xchat-gnome - en to nb translation catalogue (851 entries)

en: Join channel:
nb: Bli med i kanal:

en: <span weight="bold">List Filtering</span>
nb: <span weight="bold">Listefilter</span>

en: Channel _Name
nb: Kanal_navn

en: Channel _Topic
nb: Kanalemne

en: in:
nb: på:

en: Search for text:
nb: Søk etter tekst:

en: users
nb: brukere

en: to
nb: til

en: Show channels with:
nb: Vis kanaler med:

en: Channels list
nb: Kanalliste

en: _Join Channel
nb: B_li med i kanal

en: File Transfers
nb: Filoverføringer

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Cycle _until connected
nb: Fortsett til d_u er tilkoblet

en: Accept invalid _SSL certificate
nb: Godta ugyldig _SSL-sertifikat

en: _Use secure connection (SSL)
nb: _Bruk sikker tilkobling (SSL)

en: _Automatically connect to network
nb: Koble til nettverk _automatisk

en: Nickser_v password:
nb: Passord til kallena_vntjener (nickserv):

en: Server _password:
nb: _Passord for tjener:

en: Character _encoding:
nb: T_egnsett:

en: Network Settings
nb: Nettverksinnstillinger

en: <span weight="bold">User Info</span>
nb: <span weight="bold">Brukerinformasjon</span>

en: Use _global user settings
nb: Bruk _globale brukerinnstillinger

en: Use _these user settings:
nb: Bruk disse inns_tillingene:

en: _Real Name:
nb: Vi_rkelig navn:

en: _Nick name:
nb: Kalle_navn:

en: <span weight="bold">Automatically Join Channels</span>
nb: <span weight="bold">Bli med i kanaler automatisk</span>

en: User and Channels
nb: Bruker og Kanaler

en: Servers
nb: Tjenere

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: <span weight="bold">General</span>
nb: <span weight="bold">Generelt</span>

en: _Nickname:
nb: Kalle_navn:

en: Real na_me:
nb: Virkelig _navn:

en: _Quit message:
nb: _Melding når du avslutter:

en: _Part message:
nb: _Melding når du forlater kanal:

en: A_way message:
nb: _Bortemelding:

en: <span weight="bold">Highlighting</span>
nb: <span weight="bold">Utheving</span>

en: Enter extra words to trigger highlighting
nb: Skriv inn flere ord som skal utheves

en: <span weight="bold">User Interface</span>
nb: <span weight="bold">Brukergrensesnitt</span>

en: Use _system terminal font
nb: Bruk _systemets terminalskrift

en: Use this f_ont:
nb: Bruk de_nne skriften:

en: _Log conversations
nb: _Logg samtaler

en: Show _timestamps
nb: Vis _tidsstempel

en: Show m_arker line
nb: Vis m_arkørlinje

en: Show _user list in main window
nb: Vis br_ukerliste i hovedvinduet

en: <span weight="bold">Text Colors</span>
nb: <span weight="bold">Tekstfarger</span>

en: _Show colors
nb: Vi_s farger

en: _Colorize nicknames
nb: _Fargelegg kallenavn

en: Buil_t-in schemes:
nb: Innebygde _temaer:

en: _Foreground color:
nb: _Forgrunnsfarge:

en: _Background color:
nb: _Bakgrunnsfarge:

en: Foreground mark:
nb: Forgrunnsmerke:

en: Background mark:
nb: Bakgrunnsmerke:

en: <span weight="bold">mIRC Colors</span>
nb: <span weight="bold">mIRC-farger</span>

en: <span weight="bold">Extra Colors</span>
nb: <span weight="bold">Flere farger</span>

en: <span weight="bold">Background</span>
nb: <span weight="bold">Bakgrunn</span>

en: _None (use solid color)
nb: Inge_n (bruk ren farge)

en: _Background image
nb: _Bakgrunnsbilde

en: I_mage file:
nb: Bilde_fil:

en: _Transparent background
nb: Gjennomsik_tig bakgrunn

en: <span size="small" style="italic">Transparent</span>
nb: <span size="small" style="italic">Gjennomsiktig</span>

en: <span size="small" style="italic">Opaque</span>
nb: <span size="small" style="italic"Ugjennomsiktig</span>

en: <span weight="bold">File Transfers</span>
nb: <span weight="bold">Filoverføringer</span>

en: _Download files to:
nb: Last ne_d filer til:

en: Move co_mpleted files to:
nb: F_lytt fullførte filer til:

en: Select Download Directory
nb: Velg nedlastingsmappe

en: Select Completed Files Directory
nb: Velg mappe for fullførte filer

en: Convert spaces to _underscores in filenames
nb: Konverter mellomrom til _understreker i filnavn

en: Save sender _nickname in filenames
nb: Lagre avsenders kalle_navn i filnavn

en: <span weight="bold">DCC Settings</span>
nb: <span weight="bold">DCC-innstillinger</span>

en: Auto-accept DCC c_hat
nb: Godta DCC-samtaler automatisk

en: Auto-accept DCC file tr_ansfers
nb: Godta DCC-filove_rføringer automatisk

en: Get IP address from _server
nb: Hent IP-adres_se fra tjeneren

en: Use t_his IP address:
nb: Bruk _denne IP-adressen:

en: <span weight="bold">Throttling</span>
nb: <span weight="bold">Hastighetsbegrensning</span>

en: In_dividual send KB/s:
nb: In_dividuelt sendt i KB/s:

en: _Global send KB/s:
nb: _Global sendehastighet (KB/s):

en: Indi_vidual receive KB/s:
nb: Indi_viduelt mottak i KB/s:

en: Glo_bal receive KB/s:
nb: Global mottakshastighet (KB/s):

en: _Edit
nb: R_ediger

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
nb: For å redigere en hurtigtast, velg en rad og tast en ny kombinasjon, eller bruk rettetasten for å fjerne.

en: spell checking
nb: stavekontroll

en: XChat-GNOME Setup
nb: Oppsett av XChat-GNOME

en: Welcome to XChat-GNOME! Since this is your first time using this application, there are a couple things you'll need to configure before you can get started.
    
    These are the names by which you'll be recognized on IRC. Your nick name is the name by which you'll be known, whereas the real name is useful for things such as registering with services. You do not have to use your real name if you do not want to.
nb: Velkommen til XChat-GNOME! Siden det er første gang du bruker dette programmet, er det et par ting du må sette opp før du er i gang.
    
    Dette er navnene du vil bli gjenkjent som på IRC. Kallenavnet er navnet du vil bil kjent som, mens ditt ekte navn er nyttig dersom du vil registrere deg ved ymse tjenester. Du må ikke bruke ditt ekte navn hvis ikke du vil.

en: _Real name:
nb: Vi_rkelig navn:

en: Change
nb: Endre

en: IRC Chat
nb: IRC-Prat

en: XChat-GNOME IRC Chat
nb: XChat-GNOME IRC-Prat

en: Chat with people using IRC
nb: Prat med folk via IRC

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: Change _nickname to:
nb: Bytt kalle_navn til:

en: Mark as _away
nb: Sett status til _borte

en: Apply on all _servers
nb: Bruk på a_lle tjenere

en: C_hange
nb: B_ytt

en: Users
nb: Brukere

en: Close this discussion
nb: Lukk denne samtalen

en: nickname
nb: kallenavn

en: Auto Away
nb: Automatisk borte

en: Automatically go away / come back
nb: Automatisk borte/tilbake

en: Network Monitor
nb: Nettverksovervåkning

en: NetworkManager 0.9.x connection monitor
nb: NetworkManager 0.9.x tilkoblingsovervåkning

en: %s loaded successfully
nb: %s ble vellykket lastet

en: Notification
nb: Varsling

en: A notification area plugin.
nb: En tilleggsmodul for varslingsområde.

en: Notification plugin loaded.
nb: Tilleggsmodul for varsling ble lastet.

en: Notification plugin unloaded.
nb: Tilleggsmodul for varslingsområde ble fjernet.

en: Level of the messages that require a notification
nb: Nivå på meldinger som krever varsling

en: Messages are classified according to their importance. Select level of messages above which the notification icon will be displayed. Valid values are: "0" (always displayed), "1" (all messages including information), "2" (all channel messages), "3" (only private or highlighted messages).
nb: Meldinger er klassifisert utifra hvor viktige de er. Velg hvilket nivå som skal vises over. Nivåene er: "0" (alltid vis), "1" (alle meldinger, inkludert informasjonsmeldinger), "2" (alle kanalmeldinger), "3" (bare private eller uthevede meldinger).

en: <span weight="bold">Notification level</span>
nb: <span weight="bold">Varslingsnivå</span>

en: Notify only _private messages
nb: Varsle kun _private meldinger

en: Notify each _message
nb: Varsle hver _melding

en: Notify each _event
nb: Varsle hver h_endelse

en: _Always display notification icon
nb: _Alltid vis varslingsikon

en: On-screen display
nb: Visning på skjerm

en: Pops up notification of important messages when XChat-GNOME doesn't have the focus
nb: Varsler om viktige meldinger når XChat-GNOME ikke er det aktive vinduet.

en: Error closing notification: %s
nb: Kunne ikke lukke varsling: %s

en: Failed to send notification: %s
nb: Kunne ikke sende varsling: %s

en: Message in %s
nb: Melding i %s

en: Message from %s
nb: Melding fra %s

en: Private Message from %s
nb: Privat melding fra %s

en: OSD loaded
nb: OSD ble lastet

en: OSD initialization failed
nb: OSD-initialisering feilet

en: Perl scripting interface
nb: Skriptgrensesnitt for Perl

en: Python scripting interface
nb: Skriptgrensesnitt for Python

en: New message received
nb: Ny melding mottatt

en: Sound Notification
nb: Lydvarsling

en: Play a sound when you receive a private message or your nick is highlighted.
nb: Spill en lyd når du mottar en privat melding eller kallenavnet ditt blir nevnt.

en: Sound-notification plugin loaded.
nb: Tilleggsmodul for lydvarsling ble lastet.

en: Sound-notification plugin unloaded.
nb: Tilleggsmodul for lydvarsling ble fjernet.

en: tclplugin
nb: tcltillegg

en: Tcl plugin for XChat
nb: Tcl-tillegg for XChat

en: xchat URL scraper
nb: X-Chat URL-samler

en: Time
nb: Tid

en: Nick
nb: Kallenavn

en: Channel
nb: Kanal

en: URL Scraper
nb: URL-samler

en: Grabs URLs and puts them in a separate window for easy viewing.
nb: Henter nettadresser og viser dem i et eget vindu for enkel visning

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile URL regex.
nb: URL-samler kunne ikke lastes: ikke i stand til å kompilere regulært uttrykk for nettadresse

en: URL Scraper failed to load: couldn't compile e-mail regex.
nb: URL Scraper kunne ikke lastes: Ikke i stand til å kompilere regulært uttrykk for e-post.

en: URL Scraper loaded.
nb: URL-samler ble lastet.

en: URL Scraper unloaded.
nb: URL-samler ble fjernet.

en: URL Scraper history length
nb: URL-samler historielengde

en: URL Scraper show timestamps
nb: URL-samler viser tidspunkter

en: Cannot create ~/.xchat2
nb: Kan ikke opprette ~/.xchat2

en: I'm busy
nb: Jeg er opptatt

en: Leaving
nb: Forlater kanalen

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
nb: * Det er ikke anbefalt å kjøre IRC som root! Du bør
      opprette en vanlig brukerkonto og bruke denne.

en: Couldn't connect to session bus
nb: Klarte ikke å koble til sesjonsbuss

en: remote access
nb: fjerntilgang

en: plugin for remote access using DBUS
nb: tilleggsmodul for fjerntilgang med DBUS

en: Couldn't connect to session bus: %s
nb: Klarte ikke å koble til sesjonsbussen: %s

en: Failed to acquire %s: %s
nb: Fikk ikke tak i %s: %s

en: The handler for "irc://" URLs
nb: Håndterer for "irc://"-URLer

en: Set it at TRUE if you want it activated
nb: Sett til TRUE hvis du vil ha den aktivert

en: Run XChat-GNOME in a terminal?
nb: Kjør XChat-GNOME i en terminal?

en: Waiting
nb: Venter

note: black
en: Active
nb: Aktiv

note: cyan
en: Failed
nb: Feilet

note: red
en: Done
nb: Ferdig

note: green
en: Connect
nb: Koble til

note: black
en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Cannot access %s
nb: Kan ikke lese %s

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
nb: Feil

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
nb: %s tilbyr "%s". Vil du å ta imot?

en: No active DCCs
nb: Ingen aktive DCCer

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
nb: %s oversvømmer deg med CTCP-funksjoner, ignorerer %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
nb: %s oversvømmer deg med beskjeder. Skrur av automatisk åpning av nye samtaler.

en:   %-20s online
nb:   %-20s koblet til

en:   %-20s offline
nb:   %-20s koblet fra

en: No channel joined. Try /join #<channel>
nb: Du er ikke med i noen kanaler. Prøv /join #<kanal>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
nb: Du er ikke tilkoblet. Prøv /server <tjener> [<port>]

en: Already marked away: %s
nb: Allerede markert som borte: %s

en: Already marked back.
nb: Allerede markert som tilbake.

en: I need /bin/sh to run!
nb: Jeg trenger /bin/sh for å kjøre!

en: Commands Available:
nb: Tilgjengelige kommandoer:

en: User defined commands:
nb: Brukerkommandoer:

en: Plugin defined commands:
nb: Tilleggsmodul-definerte kommandoer:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
nb: Skriv /HELP <kommando> for mer informasjon, eller /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
nb: Det ukjente argumentet '%s' ble ignorert.

en: No such plugin found.
nb: Noen slik tilleggsmodul ble ikke funnet.

en: That plugin is refusing to unload.
nb: Tilleggsmodulen nekter å bli fjernet.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
nb: ADDBUTTON <navn> <handling>, legger til en knapp under brukerlisten

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
nb: ALLCHAN <kommando>, sender en kommando til alle kanaler du er med i

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
nb: ALLCHANL <kommando>, sender en kommando til alle kanalene du er i

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
nb: ALLSERV <kommando>, sender en kommando til alle tjenere du er tilkoblet

en: AWAY [<reason>], sets you away
nb: AWAY [<begrunnelse>], setter din status til borte

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
nb: BAN <maske> [<bantype>], forbyr alle som passer til masken tilgang til den aktuelle kanalen. De blir ikke kastet ut hvis de alle rede er på kanalen (Man må være operatør på kanalen for å bruke kommandoen)

en: CLOSE, Closes the current window/tab
nb: CLOSE, lukker det gjeldende vinduet/arkfanen

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
nb: COUNTRY [-s] <kode|jokertegn>, finner en landskode, for eksempel: no = Norge

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
nb: CTCP <kallenavn> <beskjed>, sender CTCP-beskjeden til kallenavnet. Vanlige beskjeder er VERSION og USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
nb: CYCLE [<kanal>], forlater gjeldende kanal, men blir med igjen med en gang

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
nb: 
    DCC GET <kallenavn> - ta i mot en sendt fil
    DCC SEND [-maxcps=#] <kallenavn> [filnavn] - send en fil
    DCC PSEND [-maxcps=#] <kallenavn> [filnavn] - send en fil, i passiv modus
    DCC LIST - vis alle aktive DCC-overføringer
    DCC CHAT <kallenavn> - tilby en prat over DCC
    DCC PCHAT <kallenavn> - tilby en prat over DCC, i passiv modus
    DCC CLOSE <type> <kallenavn> <filnavn> - avslutt DCC-overføring, for eksempel:
                     /dcc close send snorre minfil.zip

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEHOP <nick>, tar bort halvoperatørstatusen fra kallenavnet på den gjeldende kanalen (krever operatørstatus)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
nb: DELBUTTON <name>, tar bort knappen fra knappelinjen under brukerlisten

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEOP <kallenavn>, tar bort operatørstatus fra kallenavnet på den gjeldende kanalen (krever operatørstatus)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEVOICE <kallenavn>, fjerner snakkestatus (voice) fra kallenavnet på den gjeldende kanalen (krever operatørstatus)

en: DISCON, Disconnects from server
nb: DISCON, kobler fra tjener

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
nb: DNS <kallenavn|vertsadresse|IP-adresse>, finner IP-adressen til en bruker

en: ECHO <text>, Prints text locally
nb: ECHO <tekst>, skriver ut angitt tekst til det gjeldende vinduet (vises kun lokalt)

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
nb: EXEC [-o] <kommando>, kjører angitt kommando. Dersom flagget -o er i bruk, vil resultatet vises i gjeldende kanal. Hvis ikke, vil det vist i gjeldende tekstboks.

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
nb: EXECCONT, sender prosessen signalet SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
nb: EXECKILL [-9], dreper en kjørenede exec i gjeldende sesjon. Hvis -9 brukes, blir prosessen drept ved hjelp av SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
nb: EXECSTOP, sender prosessen signalet SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
nb: EXECWRITE, sender data til prosessens standard input

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
nb: FLUSHQ, fjerner gjeldende tjeners sendekø

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
nb: GATE <vert> [<port>], bruker en mellomtjener, standard port er 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
nb: GHOST <kallenavn><passord>, Fjerner et spøkelseskallenavn

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
nb: HOP <kallenavn>, gir halvoperatørstatus til kallenavn (krever operatørstatus)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
nb: ID <passord>, identifiserer deg til nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
nb: IGNORE <maske> <typer..> <alternativer..>
        maske - vertsmaske som skal ignoreres, f.eks. *!*@.online.no
        typer - typer data som skal ignoreres, en eller fler av følgende:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        alternativer - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
nb: INVITE <kallenavn> [<kanal>], inviterer noen til en kanal, standard er gjeldende kanal (krever operatørstatus)

en: JOIN <channel>, joins the channel
nb: JOIN <kanal>, blir med i kanal

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICK <kallenavn>, sparker kallenavn fra gjeldende kanal (krever operatørstatus)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICKBAN <kallenavn>, utviser for så å sparke ut kallenavn fra gjeldende kanal (krever operatørstatus)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
nb: LAGCHECK, tvinger frem en ny sjekk av nettverksforsinkelse

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
nb: LASTLOG <tekstlinje>, søker etter tekstlinjen i bufferet

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
nb: DEVOICE <kallenavn>, fjerner snakkestatus (voice) fra kallenavnet på den gjeldende kanalen (krever operatørstatus)

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEHOP, fjerner halvoperatørstatus på alle som har det i gjeldene kanal (krever operatørstatus)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEOP, fjerer halvoperatørstatus på alle som har det på gjeldene kanal (krever operatørstatus)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
nb: ME <handling>, sender en handling til gjeldende kanal (handling blir skrevet i tredjeperson som for eksempel /me hopper)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
nb: MKICK, sparker ut alle andre enn deg selv på gjeldende kanal (krever operatørstatus)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
nb: MOP, gir operatørstatus til alle brukere på gjeldende kanal (krever operatørstatus)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
nb: MSG <kallenavn> <beskjed>, sender en privat melding

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
nb: NAMES, lister opp kallenavnene på gjeldende kanal

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
nb: NCTCP <kallenavn> <beskjed>, sender en CTCP-notis

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
nb: NEWSERVER [-noconnect] <tjeneradresse> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
nb: NICK <kallenavn>, setter ditt kallenavn

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
nb: NOTICE <kallenavn/kanal> <beskjed>, sender en notis. Notiser er en type beskjeder som det burde skje en automatisk respons til

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
nb: NOTIFY [-n nettverk1[,nettverk2, …]] [<kallenavn>], lister opp alle som er på din varsel-liste, eller legger noen til

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
nb: OP <kallenavn>, gir operatørstatus til kallenavn (krever operatørstatus)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
nb: PART [<kanal>] [<begrunnelse>], forlater kanal med begrunnelse, standard er gjeldenede kanal

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
nb: PING <kallenavn | kanal>, CTCP-pinger kallenavn eller kanal

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
nb: QUIT [<grunn>], kobler fra gjeldende tjener

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
nb: QUOTE <tekst>, sender teksten i råformat til tjeneren

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [-ssl] [<vert>] [<port>] [<passord>], kan bli brukt som /RECONNECT for å koble opp igjen til gjeldende tjener, eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle åpne tjenere

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [<vert>] [<port>] [<passord>], kan bli brukt som /RECONNECT for å koble opp igjen til gjeldende tjener, eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle åpne tjenere

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
nb: RECV <tekst>, send rådata til xchat, som om det var mottatt fra IRC-tjeneren

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
nb: SAY <tekst>, sender teksten til objektet i gjeldende vindu

en: SEND <nick> [<file>]
nb: SEND <kallenavn> [<fil>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN [-ssl] <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
nb: SERVER [-ssl] <vert> [<port>] [<passord>], kobler til en tjener, standard port er 6667 for vanlige tilkoblinger og 9999 for ssl-tilkoblinger

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
nb: SERVER <vert> [<port>] [<passord>], kobler til en tjener, standard port er 6667

en: SET [-e] [-or] [-quiet] <variable> [<value>]
nb: SET [-e] [-or] [-quiet] <variabel> [<verdi>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
nb: SETCURSOR [-|+]<posisjon>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
nb: TOPIC [<emne>], setter et emne hvis oppgitt, hvis ikke viser den gjeldende emne

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
nb: UNBAN <maske> [<maske> …], fjerner utvisning på den/de oppgitte maskene.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
nb: UNIGNORE <maske> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
nb: UNLOAD <navn>, fjerner en tilleggsmodul eller et skript

en: URL <url>, opens a URL in your browser
nb: URL <url>, åpner en URL i nettleseren din

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
nb: USELECT [-a][-s]<kallenavn1><kallenavn2> osv, uthever kallenavn(ene) i kanalens brukerliste

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
nb: VOICE <kallenavn>, gir voice-status til noen (krever operatørstatus)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
nb: WALLCHAN <beskjed>, skriver beskjeden til alle kanaler

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
nb: WALLCHOP <beskjed>, sender beskjeden til alle operatører på gjeldende kanal

en: Usage: %s
nb: Bruk: %s

en: 
    No help available on that command.
nb: 
    Det finnes ingen tilgjengelig hjelp for den kommandoen.

en: No such command.
nb: Ingen slik kommand.

en: Bad arguments for user command.
nb: Ugyldige argumenter for brukerkommando.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
nb: For mange rekursive brukerkommandoer, avbryter.

en: Unknown Command. Try /help
nb: Ukjent kommando. Prøv /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
nb: Intet xchat_plugin_init symbol; er dette egentlig en xchat-tilleggsmodul?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
nb: Er du sikker på at denne tjeneren og porten støtter SSL?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
nb: Finner ikke vertsnavnet %s
    Sjekk IP-innstillingene dine!

en: Proxy traversal failed.
nb: Traversering av mellomtjener feilet.

en: Cycling to next server in %s...
nb: Går videre til neste server om %s …

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
nb: Advarsel: Tegnsettet "%s" er ukjent. Ingen konverteringer vil utført for nettverk %s.

note: get rid of the \n
en: Loaded log from
nb: Lastet logg fra

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
nb: * Kan ikke åpne loggfil(er) for skriving. Sjekk
      rettighetene på %s/xchatlogs

en: Left message
nb: Venstre melding

en: Right message
nb: Høyre melding

en: The nick of the joining person
nb: Kallenavnet til personen som ble med

en: The channel being joined
nb: Kanalen man går inn i

en: The host of the person
nb: Personens vertsnavn

en: The action
nb: Handlingen

en: Mode char
nb: Modusbokstav

en: The text
nb: Teksten

en: Identified text
nb: Identifisert tekst

en: The message
nb: Meldingen

en: Old nickname
nb: Gammelt kallenavn

en: New nickname
nb: Nytt kallenavn

en: Nick of person who changed the topic
nb: Kallenavnet til personen som endret emnet

en: Topic
nb: Emne

en: The nickname of the kicker
nb: Kallenavnet til den som sparker

en: The person being kicked
nb: Personen som sparkes ut

en: The channel
nb: Kanalen

en: The reason
nb: Årsaken

en: The nick of the person leaving
nb: Kallenavnet til personen som forlater kanalen

en: The time
nb: Tiden

en: The creator
nb: Skaperen

en: Reason
nb: Årsak

en: Host
nb: Vertsnavn

en: Who it's from
nb: Hvem det er fra

en: The time in x.x format (see below)
nb: Tiden i x.x-format (se lenger ned)

en: The Channel it's going to
nb: Kanalen det går til

en: The sound
nb: Lyden

en: The nick of the person
nb: Personens kallenavn

en: The CTCP event
nb: CTCP-hendelsen

en: The nick of the person who set the key
nb: Kalletnavnet til personen som satte nøkkelen

en: The key
nb: Nøkkelen

en: The nick of the person who set the limit
nb: Kallenavnet til personen som satte grensen

en: The limit
nb: Grensen

en: The nick of the person who has been op'ed
nb: Kallenavnet til personen som fikk operatørstatus

en: The nick of the person who did the op'ing
nb: Kallenavnet til personen som ga operatørstatus

en: The nick of the person who has been halfop'ed
nb: Kallenavnet til personen som fikk halvoperatørstatus

en: The nick of the person who did the halfop'ing
nb: Kallenavnet til personen som ga halvoperatørstatus

en: The nick of the person who did the voice'ing
nb: Kallenavnet til personen som ga snakkestatus

en: The nick of the person who has been voice'ed
nb: Kallenavnet til personen som har fått snakkestatus

en: The nick of the person who did the banning
nb: Kallenavnet til personen som foretok utvisningen

en: The ban mask
nb: Utvisningsmasken

en: The nick who removed the key
nb: Kallenavnet som fjernet nøkkelen

en: The nick who removed the limit
nb: Kallenavnet til personen som fjernet grensen

en: The nick of the person who has been deop'ed
nb: Kallenavnet til personen som ble fratatt operatørstatus

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
nb: Kallenavnet til personen som ble fratatt halvoperatørstatusen

en: The nick of the person who has been devoice'ed
nb: Kallenavnet til personen som ble fratatt voice-status

en: The nick of the person who did the exempt
nb: Kallenavnet til personen som gjorde unntaket

en: The exempt mask
nb: Unntaksmasken

en: The nick of the person who did the invite
nb: Kallenavnet til personen som ga ut invitasjonen

en: The invite mask
nb: Invitasjonsmasken

en: The mode's sign (+/-)
nb: Modusens tegn (+/-)

en: The mode letter
nb: Modusbokstaven

en: The channel it's being set on
nb: Kanalen det blir satt for

en: Username
nb: Brukernavn

en: Full name
nb: Fullt navn

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
nb: Kanalmedlemsskap/"er en IRC-operatør"

en: Server Information
nb: Tjenerinformasjon

en: Idle time
nb: Inaktiv tid

en: Signon time
nb: Påloggingstidspunkt

en: Away reason
nb: Årsak til fravær

en: Message
nb: Melding

en: Account
nb: Konto

en: Real user@host
nb: Virkelig bruker@vertsnavn

en: Real IP
nb: Virkelig IP

en: Channel Name
nb: Kanalnavn

en: Text
nb: Tekst

en: Server Name
nb: Tjenernavn

en: Nick of person who invited you
nb: Kallenavet til personen som inviterte deg

en: Nickname in use
nb: Kallenavn er i bruk

en: Nick being tried
nb: Kallenavn prøves

en: Network
nb: Nettverk

en: Modes string
nb: Moduslinje

en: IP address
nb: IP-adresse

en: DCC Type
nb: DCC-type

en: Filename
nb: Filnavn

en: Destination filename
nb: Filnavn for mål

en: Pathname
nb: Sti

en: Position
nb: Posisjon

en: Size
nb: Størrelse

en: DCC String
nb: DCC-streng

en: Number of notify items
nb: Antall varslingselementer

en: Old Filename
nb: Gammelt filnavn

en: New Filename
nb: Nytt filnavn

en: Receiver
nb: Mottaker

en: Hostmask
nb: Vertsmaske

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: The Packet
nb: Pakken

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Nick of person who have been invited
nb: Kallenavnet til personen som ble invitert

en: Banmask
nb: Utestengelsesmaske

en: Who set the ban
nb: Hvem som satte utestengelsen

en: Ban time
nb: Utestengelsestidsrom

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
nb: Feil ved parsing av hendelse %s
    Laster standard.

en: Cannot read sound file:
    %s
nb: Kan ikke lese lydfil:
    %s

en: -%C10-%C11-%O$t$1 added to notify list.
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 ble lagt til varslingslisten.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 Banlist: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 Utvisningsliste: %C3$4 %C4$2 %C5$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(You are banned).
nb: -%C10-%C11-%O$tKan ikke bli med i %C11 %B$1 %O(Du er utvist).

en: -%C10-%C11-%O$t$1 is now known as $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 er nå kjent som $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets ban on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter utvisning på $2

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 created on $2
nb: -%C10-%C11-%O$tKanal $1 opprettet den $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel half-operator status from $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner halvoperatørstatus fra $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel operator status from $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner operatorstatus fra $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes voice from $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner snakkestatus fra $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets exempt on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter unntak på $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel half-operator status to $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 gir halvoperatørstatus til $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets invite on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter invitasjon på $2

en: %UChannel          Users   Topic%O
nb: %UKanal Brukere Emne%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets mode $2$3 $4
nb: %C10-%C11-%O$t$1 setter modus $2$3 $4

en: -%C10-%C11-%O$tChannel $1 modes: $2
nb: %C10-%C11-%O$tKanal $1-moduser: $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives channel operator status to $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 gir operatørstatus til $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes exempt on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner unntak for $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes invite on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner invitasjon på $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes channel keyword
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner nøkkelord for kanal

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes user limit
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner brukergrense

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel keyword to $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter nøkkelord for kanal til $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets channel limit to $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter kanalgrense til $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 removes ban on $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 fjerner utvisning på $2

en: -%C10-%C11-%O$t$1 gives voice to $2
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 gir snakkestatus til $2

en: -%C10-%C11-%O$tConnected. Now logging in..
nb: -%C10-%C11-%O$tTilkoblet. Logger inn …

en: -%C10-%C11-%O$tConnecting to %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..
nb: -%C10-%C11-%O$tKobler til %C11$1 %C14(%C11$2%C14)%C port %C11$3%C..

en: -%C10-%C11-%O$tConnection failed. Error: $1
nb: -%C10-%C11-%O$tTilkobling mislyktes. Feil: $1

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2
nb: -%C10-%C11-%O$tFikk en CTCP $1 fra $2

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
nb: -%C10-%C11-%O$tFikk en CTCP $1 fra $2 (til $3)

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
nb: -%C10-%C11-%O$tMottok en CTCP Sound $1 fra $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
nb: %C22*%O$tMottok en CTCP Sound $1 fra $2 (til $3)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT to %C11$1%O aborted.
nb: %C10-%C11-%O$tDCC CHAT til %C11$1%O ble avbrutt.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT-tilkobling etablert til %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT failed. Connection to $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O lost.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC CHAT mislyktes. Tilkobling til $1 %C14[%O$2:$3%C14]%O mistet.

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
nb: -%C10-%C11-%O$tMottok DCC CHAT-forspørsel fra $1

en: -%C10-%C11-%O$tOffering DCC CHAT to $1
nb: -%C10-%C11-%O$tForespør DCC CHAT til $1

en: -%C10-%C11-%O$tAlready offering CHAT to $1
nb: -%C10-%C11-%O$tSpør allerede om CHAT til $1

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 connect attempt to %C11$2%O failed (err=$3).
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 tilkoblingsforsøk til %C11$2%O feilet (err=$3).

en: -%C10-%C11-%O$tReceived '$1%O' from $2
nb: -%C10-%C11-%O$tMottok '$1%O' fra $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
nb: %C24,18 Skriv Til/Fra Status Størrelse Posisjon Fil

en: -%C10-%C11-%O$tReceived a malformed DCC request from %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tContents of packet: $2
nb: -%C10-%C11-%O$tMottok en feilformet DCC-forespørsel fra %C11$1%O.%010-%C10-%C11-%O$tInnhold i pakke: $2

en: -%C10-%C11-%O$tOffering %C11$1 %Cto %C11$2%O
nb: -%C10-%C11-%O$tTilbyr %C11$1 %Ctil %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC offer.
nb: -%C10-%C11-%O$tIkke noe slikt DCC-tilbud.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$2%O to %C11$1%O avbrutt.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O from %C11$3%O complete %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV %C11$1%O fra %C11$3%O ferdig %C14[%C11$4%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV tilkobling etablert til %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) failed. Connection to $3 lost.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV $1 ($2) feilet. Tilkobling til $3 mistet.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC RECV: Kan ikke åpne $1 for skriving ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tThe file %C11$1%C already exists, saving it as %C11$2%O instead.
nb: -%C10-%C11-%O$tfilen %C11$1%C eksisterer allerede, lagrer den som %C11$2%O istedet.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas requested to resume %C11$2 %Cfrom %C11$3%C.
nb: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Char spurt om å fortsette på %C11$2 %Cfra %C11$3%C.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O to %C11$1%O aborted.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$2%O til %C11$1%O avbrutt.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O to %C11$2%O complete %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O til %C11$2%O ferdig %C14[%C11$3%O cps%C14]%O.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND connection established to %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND tilkobling etablert til %C11$1 %C14[%O$2%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O failed. Connection to %C11$2%O lost.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC SEND %C11$1%O feilet. Tilkobling til %C11$2%O mistet.

en: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chas offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)
nb: -%C10-%C11-%O$t%C11$1 %Chat offered %C11$2 %C(%C11$3 %Cbytes)

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstalled - aborting.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Cstangerte - avbryter.

en: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimed out - aborting.
nb: -%C10-%C11-%O$tDCC $1 %C11$2 %Cto %C11$3 %Ctimet ut - avbryter.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 deleted from notify list.
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 slettet fra varslingslisten.

en: -%C10-%C11-%O$tDisconnected ($1).
nb: -%C10-%C11-%O$tKoblet fra ($1).

en: -%C10-%C11-%O$tFound your IP: [$1]
nb: -%C10-%C11-%O$tFant din IP: [$1]

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
nb: %O%C11$1%O lagt til ignoreringslisten.

en: Ignore on %C11$1%O changed.
nb: Ignorering på %C11$1%O endret.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
nb: %C24,18 Vertsmaske PRIV NOTI CHAN CTCP DCC INVI UNIG

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
nb: %O%C11$1%O fjernet fra ignoreringslisten

en:   Ignore list is empty.
nb:   Ignoreringslisten er tom.

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Channel is invite only).
nb: -%C10-%C11-%O$tKan ikke bli med i%C11 %B$1 %O(Kanalen er kun for inviterte)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been invited to %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)
nb: -%C10-%C11-%O$tDu er blitt invitert til %C11$1%C by %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C has joined $2
nb: -%C10-%C11>%O$t%B$1%B %C14(%C10$3%C14)%C har blitt med i $2

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(Requires keyword).
nb: -%C10-%C11-%O$tKan ikke bli med i%C11 %B$1 %O(Krever nøkkelord).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has kicked $2 from $3 ($4%O)
nb: <%C10-%C11-%O$t$1 har sparket $2 fra $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been killed by $1 ($2%O)
nb: -%C10-%C11-%O$tDu har blitt drept av $1 ($2%O)

en: -%C10-%C11-%O$tMOTD Skipped.
nb: -%C10-%C11-%O$tMOTD hoppet over.

en: -%C10-%C11-%O$t$1 already in use. Retrying with $2..
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 er allerede i bruk. Prøver på nytt med $2..

en: -%C10-%C11-%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
nb: -%C10-%C11-%O$tKallenavn allerede i bruk. Bruk /NICK for å prøve et annet

en: -%C10-%C11-%O$tNo such DCC.
nb: -%C10-%C11-%O$tIngen slik DCC.

en: -%C10-%C11-%O$tNo process is currently running
nb: -%C10-%C11-%O$tIngen prosess kjører for øyeblikket

en: -%C10-%C11-%O$tNotify list is empty.
nb: -%C10-%C11-%O$tVarslingsliste er tom

en: %C24,18 %B  Notify List
nb: %C24,18 %B Varslingsliste

en: -%C10-%C11-%O$t$1 users in notify list.
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 brukere på varslingslisten.

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is offline ($2).
nb: -%C10-%C11-%O$tVarsling: $1 er frakoblet ($2).

en: -%C10-%C11-%O$tNotify: $1 is online ($2).
nb: -%C10-%C11-%O$tVarsling: $1 er tilkoblet ($2).

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3
nb: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C har forlatt $3

en: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C has left $3 %C14(%O$4%C14)%O
nb: <%C10-%C11-%O$t$1 %C14(%O$2%C14)%C har forlatt $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tPing reply from $1 : $2 second(s)
nb: -%C10-%C11-%O$tPingsvar fra $1 : $2 sekund(er)

en: -%C10-%C11-%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
nb: -%C10-%C11-%O$tIntet pingsvar på $1 sekunder, kobler fra.

en: -%C10-%C11-%O$tA process is already running
nb: -%C10-%C11-%O$tEn prosess kjører allerede

en: <%C10-%C11-%O$t$1 has quit %C14(%O$2%O%C14)%O
nb: <%C10-%C11-%O$t$1 har avsluttet %C14(%O$2%O%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 sets modes%B %C14[%O$2%B%C14]%O
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 setter modus%B %C14[%O$2%B%C14]%O

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up IP number for%C11 $1%O..
nb: -%C10-%C11-%O$tSer etter IP-adresse for%C11 $1%O..

en: -%C10-%C11-%O$tConnected.
nb: -%C10-%C11-%O$tTilkoblet.

en: -%C10-%C11-%O$tLooking up %C11$1%C..
nb: -%C10-%C11-%O$tSer etter %C11$1%C..

en: -%C10-%C11-%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
nb: -%C10-%C11-%O$tStoppet forrige tilkoblingsforsøk (pid=$1)

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C is %C11$2%O
nb: -%C10-%C11-%O$tEmne for %C11$1%C is %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$t$1 has changed the topic to: $2%O
nb: -%C10-%C11-%O$t$1 har endret emne til: $2%O

en: -%C10-%C11-%O$tTopic for %C11$1%C set by %C11$2%C at %C11$3%O
nb: -%C10-%C11-%O$tEmne for %C11$1%C satt av %C11$2%C på %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
nb: -%C10-%C11-%O$tUkjent vert. Kanskje du har stavet det feil?

en: -%C10-%C11-%O$tCannot join%C11 %B$1 %O(User limit reached).
nb: -%C10-%C11-%O$tKan ikke bli med i%C11 %B$1 %O(Brukergrense nådd).

en: -%C10-%C11-%O$t%C11Users on $1:%C $2
nb: -%C10-%C11-%O$t%C11Brukere på $1:%C $2

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cis away %C14(%O$2%O%C14)
nb: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Cer borte %C14(%O$2%O%C14)

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CEnd of WHOIS list.
nb: %C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %CSlutt på WHOIS-liste.

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O idle %C11$2%O, signon: %C11$3%O
nb: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12]%O stille i %C11$2%O, pålogget: %C11$3%O

en: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Oreal user@host %C11$2%O, real IP %C11$3%O
nb: -%C10-%C11-%O$t%C12[%O$1%C12] %Ovirkelig bruker@vert %C11$2%O, virkelig IP %C11$3%O

en: -%C10-%C11>%O$t%BYou%B are now talking on %C11$2%O
nb: -%C10-%C11>%O$t%BDu%B snakker nå i %C11$2%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O)
nb: -%C10-%C11-%O$tDu har blitt sparket fra $2 av $3 ($4%O)

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3
nb: -%C10-%C11-%O$tDu har forlatt kanalen $3

en: -%C10-%C11-%O$tYou have left channel $3 %C14(%O$4%C14)%O
nb: -%C10-%C11-%O$tDu har forlatt kanalen $3 %C14(%O$4%C14)%O

en: -%C10-%C11-%O$tYou're inviting %C11$1%C to %C11$2%C (%C11$3%C)
nb: -%C10-%C11-%O$tDu inviterer %C11$1%C til %C11$2%C (%C11$3%C)

en: -%C10-%C11-%O$tYou are now known as $2
nb: -%C10-%C11-%O$tDu er nå kjent som $2

en: Remote host closed socket
nb: Ekstern vert lukket tilkoblingen

en: Connection refused
nb: Tilkobling avslått

en: No route to host
nb: Ingen vei til verten

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd ved tilkobling

en: Cannot assign that address
nb: Kan ikke tildele denne adressen

en: Connection reset by peer
nb: Tilkobling nullstillt av vert

en: Ascension Island
nb: Ascension

en: United Arab Emirates
nb: Forente arabiske emirater

en: Antigua and Barbuda
nb: Antigua og Barbuda

en: Netherlands Antilles
nb: De nederlandske antiller

en: Antarctica
nb: Antarktis

en: Reverse DNS
nb: Baklengs DNS

en: American Samoa
nb: Amerikansk Samoa

en: Austria
nb: Østerrike

en: Aland Islands
nb: Åland

en: Azerbaijan
nb: Aserbadjan

en: Bosnia and Herzegovina
nb: Bosnia Herzegovina

en: Belgium
nb: Belgia

en: Businesses
nb: Bedrifter

en: Brunei Darussalam
nb: Brunei

en: Brazil
nb: Brasil

en: Bouvet Island
nb: Bouvetøya

en: Belarus
nb: Hviterussland

en: Democratic Republic of Congo
nb: Den demokratiske republikken Kongo

en: Central African Republic
nb: Den sentralafrikanske republikk

en: Congo
nb: Kongo-Brazaville

en: Switzerland
nb: Sveits

en: Cote d'Ivoire
nb: Elfenbenskysten

en: Cook Islands
nb: Cookøyene

en: Cameroon
nb: Kamerun

en: China
nb: Kina

en: Internic Commercial
nb: Handelsreisende

en: Serbia and Montenegro
nb: Serbia og Montenegro

en: Cuba
nb: Kuba

en: Cape Verde
nb: Kapp Verde

en: Christmas Island
nb: Juleøya

en: Cyprus
nb: Kypros

en: Czech Republic
nb: Tsjekkia

en: Germany
nb: Tyskland

en: Denmark
nb: Danmark

en: Dominican Republic
nb: Den dominikanske republikk

en: Algeria
nb: Algerie

en: Ecuador
nb: Equador

en: Educational Institution
nb: Utdanningsinstitusjon

en: Estonia
nb: Estland

en: Western Sahara
nb: Vest-Sahara

en: Spain
nb: Spania

en: Ethiopia
nb: Etiopia

en: European Union
nb: Den europeiske union

en: Falkland Islands
nb: Falklandsøyene

en: Micronesia
nb: Mikronesia

en: Faroe Islands
nb: Færøyene

en: France
nb: Frankrike

en: Great Britain
nb: Storbritannia

en: French Guiana
nb: Fransk Guyana

en: British Channel Isles
nb: Britiske kanaløyer

en: Greenland
nb: Grønland

en: Government
nb: Regjering

en: Guadeloupe
nb: Guadelope

en: Equatorial Guinea
nb: Ekvatorial-Guinea

en: Greece
nb: Hellas

en: Croatia
nb: Kroatia

en: Hungary
nb: Ungarn

en: Ireland
nb: Irland

en: Isle of Man
nb: Man

en: Informational
nb: Informativ

en: International
nb: Internasjonal

en: British Indian Ocean Territory
nb: Britiske territorier i det indiske hav

en: Iraq
nb: Irak

en: Iceland
nb: Island

en: Italy
nb: Italia

en: Kyrgyzstan
nb: Kirgisistan

en: Cambodia
nb: Kambodsja

en: Comoros
nb: Komorene

en: North Korea
nb: Nord-Korea

en: South Korea
nb: Sør-Korea

en: Cayman Islands
nb: Caymanøyene

en: Kazakhstan
nb: Kasakhstan

en: Lebanon
nb: Libanon

en: Saint Lucia
nb: St. Lucia

en: Lithuania
nb: Litauen

en: Morocco
nb: Marokko

en: United States Medical
nb: USA Medisinsk

en: Madagascar
nb: Madagaskar

en: Marshall Islands
nb: Marshall-øyene

en: Military
nb: Militær

en: Macedonia
nb: Makedonia

en: Myanmar
nb: Burma

en: Northern Mariana Islands
nb: Nord-Marianene

en: Maldives
nb: Maldivene

en: Mozambique
nb: Mosambik

en: New Caledonia
nb: Ny-Kaledonia

en: Internic Network
nb: Internic Nettverk

en: Norfolk Island
nb: Norfolkøya

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Norway
nb: Norge

en: Internic Non-Profit Organization
nb: Idealistisk organisasjon

en: French Polynesia
nb: Fransk polynesia

en: Papua New Guinea
nb: Papua Ny-Guinea

en: Philippines
nb: Filippinene

en: Poland
nb: Polen

en: St. Pierre and Miquelon
nb: St. Pierre og Miquelon

en: Palestinian Territory
nb: Palestina

en: Old School ARPAnet
nb: Gammeldags ARPAnet

en: Russian Federation
nb: Russland

en: Solomon Islands
nb: Salomonøyene

en: Seychelles
nb: Seychellene

en: Sweden
nb: Sverige

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nb: Svalbard og Jan Mayen

en: Slovak Republic
nb: Slovakia

en: Suriname
nb: Surinam

en: Sao Tome and Principe
nb: Sao Tome og Principe

en: Former USSR
nb: Tidligere Sovjetunionen

en: Turks and Caicos Islands
nb: Turks- og Caicosøyene

en: Chad
nb: Tsjad

en: French Southern Territories
nb: Sørlige franske territorier

en: Tajikistan
nb: Tadsjikistan

en: East Timor
nb: Øst-Timor

en: Turkey
nb: Tyrkia

en: Trinidad and Tobago
nb: Trinidad og Tobago

en: Ukraine
nb: Ukraina

en: United Kingdom
nb: Storbritannia

en: United States of America
nb: USA

en: Uzbekistan
nb: Usbekistan

en: Vatican City State
nb: Vatikanstaten

en: St. Vincent and the Grenadines
nb: St. Vincent og Grenadinene

en: British Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (UK)

en: US Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (USA)

en: Wallis and Futuna Islands
nb: Wallis- og Futuna-øyene

en: Yemen
nb: Jemen

en: Yugoslavia
nb: Jugoslavia

en: South Africa
nb: Sør-Afrika

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Open Dialog Window
nb: Åpne dialogvindu

en: Send a File
nb: Send en fil

en: User Info (WHOIS)
nb: Brukerinformasjon (WHOIS)

en: Operator Actions
nb: Handlinger for operatør

en: Give Ops
nb: Gi operatørstatus

en: Take Ops
nb: Fjern operatørstatus

en: Give Voice
nb: Gi snakkestatus

en: Take Voice
nb: Fjern snakkestatus

en: Kick/Ban
nb: Spark

en: Kick
nb: Spark

en: Ban
nb: Steng ute

en: KickBan
nb: Spark og steng ute

en: Direct client-to-client
nb: Direkte person-til-person

en: Send File
nb: Send fil

en: Offer Chat
nb: Tilby samtale

en: Abort Chat
nb: Avbryt samtale

en: Version
nb: Versjon

en: Userinfo
nb: Brukerinformasjon

en: Clientinfo
nb: Informasjon om klienten

en: Oper
nb: Operatør

en: Kill this user
nb: Terminer denne brukeren

en: Mode
nb: Modus

en: Give Half-Ops
nb: Gi halvoperatørstatus

en: Take Half-Ops
nb: Fjern halvoperatørstatus

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore User
nb: Ignorer bruker

en: UnIgnore User
nb: Fjern ignorering

en: Who
nb: Hvem

en: WhoIs
nb: Brukerinformasjon

en: DNS Lookup
nb: DNS-oppslag

en: Trace
nb: Spor

en: UserHost
nb: Brukerversnavn

en: External
nb: Ekstern

en: Leave Channel
nb: Forlat kanal

en: Join Channel...
nb: Bli med i kanal …

en: Enter Channel to Join:
nb: Oppgi kanal du vil bli med i:

en: Server Links
nb: Lenker til tjenere

en: Ping Server
nb: Ping tjener

en: Hide Version
nb: Skjul versjon

en: bye
nb: hadet

en: Enter reason to kick %s:
nb: Oppgi grunn for å sparke %s:

en: Sendfile
nb: Send fil

en: Chat
nb: Prat

en: Clear
nb: Tøm

en: X-Chat GNOME is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: X-Chat GNOME er fri programvare; du kan redistribuere det og/eller endre det under betingelsene gitt i GNU General Public License som publisert av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisenen eller (hvis du ønsker) enhver senere versjon.

en: X-Chat GNOME is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: X-Chat GNOME distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with X-Chat GNOME; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med X-Chat GNOME. Hvis du ikke har det kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

en: XChat-GNOME Web Site
nb: XChat-GNOMEs nettsted

en: xchat configuration version
nb: xchat konfigurasjonsversjon

en: Default nickname used by servers without special options set
nb: Standard kallenavn til bruk for tjenere som ikke har noe annet satt

en: Default real name used by servers without special options set
nb: Standard virkelig navn til bruk for tjenere som ikke har noe annet satt

en: Message sent on quit
nb: Melding sendt når man forlater kanalen

en: Message sent on channel part
nb: Melding sendt når man forlater kanalen

en: Message sent on away
nb: Melding sendt ved borte-status

en: Show colors in the main window
nb: Vis farger i hovedvinduet

en: Colorize nicknames in the main window
nb: Fargelegg kallenavn i hovedvinduet

en: Show timestamps in the main window
nb: Vis tidsstempel i hovedvinduet

en: Selected color scheme
nb: Valgt fargetema

en: Selected background type
nb: Valgt bakgrunnstype

en: Background image filename
nb: Filnavn for bakgrunnsbilde

en: Background transparency
nb: Gjennomsiktighet for bakgrunn

en: Use system fonts
nb: Bruk systemets skrifter

en: Font for the main window
nb: Skrift i hovedvinduet

en: Width of the main window
nb: Bredde på hovedvinduet

en: Height of the main window
nb: Høyde for hovedvinduet

en: X position of the main window on the screen
nb: X-posisjon for hovedvinduet på skjermen

en: Y position of the main window on the screen
nb: Y-posisjon for hovedvinduet på skjermen

en: Whether the horizontal pane in the main window is shown
nb: Om det horisontale området i hovedvinduet skal vises

en: Position of the horizontal pane in the main window
nb: Posisjon for det horisontale området i hovedvinduet

en: Display redundant nickstamps
nb: Vis overflødige kallenavnstempler

en: Show user list in main window
nb: Vis brukerliste i hovedvinduet

en: Width of the channel list
nb: Bredde for kanallisten

en: Height of the channel list
nb: Høyde for kanallisten

en: Automatically display the channel list dialog
nb: Vis kanallisten automatisk

en: List of enabled plugins
nb: Liste over påslåtte tilleggsmoduler

en: Enable spellchecking
nb: Slå på stavekontroll

en: Languages to use for spellchecking
nb: Språk som skal brukes for stavekontroll

en: %s Channel List
nb: %s kanalliste

en: This network doesn't have a server defined.
nb: Dette nettverket har ikke definerte tjenere.

en: Please add at least one server to the %s network.
nb: Du må legge til minst en tjener for nettverket %s.

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: _Open Link in Browser
nb: _Åpne link i nettleser

en: _Copy Link Location
nb: _Kopier link

en: Se_nd Message To...
nb: Se_nd melding til …

en: _Copy Address
nb: _Kopier adresse

en: _Send File
nb: _Send fil

en: Paste File _Contents
nb: Lim inn innhold fra fil

en: Paste File_name
nb: Lim inn fil_navn

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Error reading file "%s": %s
nb: Kunne ikke lese filen "%s": %s

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
nb: En feil oppsto under konvertering av URI "%s" til filnavn: %s

en: Error retrieving file information for "%s": %s
nb: Feil ved mottak av filinformasjon for "%s": %s

en: Save Transcript
nb: Lagre logg

en: Error saving %s
nb: Feil under lagring av %s

en: Search buffer is empty.
nb: Søkebuffer er tom.

en: File
nb: Fil

en: Remaining
nb: Gjenstår

en: Incoming File Transfer
nb: Innkommende filoverføring

en: _Accept
nb: _Godta

en: %s is attempting to send you a file named "%s". Do you wish to accept the transfer?
nb: %s prøver å sende deg en fil med navnet "%s". Vil du motta denne filen?

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s
nb: <b>%s</b>
    <small>fra %s</small>
    %s av %s

en: starting
nb: starter

en: <b>%s</b>
    <small>from %s</small>
    %s of %s at %s/s
nb: <b>%s</b>
    <small>fra %s</small>
    %s av %s med %s/s

en: queued
nb: lagt i kø

en: Transfer of %s to %s failed
nb: Overføring av %s til %s mislyktes

en: Transfer of %s from %s failed
nb: Overføring av %s fra %s mislyktes

en: Transfer failed
nb: Overføring mislyktes

en: aborted
nb: avbrutt

en: stalled
nb: henger

en: Send File...
nb: Send fil …

en: Full-screen the window
nb: Sett vinduet i fullskjermmodus

en: Use directory instead of the default config dir
nb: Bruk mappe istedenfor standard mappe fra innstillinger

en: Don't auto-connect to servers
nb: Ikke koble til tjenere automatisk

en: Don't auto-load plugins
nb: Ikke last tilleggsmoduler automatisk

en: Open an irc:// url
nb: Åpne en irc://-URL

en: Open URL in an existing XChat-GNOME instance
nb: Åpne URL i et eksisterende XChat-GNOME vindu

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Failed to parse arguments: %s
nb: Klarte ikke å tolke argumentene: %s

en: Incoming DCC Chat
nb: Innkommende DCC-samtale

en: %s is attempting to create a direct chat. Do you wish to accept the connection?
nb: %s prøver å starte en DCC-samtale. Vil du godta tilkoblingen?

en: Unable to show '%s'
nb: Klarer ikke å vise "%s"

en: Find:
nb: Finn:

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: <span foreground="dark grey">Reached end, continuing from top</span>
nb: <span foreground="dark grey">Nådde slutten, fortsetter fra begynnelsen</span>

en: <span foreground="dark grey">Reached beginning, continuing from bottom</span>
nb: <span foreground="dark grey">Nådde begynnelsen, fortsetter fra bunnen</span>

en: <span foreground="red">Search string not found</span>
nb: <span foreground="red">Søketekst ikke funnet</span>

en: ISO-8859-15 (Western Europe)
nb: ISO-8859-15 (Vesteuropeisk)

en: ISO-8859-2 (Central Europe)
nb: ISO-8859-2 (Sentraleuropeisk)

en: ISO-8859-7 (Greek)
nb: ISO-8859-7 (Gresk)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
nb: ISO-8859-8 (Hebraisk)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
nb: ISO-8859-9 (Tyrkisk)

en: ISO-2022-JP (Japanese)
nb: ISO-2022-JP (Japansk)

en: SJIS (Japanese)
nb: SJIS (Japansk)

en: CP949 (Korean)
nb: CP949 (Koreansk)

en: KOI8-R (Cyrillic)
nb: KOI8-R (Kyrillisk)

en: CP1251 (Cyrillic)
nb: CP1251 (Kyrillisk)

en: CP1256 (Arabic)
nb: CP1256 (Arabisk)

en: CP1257 (Baltic)
nb: CP1257 (Baltisk)

en: GB18030 (Chinese)
nb: GB18030 (Kinesisk)

en: Server
nb: Tjener

en: Key
nb: Nøkkel

note: We're creating a new network. Don't populate things from the structure
en: New Network
nb: Nytt nettverk

en: %s Network Properties
nb: Egenskaper for nettverket %s

en: Invalid input
nb: Ugyldig inntasting

en: You must enter a network name
nb: Du må oppgi et nettverksnavn

en: You must enter a nick name
nb: Du må oppgi et kallenavn

en: You must enter a real name
nb: Du må oppgi ditt virkelige navn

en: No Servers
nb: Ingen Tjenere

en: You must add at least one server for this network
nb: Du må legge til minst én tjener

en: In_sert
nb: Sett in_n

en: _Network
nb: _Nettverk

en: _Discussion
nb: _Samtale

en: _View
nb: _Vis

en: _Help
nb: _Hjelp

note: IRC menu
en: _Connect...
nb: _Koble til …

en: _File Transfers
nb: _Filoverføringer

en: _Quit
nb: _Avslutt

note: Edit menu
en: Cu_t
nb: Kl_ipp ut

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Prefere_nces
nb: _Brukervalg

note: Network menu
en: _Reconnect
nb: Koble til på _nytt

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Channels...
nb: _Kanaler …

note: Discussion menu
en: _Save Transcript
nb: _Lagre logg

en: _Leave
nb: _Forlat kanal

en: Cl_ose
nb: _Lukk

en: _Find
nb: _Finn

en: Change _Topic
nb: Endre _emne

en: _Bans...
nb: _Utestengelser …

en: _Users
nb: _Brukere

note: Help menu
en: _Contents
nb: _Innhold

en: _About
nb: _Om

note: View menu
en: _Sidebar
nb: _Sidelinje

en: Status_bar
nb: Status_linje

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Ex-Chat
nb: Eks-Chat

en: Error showing help
nb: Feil ved visning av hjelp

en: D-Bus plugin is still installed
nb: D-BUS-tillegg er fremdeles installert

note: View menu
en: Pre_vious Network
nb: Fo_rrige nettverk

en: Nex_t Network
nb: Nest_e nettverk

en: _Previous Discussion
nb: _Forrige samtale

en: _Next Discussion
nb: _Neste samtale

note: Discussion context menu
en: _Join
nb: _Bli med

note: Server context menu
en: _Auto-connect on startup
nb: Koble til _automatisk ved oppstart

note: Discussion context menu
en: _Auto-join on connect
nb: Bli med _automatisk ved oppstart

en: Show join/part messages
nb: Vis bli med/forlat-meldinger

en: <none>
nb: <ingen>

en: Colors
nb: Farger

en: Black on White
nb: Svart på hvitt

en: White on Black
nb: Hvitt på svart

en: Custom
nb: Egendefinert

en: System Theme Colors
nb: Systemets temafarger

en: File Transfers & DCC
nb: Filoverføringer og DCC

en: Effects
nb: Effekter

en: IRC Preferences
nb: IRC brukervalg

en: Really remove network "%s" and all of its servers?
nb: Vil du virkelig fjerne nettverket "%s" og alle de tilhørende tjenerne?

en: Networks
nb: Nettverk

en: Name
nb: Navn

en: unknown
nb: ukjent

en: An error occurred unloading %s
nb: En feil oppstod under utlasting av %s

en: Plugin Unload Failed
nb: Fjerning av tilleggsmodul feilet

en: Plugin Load Failed
nb: Lasting av tilleggsmodul feilet

en: Open Plugin
nb: Åpne tilleggsmodul

en: Scripts and Plugins
nb: Skript og tilleggsmoduler

en: Enable
nb: Slå på

en: Plugin
nb: Tilleggsmodul

en: Error in language %s activation: %s
nb: Feil ved aktivering av språket %s: %s

en: Error in spell checking configuration: %s
nb: Feil i stavekontrollinnstillingene: %s

en: Spell checking
nb: Stavekontroll

en: In order to get spell-checking, you need to have libenchant installed with at least one dictionary.
nb: For å bruke stavekontroll, trenger du å ha libenchant med minst en ordbok installert.

en: _Check spelling
nb: _Stavekontroll

en: Choose languages to use for spellcheck:
nb: Velg språk som skal bruker for stavekontroll:

en: Language
nb: Språk

en: %s%.1fs lag
nb: %s%.1fs forsinkelse

en: %d bytes buffered
nb: %d bytes forhåndslastet

en: I_nsert Color Code
nb: Sett i_nn fargekode

en: Black
nb: Svart

en: Dark Blue
nb: Mørkeblå

en: Dark Green
nb: Mørkegrønn

en: Red
nb: Rød

en: Brown
nb: Brun

en: Purple
nb: Lilla

en: Orange
nb: Oransj

en: Yellow
nb: Gul

en: Light Green
nb: Lysegrønn

en: Aqua
nb: Vann

en: Light Blue
nb: Lyseblå

en: Blue
nb: Blå

en: Violet
nb: Fiolett

en: Grey
nb: Grå

en: Light Grey
nb: Lysegrå

en: White
nb: Hvit

en: Changing topic for %s
nb: Endrer emne for %s

en: %d User | %d Users
nb[0]: %d Bruker
nb[1]: %d Brukere

en: _Send File...
nb: _Send fil …

en: Private _Chat
nb: Privat _Samtale

en: _Kick
nb: Spar_k ut

en: _Ban
nb: _Steng ute

en: _Op
nb: _Operatør

en: %s
    <span weight="bold">Name:</span> %s
nb: %s
    <span weight="bold">Navn:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Country:</span> %s
nb: %s
    <span weight="bold">Land:</span> %s

en: %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minute ago | %s
    <span weight="bold">Last message:</span> %d minutes ago
nb[0]: %s
    <span weight="bold">Siste melding:</span> %d minutt siden
nb[1]: %s
    <span weight="bold">Siste melding:</span> %d minutter siden

en: %s
    <span weight="bold">Away message:</span> %s
nb: %s
    <span weight="bold">Bortemelding:</span> %s
