xchat-gnome - en to sr translation catalogue (970 entries)

en: Join channel:
sr: Pristupi kanalu:

en: <span weight="bold">List Filtering</span>
sr: <span weight="bold">Izdvajanje spiska</span>

en: Channel _Name
sr: _Naziv kanala

en: Channel _Topic
sr: _Tema kanala

en: in:
sr: u:

en: Search for text:
sr: Potraži tekst:

en: users
sr: korisnicima

en: to
sr: do

en: Show channels with:
sr: Prikaži kanale sa:

en: Channels list
sr: Spisak kanala

en: _Join Channel
sr: _Pristupi kanalu

en: File Transfers
sr: Prenosi datoteka

en: _Name:
sr: _Naziv

en: Cycle _until connected
sr: Kruži _sve do povezivanja

en: Accept invalid _SSL certificate
sr: Prihvati neispravno _SSL uverenje

en: _Use secure connection (SSL)
sr: _Koristi sigurnu vezu (SSL)

en: _Automatically connect to network
sr: _Sam se poveži na mrežu

en: Nickser_v password:
sr: Lozinka servera _nadimka:

en: Server _password:
sr: Lozinka _servera:

en: Character _encoding:
sr: Kodiranje _znakova:

en: Network Settings
sr: Podešavanja mreže

en: <span weight="bold">User Info</span>
sr: <span weight="bold">Podaci o korisniku</span>

en: Use _global user settings
sr: Koristi o_pšta podešavanja

en: Use _these user settings:
sr: Koristi o_va podešavanja:

en: _Real Name:
sr: _Pravo ime:

en: _Nick name:
sr: _Nadimak:

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
sr: <span weight="bold">Sam pristupi kanalu</span>

en: User and Channels
sr: Korisnik i kanali

en: Servers
sr: Serveri

en: Preferences
sr: Postavke

en: <span weight="bold">General</span>
sr: <span weight="bold">Opšte</span>

en: _Nickname:
sr: _Nadimak:

en: Real na_me:
sr: Pravo _ime:

en: _Quit message:
sr: Poruka za _kraj:

en: _Part message:
sr: Poruka _napuštanja:

en: A_way message:
sr: Poruka _odsutnosti:

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
sr: <span weight="bold">Isticanje</span>

en: Enter extra words to trigger highlighting
sr: Unesi posebne reči za okidnje isticanja

en: <span weight="bold">User Interface</span>
sr: <span weight="bold">Korisničko sučelje</span>

en: Use _system terminal font
sr: Koristi slova _sistemskog terminala

en: Use this f_ont:
sr: Koristi _ova slova:

en: _Log conversations
sr: _Zabeleži razgovore

en: Show _timestamps
sr: Pokaži _vremenske oznake

en: Show m_arker line
sr: Pokaži red _obeležavača

en: Show _user list in main window
sr: Pokaži spisak _korisnika u glavnom prozoru

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
sr: <span weight="bold">Boje teksta</span>

en: _Show colors
sr: _Pokaži boje

en: _Colorize nicknames
sr: _Oboji nadimke

en: Buil_t-in schemes:
sr: _Ugrađene šeme:

en: _Foreground color:
sr: Boja _ispisivanja:

en: _Background color:
sr: Boja _pozadine:

en: Foreground mark:
sr: Oznaka ispisivanja:

en: Background mark:
sr: Oznaka pozadine:

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
sr: <span weight="bold">Boje mIRC-a</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
sr: <span weight="bold">Dodatne boje</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
sr: <span weight="bold">Pozadina</span>

en: _None (use solid color)
sr: _Ništa (koristi običnu boju)

en: _Background image
sr: Slika _pozadine

en: I_mage file:
sr: _Slika:

en: _Transparent background
sr: _Providna pozadina

en: <span size="small" style="italic">Transparent</span>
sr: <span size="small" style="italic">Providno</span>

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
sr: <span size="small" style="italic">Neprovidno</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
sr: <span weight="bold">Prenosi datoteka</span>

en: _Download files to:
sr: Preuzimaj _datoteke u:

en: Move co_mpleted files to:
sr: _Premesti dovršene datoteke u:

en: Select Download Directory
sr: Izabrite direktorijum za prijem

en: Select Completed Files Directory
sr: Izaberite direktorijum dovršenih datoteka

en: Convert spaces to _underscores in filenames
sr: Prebaci razmake u _podvlake u nazivima datoteka

en: Save sender _nickname in filenames
sr: Sačuvaj nadimak pošiljaoca u nazivima datoteka

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
sr: <span weight="bold">Podešavanja DCC-a</span>

en: Auto-accept DCC c_hat
sr: Samostalno prihvati DCC _razgovor

en: Auto-accept DCC file tr_ansfers
sr: Samostalno prihvati _prenose DCC datoteke

en: Get IP address from _server
sr: Dobavi IP adresu sa _servera

en: Use t_his IP address:
sr: Koristi _ovu IP adresu:

en: <span weight="bold">Throttling</span>
sr: <span weight="bold">Rabadžijanje</span>

en: In_dividual send KB/s:
sr: Brzina za_sebnog slanja (KB/s):

en: _Global send KB/s:
sr: Brzina za_jedničkog slanja (KB/s):

en: Indi_vidual receive KB/s:
sr: Brzina zase_bnog prijema (KB/s):

en: Glo_bal receive KB/s:
sr: Brzina zaje_dničkog prijema (KB/s):

en: _Edit
sr: _Uredi

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
sr: Da uredite prečicu, kliknite na željeni red i ukucajte novu prečicu, ili pritisnite povratnicu da obrišete.

en: spell checking
sr: provera pravopisa

en: XChat-GNOME Setup
sr: Podešavanja Gnomovog Razgovornika

en: Welcome to XChat-GNOME! Since this is your first time using this application, there are a couple things you'll need to configure before you can get started.
    
    These are the names by which you'll be recognized on IRC. Your nick name is the name by which you'll be known, whereas the real name is useful for things such as registering with services. You do not have to use your real name if you do not want to.
sr: Dobro došli u Gnomov Razgovornik! Kako je ovo prvi put da ga koristite, ima nekoliko stvarčica koje treba da podesite da biste mogli da počnete.
    
    To su imena po kojima će vas prepoznavati na IRC-u. Bićete poznati po nadimku, dok je pravo ime korisno za stvari kao što je registrovanje na uslugama. Ne morate da koristite vaše pravo ime ako ne želite.

en: _Real name:
sr: _Pravo ime:

en: Change
sr: Izmeni

en: XChat-GNOME
sr: Gnomov Razgovornik

en: IRC Chat
sr: IRC ćaskanje

en: XChat-GNOME IRC Chat
sr: Program za IRC ćaskanje Gnomovo Razgovornik

en: Chat with people using IRC
sr: Ćaskajte sa ljudima koristeći IRC

en: Nickname
sr: Nadimak

en: Change _nickname to:
sr: Promeni _nadimak na:

en: Mark as _away
sr: Označi _odsutnim

en: Apply on all _servers
sr: Primeni na svim _serverima

en: C_hange
sr: _Izmeni

en: Users
sr: Korisnici

en: Close this discussion
sr: Zatvori ovu raspravu

en: nickname
sr: nadimak

en: Auto Away
sr: Samostalno odsutan

en: Automatically go away / come back
sr: Sam postavi odsutnost / povratak

en: Network Monitor
sr: Nadzornik mreže

en: NetworkManager 0.9.x connection monitor
sr: Pratilac veze „Nadzornik mreže 0.9.x“

en: %s loaded successfully
sr: „%s“ je uspešno učitan!

en: Notification
sr: Obaveštenja

en: A notification area plugin.
sr: Priključak oblasti obaveštenja.

en: Notification plugin loaded.
sr: Priključak obaveštenja je učitan.

en: Notification plugin unloaded.
sr: Priključak obaveštenja je uklonjen.

en: Level of the messages that require a notification
sr: Nivo poruka koje zahtevaju obaveštenje

en: Messages are classified according to their importance. Select level of messages above which the notification icon will be displayed. Valid values are: "0" (always displayed), "1" (all messages including information), "2" (all channel messages), "3" (only private or highlighted messages).
sr: Poruke su razvrstane prema njihovoj važnosti. Izaberite nivo poruka za koji će se prikazivati ikonica obaveštenja. Ispravne vrednosti su: 0 — uvek prikazana, 1 — sve poruke koje sadrže podatke, 2 — sve poruke kanala, 3 — samo lične ili istaknute poruke.

en: <span weight="bold">Notification level</span>
sr: <span weight="bold">Nivo obaveštavanja</span>

en: Notify only _private messages
sr: Obavesti samo o _ličnim porukama

en: Notify each _message
sr: Obavesti o _svim porukama

en: Notify each _event
sr: Obavesti o svakom _događaju

en: _Always display notification icon
sr: _Uvek prikaži ikonicu obaveštenja

en: On-screen display
sr: Prikaz na ekranu

en: Pops up notification of important messages when XChat-GNOME doesn't have the focus
sr: Izbacuje obaveštenja o važnim porukama kada Gnomov Razgovornik nije u prvom planu

en: Error closing notification: %s
sr: Greška zatvaranja obaveštenja: %s

en: Failed to send notification: %s
sr: Nisam uspeo da pošaljem obaveštenje: %s

en: Message in %s
sr: Poruka u „%s“

en: Message from %s
sr: Poruku šalje „%s“

en: Private Message from %s
sr: Privatnu poruku šalje „%s“

en: OSD loaded
sr: Učitan je prikaz na ekranu

en: OSD initialization failed
sr: Nije uspelo pokretanje prikaza na ekranu

en: Perl scripting interface
sr: Sučelje skripti Perla

en: Python
sr: Piton

en: Python scripting interface
sr: Sučelje skripti Pitona

en: New message received
sr: Primljena je nova poruka

en: Sound Notification
sr: Zvuk obaveštenja

en: Play a sound when you receive a private message or your nick is highlighted.
sr: Pustiće zvuk kada primite ličnu poruku ili kada je vaš nadimak istaknut.

en: Sound-notification plugin loaded.
sr: Priključak zvuka obaveštenja je učitan.

en: Sound-notification plugin unloaded.
sr: Priključak zvuka obaveštenja je uklonjen.

en: tclplugin
sr: tclpriključak

en: Tcl plugin for XChat
sr: Tcl priključak za Razgovornika

en: xchat URL scraper
sr: Hvatač adrese razgovornika

en: Time
sr: Vreme

en: Nick
sr: Nadimak

en: Channel
sr: Kanal

en: URL
sr: Adresa

en: URL Scraper
sr: Hvatač adrese

en: Grabs URLs and puts them in a separate window for easy viewing.
sr: Hvata adrese i stavlja ih u zaseban prozor radi lakšeg pregleda.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile URL regex.
sr: Nije uspelo učitavanje hvatača adrese: ne mogu da prevedem regizraz adrese.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile e-mail regex.
sr: Nije uspelo učitavanje hvatača adrese: ne mogu da prevedem regizraz el. pošte.

en: URL Scraper loaded.
sr: Hvatač adrese je učitan.

en: URL Scraper unloaded.
sr: Hvatač adrese je uklonjen.

en: URL Scraper history length
sr: Dužina istorijata hvatača adrese

en: URL Scraper show timestamps
sr: Hvatač adrese pokazuje vremenske oznake

en: Cannot create ~/.xchat2
sr: Ne mogu da napravim „~/.xchat2“

en: I'm busy
sr: Zauzet sam

en: Leaving
sr: Odlazim

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sr: * Nije dobra ideja da koristite IRC kao
      administrator. Bolje da napravite nalog.

en: Couldn't connect to session bus
sr: Ne mogu da se povežem sa magistralom sesije

note: Used for dbus-based single instance app
en: Detection of running instance failed
sr: Otkrivanje pokrenutog primerka nije uspelo

note: Used for dbus-based single instance app
en: Failed to send "url" command to running instance
sr: Nisam uspeo da pošaljem naredbu „url“ pokrenutom primerku

en: remote access
sr: udaljen pristup

en: plugin for remote access using DBUS
sr: priključak za udaljen pristup pomoću DSabirnice

en: Couldn't connect to session bus: %s
sr: Ne mogu da se povežem na sabirnicu sesije: %s

en: Failed to acquire %s: %s
sr: Nisam uspeo da dobavim „%s“: %s

en: The handler for "irc://" URLs
sr: Rukovalac za „irc://“ adrese

en: Set it at TRUE if you want it activated
sr: Štiklirajte ako ga želite pokrenutim

en: Run XChat-GNOME in a terminal?
sr: Da pokrenem Gnomovog Razgovornika u terminalu?

en: Waiting
sr: Čekam

note: black
en: Active
sr: Radan

note: cyan
en: Failed
sr: Neuspeh

note: red
en: Done
sr: Gotovo

note: green
en: Connect
sr: Poveži me

note: black
en: Aborted
sr: Prekinuto

en: Cannot access %s
sr: Ne mogu da pristupim „%s“

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
sr: Greška

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
sr: %s nudi „%s“. Da li želite da prihvatite?

en: No active DCCs
sr: Nema radnih DCC-ova

en: YES
sr: DA

en: NO
sr: NE

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
sr: Korisnik %s vas zasipa CTCP zahtevima, zanemarujem „%s“

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
sr: Korisnik %s vas zasipa MSG zahtevima, isključujem samostalno otvaranje prozorčeta.

en:   %-20s online
sr:   %-20s je na vezi

en:   %-20s offline
sr:   %-20s nije na vezi

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sr: Niste na kanalu. Probajte „/join #<kanal>“

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sr: Niste na vezi. Probajte „/server <domaćin> [<priključnik>]“

en: Already marked away: %s
sr: Već je označen kao odsutan: %s

en: Already marked back.
sr: Već je označen da se vratio.

en: I need /bin/sh to run!
sr: Treba mi „/bin/sh“ da bih radio!

en: Commands Available:
sr: Dostupne naredbe:

en: User defined commands:
sr: Korisnikove naredbe:

en: Plugin defined commands:
sr: Naredbe opisane u priključcima:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sr: Ukucajte „/HELP <naredba>“ za više podataka, ili „/HELP -l“

en: Unknown arg '%s' ignored.
sr: Nepoznat argument „%s“ je zanemaren.

en: No such plugin found.
sr: Nema takvog priključka.

en: That plugin is refusing to unload.
sr: Ovaj priključak odbija učitavanje.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sr: ADDBUTTON <naziv> <radnja>, dodaje dugme u korisnikov spisak

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sr: ALLCHAN <naredba>, šalje naredbu svim kanalima na kojima ste prijavljeni

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
sr: ALLCHANL <naredba>, šalje naredbu svim kanalima na kojima ste prijavljeni

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sr: ALLSERV <naredba>, šalje naredbu svim serverima sa kojima ste povezani

en: AWAY [<reason>], sets you away
sr: AWAY [<razlog>], postavlja vas odsutnim

en: BACK, sets you back (not away)
sr: BACK, postavlja vas povratnikom (ne odsutnim)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sr: BAN <šablon> [<vrsta>], zabranjuje prisustvovanje tekućem kanalu svim korisnicima koji odgovaraju šablonu. Ako su već na kanalu, ovo ih ne izbacuje (potrebno je „chanop“)

en: Set per channel options
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Toggle conf mode/showing of join and part messages
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Toggle color paste
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Toggle beep on message
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Toggle tray blink on message
sr: Set per channel options
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF   — Uklj./isklj. režim/pokazivanje poruka pristupa i napuštanja
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF — Uklj./isklj. ubacivanje boje
    CHANOPT BEEP ON|OFF       — Uklj./isklj. zvuk pri porukama
    CHANOPT TRAY ON|OFF       — Uklj./isklj. treptanje fioke pri porukama

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
sr: CLEAR, [ALL|HISTORY], briše trenutni prozor sa tekstom ili istorijat naredbi

en: CLOSE, Closes the current window/tab
sr: CLOSE, zatvara trenutni prozor/jezičak

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
sr: COUNTRY [-s] <kod|džoker>, traži kod zemlje, npr: „au = australija“

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sr: CTCP <nadimak> <poruka>, šalje CTCP poruku nadimku, opšte poruke su „VERSION“ ili „USERINFO“

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
sr: CYCLE [<kanal>], napušta trenutni ili dati kanal i odmah se vraća nazad

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sr: 
    DCC GET <nadimak>                          — prihvata ponuđenu datoteku
    DCC SEND [-maxcps=#] <nadimak> <datoteka>  — šalje nekome datoteku
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nadimak> <datoteka> — šalje datoteku, na pasivan način
    DCC LIST                                   — pokazuje DCC spisak
    DCC CHAT <nadimak>                         — nudi DCC ćaskanje nekome
    DCC PCHAT <nadimak>                        — nudi DCC ćaskanje na pasivan način
    DCC CLOSE <vrsta> <nadimak> <datoteka>       primer:
             „/dcc close send peraperić datoteka.tar.gz“

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DEHOP <nadimak>, uklanja polu-op stanje kanala iz nadimka na trenutnom kanalu (zahteva „chanop“)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sr: DELBUTTON <ime>, briše dugme sa korisničnog spiska

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DELBUTTON <nadimak>, uklanja zvanje operatora za nadimak na trenutnom kanalu (traži „chanop“)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DEVOICE <nadimak>, oduzima reč za nadimak na trenutnom kanalu (traži „chanop“)

en: DISCON, Disconnects from server
sr: DISCON, isključuje sa servera

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
sr: DNS <nadimak|domaćin|ip>, nalazi korisnikov IP broj

en: ECHO <text>, Prints text locally
sr: ECHO <tekst>, ispisuje tekst

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sr: EXEC [-o] <naredba>, izvršava naredbu. Ako se koristi „-o“ onda se ispis šalje na trenutni kanal, inače se ispisuje u okviru za tekst

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sr: EXECCONT, šalje procesu „SIGCONT“

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sr: EXECKILL [-9], ubija radnog izvršnog u tekućoj sesiji. Ako je dato „-9“ procesu se šalje „SIGKILL“

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sr: EXECSTOP, šalje procesu „SIGSTOP“

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sr: EXECWRITE, šalje podatke na standardni ulaz procesa

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sr: FLUSHQ, ispira red za slanje na ovom serveru

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sr: GATE <domaćin> [<priključnik>], prosleđuje preko domaćina, za priključnik se uzima 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
sr: GHOST <nadimak> <lozinka>, ubija nadimak „duha“

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sr: HOP <nadimak>, daje zvanje polu-operatora ovom nadimku (traži „chanop“)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
sr: ID <lozinka>, prepoznaje vas na nikserv-u

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sr: IGNORE <šablon> <vrste...> <izbori...>
        šablon — šablon domaćina za zanemarivanje, npr. „*!*@.aol.com“
        vrste  — vrste podataka za zanemariti, jedan ili sve iz:
                 „PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL“
        izbori — „NOSAVE, QUIET“

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sr: INVITE <nadimak> [<kanal>], poziva nekoga na kanal, po osnovi na trenutni (traži „chanop“)

en: JOIN <channel>, joins the channel
sr: JOIN <kanal>, priključuje se kanalu

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sr: KICK <nadimak>, izbacuje nadimak sa ovog kanala (traži „chanop“)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sr: KICKBAN <nadimak>, zabranjuje a zatim izbacuje nadimak sa ovog kanala (traži „chanop“)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sr: LAGCHECK, primorava novu proveru kašnjenja

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
sr: LASTLOG <niska>, traži tekst u zapisima

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
sr: LOAD [-e] <datoteka>, učitava priključak ili skriptu

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sr: MDEHOP, oduzima zvanje svim polu-operatorima na ovom kanalu (traži „chanop“)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sr: MDEOP, oduzima zvanje svim operatorima na ovom kanalu (traži „chanop“)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sr: ME <radnja>, šalje opis radnje na ovaj kanal (radnje se pišu u trećem licu, npr. „/me skače“

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sr: MKICK, izbacuje sve druge osim vas sa kanala (traži „chanop“)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sr: MOP, svima na kanalu dodeljuje zvanje operatora (traži „chanop“)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
sr: MSG <nadimak> <poruka>, šalje privatnu poruku

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
sr: NAMES, ispisuje nadimke na ovom kanalu

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sr: NCTCP <nadimak> <poruka>, šalje CTCP dojavu

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
sr: NEWSERVER [-noconnect] <domaćin> [<priključnik>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
sr: NICK <nadimak>, podešava vaš nadimak

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
sr: NOTICE <nadimak/kanal> <poruka>, šalje dojavu. Dojave su vrste poruke na koje treba samostalno reafovati

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
sr: NOTIFY [-n mreža1[,mreža2,...]] [<nadimak>], prikazuje vaš spisak obaveštenja ili dodaje nekoga na nj

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sr: OP <nadimak>, daje zvanje operatora ovom nadimku (traži „chanop“)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sr: PART [<kanal>] [<razlog>], napušta kanal, po osnovi trenutni

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sr: PING <nadimak | kanal>, ispituje nadimak ili kanal CTCP porukom

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
sr: QUERY [-nofocus] <nadimak>, otvara nekome novi prozor za lične poruke

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sr: QUIT [<razlog>], isključuje se sa trenutnog servera

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sr: QUOTE <tekst>, šalje sirovi tekst serveru

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sr: RECONNECT [-ssl] [<domaćin>] [<priključnik>] [<lozinka>], može se koristiti baš kao i „/RECONNECT“ za ponovno povezivanje na tekući server ili sa „/RECONNECT ALL“ za ponovno povezivanje na sve otvorene servere

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sr: RECONNECT [<domaćin>] [<priključnik>] [<lozinka>], može se koristiti baš kao i „/RECONNECT“ za ponovno povezivanje na tekući server ili sa „/RECONNECT ALL“ za ponovno povezivanje na sve otvorene servere

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
sr: RECV <tekst>, šalje sirove podatke u iksćaskanje, kao da su stigli sa irc servera

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sr: SAY <tekst>, šalje tekst kao poruku objektu u ovom prozoru

en: SEND <nick> [<file>]
sr: SEND <nadimak> [<datoteka>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sr: SERVCHAN [-ssl] <domaćin> <priključnik> <kanal>, povezuje se i pristupa kanalu

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sr: SERVCHAN <domaćin> <priključnik> <kanal>, povezuje se i pristupa kanalu

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
sr: SERVER [-ssl] <domaćin> [<priključnik>] [<lozinka>], povezuje se na server, osnovni priključnik je 6667 za normalnu vezu, a 9999 za veze bezbedne školjke

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sr: SERVER <domaćin> [<priključnik>] [<lozinka>], povezuje se na server, osnovni priključnik je 6667

en: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<value>]
sr: SET [-e] [-or] [-quiet] <promenljiva> [<vrednost>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
sr: SETCURSOR [-|+]<položaj>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sr: TOPIC [<tema>], postavlja temu ako je data, inače prikazuje trenutnu temu

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
sr: 
    TRAY -f <vreme> <datoteka1> [<datoteka2>] Treperi fiokom između dve ikonice.
    TRAY -f <datoteka>                        Postavlja fioku na nepromenljivu ikonicu.
    TRAY -i <broj>                            Treperi fiokom unutrašnjom ikonicom.
    TRAY -t <tekst>                           Postavlja oblačić fioke.
    TRAY -b <naslov> <tekst>                  Postavlja balončić fioke.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sr: UNBAN <šablon> [<šablon>...], skida zabranu sa navedenih šablona.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sr: UNIGNORE <šablon> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sr: UNLOAD <ime>, uklanja priključak ili skriptu

en: URL <url>, opens a URL in your browser
sr: URL <adresa>, otvara adresu u pregledniku veba

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
sr: USELECT [-a] [-s] <nadimak1> <nadimak2> itd., naglašava nadimke u korisničkom spisku kanala

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sr: VOICE <nadimak>, daje reč nekome (traži „chanop“)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sr: WALLCHAN <poruka>, šalje poruku na svim kanalima

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sr: WALLCHOP <poruka>, šalje poruku svim operatorima na ovom kanalu

en: Usage: %s
sr: Upotreba: %s

en: 
    No help available on that command.
sr: 
    Za ovu naredbu pomoć nije dostupna.

en: No such command.
sr: Nema takve naredbe.

en: Bad arguments for user command.
sr: Pogrešni argumenti za korisničku naredbu.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sr: Previše dubinskih korisničkih naredbi, prekidam.

en: Unknown Command. Try /help
sr: Nepoznata naredba. Probajte „/help“

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
sr: Nema simbola „xchat_plugin_init“; da li je to stvarno priključak iksćaskanja?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
sr: Da li ste sigurni da je ovo SSL server i priključnik?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sr: Ne mogu da rešim naziv domaćina „%s“
    Proverite podešavanja za IP!

en: Proxy traversal failed.
sr: Nije uspeo kontakt sa posrednikom.

en: Cycling to next server in %s...
sr: Pokušavam vezu sa sledećim serverom u %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
sr: Upozorenje: Skup znakova „%s“ nije poznat. Neće biti primenjeno pretvaranje za mrežu „%s“.

note: get rid of the \n
en: Loaded log from
sr: Učitani dnedvnik sa

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sr: **** KRAJ DNEVNIKA U %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sr: **** POČETAK DNEVNIKA U %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
sr: * Ne mogu da otvorim dnevnik za upis. Proverite
      prava pristupa za „%s/xchatlogs“

en: Left message
sr: Poruka sleva

en: Right message
sr: Poruka zdesna

en: The nick of the joining person
sr: Osoba koja se priključuje

en: The channel being joined
sr: Kanal na koji se priključuje

en: The host of the person
sr: Računar na kome radi

en: The action
sr: Radnja

en: Mode char
sr: Oznaka pristupa

en: The text
sr: Tekst

en: Identified text
sr: Prepoznat tekst

en: The message
sr: Poruka

en: Old nickname
sr: Stari nadimak

en: New nickname
sr: Novi nadimak

en: Nick of person who changed the topic
sr: Osoba koja je promenila temu

en: Topic
sr: Tema

en: The nickname of the kicker
sr: Nadimak izbacivača

en: The person being kicked
sr: Izbačena osoba

en: The channel
sr: Kanal

en: The reason
sr: Razlog

en: The nick of the person leaving
sr: Osoba koja odlazi

en: The time
sr: Vreme

en: The creator
sr: Stvaralac

en: Reason
sr: Razlog

en: Host
sr: Računar

en: Who it's from
sr: Od koga dolazi

en: The time in x.x format (see below)
sr: Vreme u zapisu x.x (videti ispod)

en: The Channel it's going to
sr: Kanal na koji ide

en: The sound
sr: Zvuk

en: The nick of the person
sr: Nadimak osobe

en: The CTCP event
sr: CTCP događaj

en: The nick of the person who set the key
sr: Osoba koja je postavila ključ

en: The key
sr: Ključ

en: The nick of the person who set the limit
sr: Osoba koja je postavila ograničenje

en: The limit
sr: Ograničenje

en: The nick of the person who has been op'ed
sr: Osoba koja je dobila opa

en: The nick of the person who did the op'ing
sr: Osoba koja je dodelila opa

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sr: Osoba koja je dobila polu-opa

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sr: Osoba koja je dodelila polu-opa

en: The nick of the person who did the voice'ing
sr: Osoba koja je dala reč

en: The nick of the person who has been voice'ed
sr: Osoba koja je dobila reč

en: The nick of the person who did the banning
sr: Osoba koja je zabranila

en: The ban mask
sr: Šablon zabrane

en: The nick who removed the key
sr: Osoba koja je sklonila ključ

en: The nick who removed the limit
sr: Osoba koja je uklonila ograničenje

en: The nick of the person who did the deop'ing
sr: Osoba koja je oduzela opa

en: The nick of the person who has been deop'ed
sr: Osoba kojoj je oduzet op

en: The nick of the person who did the dehalfop'ing
sr: Osoba koja je oduzela polu-opa

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sr: Osoba kojoj je oduzet polu-op

en: The nick of the person who did the devoice'ing
sr: Osoba koja je oduzela reč

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sr: Osoba kojoj je oduzeta reč

en: The nick of the person who did the unban'ing
sr: Osoba koja je ukinula zabranu

en: The nick of the person who did the exempt
sr: Osoba koja je postavila isključenje

en: The exempt mask
sr: Šablon za isključenje

en: The nick of the person who removed the exempt
sr: Osoba koja je uklonila isključenje

en: The nick of the person who did the invite
sr: Osoba koja je pozvala

en: The invite mask
sr: Šablon poziva

en: The nick of the person who removed the invite
sr: Osoba koja je uklonila poziv

en: The nick of the person who set the mode
sr: Osoba koja je postavila pristup

en: The mode's sign (+/-)
sr: Znak pristupa (+/-)

en: The mode letter
sr: Oznaka pristupa

en: The channel it's being set on
sr: Kanal na kom stoji

en: Username
sr: Kor. ime

en: Full name
sr: Puno ime

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sr: Pripadnost kanalu/"je IRC operator"

en: Server Information
sr: Podaci o serveru

en: Idle time
sr: Odsutan

en: Signon time
sr: Vreme prijave

en: Away reason
sr: Razlog odsustva

en: Message
sr: Poruka

en: Account
sr: Nalog

en: Real user@host
sr: Pravi user@host

en: Real IP
sr: Pravi IP

en: Channel Name
sr: Naziv kanala

en: Text
sr: Tekst

en: Server Name
sr: Naziv servera

en: Nick of person who invited you
sr: Osoba koja je pozvala

en: Nickname in use
sr: Nadimak u upotrebi

en: Nick being tried
sr: Isprobani nadimak

en: Port
sr: Priključnik

en: Network
sr: Mreža

en: Modes string
sr: Prava pristupa

en: IP address
sr: IP adresa

en: DCC Type
sr: Vrsta DCC-A

en: Filename
sr: Datoteka

en: Destination filename
sr: Ciljna datoteka

en: CPS
sr: zn./sek.

en: Pathname
sr: Putanja

en: Position
sr: Mesto

en: Size
sr: Veličina

en: DCC String
sr: Tekst DCC-a

en: Number of notify items
sr: Broj posmatranih ulaza

en: Old Filename
sr: Stara datoteka

en: New Filename
sr: Nova datoteka

en: Receiver
sr: Primalac

en: Hostmask
sr: Šablon domaćina

en: Hostname
sr: Naziv domaćina

en: The Packet
sr: Paket

en: Seconds
sr: Sekunde

en: Nick of person who have been invited
sr: Osoba koja je pozvana

en: Banmask
sr: Šablon zabrane

en: Who set the ban
sr: Ko je zabranio

en: Ban time
sr: Vreme zabrane

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
sr: Greška u obradi događaja „%s“.
    Učitavam osnovni.

en: Cannot read sound file:
    %s
sr: Ne mogu da pročitam datoteku zvuka:
    „%s“

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 je dodat na spisak obaveštenja.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 Zabrane: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
sr: -%C10-%C11-%O$Ne možete pristupiti%C11 %B$1 %O(Imate zabranu).

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 je sada poznat kao $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 postavlja zabranu na $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
sr: -%C10-%C11-%O$tKanal $1 je napravljen na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 ukida zvanje polu-operatora za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 ukida zvanje operatora za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 oduzima reč od $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 postavlja izuzeće za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 dodeljuje zvanje polu operatora za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 poziva na priključenje na $2

en: %UChannel          Users   Topic%O
sr: %UKanal            Br.kor. Tema%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 postavlja pristupnu oznaku na $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
sr: -%C10-%C11-%O$tRežimi kanala $1: $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 dodeljuje zvanje operatora za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 uklanja izuzeće za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 uklanja poziv za priključenje na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 uklanja ključnu reč za kanal

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 ukida ograničenje korisnika na kanalu

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 postavlja ključnu reč za kanal na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 postavlja ograničenje kanala na $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 uklanja zabranu za $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 daje reč za %C26 $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
sr: -%C10-%C11-%O$t$1Povezan sam. Sada se prijavljujem...

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
sr: -%C10-%C11-%O$tPovezujem se na %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C priključnik %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
sr: -%C10-%C11-%O$tPovezivanje nije uspelo. Greška: $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
sr: -%C10-%C11-%O$tPrimih CTCP $1 od $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
sr: -%C10-%C11-%O$tPrimih CTCP $1 od $2 (za $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
sr: -%C10-%C11-%O$tPrimljen je CTCP zvuk $1 od $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
sr: %C22*%O$tPrimljen je CTCP zvuk $1 od $2 (za $3)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
sr: -%C10-%C11-%O$tPrekinut je DCC razgovor sa %C11$1%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sr: -%C10-%C11-%O$tUspostavljena je veza putem DCC sa %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC razgovor nije uspeo. Veza sa $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O je izgubljena.

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
sr: -%C10-%C11-%O$tPrimljena je ponuda DCC razgovora od $1

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
sr: -%C10-%C11-%O$tNudim DCC razgovor za $1

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
sr: -%C10-%C11-%O$tVeć sam ponudio razgovor za $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 pokušaj veze sa %C11$2%O nije uspeo (grš=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
sr: -%C10-%C11-%O$tPreuzeta datoteka „$1%O“ od $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
sr: %C24,18 Vrsta  Od/za     Stanje   Vel.    Mesto   Datoteka

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
sr: -%C10-%C11-%O$tPrimljen je neispravan DCC zahtev od %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$Sadržaj paketa: $2

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
sr: -%C10-%C11-%O$tNudim %C11$1 %C za %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
sr: -%C10-%C11-%O$tNema takve DCC ponude.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC PRIM %C11$2%O za %C11$1%O je prekinut.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC PRIM %C11$1%O od %C11$3%O je obavljen %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC PRIM veza je uspostavljena sa %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC PRIM $1 ($2) nije uspeo. Veza sa $3 je izgubljena.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC PRIM: Ne mogu da otvorim $1 za pisanje ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
sr: -%C10-%C11-%O$tVeć postoji datoteka „%C11$1%C“, čuvam je kao „%C11$2%O“.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
sr: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cje zatražio nastavljanje %C11$2 %Csa %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC ŠALJI %C11$2%O za %C11$1%O je prekinuto.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC ŠALJI %C11$1%O za %C11$2%O je obavljeno %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC ŠALJI veza je uspostavljena sa %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC ŠALJI %C11$1%O nije uspelo. Izgubljena je veza sa %C11$2%O.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
sr: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Cje ponudio %C11$2 %C(%C11$3 %Cbajta)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cza %C11$3 %Cje zastao — prekidam.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
sr: -%C10-%C11-%O$tDCC-u $1 %C11$2 %Cza %C11$3 %Cje isteklo vreme — prekidam.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 je obrisan sa spiska posmatranih.

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
sr: -%C10-%C11-%O$tIsključen je ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
sr: -%C10-%C11-%O$tVaš IP broj je: [$1]

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
sr: %O%C11$1%O je dodat na spisak ućutkanih.

en: Ignore on %C11$1%O changed.
sr: Zanemari kad se promeni %C11$1%O.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
sr: %C24,18 Maska domaćina            PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
sr: %O%C11$1%O je uklonjen sa spiska ućutkanih.

en:   Ignore list is empty.
sr:   Spisak ućutkanih je prazan.

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
sr: -%C10-%C11-%O$tNe mogu da pristupim%C11 %B$1 %O(Kanal je samo za pozvane).

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
sr: -%C10-%C11-%O$t %C11$2%C vas je pozvao na %C11$1%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
sr: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C je došao na $2

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
sr: -%C10-%C11-%O$Ne možete pristupiti na%C11 %B$1 %O(Zahteva ključnu reč).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
sr: <%C10-%C11-%O$t$1 je izbacio $2 sa $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
sr: -%C10-%C11-%O$tOdstranio vas je $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
sr: -%C10-%C11-%O$tPreskočili smo vesti dana.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
sr: -%C10-%C11-%O$t„$1“ je već u upotrebi. Probaću „$2“..

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
sr: -%C10-%C11-%O$tOvaj nadimak je već u upotrebi. Koristite „/NICK“ da probate neki drugi.

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
sr: -%C10-%C11-%O$tNema takvog DCC-a.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
sr: -%C10-%C11-%O$tNijedan proces trenutno nije pokrenut

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
sr: -%C10-%C11-%O$tSpisak posmatranih je prazan.

en: %C24,18 %B  Notify List
sr: %C24,18 %B  Spisak posmatranih

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
sr: -%C10-%C11-%O$t$1 korisnici na spisku posmatranih.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
sr: -%C10-%C11-%O$tObavest: „$1“ nije na vezi ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
sr: -%C10-%C11-%O$tObavest: „$1“ je na vezi ($2).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
sr: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C „$3“ je otišao

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
sr: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C „$3“ je otišao %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
sr: -%C10-%C11-%O$tVreme odziva za $1 u sekundama: $2

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
sr: -%C10-%C11-%O$tNema odgovora odziva za $1 sekunde, prekidam vezu.

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
sr: -%C10-%C11-%O$tProces je već pokrenut

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
sr: <%C10-%C11-%O$t„$1“ je izašao %C14(%O$2%O%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
sr: -%C10-%C11-%O$t„$1“ podešava pristup%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: %C12-%C13$1/Wallops%C12-%O$t$2%O
sr: %C12-%C13$1/Valopi%C12-%O$t$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
sr: -%C10-%C11-%O$tTražim broj IP-a za%C11 $1%O...

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
sr: -%C10-%C11-%O$tJe povezan.

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
sr: -%C10-%C11-%O$tTražim %C11$1%C...

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
sr: -%C10-%C11-%O$tZaustavljen je prethodni pokušaj povezivanja (pib=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
sr: -%C10-%C11-%O$tTema za %C11$1%C je %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
sr: -%C10-%C11-%O$t„$1“ je promenio temu u: $2

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
sr: -%C10-%C11-%O$tTemu za %C11$1%C je postavio %C11$2%C u %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
sr: -%C10-%C11-%O$tNepoznat računar. Možda ste pogrešno otkucali?

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
sr: -%C10-%C11-%O$tNe mogu da pristupim%C11 %B$1 %O(Dostignutoi je ograničenje korisnika).

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
sr: -%C10-%C11-%O$t%C11Korisnici na $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
sr: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cje odsutan %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
sr: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CKraj spiska KO-JE.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O
sr: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O miruje %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
sr: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O miruje %C11$2%O, prijavljen: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
sr: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Opravi korisnik@domaćin %C11$2%O, pravi IP %C11$3%O

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
sr: -%C10-%C11>%O$t%BVi%B sada govorite na %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
sr: -%C10-%C11-%O$t„$3“ vas je izbacio sa $2 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
sr: -%C10-%C11-%O$tNapustili ste kanal $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
sr: -%C10-%C11-%O$tNapustili ste kanal $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
sr: -%C10-%C11-%O$tPozivate %C11$1%C na %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
sr: -%C10-%C11-%O$tPromenili ste ime u „$2“

en: Remote host closed socket
sr: Udaljeni računar je prekinuo vezu

en: Connection refused
sr: Veza je odbijena

en: No route to host
sr: Nema putanje do računara

en: Connection timed out
sr: Vreme za povezivanje je isteklo

en: Cannot assign that address
sr: Ne mogu da dodelim tu adresu

en: Connection reset by peer
sr: Vezu je prekinuo parnjak

en: Ascension Island
sr: Ostrvo Uspenja

en: Andorra
sr: Andora

en: United Arab Emirates
sr: Ujedinjeni arapski emirati

en: Afghanistan
sr: Avganistan

en: Antigua and Barbuda
sr: Antigva i Barbuda

en: Anguilla
sr: Anguila

en: Albania
sr: Albanija

en: Armenia
sr: Jermenija

en: Netherlands Antilles
sr: Holandski antili

en: Antarctica
sr: Antarktik

en: Reverse DNS
sr: Obratni DNS

en: American Samoa
sr: Američka Samoa

en: Austria
sr: Austrija

en: Nato Fiel
sr: Nato teren

en: Australia
sr: Australija

en: Aland Islands
sr: Alandska ostrva

en: Azerbaijan
sr: Azerbejdžan

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Bosna i Hercegovina

en: Bangladesh
sr: Bangladeš

en: Belgium
sr: Belgija

en: Bulgaria
sr: Bugarska

en: Bahrain
sr: Bahrein

en: Businesses
sr: Poslovni

en: Brunei Darussalam
sr: Bruneji Dar-Es-Salam

en: Bolivia
sr: Bolivija

en: Bahamas
sr: Bahami

en: Bhutan
sr: Butan

en: Bouvet Island
sr: Ostrvo Buv

en: Botswana
sr: Bocvana

en: Belarus
sr: Belorusija

en: Canada
sr: Kanada

en: Cocos Islands
sr: Kokosova ostrva

en: Democratic Republic of Congo
sr: Demokratska republika Kongo

en: Central African Republic
sr: Centralnoafrička republika

en: Congo
sr: Kongo

en: Switzerland
sr: Švajcarska

en: Cote d'Ivoire
sr: Obala slonovače

en: Cook Islands
sr: Kukova ostrva

en: Chile
sr: Čile

en: Cameroon
sr: Kamerun

en: China
sr: Kina

en: Colombia
sr: Kolumbija

en: Internic Commercial
sr: Komercijalni domeni

en: Costa Rica
sr: Kostarika

en: Serbia and Montenegro
sr: Srbija i Crna Gora

en: Cuba
sr: Kuba

en: Cape Verde
sr: Zelenortska ostrva

en: Christmas Island
sr: Božićna ostrva

en: Cyprus
sr: Kipar

en: Czech Republic
sr: Republika Češka

en: Germany
sr: Nemačka

en: Djibouti
sr: Džibuti

en: Denmark
sr: Danska

en: Dominica
sr: Dominika

en: Dominican Republic
sr: Dominikanska republika

en: Algeria
sr: Alžir

en: Ecuador
sr: Ekvador

en: Educational Institution
sr: Obrazovne ustanove

en: Estonia
sr: Estonija

en: Egypt
sr: Egipat

en: Western Sahara
sr: Zapadna Sahara

en: Eritrea
sr: Eritreja

en: Spain
sr: Španija

en: Ethiopia
sr: Etiopija

en: European Union
sr: Evropska Unija

en: Finland
sr: Finska

en: Fiji
sr: Fidži

en: Falkland Islands
sr: Foklendska ostrva

en: Micronesia
sr: Mikronezija

en: Faroe Islands
sr: Farska ostrva

en: France
sr: Francuska

en: Great Britain
sr: Velika Britanija

en: Georgia
sr: Gruzija

en: French Guiana
sr: Francuska Gvajana

en: British Channel Isles
sr: Britanska Kanalska ostrva

en: Ghana
sr: Gana

en: Greenland
sr: Grenland

en: Gambia
sr: Gambija

en: Guinea
sr: Gvineja

en: Government
sr: Vladine ustanove

en: Guadeloupe
sr: Gvadalupe

en: Equatorial Guinea
sr: Ekvatorijalna Gvineja

en: Greece
sr: Grčka

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
sr: S. Džordžija i S. Sendvička ostrva

en: Guatemala
sr: Gvatemala

en: Guinea-Bissau
sr: Gvineja Bisao

en: Guyana
sr: Gijana

en: Heard and McDonald Islands
sr: Herdova i Makdonaldova ostrva

en: Croatia
sr: Hrvatska

en: Hungary
sr: Mađarska

en: Indonesia
sr: Indonezija

en: Ireland
sr: Irska

en: Israel
sr: Izrael

en: Isle of Man
sr: Ostrvo Čoveka

en: India
sr: Indija

en: Informational
sr: Informacioni domen

en: International
sr: Međunarodni domeni

en: British Indian Ocean Territory
sr: Britanska Indijska ostrva

en: Iraq
sr: Irak

en: Iceland
sr: Island

en: Italy
sr: Italija

en: Jersey
sr: Džersi

en: Jamaica
sr: Jamajka

en: Kenya
sr: Kenija

en: Kyrgyzstan
sr: Kirgistan

en: Cambodia
sr: Kambodža

en: Comoros
sr: Komori

en: St. Kitts and Nevis
sr: Sv. Kits i Nevis

en: North Korea
sr: Severna Koreja

en: South Korea
sr: Južna Koreja

en: Kuwait
sr: Kuvajt

en: Cayman Islands
sr: Kajmanska ostrva

en: Kazakhstan
sr: Kazahstan

en: Lebanon
sr: Liban

en: Saint Lucia
sr: Sveta Lucija

en: Liechtenstein
sr: Lihtenštajn

en: Sri Lanka
sr: Šri Lanka

en: Liberia
sr: Liberija

en: Lesotho
sr: Lesoto

en: Lithuania
sr: Litvanija

en: Luxembourg
sr: Luksemburg

en: Latvia
sr: Latvija

en: Libya
sr: Libija

en: Morocco
sr: Maroko

en: Monaco
sr: Monako

en: United States Medical
sr: Američke medicinske ustanove

en: Madagascar
sr: Madagaskar

en: Marshall Islands
sr: Maršalska ostrva

en: Military
sr: Vojni domeni

en: Macedonia
sr: Makedonija

en: Myanmar
sr: Burma

en: Mongolia
sr: Mongolija

en: Macau
sr: Makao

en: Northern Mariana Islands
sr: Severna Marijanska ostrva

en: Martinique
sr: Martinik

en: Mauritania
sr: Mauritanija

en: Montserrat
sr: Monserat

en: Mauritius
sr: Mauricijus

en: Maldives
sr: Maldivi

en: Malawi
sr: Malavi

en: Mexico
sr: Meksiko

en: Malaysia
sr: Malezija

en: Mozambique
sr: Mozambik

en: Namibia
sr: Namibija

en: New Caledonia
sr: Nova Kaledonija

en: Internic Network
sr: Internik mreža

en: Norfolk Island
sr: Norfolška ostrva

en: Nigeria
sr: Nigerija

en: Nicaragua
sr: Nikaragva

en: Netherlands
sr: Holandija

en: Norway
sr: Norveška

en: New Zealand
sr: Novi Zeland

en: Internic Non-Profit Organization
sr: Neprofitna organizacija internik

en: French Polynesia
sr: Francuska Polinezija

en: Papua New Guinea
sr: Papua Nova Gvineja

en: Philippines
sr: Filipini

en: Poland
sr: Poljska

en: St. Pierre and Miquelon
sr: Sv. Pjer i Mikelon

en: Pitcairn
sr: Pitkairn

en: Puerto Rico
sr: Portoriko

en: Palestinian Territory
sr: Palestinska teritorija

en: Paraguay
sr: Paragvaj

en: Qatar
sr: Katar

en: Reunion
sr: Reinion

en: Romania
sr: Rumunija

en: Old School ARPAnet
sr: Starovremski ARPAnet

en: Russian Federation
sr: Ruska federacija

en: Rwanda
sr: Ruanda

en: Saudi Arabia
sr: Saudijska Arabija

en: Solomon Islands
sr: Solomonova ostrva

en: Seychelles
sr: Sejšeli

en: Sweden
sr: Švedska

en: Singapore
sr: Singapur

en: St. Helena
sr: Sv. Jelena

en: Slovenia
sr: Slovenija

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sr: Svalbard i Jan Majen ostrva

en: Slovak Republic
sr: Slovačka republika

en: Sierra Leone
sr: Sijera Leone

en: Somalia
sr: Somalija

en: Suriname
sr: Surinam

en: Sao Tome and Principe
sr: Sao Tome i Principe

en: Former USSR
sr: Bivši SSSR

en: Syria
sr: Sirija

en: Swaziland
sr: Svazilend

en: Turks and Caicos Islands
sr: Turks i Kaikos ostrva

en: Chad
sr: Čad

en: French Southern Territories
sr: Francuske južne teritorije

en: Thailand
sr: Tajland

en: Tajikistan
sr: Tadžikistan

en: East Timor
sr: Istočni Timor

en: Tunisia
sr: Tunis

en: Turkey
sr: Turska

en: Trinidad and Tobago
sr: Trinidad i Tobago

en: Taiwan
sr: Tajvan

en: Tanzania
sr: Tanzanija

en: Ukraine
sr: Ukrajina

en: United Kingdom
sr: Velika Britanija

en: United States of America
sr: Sjedinjene američke države

en: Uruguay
sr: Urugvaj

en: Vatican City State
sr: Grad-država Vatikan

en: St. Vincent and the Grenadines
sr: Sv. Vinsent i Grenadini

en: Venezuela
sr: Venecuela

en: British Virgin Islands
sr: Britanska Devičanska ostrva

en: US Virgin Islands
sr: Američka Devičanska ostrva

en: Vietnam
sr: Vijetnam

en: Wallis and Futuna Islands
sr: Ostrva Valis i Futuna

en: Yemen
sr: Jemen

en: Mayotte
sr: Majot

en: Yugoslavia
sr: Jugoslavija

en: South Africa
sr: Južna Afrika

en: Zambia
sr: Zambija

en: Zimbabwe
sr: Zimbabve

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Open Dialog Window
sr: Otvorite prozor razgovora

en: Send a File
sr: Pošaljite datoteku

en: User Info (WHOIS)
sr: Podaci o korisniku (WHOIS)

en: Operator Actions
sr: Rdanje operatora

en: Give Ops
sr: Daj opa

en: Take Ops
sr: Oduzmi opa

en: Give Voice
sr: Daj reč

en: Take Voice
sr: Oduzmi reč

en: Kick/Ban
sr: Izb./zabr.

en: Kick
sr: Izbaci

en: Ban
sr: Zabr.

en: KickBan
sr: Izbaci i zabr.

en: Direct client-to-client
sr: Direktni pristup klijentu

en: Send File
sr: Pošalji datoteku

en: Offer Chat
sr: Ponudi razgovor

en: Abort Chat
sr: Prekini razgovor

en: Version
sr: Izdanje

en: Userinfo
sr: Informacije

en: Clientinfo
sr: Inf. o klijentu

en: Ping
sr: Dodirni

en: Finger
sr: Dodirni

en: Kill this user
sr: Daj reč

en: Mode
sr: Pristup

en: Give Half-Ops
sr: Daj polu-opa

en: Take Half-Ops
sr: Oduzmi polu-opa

en: Ignore
sr: Ućutkaj

en: Ignore User
sr: Zanemari korisnika

en: UnIgnore User
sr: Vrati ućutkane

en: Info
sr: Inform.

en: Who
sr: Ko

en: WhoIs
sr: Ko-je

en: DNS Lookup
sr: DNS pretraga

en: Trace
sr: Sledi

en: UserHost
sr: Računar

en: External
sr: Spoljnji

en: Traceroute
sr: Sledi

en: Leave Channel
sr: Napusti kanal

en: Join Channel...
sr: Priključi se...

en: Enter Channel to Join:
sr: Unesite naziv kanala:

en: Server Links
sr: Veze servera

en: Ping Server
sr: Odziv servera

en: Hide Version
sr: Sakrij izdanje

en: DeOp
sr: Deop

en: bye
sr: Ćao

en: Enter reason to kick %s:
sr: Razlog da se izbaci %s:

en: Sendfile
sr: Pošalji datoteku

en: Dialog
sr: Razgovor

en: Send
sr: Slanje

en: Chat
sr: Priča

en: Clear
sr: Obriši

en: X-Chat GNOME is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Gnomov Razgovornik je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te Licence, ili (prema vašem mišljenju) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: X-Chat GNOME is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Gnomov Razgovornik se raspodeljuje u nadi da će biti koristan, ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with X-Chat GNOME; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA“

note: Translators: Don't try to translate this literally. * It is a running gag from a british comedy television * programme; either leave it as-is or replace it with * something comparable but inoffensive in your language.
en: “Ni cho lyen, yo may yo ?”
sr: „Eh, ta stara dobra vremena!“

en: XChat-GNOME Web Site
sr: Veb stranica Gnomovog Razgovornika

en: xchat configuration version
sr: izdanje podešavanja razgovornika

en: Default nickname used by servers without special options set
sr: Osnovni nadimak koji koriste serveri bez podešenih posebnih opcija

en: Default real name used by servers without special options set
sr: Osnovno stvarno ime koje koriste serveri bez podešenih posebnih opcija

en: Message sent on quit
sr: Poruka poslata prilikom završavanja

en: Message sent on channel part
sr: Poruka poslata prilikom napuštanja kanala

en: Message sent on away
sr: Poruka poslata prilikom odsustva

en: Show colors in the main window
sr: Prikazuje boje u glavnom prozoru

en: Colorize nicknames in the main window
sr: Boji nadimke u glavnom prozoru

en: Show timestamps in the main window
sr: Pokazuje vremenske oznake u glavnom prozoru

en: Selected color scheme
sr: Izabrana šema boje

en: Selected background type
sr: Izabrana vrsta pozadine

en: Background image filename
sr: Datoteka slike pozadine

en: Background transparency
sr: Providnost pozadine

en: Use system fonts
sr: Koristi sistemska slova

en: Font for the main window
sr: Slova u glavnom prozoru

en: Width of the main window
sr: Širina glavnog prozora

en: Height of the main window
sr: Visina glavnog prozora

en: X position of the main window on the screen
sr: Vodoravni položaj glavnog prozora na ekranu

en: Y position of the main window on the screen
sr: Uspravni položaj glavnog prozora na ekranu

en: Whether the horizontal pane in the main window is shown
sr: Da li je prikazano vodoravno okno u glavnom prozoru

en: Whether the statusbar in the main window is shown
sr: Da li je prikazana traka stanja u glavnom prozoru

en: Position of the horizontal pane in the main window
sr: Položaj vodoravnog okna u glavnom prozoru

en: Display redundant nickstamps
sr: Prikazuje ponovljene oznake nadimka

en: Show user list in main window
sr: Prikazuje spisak korisnika u glavnom prozoru

en: Width of the channel list
sr: Širina spiska kanala

en: Height of the channel list
sr: Visina spiska kanala

en: Automatically display the channel list dialog
sr: Samostalno prikazuje prozorče spiska kanala

en: If set to true, when you join a server without automatically joining a channel, the channel list dialog will be displayed
sr: Ako je izabrano, kada pristupite serveru bez samostalnog pristupa kanalu, biće prikazano prozorče spiska kanala

en: List of enabled plugins
sr: Spisak uključenih priključaka

en: Enable spellchecking
sr: Provera pravopisa

en: Languages to use for spellchecking
sr: Jezici za proveru pravopisa

en: %s Channel List
sr: Spisak kanala „%s“

en: This network doesn't have a server defined.
sr: Ova mreža nema određeni server.

en: Please add at least one server to the %s network.
sr: Dodajte barem jedan server na mrežu „%s“.

en: C_onnect
sr: _Poveži se

en: _Open Link in Browser
sr: _Otvori vezu u pregledniku

en: _Copy Link Location
sr: _Umnoži mesto veze

en: Se_nd Message To...
sr: Pošalji _poruku ka...

en: _Copy Address
sr: _Umnoži adresu

en: _Send File
sr: _Pošalji datoteku

en: Paste File _Contents
sr: Ubaci _sadržaj datoteke

en: Paste File_name
sr: Ubaci _naziv datoteke

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: Error reading file "%s": %s
sr: Greška čitanja datoteke „%s“: %s

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
sr: Greška pretvaranja putanje „%s“ u naziv datoteke: %s

en: Error retrieving file information for "%s": %s
sr: Greška dovlačenja podataka o datoteci za „%s“: %s

en: Save Transcript
sr: Sačuvaj prepis

en: Error saving %s
sr: Greška čuvanja „%s“

en: Search buffer is empty.
sr: Međumemorija pretrage je prazna.

en: File
sr: Datoteka

en: Remaining
sr: Preostaje

en: Incoming File Transfer
sr: Dolazni prenos datoteke

en: _Accept
sr: _Prihvati

en: %s is attempting to send you a file named "%s". Do you wish to accept the transfer?
sr: „%s“ pokušava da vam pošalje datoteku „%s“. Da li želite da prihvatite prenos?

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s
sr: <b>%s</b>
    <small>šalje %s</small>
    %s od %s

en: starting
sr: pokrećem

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s at %s/s
sr: <b>%s</b>
    <small>šalje %s</small>
    %s od %s pri %s/s

en: queued
sr: na čekanju

en: Transfer of %s to %s failed
sr: Nije uspeo prenos „%s“ ka %s

en: Transfer of %s from %s failed
sr: Nije uspeo prenos „%s“ sa %s

en: Transfer failed
sr: Prenos nije uspeo

en: aborted
sr: prekinuto

en: stalled
sr: zastalo

en: Send File...
sr: Pošalji datoteku...

en: Full-screen the window
sr: Postavlja prozor preko celog ekrana

en: Use directory instead of the default config dir
sr: Koristi direktorijum umesto osnovnog direktorijuma podešavanja

en: Don't auto-connect to servers
sr: Ne povezuje se sam na servere

en: Don't auto-load plugins
sr: Ne učitava sam priključke

en: Open an irc:// url
sr: Otvara adresu „irc://“

en: Open URL in an existing XChat-GNOME instance
sr: Otvara adresu u postojećem primerku Razgovornika

en: Show version information
sr: Prikazuje podatke o izdanju

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Nisam uspeo da obradim argumente: %s

en: Incoming DCC Chat
sr: Dolazni DCC razgovor

en: %s is attempting to create a direct chat. Do you wish to accept the connection?
sr: „%s“ pokušava da ostvari neposredan razgovor. da li želite da prihvatite vezu?

en: Unable to show '%s'
sr: Ne mogu da pokažem „%s“

en: Find:
sr: Nađi:

en: _Previous
sr: _Prethodno

en: _Next
sr: _Sledeće

en: <span foreground="dark grey">Reached end, continuing from top</span>
sr: <span foreground="dark grey">Stigoh do kraja, nastaviću sa vrha</span>

en: <span foreground="dark grey">Reached beginning, continuing from bottom</span>
sr: <span foreground="dark grey">Stigoh do početka, nastaviću sa dna</span>

en: <span foreground="red">Search string not found</span>
sr: <span foreground="red">Nisam našao nisku pretrage</span>

en: UTF-8 (Unicode)
sr: UTF‑8 (unikod)

en: ISO-8859-15 (Western Europe)
sr: ISO-8859-15 (zapadno-evropski)

en: ISO-8859-2 (Central Europe)
sr: ISO-8859-2 (srednje-evropski)

en: ISO-8859-7 (Greek)
sr: ISO-8859-7 (grčki)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
sr: ISO-8859-8 (hebrejski)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
sr: ISO-8859-9 (turski)

en: ISO-2022-JP (Japanese)
sr: ISO-2022-JP (japanski)

en: SJIS (Japanese)
sr: SJIS (japanski)

en: CP949 (Korean)
sr: CP949 (korejski)

en: KOI8-R (Cyrillic)
sr: KOI8-R (ćirilica)

en: CP1251 (Cyrillic)
sr: CP1251 (ćirilica)

en: CP1256 (Arabic)
sr: CP1256 (arapski)

en: CP1257 (Baltic)
sr: CP1257 (baltički)

en: GB18030 (Chinese)
sr: GB18030 (kineski)

en: TIS-620 (Thai)
sr: TIS-620 (tajlandski)

en: Key
sr: Taster

note: We're creating a new network. Don't populate things from the structure
en: New Network
sr: Nova mreža

en: %s Network Properties
sr: Svojstva mreže „%s“

en: Invalid input
sr: Neispravan unos

en: You must enter a network name
sr: Morate uneti naziv mreže

en: You must enter a nick name
sr: Morate uneti nadimak

en: You must enter a real name
sr: Morate uneti pravo ime

en: No Servers
sr: Nema servera

en: You must add at least one server for this network
sr: Morate dodati barem jedan server za ovu mrežu

en: In_sert
sr: _Umetni

en: _Network
sr: _Mreža

en: _Discussion
sr: _Rasprava

en: _View
sr: _Pregled

en: _Help
sr: Po_moć

note: IRC menu
en: _Connect...
sr: Poveži _me...

en: _File Transfers
sr: Prenosi _datoteka

en: _Quit
sr: _Izađi

note: Edit menu
en: Cu_t
sr: _Iseci

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: Prefere_nces
sr: _Postavke

note: Network menu
en: _Reconnect
sr: _Ponovo poveži

en: _Disconnect
sr: Prekini _vezu

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Channels...
sr: _Kanali...

note: Discussion menu
en: _Save Transcript
sr: _Sačuvaj prepis

en: _Leave
sr: _Napusti

en: Cl_ose
sr: _Zatvori

en: _Find
sr: _Nađi

en: Change _Topic
sr: Izmeni _temu

en: _Bans...
sr: _Zabrane...

en: _Users
sr: _Korisnici

note: Help menu
en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _About
sr: _O programu

note: View menu
en: _Sidebar
sr: _Bočna traka

en: Status_bar
sr: _Traka stanja

en: _Fullscreen
sr: _Preko celog ekrana

en: Ex-Chat
sr: Stari razgovor

en: Error showing help
sr: Greška prikazivanja pomoći

en: The way the D-Bus plugin works has changed.
    To avoid problems, you should remove the old plugin file.
    
    <b>Please delete %s</b>
sr: Način rada priključka D-sabirnice je izmenjen.
    Da izbegnete probleme, uklonite staru datoteku priključka.
    
    <b>Obrišite „%s“</b>

en: D-Bus plugin is still installed
sr: Priključak D-sabirnice je još uvek instaliran

note: View menu
en: Pre_vious Network
sr: _Prethodna mreža

en: Nex_t Network
sr: _Sledeća mreža

en: _Previous Discussion
sr: _Prethodna rasprava

en: _Next Discussion
sr: _Sledeća rasprava

note: Discussion context menu
en: _Join
sr: _Pristupi

note: Server context menu
en: _Auto-connect on startup
sr: _Sam se poveži prilikom pokretanja

note: Discussion context menu
en: _Auto-join on connect
sr: _Sam pristupi prilikom pokretanja

en: Show join/part messages
sr: Obavesti o pristupu/odlasku

en: <none>
sr: <ništa>

en: Colors
sr: Boje

en: Black on White
sr: Crno na belom

en: White on Black
sr: Belo na crnom

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: System Theme Colors
sr: Sistemska tema boja

en: File Transfers & DCC
sr: Prenosi datoteka i DCC

en: Effects
sr: Dejstva

en: IRC Preferences
sr: Postavke IRC-a

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
sr: Da uklonim mrežu „%s“ i sve njene servere?

en: Networks
sr: Mreže

en: Name
sr: Naziv

en: unknown
sr: nepoznato

en: An error occurred unloading %s
sr: Došlo je do greške uklanjanja „%s“

en: Plugin Unload Failed
sr: Uklanjanje priključka nije uspelo

en: Plugin Load Failed
sr: Učitavanje priključka nije uspelo

en: Open Plugin
sr: Otvorite priključak

en: Scripts and Plugins
sr: Skripte i priključci

en: Enable
sr: Uključi

en: Plugin
sr: Priključak

en: Error in language %s activation: %s
sr: Greška pokretanja jezika „%s“: %s

en: Error in spell checking configuration: %s
sr: Greška podešavanja provere pravopisa: %s

en: Spell checking
sr: Provera pravopisa

en: In order to get spell-checking, you need to have libenchant installed with at least one dictionary.
sr: Da bi provera pravopisa radila, morate instalirati „libenchant“ sa barem jednim rečnikom.

en: _Check spelling
sr: _Proveri pravopis

en: Choose languages to use for spellcheck:
sr: Izaberite jezike za proveru pravopisa:

en: Language
sr: Jezik

en: %s%.1fs lag
sr: %s%.1fs kašnjenje

en: %d bytes buffered
sr: %d bajta u međumemoriji

en: I_nsert Color Code
sr: _Umetni kôd za boju

en: Black
sr: Crna

en: Dark Blue
sr: Tamnoplava

en: Dark Green
sr: Tamnozelena

en: Red
sr: Crvena

en: Brown
sr: Braon

en: Purple
sr: Purpurna

en: Orange
sr: Narandžasta

en: Yellow
sr: Žuta

en: Light Green
sr: Svetlozelena

en: Aqua
sr: Vodena

en: Light Blue
sr: Svetloplava

en: Blue
sr: Plava

en: Violet
sr: Ljubičasta

en: Grey
sr: Siva

en: Light Grey
sr: Svetlosiva

en: White
sr: Bela

en: Changing topic for %s
sr: Menjam temu za „%s“

en: %d User | %d Users
sr[0]: %d korisnik
sr[1]: %d korisnika
sr[2]: %d korisnika
sr[3]: %d korisnik

en: _Send File...
sr: _Pošalji datoteku...

en: Private _Chat
sr: Privatni _razgovor

en: _Kick
sr: _Izbaci

en: _Ban
sr: _Zabrani

en: %s
    <span weight="bold">Name:</span> %s
sr: %s
    <span weight="bold">Ime:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Country:</span> %s
sr: %s
    <span weight="bold">Država:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minute ago | %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minutes ago
sr[0]: %s
    <span weight="bold">Poslednja mreža:</span> pre %d minut
sr[1]: %s
    <span weight="bold">Poslednja mreža:</span> pre %d minuta
sr[2]: %s
    <span weight="bold">Poslednja mreža:</span> pre %d minuta
sr[3]: %s
    <span weight="bold">Poslednja mreža:</span> pre %d minut

en: %s
    <span weight="bold">Away message:</span> %s
sr: %s
    <span weight="bold">Poruka odsutnosti:</span> %s
