerte uventet.

en: The SSH command failed.
no: SSH-kommando feilet

en: Secure Shell key
no: Nøkkel for sikkert skall

en: Passphrase:
no: Passordfrase:

note: Just prompt over and over again
en: Remote Host Password
no: Passord for ekstern vert

en: Old Key Passphrase
no: Gammel passordfrase for nøkkel

en: Enter the old passphrase for: %s
no: Oppgi den gamle passordfrasen for: %s

en: New Key Passphrase
no: Ny passordfrase for nøkkel

en: Enter the new passphrase for: %s
no: Oppgi den nye passordfrasen for: %s

en: Enter Key Passphrase
no: Oppgi passordfrase for nøkkel

en: Passphrase for New Secure Shell Key
no: Passordfrase for ny Secure Shell-nøkkel

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
no: Oppgi en passordfrase for din nye Secure Shell-nøkkel

en: Importing key: %s
no: Importerer nøkkel: %s

en: Importing key. Enter passphrase
no: Importerer nøkkel. Oppgi passord

en: No private key file is available for this key.
no: Ingen privat nøkkelfil er tilgjengelig for denne nøkkelen.

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
no: Kunne ikke konfigurere Secure Shell-nøkkelen på ekstern datamaskin.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
no: Konfigurerer Secure Shell-nøkler...

en: <i>eg: fileserver.example.com:port</i>
no: <i>f.eks: filserver.eksempel.no:port</i>

en: Set Up Computer for SSH Connection
no: Setter opp datamaskin for SSH-tilkobling

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
no: Du må en påloggingskonto allerede for å bruke din nøkkel for sikkert skall på en annen datamaskin som bruker SSH.

en: _Computer Name:
no: Navn på _datamaskin:

en: _Login Name:
no: På_loggingsnavn:

en: _Set Up
no: _Sett opp
