xchat-gnome - en to ka translation catalogue (174 entries)

en: Channel _Name
ka: არხის სახელი

en: Channel _Topic
ka: არხი

en: C_onnect
ka: დ_აკავშირება

en: File Transfers
ka: გადატანილი ფაილები

en: Character _encoding:
ka: ასოთა კოდიფიკა:

en: Network Settings
ka: ქსელის პარამეტრები

en: Servers
ka: სერვერი

en: Use _global user settings
ka: მოიხმარე მომხმარებლის გლობალური ინფორმაცია

en: User and Channels
ka: დატოვე არხი...

en: _Automatically connect to network
ka: სერვერთან ავტოდაკავშრება

en: _Name:
ka: სახელი

en: _Nick name:
ka: მეტსახელი

en: _Real Name:
ka: ნამდვილი სახელი

en: A_way message:
ka: ახალი შეტყობინება

en: Background mark:
ka: საფონე სურათი

en: Foreground mark:
ka: წინა პლანი:

en: Preferences
ka: პარამეტრები...

en: Real na_me:
ka: ნამდვილი სახელი

en: Select A File
ka: ამოირჩიეთ სურათი

en: Select Download Directory
ka: ფაილები და დირექტორიები

en: _Background color:
ka: საფონე სურათი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _Foreground color:
ka: წინა პლანი:

en: _Nickname:
ka: მეტსახელი

en: _Part message:
ka: ახალი შეტყობინება

en: _Quit message:
ka: ახალი შეტყობინება

en: _Transparent background
ka: გამჭვირვალე ფონი

en: Change
ka: არხი

en: IRC Chat
ka: ჩატი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: nickname
ka: მეტსახელი

en: Auto Away
ka: ხელმიუწვდომელი:

en: Automatically go away / come back
ka: ავტომატიურად დაუბრუნდი აქტიურ სტატუსს

en: Network Monitor
ka: ქსელის გამართვა

en: Notification
ka: ადგილმდებარეობა

en: Notification plugin loaded.
ka: მასეთი პლაგინი ვერ ვიპოვე.

en: Notification plugin unloaded.
ka: მასეთი პლაგინი ვერ ვიპოვე.

en: xchat URL scraper
ka: X-ჩატი: URL მკრებავი

en: Time
ka: დრო

en: Nick
ka: მეტსახელი

en: Channel
ka: არხი

en: URL Scraper
ka: URL თა შემგროვებელი...

en: Cannot create ~/.xchat2
ka: ვერ ვქმნი ~/.xchat2

en: I'm busy
ka: დაკავებული ვარ

en: Leaving
ka: გამოსვლა

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ka: * IRC-ს ძირეულ ვებად მოხმარება არის არასასურველი!
    გირჩევთ შექმნათ მომხმარებლის ანგარიში შესვლისთვის

en: Waiting
ka: დაელოდეთ

note: black
en: Active
ka: აკტივირებულია

note: cyan
en: Failed
ka: ოპერაცია ვერ/არ ჩატარდა

note: red
en: Done
ka: შესრულდა

note: green
en: Connect
ka: დაკავშირება

note: black
en: Aborted
ka: შეწყდა

en: Cannot access %s
ka: შესვლა შეუძლებელია %s↵

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
ka: შეცდომა

en: No active DCCs
ka: DCC-სი არ არის აკტივიზირებული

en: YES
ka: კი

en: NO
ka: არა

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ka: თქვენ იმყოფებით CTCP flood-ის ქვეშ %s-საგან, ვაიგნორირებ %s

en:   %-20s online
ka:   %-20s ქსელშია

en:   %-20s offline
ka:   %-20s გასულია ქსელიდან

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ka: არ ხარ არხზე. სცადე /join #<არხი>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ka: არ ხარ შეერთებული. სცადე /server <host> [<port>]

en: I need /bin/sh to run!
ka: ჩასართველად გჭირდებათ /bin/sh-სი!

en: User defined commands:
ka: შექმნილი ბრძანებეი:

en: Unknown arg '%s' ignored.
ka: უცნობი პარამეტრი 	
    უცნობი პარამეტრი '%s' იგნორირებულ იქნა.

en: No such plugin found.
ka: მასეთი პლაგინი ვერ ვიპოვე.

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ka: ALLCHAN <cmd>,გყავნის ბრძანებას ყველა არხზე სადაც თქვენ იმყოფებით.

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
ka: ALLCHAN <cmd>,გყავნის ბრძანებას ყველა არხზე სადაც თქვენ იმყოფებით.

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ka: ALLCHAN <cmd>,გყავნის ბრძანებას ყველა არხზე სადაც თქვენ იმყოფებით.

en: AWAY [<reason>], sets you away
ka: AWAY [<მიზეზი>],გსვავთ გასულების სიაში

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ka: CLOSE-კეტავს მიმდინარე ფანჯარას/დაფას

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ka: INVITE·<nick>·[<channel>], შესაძლებელია ვინმეს დაპატიჯება არხზე (საჭიროებს OPს არხზე)

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ka: KICK·<nick>, აგდებს მომხმარებელს არხიდან (საჭიროებს OPP ის ქონას)

en: NICK <nickname>, sets your nick
ka: NICK·<nickname>,·აყენებს თქვენს მეტსახელს

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ka: OP·<nick>,·აძლევს ოპერატორის ზალაუფლებას მომხმარებელს (საჭიროა არხზე opის ქონა)

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ka: QUIT·[<reason>],·გაწყვეტინებთ კავშირს სერვერთან

en: Nickname
ka: მეტსახელი

en: The action
ka: მოქმედება

en: The text
ka: ტექსტი

en: The message
ka: შეტყობინება

en: Old nickname
ka: ძველი მეტსახელი

en: New nickname
ka: ახალი მეტახელი

en: Topic
ka: დასათაურება

en: The channel
ka: არხი

en: The reason
ka: მიზეზი

en: The time
ka: დრო

en: The creator
ka: დამაარსებელი

en: Reason
ka: მიზეზი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: The sound
ka: ხმა

en: The limit
ka: ლიმიტი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Full name
ka: სრული სახელი

en: Server Information
ka: სერვერის ინფორმაცია

en: Idle time
ka: Idle დრო

en: Signon time
ka: on-line დრო

en: Away reason
ka: ხელმიუწვდომელობის მიზეზი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Account
ka: ანგარიში

en: Real IP
ka: ნამდვილი IP

en: Channel Name
ka: არხის სახელი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Server Name
ka: სერვერის სახელი

en: Nick of person who invited you
ka: მომხმარებლის მეტსახელი რომალმაც თქვენ დაგპატიჟათ

en: Nickname in use
ka: მეტსახელი ხმარებაში

en: Port
ka: პორტი

en: Network
ka: ქსელი

en: Position
ka: ადგილმდებარეობა

en: New Filename
ka: ახალი ფაილსახელი

en: Seconds
ka: წამი

en: Ban time
ka: ban-ის ხანგრძლივობა

en: Connection refused
ka: შეწყვეტილი კავშირი

en: Connection timed out
ka: კავშირი ტაიმ აუტშია

en: Connection reset by peer
ka: კავშირი შეწყდა

en: Background image filename
ka: საფონე სურათი

en: Background transparency
ka: საფონე სურათი

en: Message sent on away
ka: შეტყობინება

en: Message sent on quit
ka: შეტყობინება

en: Use system fonts
ka: მომხმარებელთა სია

en: _Copy Address
ka: შენი მისამართი

en: _Send File
ka: გააგზავნე ფაილი

en: Paste File _Contents
ka: _სარჩევი

en: Paste File_name
ka: ახალი ფაილსახელი

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Copy
ka: დააკოპირე

en: File
ka: ფაილი

en: Remaining
ka: გამოსვლა

en: _Accept
ka: მიიღე

en: starting
ka: დაელოდეთ

en: stalled
ka: ოპერაცია ვერ/არ ჩატარდა

en: Send File...
ka: გააგზავნე ფაილი

en: Don't auto-connect to servers
ka: სერვერთან ავტოდაკავშრება

en: Don't auto-load plugins
ka: არავითარი პლაგინების ავტოჩართვა

en: Find:
ka: ძებნა:

en: _Next
ka: ტექსტი

en: Server
ka: სერვერი

note: We're creating a new network. Don't populate things from the structure
en: New Network
ka: ახალი ქსელი

en: You must enter a nick name
ka: შეიყვანე ახალი მეტსახელი:

en: No Servers
ka: სერვერი

en: You must add at least one server for this network
ka: მოიხმარე საიმედო SSL კავშირი ამ ქსელში

note: Toplevel
en: _IRC
ka: _ირკი(IRC)

en: _Network
ka: ქსელი

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _File Transfers
ka: გადატანილი ფაილები

en: _Paste
ka: პრივატი

en: Prefere_nces
ka: პარამეტრები...

en: _Close
ka: _დახურე

en: _Channels...
ka: არხთა სია...

en: _Leave
ka: გამოსვლა

en: Cl_ose
ka: დახურე

en: _Find
ka: ძებნა

en: _Bans...
ka: BAN თა სია

en: _Users
ka: მომხმარებლები

note: Help menu
en: _Contents
ka: _სარჩევი

en: _About
ka: _შესახებ

en: Ex-Chat
ka: ჩატი

note: Go menu
en: Pre_vious Network
ka: ახალი ქსელი

en: Nex_t Network
ka: ახალი ქსელი

en: <none>
ka: <არაფერი>

en: File Transfers & DCC
ka: გადატანილი ფაილები

en: IRC Preferences
ka: X-ჩატი: პარამეტრები

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
ka: ნამდვილად ამოვშალო ქსელი "%s" და ყველა მასში მყოფი სერვერი?

en: Networks
ka: ქსელთა სია

en: Name
ka: სახელი

en: unknown
ka: უცნობი ჰოსტი

en: Open Plugin
ka: გახსენი დიალოგები:

en: Plugin
ka: პინგი

en: %d bytes buffered
ka: %d ბაიტი

en: I_nsert Color Code
ka: შეიყვანე ფერის კოდი

en: _Send File...
ka: გააგზავნე ფაილი

en: Private _Chat
ka: პრივატი

en: _Kick
ka: გაგდება

en: _Ban
ka: ბანი

en: Ignore
ka: იგნორირება
