ubuntu-terminal-app - en to el translation catalogue (35 entries)

en: Select
el: Επιλογή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: OK
el: Εντάξει

en: Cancel
el: Aκύρωση

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης

en: Color Scheme
el: Θέμα χρωμάτων

en: Change Keyboard
el: Αλλαγή πληκτρολογίου

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Control Keys
el: Πλήκτρα ελέγχου

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Scroll Keys
el: Πλήκτρα κύλισης

note: TRANSLATORS: This a keyboard layout name
en: Command Keys
el: Πλήκτρα εντολών

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show Keyboard Bar
el: Εμφάνιση μπάρας πληκτρολογίου

en: Font Size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: Selection Mode
el: Λειτουργία επιλογής

note: TRANSLATORS: This is the name of a terminal color scheme which is displayed in the settings
en: Green on black
el: Πράσινο σε μαύρο

en: White on black
el: Άσπρο σε μαύρο

en: Black on white
el: Μαύρο σε άσπρο

en: Black on light yellow
el: Μαύρο σε ανοιχτό κίτρινο

en: Un-named Color Scheme
el: Θέμα χρωμάτων χωρίς όνομα

en: Accessible Color Scheme
el: Προσβάσιμο θέμα χρωμάτων

en: Open Link
el: Άνοιγμα συνδέσμου

en: Copy Link Address
el: Αντιγραφή διεύθυνσης συνδέσμου

en: Send Email To...
el: Αποστολή μηνύματος ηλεκτρονικής αλληλογραφίας σε...

en: Copy Email Address
el: Αντιγραφή διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
el: Μη διαθέσιμος μεταφραστής πληκτρολογίου. Οι πληροφορίες που είναι απαραίτητες για την μετατροπή πλήκτρων σε χαρακτήρες και την αποστολή τους στο τερματικό δεν υπάρχουν.

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Higlight all matches
el: Επισήμανση όλων των ταιριασμάτων

en: Color Scheme Error
el: Σφάλμα θέματος χρωμάτων

en: Cannot load color scheme: %1
el: Αδυναμία φόρτωσης θέματος χρωμάτων: %1

en: Terminal
el: Τερματικό
