ubuntu-terminal-app - en to az translation catalogue (15 entries)

en: Select
az: Seç

en: Copy
az: Kopyala

en: Paste
az: Yapışdır

en: Authentication required
az: Təsdiqlənmə lazımdır

en: Cancel
az: İmtina

en: Authentication failed
az: Təsdiqlənmə uğursuz oldu

en: Change Keyboard
az: Klaviaturanı Dəyiş

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
az: İdarə Düymələri (İDR)

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Function Keys
az: Funksional Düymələr (FNKS)

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
az: Sürüşdürmə düymələri (SRŞ)

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
az: Komanda Düymələri (KMND)

note: TRANSLATORS: This the short display name of a keyboard layout. It should be no longer than 4 characters! TRANSLATORS: This is the name of the Control key. All letters should be uppercase!
en: CTRL
az: İDR

note: TRANSLATORS: This the short display name of a keyboard layout. It should be no longer than 4 characters!
en: FNS
az: FNKS

note: TRANSLATORS: This the short display name of a keyboard layout. It should be no longer than 4 characters!
en: SCR
az: SRŞ

note: TRANSLATORS: This the short display name of a keyboard layout. It should be no longer than 4 characters!
en: CMD
az: KMND
