music-app - en to he translation catalogue (67 entries)

en: Login to be able to scrobble.
he: יש להיכנס כדי לעבור בין שירים.

en: Username
he: שם משתמש

en: Password
he: ססמה

en: Login
he: כניסה

en: Trying to login...
he: מתבצע ניסיון כניסה…

en: Login Successful
he: הכניסה הצליחה

en: Login Failed
he: הכניסה נכשלה

en: You forgot to set your username and/or password
he: שכחת להגדיר את שם המשתמש והססמה שלך

en: Albums
he: אלבומים

en: Add to playlist
he: הוספה לרשימת הנגינה

en: Select playlist
he: בחירת רשימת נגינה

en: Artists
he: אמנים

en: Tracks
he: רצועות

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to delete a playlist
en: Are you sure?
he: האם אכן למחוק אותה?

en: This will delete your playlist.
he: פעולה זו תמחק את רשימת הנגינה שלך.

en: Remove
he: הסרה

en: Cancel
he: ביטול

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to rename a playlist
en: Change name
he: החלפת שם

en: Enter the new name of the playlist.
he: נא להזין את השם החדש לרשימת הנגינה.

en: Change
he: החלפה

en: You didn't type in a name.
he: לא הזנת שם.

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
he: רשימות נגינה

en: Playlist
he: רשימת נגינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Equaliser
he: אקולייזר

en: Default
he: בררת מחדל

en: Accoustic
he: אקוסטי

en: Classical
he: קלסי

en: Electronic
he: אלקטרוני

en: Flat
he: שטוח

en: Hip Hop
he: היפ הופ

en: Jazz
he: ג׳אז

en: Metal
he: מטאל

en: Pop
he: פופ

en: Rock
he: רוק

en: Custom
he: התאמה אישית

en: Snap to current song 
    when opening toolbar
he: הצמדה לשיר הנוכחי
    בעת פתיחת סרגל הכלים

en: Accounts
he: חשבונות

en: Music Streaming
he: הזרמת מוזיקה

en: Sign in to stream your cloud music
he: עליך להיכנס כדי להזרים את המוזיקה שלך מהענן

en: Stream only on Wi-Fi
he: יש להזרים רק בחיבור רשת אלחוטי

en: Clean everything!
he: לנקות הכול!

en: Music
he: מוזיקה

en: New playlist
he: רשימת נגינה חדשה

en: Next
he: הבא

en: Next Track
he: הרצועה הבאה

en: Pause
he: השהיה

en: Play
he: נגינה

en: Pause Playback
he: עצירת ההשמעה

en: Continue or start playback
he: להמשיך או להתחיל בנגינה

en: Previous
he: הקודם

en: Previous Track
he: הרצועה הקודמת

en: Stop
he: עצירה

en: Stop Playback
he: עצירת הניגון

en: Back
he: חזרה

en: Music Settings
he: הגדרות מוזיקה

en: Quit
he: יציאה

en: Close application
he: סגירת היישום

en: Add to queue
he: הוספה לתור

en: New Playlist
he: רשימת נגינה חדשה

en: Name your playlist.
he: נא לתת שם לרשימת הנגינה שלך.

en: Name
he: שם

en: Create
he: יצירה

en: Error:
he: שגיאה:

en: Error: You didn't type a name.
he: שגיאה: לא הזנת שם.

en: Songs
he: שירים

en: Clear
he: ניקוי
