xchat-gnome - en to ms translation catalogue (352 entries)

en: Channel _Name
ms: _Nama Saluran

en: Channel _Topic
ms: Saluran

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: File Transfers
ms: Pemindahan fail

en: Character _encoding:
ms: Set Aksara:

en: Network Settings
ms: Ulangmuat Tetapan

en: Servers
ms: Pelayan

en: Use _global user settings
ms: Ulangtetap semua Tetapan pengguna

en: User and Channels
ms: Saluran

en: _Automatically connect to network
ms: Auto Sambung semula ke Pelayan

en: _Name:
ms: _Nama

en: _Nick name:
ms: _Nama Gelaran:

en: _Real Name:
ms: _Nama Sebenar:

en: _Use secure connection (SSL)
ms: Guna SSL selamat

en: A_way message:
ms: Mesej Baru:

en: Background mark:
ms: Imej latarbelakang:

en: Foreground mark:
ms: LatarDepan:

en: Preferences
ms: Keutamaan...

en: Real na_me:
ms: Nama Sebenar:

en: Select A File
ms: Pilih fail output

en: Select Completed Files Directory
ms: Muatturun fail ke:

en: Select Download Directory
ms: Muatturun fail ke:

en: _Background color:
ms: Latar _Belakang

en: _Foreground color:
ms: LatarDepan:

en: _Nickname:
ms: Gelaran

en: _Part message:
ms: Mesej

en: _Quit message:
ms: Mesej

en: _Transparent background
ms: Latar belakang telus

en: Change
ms: Saluran

en: IRC Chat
ms: Chad

en: Users
ms: Pengguna

en: nickname
ms: Gelaran

en: Automatically go away / come back
ms: _Automatik kemaskini setiap

en: Network Monitor
ms: Tetapan rangkaian

en: Notification
ms: Posisi

en: Notification plugin loaded.
ms: Tiada plugin dijumpai.

en: Notification plugin unloaded.
ms: Tiada plugin dijumpai.

en: xchat URL scraper
ms: X-Chat: Penggenggam URL

en: Time
ms: Masa

en: Nick
ms: Gelaran

en: Channel
ms: Saluran

en: URL Scraper
ms: Penggenggam URL

en: Cannot create ~/.xchat2
ms: Tak dapat mencipta ~/.xchat2

en: I'm busy
ms: Saya sibuk

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ms: * Melaksanakan IRC sebagai root adalah bodoh! Anda sepatutnya
     mencipta satu akaun pengguna dan menggunakannya untuk logmasuk

en: Waiting
ms: Menunggu

note: black
en: Active
ms: Aktif

note: cyan
en: Failed
ms: Gagal

note: red
en: Done
ms: Selesai

note: green
en: Connect
ms: Sambung

note: black
en: Aborted
ms: Dibatalkan

en: Cannot access %s
ms: Tak dapat mengakses %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
ms: Ralat

en: No active DCCs
ms: Tiada DCC aktif

en: YES
ms: YA

en: NO
ms: TIDAK

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ms: Anda menerima flood CTCP  dari %s, mengabaikan %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
ms: Anda dibanjiri MSG dari %s,  gui_auto_open_dialog disetkan  OFF

en:   %-20s online
ms:   %-20s dalamtalian

en:   %-20s offline
ms:   %-20s luartalian

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ms: Tiada saluran disertai. Cuba /join #<saluran>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ms: Tidak disambung. Cuba /server <hos [<liang>]>

en: I need /bin/sh to run!
ms: Saya perlukan /bin/sh untuk dilaksanakan!

en: Commands Available:
ms: Arahan yang Ada:

en: User defined commands:
ms: Arahan ditakrif pengguna:

en: Plugin defined commands:
ms: Arahan ditakrif plugin:

en: Unknown arg '%s' ignored.
ms: Hujah tidak diketahui '%s' diabaikan.

en: No such plugin found.
ms: Tiada plugin sepertinya dijumpai.

en: That plugin is refusing to unload.
ms: Plugin ini enggan dinyahmuatkan.

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ms: ALLCHAN <arahan>, hantar arahan ke semua saluran yang anda sertai

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
ms: ALLCHAN <arahan>, hantar arahan ke semua saluran yang anda sertai

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ms: ALLSERV <arahan>, hantar arahan ke semua pelkayan yang anda masuk

en: AWAY [<reason>], sets you away
ms: AWAY [<alasan>], menetapkan anda away

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ms: BAN <mask> [<bantype>], menyekat kesemua yang sepadan dengan mask dari memasukki channel. Jika mereka sedia berada di dalam channel tindakan ini tidak akan menendang mereka keluar (chanop diperlukan)

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ms: CLOSE, Tutup tetingkap/tab semasa

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
ms: COUNTRY <kod>, cari kod negara , eg: my = malaysia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ms: CTCP <nick> <message>, hantar mesej CTCP kepada  nick, mesej biasanya adalah VERSION dan USERINFO

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
ms: CYCLE, keluar dari channel dan masuk segera kembali

en: DISCON, Disconnects from server
ms: DISCON, Putus daripada pelayan

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
ms: NAMES, Senaraikan gelaran pada saluran semasa

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ms: SAY <teks>, hantar teks ke objek pada tetingkap semasa

en: Usage: %s
ms: Penggunaan: %s

en: 
    No help available on that command.
ms: 
    Tiada bantuan yang ada bagi larahan itu.

en: No such command.
ms: Tiada arahan sebegitu.

en: Bad arguments for user command.
ms: Hujah teruk ke arahan pengguna

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ms: Terlalu banyak arahanpengguna rekursif, dibatalkan.

en: Unknown Command. Try /help
ms: Arahan tidak diketahui. Cuba /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
ms: Tiada xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?

en: Proxy traversal failed.
ms: Notifikasi Pemindahan gagal

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ms: **** AKHIR LOG PADA %s

en: Left message
ms: Mesej

en: Right message
ms: Mesej

en: The nick of the joining person
ms: Gelaran bagi orang yang masuk

en: The channel being joined
ms: Saluran yang disertai

en: The host of the person
ms: Hos orang itu

en: Nickname
ms: Gelaran

en: The action
ms: Aksi

en: Mode char
ms: Aksara mod

en: The text
ms: Teks

en: Identified text
ms: Teks maklumat

en: The message
ms: Mesej

en: Old nickname
ms: Gelaran lama

en: New nickname
ms: Gelaran baru

en: Nick of person who changed the topic
ms: Gelaran orang yang menukar topik

en: Topic
ms: Topik

en: The nickname of the kicker
ms: Namagelaran penendang

en: The person being kicked
ms: Orang yang ditendang

en: The channel
ms: Saluran

en: The reason
ms: Alasan

en: The nick of the person leaving
ms: Gelaran orang yang keluar

en: The time
ms: Masa

en: The creator
ms: Pencipta

en: Reason
ms: Alasan

en: Host
ms: Hos

en: The time in x.x format (see below)
ms: Masa dalam format x.x (lihat bawah)

en: The Channel it's going to
ms: Saluran ini akan

en: The sound
ms: Bunyi

en: The nick of the person
ms: Gelaran orang itu

en: The CTCP event
ms: Acara CTCP

en: The nick of the person who set the key
ms: Gelaran orang yang menetapkan kekunci

en: The key
ms: Kekunci

en: The nick of the person who set the limit
ms: Gelaran orang yang menetapkan had

en: The limit
ms: Had

en: The nick of the person who did the op'ing
ms: Gelaran orang yang memberi op

en: The nick of the person who has been op'ed
ms: Gelaran orang yang telah di'op'kan

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ms: Gelaran orang yang di'semi-op'kan

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan semi-op

en: The nick of the person who did the voice'ing
ms: Gelaran orang yang melakukan voice

en: The nick of the person who has been voice'ed
ms: Gelaran orang yang telah di'voice'kan

en: The nick who removed the key
ms: Gelaran orang yang membuang kekunci

en: The nick who removed the limit
ms: Klik untuk membuang Tatacara

en: The nick of the person of did the deop'ing
ms: Gelaran orang yang menarikbalik op

en: The nick of the person who has been deop'ed
ms: Pecahan jumlah kerja yang telah selesai

en: The invite mask
ms: Masa ketika permulaan

en: The mode letter
ms: Padaman Jadual

en: Username
ms: Namapengguna

en: Full name
ms: Nama penuh

en: Server Information
ms: Maklumat Pelayan

en: Idle time
ms: Masa leka

en: Signon time
ms: _T.tangan

en: Away reason
ms: Alasan away

en: Message
ms: Mesej

en: Account
ms: Terima

en: Real user@host
ms: Sorok/Papar Opsyen

en: Channel Name
ms: Nama Saluran

en: Text
ms: Teks

en: Server Name
ms: Nama Pelayan

en: Nick of person who invited you
ms: Gelaran orang yang anda ingin jemput

en: Nickname in use
ms: Gelaran sudah digunakan

en: Nick being tried
ms: Gelaran sedang dicuba

en: Port
ms: Liang

en: Modes string
ms: Rentetan mod

en: IP address
ms: Alamat IP

en: DCC Type
ms: Jenis DCC

en: Filename
ms: Namafail

en: Destination filename
ms: Fail destinasi

en: Pathname
ms: Nama path

en: Position
ms: Posisi

en: Size
ms: Saiz

en: DCC String
ms: Rentetan DCC

en: Number of notify items
ms: Bilangan item makluman

en: Old Filename
ms: Namafail Lama

en: New Filename
ms: Namafail Baru

en: Receiver
ms: Penerima

en: Hostmask
ms: Hosmask

en: Hostname
ms: Namahos

en: The Packet
ms: Paket

en: Seconds
ms: Saat

en: Nick of person who have been invited
ms: TGelaran bagi siapa yang telah dijemput

en: Who set the ban
ms: Siapa yang menetapkan ban

en: Ban time
ms: Masa ban

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 ditambah ke senarai notifikasi.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 kini dikenali sebagai $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan ban ban pada $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
ms: -%C10-%C11-%O$tSaluran $1 dicipta pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang status semi-operator saluran drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang status operator saluran drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O membuang voice drpd %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi status operator saluran kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan jemputan pada $2

en: %UChannel          Users   Topic%O
ms: %USaluran          Pengguna   Topik%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan mod $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
ms: -%C10-%C11-%O$tSaluran $1 mod: $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi status operator saluran kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang jemputan pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang katakunci saluran

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang had pengguna

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan katakunci saluran kepada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 menetapkan had saluran kepada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 membuang ban pada $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi voice kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
ms: -%C10-%C11-%O$tTersambung. Kini menglogmasuk..

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
ms: -%C10-%C11-%O$tMenyambung ke %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C liang %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
ms: -%C10-%C11-%O$tSambungan gagal. Ralat: $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP $1 drpd $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP $1 drpd $2 (ke $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP Sound $1 drpd $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
ms: -%C10-%C11-%O$tMenerima CTCP $1 drpd $2 (ke $3)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
ms: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT kepada %C11$1%O dibatalkan.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
ms: -%C10-%C11-%O$tSambungan DCC CHAT terjalin dengan %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
ms: -%C10-%C11-%O$tSambungan DCC CHAT terjalin dengan %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
ms: -%C10-%C11-%O$tMenawarkan  DCC CHAT kepadad $1

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
ms: -%C10-%C11-%O$tTersedia menawarkan CHAT kepada $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
ms: -%C10-%C11-%O$tDiterima '$1%O' drpd $2

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
ms: -%C10-%C11-%O$t$1 ditambah ke senarai notifikasi.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
ms: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT dengan %C11$1%O hilang. $4.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi voice kepada %C11$2

en:   Ignore list is empty.
ms:   Senarai abai kosong.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %O$2%C27 $3
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi voice kepada %C11$2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %C$2
ms: -%C10-%C11-%O$t%C11$1%O memberi voice kepada %C11$2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O $2
ms: %C13*%O$t%C8%B$1%B%O $2%O

en: Remote host closed socket
ms: Buang helaian ini

en: Connection refused
ms: Sambungan ditolak

en: No route to host
ms: Tiada route ke hos

en: Connection timed out
ms: Sambungan melebihi hadmasa

en: Cannot assign that address
ms: Tak dapat mengumpukkan alamat

en: Connection reset by peer
ms: Sambungan ditolak

en: United Arab Emirates
ms: Emiriah Arab Bersatu

en: Antarctica
ms: Antarctika

en: Reverse DNS
ms: DNS Songsang

en: American Samoa
ms: Samoa Amerika

en: Bosnia and Herzegovina
ms: Bosnia Herzegovina

en: Canada
ms: Kanada

en: Cocos Islands
ms: Kepulauan Coco

en: Central African Republic
ms: Republik Afrika Tengah

en: Congo
ms: Kongo

en: Cote d'Ivoire
ms: Cote D'ivoire

en: Cook Islands
ms: Kepulauan Cook

en: Colombia
ms: Kolombia

en: Internic Commercial
ms: Internic Komersil

en: Christmas Island
ms: Kepulauan Krismas

en: Czech Republic
ms: Republik Czech

en: Germany
ms: Jerman

en: Dominican Republic
ms: Republik Dominica

en: Educational Institution
ms: Istitusi Pendidikan

en: Egypt
ms: Mesir

en: Western Sahara
ms: Sahara Barat

en: Spain
ms: Sepanyol

en: Falkland Islands
ms: Kepulauan Falkland

en: Faroe Islands
ms: Kepulauan Faroe

en: France
ms: Perancis

en: Great Britain
ms: Britain

en: British Channel Isles
ms: British Virgin Islands

en: Government
ms: Kerajaan

en: Equatorial Guinea
ms: Equitorial Guinea

en: Greece
ms: Greek

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
ms: S. Georgia dan S. Sandwich Isles

en: Heard and McDonald Islands
ms: Kepulauan Caicos dan Turks

en: Informational
ms: Antarabangsa

en: International
ms: Antarabangsa

en: British Indian Ocean Territory
ms: Wilayah Utara

en: Italy
ms: Itali

en: Japan
ms: Jepun

en: St. Kitts and Nevis
ms: St. Kitts dan Nevis

en: North Korea
ms: Korea Utara

en: South Korea
ms: Korea Selatan

en: Cayman Islands
ms: Kepulauan Cayman

en: United States Medical
ms: Perubatan Amerika Syarikat

en: Marshall Islands
ms: Kepulauan Marshall

en: Military
ms: Tentera

en: Northern Mariana Islands
ms: Ireland Utara

en: Internic Network
ms: Rangkaian Internic

en: Norfolk Island
ms: Kepulauan Norfolk

en: Netherlands
ms: Belanda

en: Internic Non-Profit Organization
ms: Oraganisasi bukan-komersil Internic

en: Philippines
ms: Filipina

en: St. Pierre and Miquelon
ms: St. Perre and Miquelon

en: Palestinian Territory
ms: Wilayah Utara

en: Reunion
ms: Kawasan

en: Old School ARPAnet
ms: ARPAnet Sekolah Lama

en: Russian Federation
ms: Persekutuan Rusia

en: Saudi Arabia
ms: Arab Saudi

en: Solomon Islands
ms: Kepulauan Solomon

en: Singapore
ms: Singapura

en: Slovak Republic
ms: Republik Slovak

en: Suriname
ms: Surinam

en: Former USSR
ms: Bekas Soviet

en: Turks and Caicos Islands
ms: Kepulauan Caicos dan Turks

en: French Southern Territories
ms: Wilayah Utara

en: East Timor
ms: Timor Larose

en: Turkey
ms: Turki

en: Trinidad and Tobago
ms: Trinidad dan Tobago

en: US Minor Outlying Islands
ms: Kepulauan Society

en: United States of America
ms: Amerika Syarikat

en: Vatican City State
ms: Vatican City

en: US Virgin Islands
ms: Pulau Virgin Amerika Syarikat

en: Wallis and Futuna Islands
ms: Kepulauan Futuna dan Wallis

en: Yemen
ms: Yaman

en: Mayotte
ms: Kepulauan Mayotte

en: South Africa
ms: Afrika Selatan

en: Unknown
ms: Entah

en: Background image filename
ms: Imej latarbelakang:

en: Background transparency
ms: Imej latarbelakang:

en: Message sent on away
ms: Mesej

en: Message sent on quit
ms: Mesej

en: Use system fonts
ms: Senarai Pengguna

en: _Copy Address
ms: Alamat IP

en: _Send File
ms: Kirim fail kepada %s

en: Paste File _Contents
ms: _Kandungan

en: Paste File_name
ms: Namafail Baru

en: _Cancel
ms: Batal

en: _Copy
ms: Salin

en: Search buffer is empty.
ms: Penimbal carian kosong.

en: File
ms: Fail

en: Remaining
ms: Latvia

en: _Accept
ms: Terima

en: starting
ms: Menunggu

en: stalled
ms: Gagal

en: Send File...
ms: Kirim fail kepada %s

en: Don't auto-connect to servers
ms: Auto Sambung semula ke Pelayan

en: Show version information
ms: Maklumat Pelayan

en: Find:
ms: Cari:

en: _Next
ms: Teks

en: Server
ms: Pelayan

en: You must enter a nick name
ms: Gelaran baru

en: No Servers
ms: Pelayan

en: _Network
ms: Rangkaian

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _File Transfers
ms: Pemindahan fail

en: _Quit
ms: Keluar

en: _Paste
ms: Pencetak

en: Prefere_nces
ms: Keutamaan...

note: Network menu
en: _Reconnect
ms: UlangSambung

en: _Disconnect
ms: Putus

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Channels...
ms: Senarai Saluran...

en: _Leave
ms: Latvia

en: Cl_ose
ms: Tutup

en: _Find
ms: Cari

en: _Bans...
ms: Senarai Ban

en: _Users
ms: Pengguna

note: Help menu
en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _About
ms: _Perihal

en: Ex-Chat
ms: Chad

en: Error showing help
ms: Rentetan ralat

note: Go menu
en: Pre_vious Network
ms: Rangkaian Baru

en: Nex_t Network
ms: Rangkaian Baru

en: <none>
ms: <tiada>

en: Colors
ms: Warna

en: File Transfers & DCC
ms: Pemindahan fail

en: IRC Preferences
ms: X-Chat: Keutamaan

en: Networks
ms: Rangkaian

en: Name
ms: Nama

en: unknown
ms: Entah

en: Open Plugin
ms: Buka log

en: Plugin
ms: Ping

en: I_nsert Color Code
ms: Masukkan kod warna

en: _Send File...
ms: Kirim fail kepada %s

en: Private _Chat
ms: Pencetak

en: _Kick
ms: Tendang

en: _Ban
ms: Bhutan

en: Ignore
ms: Abai
