xchat-gnome - en to az translation catalogue (455 entries)

en: Channel _Name
az: Kanal Adı

en: Channel _Topic
az: Kanal

en: C_onnect
az: _Bağlan

en: File Transfers
az: Fayl transferləri

en: Character _encoding:
az: Hərf Dəstəsi:

en: Network Settings
az: Qurğuları Yenilə

en: Servers
az: Vericilər

en: Use _global user settings
az: Ümumi istifadəçi mə'lumatını işlət

en: User and Channels
az: Kanaldan Çıx

en: _Automatically connect to network
az: Vericiyə avtomatik olaraq yenidən bağlan

en: _Name:
az: Ad

en: _Nick name:
az: Ləqəb:

en: _Real Name:
az: Həqiqi Adınız:

en: _Use secure connection (SSL)
az: E'tibarlı SSL işlət

en: A_way message:
az: Yeni İsmarış:

en: Background mark:
az: Arxa plan rəsmi:

en: Enter extra words to trigger highlighting
az: İşıqlandırılacaq əlavə kəlmələr:

en: Foreground mark:
az: Ön plan:

en: Preferences
az: Seçimlər...

en: Real na_me:
az: Həqiqi Adınız:

en: Select A File
az: Rəsm faylı seç

en: Select Completed Files Directory
az: Tamamlanan faylları buraya daşı:

en: Select Download Directory
az: Faylları buraya endir:

en: _Background color:
az: Arxa plan:

en: _Foreground color:
az: Ön plan:

en: _Nickname:
az: Ləqəb

en: _Part message:
az: Sol ismarış

en: _Quit message:
az: Sağ ismarış

en: _Show colors
az: mIRC rəngləri:

en: _Transparent background
az: Şəffaf arxa plan

en: Change
az: Kanal

en: IRC Chat
az: Söhbət

en: Users
az: İstifadəçilər

en: nickname
az: Ləqəb

en: Network Monitor
az: Şəbəkə qurğusu

en: Notification
az: Mövqe

en: xchat URL scraper
az: X-Chat: URL Alıcısı

en: Time
az: Saat

en: Nick
az: Ləqəb

en: Channel
az: Kanal

en: URL Scraper
az: URL Alıcısı...

en: Cannot create ~/.xchat2
az: ~/.xchat2 yaradıla bilmir

en: I'm busy
az: Məşğulam

en: Leaving
az: Gedirəm

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
az: IRC-ni Ali İstifadəçi olaraq işlətmək dəlilikdir.
      Xahiş edirik istifadəçi hesabı yaradın.

en: Waiting
az: Gözləyir

note: black
en: Active
az: Fəal

note: cyan
en: Failed
az: Bacarılmadı

note: red
en: Done
az: Oldu

note: green
en: Connect
az: Bağlan

note: black
en: Aborted
az: Ləğv Edildi

en: Cannot access %s
az: %s ünvanına yetişilə bilmir

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
az: Xəta

en: No active DCCs
az: Fəal DCC-lər yoxdur

en: YES
az: BƏLİ

en: NO
az: XEYİR

en:   %-20s online
az:   %-20s xətdədir

en:   %-20s offline
az:   %-20s xətdə deyil

en: No channel joined. Try /join #<channel>
az: Heç bir kanalda deyilsiniz. /join #<kanal> əmrini verin

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
az: Bağlı deyilsiniz. /server <qovşaq> [<port>] əmrini verin

en: I need /bin/sh to run!
az: /bin/sh əmrini icra etməliyəm!

en: Commands Available:
az: Mövcud Əmrlər:

en: User defined commands:
az: İstifadəçi tə'yinli əmrlər:

en: Plugin defined commands:
az: İstifadəçi tə'yinli əmrlər:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
az: Daha çox mə'lumat üçün  /HELP <əmr> ya da or /HELP -l yazın

en: Usage: %s
az: İstifadə Qaydası: %s

en: 
    No help available on that command.
az: 
    Bu əmrlə əlaqəli yardım mövcud deyil.

en: No such command.
az: Belə əmr yoxdur.

en: Unknown Command. Try /help
az: Namə'lum Əmr. Yardım üçün /help əmrini verin

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
az: %s qovşaq adı tapıla bilmir
    IP qurğularınızı yoxlayın!

en: Proxy traversal failed.
az: Vəkil traversalı bacarılmadı.

en: Cycling to next server in %s...
az: %s üstündəki növbəti vericiyə keçilir...

en: Left message
az: Sol ismarış

en: Right message
az: Sağ ismarış

en: The nick of the joining person
az: Daxil olan şəxsin ləqəbi

en: The channel being joined
az: Daxil olunan kanal

en: The host of the person
az: Şəxsin qovşağı

en: Nickname
az: Ləqəb

en: The action
az: Gedişat

en: Mode char
az: Mod hərfi

en: The text
az: Mətn

en: Identified text
az: Mə'lumat mətni

en: The message
az: İsmarış

en: Old nickname
az: Köhnə ləqəb

en: New nickname
az: Yeni ləqəb

en: Nick of person who changed the topic
az: Mövzunu dəyişdirən şəxsin ləqəbi

en: Topic
az: Mövzu

en: The nickname of the kicker
az: Atanın ləqəbi

en: The person being kicked
az: Atılanın ləqəbi

en: The channel
az: Kanal

en: The reason
az: Səbəb

en: The nick of the person leaving
az: Ayrılan şəxsin ləqəbi

en: The time
az: Vaxt

en: The creator
az: Yaradıcı

en: Reason
az: Səbəb

en: Host
az: Qovşaq

en: Who it's from
az: Mənşəyi

en: The time in x.x format (see below)
az: x.x şəklində vaxt (alta baxın)

en: The Channel it's going to
az: Getdiyi kanal

en: The sound
az: Səs

en: The nick of the person
az: Şəxsin ləqəbi

en: The CTCP event
az: CTCP hadisəsi

en: The nick of the person who set the key
az: Üçarı seçən şəxsin ləqəbi

en: The key
az: Açar

en: The nick of the person who set the limit
az: Hüdudu seçən şəxsin ləqəbi

en: The limit
az: Hüdud

en: The nick of the person who did the op'ing
az: Oplayan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been op'ed
az: Oplanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been halfop'ed
az: Yarı oplanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the halfop'ing
az: Yarı oplayan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the voice'ing
az: Voice-layan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who has been voice'ed
az: Voice-lanan şəxsin ləqəbi

en: The nick of the person who did the banning
az: Banlayan şəxsin ləqəbi

en: The ban mask
az: Ban maskası

en: The nick who removed the key
az: Açarı ləğv edənin ləqəbi

en: The nick who removed the limit
az: Hüdüdu ləğv edənin ləqəbi

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
az: /

en: The nick of the person of did the devoice'ing
az: /

en: The exempt mask
az: Exempt maskası

en: The invite mask
az: Dəvət maskası

en: The mode's sign (+/-)
az: Modun işarəsi (+/-)

en: The mode letter
az: Mod hərfi

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Full name
az: Tam ad

en: Server Information
az: Verici Haqqında

en: Idle time
az: Passiv olma vaxtı

en: Signon time
az: Giriş vaxtı

en: Away reason
az: Uzaqlaşma səbəbi

en: Message
az: İsmarış

en: Account
az: Hesab

en: Real user@host
az: Həqiqi istifadəçi@qovşaq

en: Real IP
az: Həqiqi IP

en: Channel Name
az: Kanal Adı

en: Text
az: Mətn

en: Server Name
az: Verici Adı

en: Nick of person who invited you
az: Sizi dəvət edən şəxsin ləqəbi

en: Nickname in use
az: Ləqəb istifadədədir

en: Nick being tried
az: Ləqəb sınanır

en: Modes string
az: Mod qatarı

en: IP address
az: IP ünvanı

en: DCC Type
az: DCC Növü

en: Filename
az: Fayl adı

en: Destination filename
az: Hədəf fayl adı

en: Pathname
az: Cığır adı

en: Position
az: Mövqe

en: Size
az: Böyüklük

en: DCC String
az: DCC Qatarı

en: Number of notify items
az: Bildiriş üzvləri ədədi

en: Old Filename
az: Köhnə Fayl Adı

en: New Filename
az: Yeni Fayl Adı

en: Receiver
az: Alıcı

en: Hostmask
az: Qovşaq Maskası

en: Hostname
az: Qovşaq Adı

en: The Packet
az: Paket

en: Seconds
az: Saniyə

en: Nick of person who have been invited
az: Dəvət edilən şəxsin ləqəbi

en: Banmask
az: Ban Maskası

en: Who set the ban
az: Banı qoyan

en: Ban time
az: Ban vaxtı

en: %C13*%O$t$1 $2%O
az: %C3>%O$1%C3<%O$t$2%O

en: %UChannel          Users   Topic%O
az: %UKanalı          İstifadəçi   Mövzu%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
az: -%C10-%C11-%O$tBağlantı kəsildi ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
az: -%C10-%C11-%O$tBağlantı kəsildi ($1).

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
az: %O%C11$1%O rədd siyahısından silindi.

en:   Ignore list is empty.
az:   Rədd siyahısı boşdur.

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
az: -%C10-%C11-%O$tNamə'lum qovşaq. Bəlkə onu səhv yazmışsınız?

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %C$2
az: -%C10-%C11-%O$t$1%O

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O $2
az: %C2<%O$1%C2>%O$t$2%O

en: Remote host closed socket
az: Uzaq qovşaq soketi bağladı

en: Connection refused
az: Bağlantı rədd edildi

en: No route to host
az: Uzaq qovşaq yoxdur

en: Connection timed out
az: Bağlantı vaxtı doldu

en: Cannot assign that address
az: Bu ünvan verilə bilməz

en: Connection reset by peer
az: Bağlantı düyün tərəfindən sıfırlandı

en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

en: Antigua and Barbuda
az: Antiqua və Barbuda

en: Anguilla
az: Anquilla

en: Albania
az: Albaniya

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Netherlands Antilles
az: Holland Antilləri

en: Angola
az: Anqola

en: Antarctica
az: Antarktika

en: American Samoa
az: Amerikan Samoa

en: Austria
az: Avstriya

en: Australia
az: Avstraliya

en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

en: Bosnia and Herzegovina
az: Bosniya və Herzoqovina

en: Bangladesh
az: Banqladeş

en: Belgium
az: Belçika

en: Bulgaria
az: Bolqarıstan

en: Bahrain
az: Bahreyn

en: Businesses
az: Təşkilatlar

en: Brunei Darussalam
az: Bruney Darüssəlim

en: Bolivia
az: Boliviya

en: Brazil
az: Braziliya

en: Bahamas
az: Bahamalar

en: Bhutan
az: Butan

en: Bouvet Island
az: Buvet Adası

en: Botswana
az: Botsvana

en: Belarus
az: Belarusiya

en: Belize
az: Beliz

en: Canada
az: Kanada

en: Cocos Islands
az: Kakos Adaları

en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respublikası

en: Congo
az: Konqo

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Cote d'Ivoire
az: Kot Divuar

en: Cook Islands
az: Kuku Adaları

en: Chile
az: Çili

en: Cameroon
az: Kamerun

en: China
az: Çin

en: Colombia
az: Kolumbiya

en: Internic Commercial
az: Internic Təşkilatı

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Cuba
az: Kuba

en: Cape Verde
az: Keyp Verde

en: Christmas Island
az: Kristmas Adası

en: Cyprus
az: Kipr

en: Czech Republic
az: Çex Respublikası

en: Germany
az: Almaniya

en: Djibouti
az: Cibuti

en: Denmark
az: Danimarka

en: Dominica
az: Dominik

en: Dominican Republic
az: Dominikan Respublikası

en: Algeria
az: Əlcəzair

en: Ecuador
az: Ekvador

en: Educational Institution
az: Tədris Təşkilatı

en: Estonia
az: Estoniya

en: Egypt
az: Misir

en: Western Sahara
az: Qərbi Saxara

en: Eritrea
az: Eritre

en: Spain
az: İspaniya

en: Ethiopia
az: Efiopiya

en: Finland
az: Finlandiya

en: Fiji
az: Fici

en: Falkland Islands
az: Falkland Adaları

en: Micronesia
az: Mikroneziya

en: Faroe Islands
az: Faro Adaları

en: France
az: Fransa

en: Gabon
az: Qabon

en: Great Britain
az: Böyük Britaniya

en: Grenada
az: Qrenada

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: French Guiana
az: Fransız Gvineyası

en: British Channel Isles
az: Britaniya Kanal Adaları

en: Ghana
az: Qana

en: Greenland
az: Qrinland

en: Gambia
az: Qambiya

en: Guinea
az: Qvineya

en: Government
az: Hökümət

en: Guadeloupe
az: Quadelup

en: Equatorial Guinea
az: Ekvatorial Qvineya

en: Greece
az: Yunanıstan

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
az: S. Georgia və S. Sandwich Adaları.

en: Guatemala
az: Quatemala

en: Guam
az: Quam

en: Guinea-Bissau
az: Qvineya Bissau

en: Guyana
az: Quyana

en: Hong Kong
az: Honq Konq

en: Heard and McDonald Islands
az: Hird Adası və Mkdonald Adaları

en: Croatia
az: Xırvatıstan

en: Hungary
az: Macarıstan

en: Indonesia
az: İndoneziya

en: Ireland
az: İrlandiya

en: Israel
az: İsrail

en: India
az: Hindistan

en: Informational
az: Məlumat verici

en: International
az: Beynəlmilləl

en: British Indian Ocean Territory
az: Britaniya Hind Okeanı Sahəsi

en: Iraq
az: İraq

en: Iran
az: İran

en: Iceland
az: İslandiya

en: Italy
az: İtaliya

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Jordan
az: İordaniya

en: Japan
az: Yaponiya

en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

en: Cambodia
az: Kambodiya

en: Comoros
az: Komor

en: St. Kitts and Nevis
az: St. Kitts və Nevis

en: North Korea
az: Şimali Koreya

en: South Korea
az: Cənubi Koreya

en: Kuwait
az: Küveyt

en: Cayman Islands
az: Kayman Adaları

en: Kazakhstan
az: Qazaxstan

en: Lebanon
az: Livan

en: Saint Lucia
az: Müqəddəs Lusiya

en: Liechtenstein
az: Lixtenşteyn

en: Sri Lanka
az: Şri Lanka

en: Liberia
az: Liberiya

en: Lesotho
az: Lesoto

en: Lithuania
az: Litva

en: Luxembourg
az: Lüksemburq

en: Latvia
az: Latviya

en: Libya
az: Liviya

en: Morocco
az: Mərakeş

en: Monaco
az: Monako

en: United States Medical
az: ABŞ Medikalı

en: Madagascar
az: Madaqaskar

en: Marshall Islands
az: Marşal Adaları

en: Military
az: Silahlı Qüvvələr

en: Macedonia
az: Makedoniya

en: Mongolia
az: Monqolustan

en: Macau
az: Makau

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Marian Adaları

en: Martinique
az: Martiniq

en: Mauritania
az: Mavritaniya

en: Mauritius
az: Maurit

en: Maldives
az: Maldiv

en: Malawi
az: Malavi

en: Mexico
az: Meksika

en: Malaysia
az: Malayziya

en: Mozambique
az: Mozambiq

en: Namibia
az: Namibiya

en: New Caledonia
az: Yeni Kaledoniya

en: Internic Network
az: Internic Şəbəkəsi

en: Norfolk Island
az: Norfolk Adaları

en: Nigeria
az: Nigeriya

en: Nicaragua
az: Nikaraqua

en: Netherlands
az: Hollandiya

en: Norway
az: Norveç

en: Niue
az: Niu

en: New Zealand
az: Yeni Zellandiya

en: Internic Non-Profit Organization
az: Internic Təşkilatı

en: French Polynesia
az: Fransız Poloneziyası

en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

en: Philippines
az: Filippinlər

en: Poland
az: Polşa

en: St. Pierre and Miquelon
az: St. Pierre və Miquelon

en: Pitcairn
az: Pitkairn

en: Puerto Rico
az: Puerto Riko

en: Palestinian Territory
az: Britaniya Hind Okeanı Sahəsi

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Paraguay
az: Paraqvay

en: Qatar
az: Katar

en: Reunion
az: Reyunion

en: Romania
az: Rumıniya

en: Russian Federation
az: Rusiya Federasiyası

en: Rwanda
az: Ruanda

en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistan

en: Solomon Islands
az: Solomon Adaları

en: Seychelles
az: Seyşel

en: Sweden
az: İsveç

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
az: Svalbard və Jan Mayen Adaları

en: Slovak Republic
az: Slovakiya Respublikası

en: Sierra Leone
az: Siera Lione

en: Senegal
az: Seneqal

en: Somalia
az: Somali

en: Suriname
az: Surinam

en: Sao Tome and Principe
az: Sao Tome və Prinsip

en: Former USSR
az: Köhnə SSSR

en: Syria
az: Siriya

en: Swaziland
az: Svaziland

en: Turks and Caicos Islands
az: Türk və Kaykos Adaları

en: Chad
az: Çad

en: French Southern Territories
az: Cənubi Fransız Sahələri

en: Togo
az: Toqo

en: Thailand
az: Tayland

en: Tajikistan
az: Tacikistan

en: Tokelau
az: Tokelo

en: East Timor
az: Şərqi Timor

en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

en: Tunisia
az: Tunis

en: Tonga
az: Tonqa

en: Turkey
az: Türkiyə

en: Trinidad and Tobago
az: Trinidad və Tobaqo

en: Taiwan
az: Tayvan

en: Tanzania
az: Tanzaniya

en: Ukraine
az: Ukrayna

en: Uganda
az: Uqanda

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: US Minor Outlying Islands
az: ABŞ Yaxını Adalar

en: United States of America
az: Amerika Birləşmiş Ştatları

en: Uruguay
az: Uruqvay

en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

en: Vatican City State
az: Vatikan Şəhər Höküməti

en: St. Vincent and the Grenadines
az: St. Vincent və qrenadinlər

en: British Virgin Islands
az: Britaniya Virgin Adaları

en: US Virgin Islands
az: ABŞ Virgin Adaları

en: Vietnam
az: Vyetnam

en: Wallis and Futuna Islands
az: Vallis və Futuna Adaları

en: Yemen
az: Yəmən

en: Mayotte
az: Mayot

en: Yugoslavia
az: Yuqoslaviya

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Zambia
az: Zambiya

en: Zimbabwe
az: Zimbabve

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Background image filename
az: Arxa plan rəsmi:

en: Background transparency
az: Arxa plan rəsmi:

en: Message sent on away
az: İsmarış

en: Message sent on quit
az: İsmarış

en: Use system fonts
az: İstifadəçi Siyahısı

en: _Copy Address
az: IP ünvanı

en: _Send File
az: Fayl Yolla

en: Paste File _Contents
az: _Məzmun

en: Paste File_name
az: Yeni Fayl Adı

en: _Cancel
az: Ləğv Et

en: _Copy
az: Köçür

en: Search buffer is empty.
az: Axtarış bufferi boşdur.

en: File
az: Fayl

en: Remaining
az: Gedirəm

en: _Accept
az: Qəbul Et

en: starting
az: Gözləyir

en: stalled
az: Bacarılmadı

en: Send File...
az: Fayl Yolla

en: Don't auto-connect to servers
az: Vericiyə avtomatik olaraq yenidən bağlan

en: Don't auto-load plugins
az: heç bir əlavəni avtomatik yükləmə

en: Show version information
az: buraxılış mə'lumatını göstər

en: Find:
az: Axtar:

en: _Next
az: Mətn

en: Server
az: Verici

en: You must enter a nick name
az: Yeni ləqəb bildir:

en: No Servers
az: Vericilər

en: _Network
az: Şəbəkə

en: _Help
az: _Yardım

en: _File Transfers
az: Fayl transferləri

en: _Quit
az: Çıx

en: _Paste
az: Şəxsi

en: Prefere_nces
az: Seçimlər...

note: Network menu
en: _Reconnect
az: Yenidən Bağlan

en: _Disconnect
az: Bağlantını Kəs

en: _Close
az: _Bağla

en: _Channels...
az: Kanal Siyahısı...

en: _Leave
az: Gedirəm

en: Cl_ose
az: Bağla

en: _Find
az: Axtar

en: _Bans...
az: Ban Siyahısı...

en: _Users
az: İstifadəçilər

note: Help menu
en: _Contents
az: _Məzmun

en: _About
az: _Haqqında

en: Ex-Chat
az: Söhbət

en: Error showing help
az: Xəta qatarı

note: Go menu
en: Pre_vious Network
az: Yeni Şəbəkə

en: Nex_t Network
az: Yeni Şəbəkə

en: <none>
az: <boş>

en: Colors
az: Rənglər

en: File Transfers & DCC
az: Fayl transferləri

en: IRC Preferences
az: X-Chat: Seçimlər

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
az: Həqiqətən də "%s" şəbəkəsi və bütün onun vericiləri silinsin?

en: Networks
az: Şəbəkələr

en: Name
az: Ad

en: unknown
az: Namə'lum

en: Open Plugin
az: Dialoqların açılma şəkli:

en: Plugin
az: Ping

en: %d bytes buffered
az: %d bayt

en: I_nsert Color Code
az: Rəng kodu daxil et

en: _Send File...
az: Fayl Yolla

en: Private _Chat
az: Şəxsi

en: _Kick
az: Kick-lə

en: _Ban
az: Ban-la

en: Ignore
az: Rədd Et
