plank - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Plank is meant to be the simplest dock on the planet. The goal is to provide just what a dock needs and absolutely nothing more.
ar: يهدف بلانك لأن يكون أبسط حامل في العالم. الهدف هو تقديم ما يحتاجه حامل أيقونات فقط و لا شيء آخر على الإطلاق

en: Plank. Stupidly simple.
ar: بلانك، بسيط بغباء.

en: Theme:
ar: سِمة:

en: Position:
ar: الموقع:

en: Left
ar: يسار

en: Right
ar: يمين

en: Top
ar: فوق

en: Bottom
ar: أسفل

en: Alignment:
ar: محاذاة:

en: Fill
ar: ملأ

en: Start
ar: إبدأ

en: End
ar: إنهاء

en: Center
ar: وَسَط

en: On Primary Display:
ar: على الشاشة الأساسية

en: Icon Alignment:
ar: ترتيب الأيقونات:

en: Icon Size:
ar: حجم الأيقونات:

en: Appearance
ar: المظهر

en: Intellihide
ar: إخفاء ذكي

en: Autohide
ar: إخفاء تلقائي

en: Hide Dock
ar: إخفاء الحامل

en: Hide Delay:
ar: تأجيل الإخفاء

en: Delay in ms before hiding the dock
ar: مدة التأجيل بأجزاء الثانية قبل إخفاء الحامل

en: Unhide Delay:
ar: تأجيل الإظهار

en: Delay in ms before showing the dock
ar: مدة التأجيل بأجزاء الثانية قبل إظهار الحامل

en: Pressure Reveal:
ar: عرض الضغط

en: Show Unpinned:
ar: إظهار غير المثبتة

en: Restrict to Workspace:
ar: حضر عن مساحة العمل

en: Lock Icons:
ar: ربط أيقونات

en: Automatic Pinning:
ar: تثبيت تلقائي

en: Behaviour
ar: سلوك

en: _Keep in Dock
ar: _قم بابقائه على الشريط

en: _Close All
ar: أ_غلق الكلّ

en: _Close
ar: أ_غلق

en: _Open in File Browser
ar: _فتح في متصفح الملفات

en: _Open
ar: _فتح

en: Open Containing _Folder
ar: اف_تح المجلد الذي يحتوي الملف

en: Drop applications or files here
ar: سحب تطبيقات أو ملفات هنا

en: Get _Help Online...
ar: ال_حصول على المساعدة عبر الشبكة...

en: _Translate This Application...
ar: ترجم هذا الت_طبيق

en: Preferences
ar: التفضيلات
