ubuntu-weather-app - en to uz translation catalogue (41 entries)

en: Chance of rain
uz: Yomg'ir ehtimoli

en: Winds
uz: Shamollar

en: UV Index
uz: UV Indeksi

en: Pollen
uz: Chang

en: Humidity
uz: Namlik

en: Sunrise
uz: Quyosh chiqishi

en: Sunset
uz: Quyosh botishi

en: Searching for current location...
uz: Joriy joylashuv qidirilmoqda...

en: Cannot determine your location
uz: Joylashuvingizni aniqlab bo'lmadi

en: Manually add a location by swiping up from the bottom of the display
uz: Ekranning pastidan yuqoriga surish orqali qo'lda joylashuvni kiriting

en: Today
uz: Bugun

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: No locations found. Tap the plus icon to search for one.
uz: Joylashuv topilmadi. Qidirish uchun plyus nishonchasini bosing.

en: Select All
uz: Barchasini tanlash

en: Delete
uz: O‘chirish

en: Cancel selection
uz: Tanlovni bekor qilish

en: Select a city
uz: Shaharni tanlang

en: Back
uz: Orqaga

en: City
uz: Shahar

en: Search city
uz: Shaharni qidiring

en: No city found
uz: Shahar topilmadi

en: Couldn't load weather data, please try later again!
uz: Ob-havo ma'lumotini yuklab bo'lmadi, iltimos keyinroq urinib ko'ring!

en: Location already added.
uz: Joylashuv allaqachon qo'shilgan.

en: Locations
uz: Joylashuvlar

en: Current Location
uz: Joriy Joylashuv

en: Settings
uz: Moslamalar

en: Units
uz: Birliklar

en: Data Provider
uz: Ma'lumot ta'minlovchi

en: Refresh Interval
uz: Yangilash oralig'i

en: Location
uz: Joylashuv

en: Provider
uz: Ta'minlovchi

en: Detect current location
uz: Joriy joylashuvni aniqlash

en: %1 minute | %1 minutes
uz[0]: %1 daqiqa

en: Interval
uz: Oraliq

note: TRANSLATORS: The strings are standard measurement units of wind speed in kilometers per hour and are shown in the settings page. Only the abbreviated form of kilometers per hour should be used.
en: kph
uz: kms

note: TRANSLATORS: The strings are standard measurement units of wind speed in miles per hour and are shown in the settings page. Only the abbreviated form of miles per hour should be used.
en: mph
uz: ms

en: Temperature
uz: Harorat

en: Wind Speed
uz: Shamol Tezligi

en: Weather
uz: Ob-havo

en: A weather forecast application for Ubuntu with support for multiple online weather data sources
uz: Ubuntu uchun k'op sonli onlayn ma'lumot manbalarini qo'llab quvvatlovchi ob-havo bashorati dasturi

en: weather;forecast;twc;openweathermap;the weather channel;
uz: ob-havo;bashorat;twc;openweathermap;the weather channel;
