xchat-gnome - en to tr translation catalogue (179 entries)

en: <span weight="bold">List Filtering</span>
tr: <span weight="bold">Liste Filtreleme</span>

en: Channel _Name
tr: Kanal _Adı

en: Channel _Topic
tr: Kanal _Konusu

en: Channels list
tr: Kanallar listesi

en: Join channel:
tr: Kanala katıl:

en: Search for text:
tr: Metin için ara:

en: Show channels with:
tr: Metni içeren kanalları göster:

en: _Join Channel
tr: _Kanala Katıl

note: Part of channel filtering, to select whether to filter "in  [ ] channel topic  [ ] channel name".  Yes, I know it's hard to translate.  Send suggestions to trowbrds@gmail.com :P
en: in:
tr: içinde:

note: Part of "Show channels with [  ] to [  ] users".  Yes, I know it's hard to translate.  Send suggestions to trowbrds@gmail.com :P
en: to
tr: arası

en: users
tr: kullanıcı

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: File Transfers
tr: Dosya Aktarımları

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
tr: <span weight="bold">Kanallara Otomatik Katıl</span>

en: <span weight="bold">User Info</span>
tr: <span weight="bold">Kullanıcı Bilgisi</span>

en: Accept invalid _SSL certificate
tr: Geçersiz _SSL sertifikasını kabul et

en: Character _encoding:
tr: Yazı tipi _kodlaması:

en: Cycle _until connected
tr: _Bağlanana kadar deneme sayısı

en: Network Settings
tr: Ağ Ayarları

en: Nickser_v password:
tr: Nick_serv parolası:

en: Server _password:
tr: Sunucu _parolası:

en: Servers
tr: Sunucular

en: Use _global user settings
tr: Genel kullanıcı ayarlarını _kullan

en: Use _these user settings:
tr: _Buradaki kullanıcı ayarlarını kullan:

en: User and Channels
tr: Kullanıcılar ve Kanallar

en: _Automatically connect to network
tr: _Ağa otomatik olarak bağlan

en: _Name:
tr: _İsim:

en: _Nick name:
tr: _Kullanıcı İsmi:

en: _Real Name:
tr: _Gerçek İsim:

en: _Use secure connection (SSL)
tr: _Güvenli Bağlantı Kullan (SSL)

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
tr: <span size="small" style="italic">Mat</span>

en: <span size="small" style="italic">Transparent</span>
tr: <span size="small" style="italic">Saydam</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
tr: <span weight="bold">Arka Plan</span>

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
tr: <span weight="bold">DCC Ayarları</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
tr: <span weight="bold">Ek Renkler</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
tr: <span weight="bold">Dosya Aktarımları</span>

en: <span weight="bold">General</span>
tr: <span weight="bold">Genel</span>

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
tr: <span weight="bold">Vurgulama</span>

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
tr: <span weight="bold">Yazı Renkleri</span>

en: <span weight="bold">Throttling</span>
tr: <span weight="bold">Boğma Engeli</span>

en: <span weight="bold">User Interface</span>
tr: <span weight="bold">Kullanıcı Arayüzü</span>

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
tr: <span weight="bold">mIRC Renkleri</span>

en: A_way message:
tr: _Uzaktayım iletisi:

en: Auto-accept DCC c_hat
tr: DCC _sohbetini otomatik kabul et

en: Auto-accept DCC file tr_ansfers
tr: DCC _dosya aktarımlarını otomatik kabul et

en: Background mark:
tr: Arkaplan işareti:

en: Buil_t-in schemes:
tr: _Yapısal şemalar:

en: Convert spaces to _underscores in filenames
tr: Dosya isimlerindeki _boşlukları altçizgiye dönüştür

en: Display a red line after the last read text
tr: Son okunan metinden sonra bir kırmızı çizgi çiz

en: Enter extra words to trigger highlighting
tr: Vurgulamayı açmak için ek kelimeler girin

en: Foreground mark:
tr: Önplan işareti:

en: Get IP address from _server
tr: IP adresini _sunucudan al

en: Glo_bal receive KB/s:
tr: Genel _veri alma hızı KB/s:

en: I_mage file:
tr: Resim _dosyası:

en: In_dividual send KB/s:
tr: Bireysel veri _gönderme hızı KB/s:

en: Indi_vidual receive KB/s:
tr: Bireysel veri _alma hızı KB/s:

en: Move co_mpleted files to:
tr: Tamamlanan d_osyaların taşınacağı yer:

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Real na_me:
tr: Gerçek i_sim:

en: Save sender _nickname in filenames
tr: Gönderen kişinin _kullanıcı ismini dosya ismine kaydet

en: Select A File
tr: Bir Dosya Seçin

en: Select Completed Files Directory
tr: Tamamlanmış Dosyalar için Dizin Seçin

en: Select Download Directory
tr: İndirilen Dosyalar için Dizin Seçin

en: Show _timestamps
tr: Zaman damgalarını _göster

en: Show m_arker line
tr: İş_aretleyici satırı göster

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
tr: İstediğiniz bir kısayol tuşunu değiştirmek için, uygun satıra tıklayın ve yeni kısayolu tuşlayın, veya backspace ile mevcut kısayolu silin.

en: Use _system terminal font
tr: Sistem _uçbirim yazıtipini kullan

en: Use t_his IP address:
tr: Bu IP _adresini kullan:

en: Use this f_ont:
tr: Bu _yazıtipini kullan:

en: _Background color:
tr: _Arkaplan rengi:

en: _Background image
tr: Arkaplan _resmi

en: _Colorize nicknames
tr: Kullanıcı isimlerini _renklendir

en: _Download files to:
tr: Dosyaların ineceği _yer:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Foreground color:
tr: _Önplan rengi:

en: _Global send KB/s:
tr: Genel veri _gönderme hızı KB/s:

en: _Log conversations
tr: Konuşmaları _günlükle

en: _Nickname:
tr: _Kullanıcı İsmi:

en: _None (use solid color)
tr: _Hiçbiri (sabit renk kullan)

en: _Part message:
tr: _Ayrılma mesajı:

en: _Quit message:
tr: _Çıkış mesajı:

en: _Show colors
tr: _Renkleri göster

en: _Transparent background
tr: _Saydam arkaplan

en: spell checking
tr: imla denetimi

en: Welcome to XChat-GNOME! Since this is your first time using this application, there are a couple things you'll need to configure before you can get started.
    
    These are the names by which you'll be recognized on IRC. Your nick name is the name by which you'll be known, whereas the real name is useful for things such as registering with services. You do not have to use your real name if you do not want to.
tr: XChat-GNOME'a hoşgeldiniz! Programı ilk kez kullandığınız için yapmanız gereken birkaç yapılandırma var.
    
    IRC'da bu isimlerle tanınacaksınız. Kullanıcı isminiz, tanınacağınız isim olacak, gerçek isminiz ise servislere kaydolmak gibi bazı işlerde yardımcı olacak. Ancak istemezseniz gerçek isminizi kullanmak zorunda değilsiniz.

en: XChat-GNOME Setup
tr: XChat-GNOME Ayarı

en: _Real name:
tr: _Gerçek isim:

en: Change
tr: Değiştir

en: Chat with people using IRC
tr: İnsanlarla IRC kullanarak sohbet edin

en: IRC Chat
tr: IRC Sohbet

en: XChat-GNOME IRC Chat
tr: XChat-GNOME IRC Sohbet

en: Apply on all _servers
tr: Tüm _sunucularda uygula

en: C_hange
tr: _Değiştir

en: Change _nickname to:
tr: Kullanıcı ismini _değiştir:

en: Mark as _away
tr: _Uzakta olarak işaretle

en: Nickname
tr: Kullanıcı Adı

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: nickname
tr: kullanıcı adı

en: Auto Away
tr: Kendiliğinden Uzakta

en: Automatically go away / come back
tr: Kendiliğinden uzakta ol / geri dön

en: Network Monitor
tr: Ağ İzleyici

en: NetworkManager connection monitor
tr: NetworkManager ağ izleyici

en: %s loaded successfully
tr: %s başarıyla yüklendi

en: Notification
tr: Uyarı alanı

en: A notification area plugin.
tr: Uyarı alanı eklentisi.

en: Notification plugin loaded.
tr: Uyarı alanı eklentisi yüklendi.

en: Notification plugin unloaded.
tr: Uyarı alanı eklentisi kaldırıldı.

en: Level of the messages that require a notification
tr: Uyarı gerektiren iletilerin seviyesi

en: Messages are classified according to their importance. Select level of messages above which the notification icon will be displayed. Valid values are: "0" (always displayed), "1" (all messages including information), "2" (all channel messages), "3" (only private or highlighted messages).
tr: İletiler önemlerine göre sınıflandırılmıştır. Uyarı simgesi gösterilecek iletiler için üstüne olunacak seviyeyi seçin. Geçerli değerler: "0" (herzaman göster), "1" (bilgi içeren tüm mesaşlar), "2" (tüm kanal mesajları), "3" (sadece vurgulanan ve kişisel mesajlar).

en: <span weight="bold">Notification level</span>
tr: <span weight="bold">Uyarı seviyesi</span>

en: Notify each _event
tr: _Tüm olaylar için uyar

en: Notify each _message
tr: Tüm i_letiler için uyar

en: Notify only _private messages
tr: _Sadece kişisel iletiler için uyar

en: _Always display notification icon
tr: _Her zaman uyarı simgesini göster

en: On-screen display
tr: Ekran üzeri gösterim

en: Pops up notification of important messages when XChat-GNOME doesn't have the focus
tr: XChat-GNOME odağa sahip olmadığı zaman önemli iletilerin kendiliğinden belirerek uyarır

en: Error closing notification: %s
tr: Uyarı kapatırken hata: %s

en: Failed to send notification: %s
tr: Uyarı gönderirken hata: %s

en: Message in %s
tr: İleti %s içinde

en: Message from %s
tr: İleti %s tarafından

en: Private Message from %s
tr: Kişisel İleti %s tarafından

en: OSD loaded
tr: OSD yüklendi

en: OSD initialization failed
tr: OSD başlatılması başarısız

en: Perl scripting interface
tr: Perl betik arayüzü

en: Python scripting interface
tr: Python betik arayüzü

en: xchat URL scraper
tr: xchat URL çıkartıcı

en: Time
tr: Zaman

en: Nick
tr: Rumuz

en: Channel
tr: Kanal

en: URL Scraper
tr: URL Çıkartıcı

en: Grabs URLs and puts them in a separate window for easy viewing.
tr: Kolay görüntüleme için URL'leri yakalar ve başka bir pencereye koyar.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile URL regex.
tr: URL Çıkartıcı yükleme başarısız: URL regex derlenemedi.

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile e-mail regex.
tr: URL Çıkartıcı yükleme başarısız: e-posta regex derlenemedi.

en: URL Scraper loaded.
tr: URL Çıkartıcı yüklendi.

en: URL Scraper unloaded.
tr: URL Çıkartıcı kaldırıldı.

en: URL Scraper history length
tr: URL Çıkartıcı geçmiş uzunluğu

en: URL Scraper show timestamps
tr: URL Çıkartıcı zaman damgalarını göstermesi

en: Sound Notification
tr: Ses Uyarısı

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
tr: Hata

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s

en: 
    No help available on that command.
tr: 
    Bu komut hakkında yardım yok.

en: No such command.
tr: Böyle bir komut yok.

en: Unknown Command. Try /help
tr: Bilinmeyen Komut. /help'i deneyin

en: Network
tr: Ağ

en: IP address
tr: IP adresi

en: Filename
tr: Dosya ismi

en: Destination filename
tr: Hedef dosya ismi

en: Pathname
tr: Yol ismi

en: Size
tr: Boyut

en: DCC String
tr: DCC Satırı

en: Old Filename
tr: Eski Dosya İsmi

en: New Filename
tr: Yeni Dosya İsmi

en: Receiver
tr: Alıcı

en: The Packet
tr: Paket

en: Nick of person who have been invited
tr: Çağırılan kişinin kullanıcı adı

en: Banmask
tr: Yasak imi

en: Who set the ban
tr: Yasaklayan

en: Ban time
tr: Yasaklama zamanı

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
tr: Olay %s ayrıştırılırken hata.
    Öntanımlı yükleniyor.

en: Cannot read sound file:
    %s
tr: Ses dosyası okunamıyor:
    %s

en: Send a File
tr: Bir Dosya Gönder

en: Send File
tr: Dosya Gönder

en: Userinfo
tr: Kullanıcı bilgisi

en: UserHost
tr: KullanıcıMakinesi

en: Leave Channel
tr: Kanalı Terket

en: Join Channel...
tr: Kanala Katıl...

en: Enter Channel to Join:
tr: Katılınacak Kanalı Girin:

en: Server Links
tr: Sunucu Bağları

en: Ping Server
tr: Sunucu Pingle

en: Hide Version
tr: Sürümü Sakla

en: Chat
tr: Sohbet

en: Clear
tr: Temizle

en: remote access
tr: uzaktan erişim

en: Run XChat-GNOME in a terminal?
tr: XChat-GNOME uçbirim de çalıştırılsın mı?

en: XChat-GNOME Web Site
tr: XChat-GNOME Web Sitesi

en: Incoming File Transfer
tr: Gelen Dosya Aktarımları

en: _Accept
tr: _Kabul Et

note: IRC menu
en: _Connect...
tr: _Bağlan...

note: The name of the default downloads folder, * Needs to be the same as Epiphany's
en: Downloads
tr: İndirilenler
