ubuntu-ui-toolkit - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: Standard
ca: Estàndard

en: Snap
ca: Ajustament

en: Fast
ca: Ràpid

en: Slow
ca: Lent

en: Call
ca: Trucada

en: Icon
ca: Icona

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Label
ca: Etiqueta

en: Value
ca: Valor

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Activity Indicator
ca: Indicador d'activitat

en: Title
ca: Títol

en: value = %1
ca: Valor = %1

en: Live Update
ca: Actualització en viu

en: Range
ca: Rang

en: Password
ca: Contrasenya

en: Numbers
ca: Números

en: Default
ca: Predeterminat

en: Image
ca: Imatge

en: Radius
ca: Radi

en: Sizes
ca: Mides

en: Clear
ca: Neteja

en: Lengths
ca: Llargades

en: Weights
ca: Pesos

en: Options:
ca: Opcions:

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Back
ca: Enrere
