ubuntu-terminal-app - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ

en: Paste
pa: ਚੇਪੋ

en: Authentication required
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਦੀ ਲੋੜ

en: OK
pa: ਠੀਕ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Authentication failed
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: Color Scheme
pa: ਰੰਗ ਸਕੀਮ

en: Change Keyboard
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਬਦਲੋ

en: Layouts
pa: ਖਾਕੇ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ'ਸ

en: Show Keyboard Bar
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਪੱਟੀ ਵਿਖਾਓ

en: Font Size:
pa: ਫ਼ੌਂਟ ਅਕਾਰ:

en: Tabs
pa: ਟੈਬਾਂ

en: New tab
pa: ਨਵੀਂ ਟੈਬ

en: Selection Mode
pa: ਚੋਣ ਢੰਗ

en: Un-named Color Scheme
pa: ਬਿਨ-ਨਾਂ ਰੰਗ ਸਕੀਮ

en: Accessible Color Scheme
pa: ਪਹੁੰਚਯੋਗ ਰੰਗ ਸਕੀਮ

en: Open Link
pa: ਲਿੰਕ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Copy Link Address
pa: ਲਿੰਕ ਪਤਾ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Send Email To...
pa: ...ਨੂੰ ਈਮੇਲ ਭੇਜੋ

en: Copy Email Address
pa: ਈਮੇਲ ਪਤਾ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
pa: ਕੋਈ ਕੀਬੋਰਡ ਅਨੁਵਾਦਕ ਉੱਪਲਬਧ ਨਹੀਂ। ਕੁੰਜੀਆਂ ਦਬਾਉਣ ਨੂੰ ਟਰਮੀਨਲ ਲਈ ਅੱਖਰਾਂ ਵਿੱਚ ਬਦਲਣ ਲਈ ਲੌੜੀਂਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਗੁੰਮ ਹੈ।

en: Match case
pa: ਮਿਲਦੇ ਕੇਸ

en: Regular expression
pa: ਨੇਮੀ ਸਮੀਕਰਨ

en: Higlight all matches
pa: ਸਾਰੇ ਮੈਚਾਂ ਨੂੰ ਉਜਾਗਰ ਕਰੋ

en: Color Scheme Error
pa: ਰੰਗ ਸਕੀਮ ਖਾਮੀ

en: Cannot load color scheme: %1
pa: ਰੰਗ ਸਕੀਮ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ: %1

en: Terminal
pa: ਟਰਮੀਨਲ
